Predĺžená rodičovská zo zdravotných dôvodov

natalinka80
3. okt 2012

Ahojte dievcata.Mozte mi niektora povedat ako to je pri predlzenej mat.dovolenke?Ja som podala ziadost a malu mi vzali do skolky,zatial len na adaptacny pobyt,ale ucitelka mi povedala,ze sa musim do decembra zamestnat,lebo su mamicky ktore musia nastupit do prace a tie deticky uprednostnuju a ze ta predlzena mi nebude platit,lebo mala je v statnej skolke a nie v sukromnej.Ja sa urcite zamestnam,len neviem ci ma vezmu na TPP,kedze malu budem musiet vodit aj vyberat sama a vikendy musim mat volne,lebo mi snou nema kto byt.Takze to bude asi brigada alebo na dohodu.Viete mi teda povedat ci budem mat tu matersku alebo nie?Za radu a odpoved vopred velmi pekne dakujem!

cindyy
28. jún 2018

@martina117cd mam predlzenu na rok a po roku kontrola.neviem ako prebieha preto sa pytam ci yz niektora mala?

nina230
2. jan 2019

ahojte prosím Vás nevie mi niekto poradiť že ak mi schvália predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov môžem dávať dieťa škôlky čie nie ?lebo niekto mi povie že len na 4 hodiny a niekto že na celý deň ? Ďakujem za odpoveď .

evittam
2. jan 2019

@nina230 Pokial nemas v rozhodnutí uvedene nejaké obmedzenia, neodporúčenie kolektivu tak na cely den. Na 4h môže len pri neplatenej predlzenej RD kvoli ZP.

nina230
2. jan 2019

Ďakujem pekne

chaarliizee
14. feb 2020

@cindyy ahoj, viem že si to už riešila dávnejšie,ale chcem sa spýtať ako to dopadlo. Mne predĺžili do júla tohto roku a chcem požiadať opäť predĺženie. Ako si postupovala?

cindyy
14. feb 2020

@chaarliizee ahoj mne vždy predĺžili o rok .teraz som posledný rok.vzdy som mala kontrolu a to som odkladala lekárske správy za ten rok tak okolo 6 týždňov pred tím ako mi to malo končiť .

cindyy
14. feb 2020

@chaarliizee som tie lekárske správy odniesla na úrad na nové schválenie

chaarliizee
15. feb 2020

@cindyy ďakujem. Takže nemusím nič znovu vypisovať,stačia správy od dr. Nejaký sprievodný list k tomu si dávala?

cindyy
16. feb 2020

@chaarliizee nič iba dojdes na úrad a doložis tie lekárske správy ale teda skôr aby mali čas to posúdiť ja som vždy išla o 5tyzdnov skôr a skoro tolko to aj trvalo kým mi dali vyrozumenie

chaarliizee
16. feb 2020

@cindyy ďakujem

cindyy
16. feb 2020

@chaarliizee neni zaco

adriana89
14. okt 2020

Ahojte je tu niektora na predlzenom rodicaku koli separacnej uzkosti a psychosomatickymi tazkostami?? Zacalo to az po nastupe do skolky takze mame len vyjadrenie psychologov.....