Predĺžená rodičovská a dieťa v škôlke

nikusssik
15. feb 2016

Ahojte, ako je to s predĺženou rodičovskou dovolenkou a škôlkou? Koľko hodín tam dieťa môže byť? Žiadam o predĺženie, lebo mi ju do škôlky neodporúčaju, momentálne to riešime opatrovateľkou, ale v septembri by som ju už chcela dať do súkromnej škôlky. Koľko hodín tam dieťa môže byť, keď je mama na platenej predĺženej rodičovskej? Ďakujem

miculkovo
15. feb 2016

@nikusssik nerozumiem čo ste chcela svojím príspevkom povedať? 😉 ja nemám,, za zadkom " ani jednu babku, ani tetku, ktorej by som dieťa zverila! A zamestnávateľ mi nedal na výber čo sa týka úväzku.. Buď 100%, alebo sú iní čo ma nahradia. Pracujem aj doma, svoje povinnosti a záväzky voči práci mám splnené na 100%,ale plat mi nebeži...

miculkovo
15. feb 2016

@alenkaorava nesúhlasím 👎 to čo píšete je,, škaredé " neohľaduplné! @kaja73 súhlasím s Vami 😉

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miculkovo
15. feb 2016

@alenkaorava ste Matka Tereza.. Tlieskam 👏.. Nebudem tu rozvádzať zdravotný stav svojho dieťaťa.. Ak máte dojem, že sa ženiem za peniazmi a popritom okrádam štát, pokojne si to myslite. Je to vaša vec! Nezvyknem prispievať do takýchto diskusií a pritom asi aj ostanem..

miculkovo
15. feb 2016

@alenkaorava.. Prečo tu píšete o tom, čo je a čo nieje etické?! Ste azda Boh, aby ste súdila.Ja nemám 3 ročné dieťa, bola som so svojou dcérou doma do jej 5 rokov.. A venovala sa jej!Ale na povinnú predškolsku prípravu je zákon... Ach smutné,ale ona aj samozvané,, Matky Terezy " musia byť..

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miculkovo
15. feb 2016

@alenkaorava 😉 ja nemám odpracovaných 9 rokov (len 3),ale predstavte si tiež som učiteľka 😉 na 5-9 ZŠ.. Takže holt ste nenatrafila na správnu mamu, ktorá by s pokorou prijímala Vaše,,nie príliš trefné " názory!

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nancy1974
15. feb 2016

@nikusssik dieťa môže byť v škôlke aj ns celý deň, nikde sa nenahlasuje kde sa dieťa nachádza, predĺžená rodičovská priznáva na základe zdravotného stavu dieťaťa a vždy po roku sa znova dokazuje, ak dieťa za ten rok neabsolvuje liečenie alebo nejakú speciálnu liečbu väčšinou rodičovský nepredĺžia ale to sa netýka ak je dieťa ZŤP

miculkovo
15. feb 2016

@alenkaorava mám taký pocit, že v tejto diskusii ste sa pravdepodobne omylom dostala do problematiky, ktorá priamo nesúvisí s témou, ktorá je predmetom diskusie.. Nemá pre mňa žiadny zmysel, ďalej v tejto konverzácii (s Vami) zotrvávať 😉

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikusssik
autor
15. feb 2016

@miculkovo no práveže som to v dobrom chcela povedať, že s vami súhlasím...robím, čo môžem, keĎ som nastupovala do spať do práce, nik mi nepovedal, že moje dieťa bude zle znášať kolektív...rsp. aj z obyčajnej nádchy môže byť choroba ako hrom, na druhej strane nechcem malú izolovať..ak to bude nutné, tak to samozrejme budem riešiť...zaujímalo ma, koľko hodín môže byť v školke medzi deťmi...to je celé...

miculkovo
15. feb 2016

@nikusssik prepáčte, zle som pochopila Vaš komentár,mrzí ma to.. Ďakujem za Vaš súhlas, a rovnaký názor. Som rada, že to vidíte takto.. 😉

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikusssik
autor
15. feb 2016

a mamičky, jednoznačne si nemyslím, že by akákoľvek matka, ktorej schvália predlženú rodičovskú dovolenku okrádala štát...iné, oveľa horšie prípady okrádajú štát...ak o niečo požiadam, lebo mám na to právo, keď moje dieťa má nejaký problém, tak hádam je na to posudkový lekár aby rozhodol..a čo sa ja mam preto cítiť ako zločinec? alebo vychcanec? sa troška zobudte a budte stastne, že vase deti sú zdravé a v poriadku...že mohli ist do normalnej školky, nerevú tam a občas zasoplia a zakašlu ale všetko zvládate v pohode...toto my nepoznáme...a nieje to honba za peniazmi...pýtala som sa ako dlho moze byt medz detmi...nic viac ma nezaujimalo...hadam teraz nebude v jednej zavretej bubline s mamou a svojich rovesníkov neuvidí ako je týžden dlhý...niesom za uplnu izolaciu a hlavne nie mojej dcery, ktora sa ako tak z tej nasej spolocnej bubliny postupne dostava a vidim ze na ludi ovela lepsie reaguje, je spokojna ,usmiata a nieje taka ustrachana ako kedysi....

alenkaorava
15. feb 2016

@nikusssik A kto vam napisal, ze okradate stat? Toto slovo som nikde vo svojich prispevkoch nepouzila. Stat to dovoluje, je na vas, ako sa rozhodnete. Prosim, nepiste tu, ze ako je vase dieta velmi chore a chcete ho dat do skolky,aby zasa nebolo izolovane. Ked bude v kolektive, nezabranite tomu, aby nenabralo infekcie od druhych deti. Imunita deti sa do tych cca 5 rokov vyvija. Ani moj starsi syn nemohol chodit do skolky tiez, zacalo to od 3 rokov. Musela som ho tiez zo skolky stiahnut. Este aj v predskolskej, ked mal 5-6 rokov bol 3 mesiace, inak stale doma chory. Od 6 roku je chory malo 🙂 Aj imunolog vam povie,ze dieta po 6 roku byva menej chore. To sa poradte s lekarkou, pripadne s viacerymi lekarmi, ak k nim chodite.
Rozhodnut sa musite sama, co idete robit. Ak zvladnete casto chore dieta, hospitlizacie v nemocniciach, nech sa paci.

kajoma
15. feb 2016

Uplne suhlasim s nikusssik, uzivajte si,ak mate dieta zdrave, keby ste sa denne pasovali so zdr.problemami dietata,asi by ste inak rozpravali. Ak ma dieta nepriazn.zdr.stav,vacsinou to sebou prinasa aj sustavne OCR, lieky, dietny rezim, zdr.pomocky, procedury, stale lekarov,lekarov a s tym suvisiace problemy v praci i financne, ziadna matka ktorej stat prizna prispevok nie je prizivnik a pod.,ako sa tu niektore diskutujuce snazia tvrdit, len podotykam,ze ak robite a dieta je v skolke,tak sa da poberat.prispevok na starostlivost a dieta moze by cely den v skolke, (hoci je furt aj tak ocr...). Zapajat do debaty by sa mali podla mna len taki,ktori maju co k veci povedat,maju taku vlastnu skusenost a nielen chcu okydavat a nevedia o co v reali ide. Moj nazor

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kajoma
15. feb 2016

Ja som nereagovala na nikoho konkretneho ale vseobecne,po precitani prispevkov mi doslo zle z niektorych ludi co a priori odsudzuju a nic o tom nevedia, ja som tiez matka na predlzenej....

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusssik
autor
15. feb 2016

@alenkaorava ja som požiadala teraz, dieťa mám u optrovateľky, ktorú plánujem platiť do dcérkinho 3,5 roka, potom chcem skúsiť škôlku, ale opať pripomínam, ide o súkromnú školku...kde je detičiek menej...ja pracujem, pracujúci ľud je v tejto spoločnosti potrebný...platím odvody, snažim sa zabezpecit rodinu, odídem aj z práce ak bude treba, ale aspon budem mať aku taku istotu v tom rodičovskom, ak to bude nutné...a ešte je to stále len vo fáze riešenia, ja som sa na tieto štátne dávky nikdy nespoliehala..ani sa nespolieham...ale ak mi dávku priznajú, chcem vedieť či moje dieťa može chodiť do školky a na kolko...bodka

nellylili
15. feb 2016

@sorciera24 ha ha presne tak,dakujem za tuto temu,aspon viem ako sa da dlhsie ostat doma😂😂😂

nikusssik
autor
15. feb 2016

@nellylili dá sa ostať, ak má dieťa problém...čo vôbec nieje nejaká výhra..

nellylili
15. feb 2016

@nikusssik to bol vtip😊neprajem nikomu chore dieta...tiez mam doma alergikov,atopicky ekzem a astmatikov,som normalne na rodicovskej este len sa smejem ako sa tu matky kritizuju,no "rozbijam" sa tu😂😂😂😂upracme si najskor pred svojim prahom a potom chodme k susedom!!!!! aj ja si vybavim predlzeny a ostanem doma citat casopisy a pit kavu-a obujte sa do mna,kludne,chut na kavu mi tym nepokazite😘

simonkaa5
8. sep 2016

@babulka82 super napísané

susu29
8. sep 2016

Som tiez na predlzenom RP platenom, pokial mu zdravotny stav dovoluje, ide do skolky na 4 hodiny, ja pracujem na skrateny uvazok, aby som si to vedela s malym zariadit, na upsvar mi povedali, ze do skolky moze, ze to sucasna legislativa dovoluje.. vobec si nepripadam, ze zneuzivam ani stat, ani system.. keby bolo moje dieta zdravotne v poriadku a ja by som sla normalne do prace na cely uvazok, mala by som neporovnatelne vyssi prijem ako teraz.. takze o nejakom vyuzivani a zneuzivani by som sa tu vobec nebavila..

mysicka242
8. sep 2016

@nikusssik ahoj teraz som objavila túto diskusiu lebo tiež začínam riešiť ako ďalej. Moja mala je astmaticka jar a leto je celkom ok aké jeseň a zima a 3 tt zápaly priedušiek a pobyt v nemocke túto zimu sme tam boli 5 krat. Neviem si predstavit že mi toto bude zamestnávateľ tolerovať . Preto chcem predĺžiť platenu rodičovskú a aspoň na jar a leto ísť robiť na polovičný úväzok . A počas týchto mesiacov dávať aspoň na pár hodín do škôlky. Som rada že to nieje problem. A fakt nechápem niektoré reakcie :(

olijanko17
30. jan 2019

@rakywanda presne aj môj názor a využitie dieťaťa na svoje učeli

veronikaszabova
30. jan 2019

@olijanko17 3 roky stara tema