Predĺžený rodičovský príspevok pri neodplienkovanom dieťati

penelope159
8. máj 2017

Ahojte
Chcela by som sa informovať ohľadom rod. prispevku, že vraj sa dá predĺžiť príspevok na pol roka keď dieťa nieje odplienkovane a plynulé nerozpráva .....viete o niečom takom ? Lebo mne to dnes kamoška povedala no veľmi sa mi tomu nechce veriť

diana1978
8. máj 2017

To by aj mna zaujimalo

penelope159
autor
8. máj 2017

Akurát som čítala na nete ,že dá sa ale na žiadne finančné prostriedky nemáme na rok jediné prídavky na dieťa

anjelik2509
8. máj 2017

@penelope159 moja mladšia vo veku 3 rokov nerozprávala akoby malo 3 ročné dieťa, ani do škôlky mi ju nevzali kvôli tomu. Hovorila len tou svojou rečou, ktorej som občas nerozumela ani ja.... tak som s ňou šla na neurológiu, vysvetlila lekárke ako sa veci majú, ona ju vyšetrila, vraj zdravé dieťa, niektorým deťom to vraj trvá dlhšie než sa rozrečnia....napísala mi papier, (aj keď ma upozorňovala, že to málokedy na UPSVAR odsúhlasujú) a s tým som šla k našej obvodnej. S tou som sa dohodla, že to skúsime, napísala mi posudok do žiadosti a to som si zaniesla na úrad. Nejak do mesiaca, myslím že aj skôr mi prišlo vyjadrenie, že mi RD predlžujú zatiaľ na 3/4 roka. V septembri máme ísť na kontrolu.

penelope159
autor
8. máj 2017

@anjelik2509 prosím vás a kedy ste si to začalo vybavovať ..moja malá bude mať 17 júna 3 roky ...a tiež nerozpráva plynule ..len svojou rečou ...ale niektoré slová vie .. či to​ už teraz treba vybavovať alebo mám čas ..tiež by som to skúsila

anjelik2509
8. máj 2017

@penelope159 moja je koncom novembra a vybavovala som to v septembri a v októbri prišlo vyjadrenie... Takže máte najvyšší čas 😉

anjelik2509
8. máj 2017

ja som si ešte cez leto volala na úpsvar a tam mi pani poradila, že čo a ako a kedy s tým začať.

penelope159
autor
8. máj 2017

@anjelik2509 aha ďakujem 🙂 ..a normálne máte platený rodicak naďalej . ? Či.len prídavky dostavate

anjelik2509
8. máj 2017

@penelope159 riadne mi chodí príspevok, tých 203,20€.

mummy01
9. máj 2017

@penelope159 v zasade plati ze ak dieta nieje odplienkovane ci nerozprava kvoli nejakej diagnoze tak narok na plateny predlzeny rodicak tam vznika...ale kazda ziadost sa posudzuje individualne. Mate teda nejaku diagnozu? Lebo ziadat rodicak kvoli plienkam a nerozpravaniu len tak je dost trufale...

janickacrazy
9. máj 2017

@penelope159 Pokiaľ máš dieťa zdravé a jediný problém je, že nerozpráva poriadne a má plienky, tak ti RD nepredĺžia. To by potom mohla žiadať každá matka. Ja poznám viac detí, ktoré začali normálne rozprávať až po nástupe do školky a určite ich matky kvoli tomu nepoberali predlžený rodičák. Ten sa dáva na základe nejakej diagnozy.

penelope159
autor
9. máj 2017

Baby ale to nieje môj problém :D ..ja som sa to včera dozvedela, Aaa že vraj aj také existuje :D ..no ja som tiež mala pochybnoeti,že to len tak nedajú

anieli_1
9. máj 2017

Ahoj nečítala som tu komentáre ale stačí že sa pocikava a odklepnu predĺžený plateny rodičovský príspevok dokonca skôr ako keď je znížená imunita...Neviem na koľko lebo my sme mali iné diagnózy...Ale musíš mať papier od nefrologa/ urológa....

janickacrazy
9. máj 2017

@anieli_1 To naozaj? Podľa mna musí mať dieťa nejakú diagnozu, aby dali predlžený rodičák, to, že sa nepýta cikať ešte neznamená, že mu niečo je zo zdravotného hladiska. Ved to by potom mohla pýtať každá matka.

katriona1
9. máj 2017

@anieli_1 ano presne papir od urologa/nefrologa, ale s nejakou diagnozou, stejne tak i s nemluvenim, na to je taky potrebna diagnoza, aby prodlouženy schvalili

anieli_1
9. máj 2017

@janickacrazy
@katriona1 švagriná tak mala a žiadnu diagnózu nemala....

janickacrazy
9. máj 2017

@anieli_1 No do tej žiadosti o predlžený RP musela niečo napísať a tiež priložiť lekárske správy. Takže prepáč, ale neverím, že je ho dali len tak z brucha bez diagnozy.

anieli_1
9. máj 2017

@janickacrazy bolo tam napísané že všetky výsledky má ok že sa pocikava že neodporúča návštevu škôlky.......Nepotrebujem klamať a vymýšľať si ...Žiaden doktor nedá na seba že jej niečo je keď nie je!

janickacrazy
9. máj 2017

@anieli_1 No možno zavážilo to, že tam lekár napísal, že neodporúča návštevu školky, neviem, ale u nás by jej rodičák na toto isto neschválili. A zdá sa mi to dosť nespravodlivé voči iným deťom, čo majú ozaj vážne diagnozy ako DMO a podobne.

anieli_1
9. máj 2017

@janickacrazy vždy to závisí od toho čo je napísané aj od toho aký posudkový tam je

janickacrazy
9. máj 2017

@anieli_1 No ved práve, majú v tom bordel, v jednom meste schvália predlžený rodičák a v inom na tú istú diagnozu nie, toto raz nemožem pochopiť. Minule tu písala jedna, že majú alergiu, astmu a histamínovú intoleranciu a neschválili im. Malo by to byť jednotné, nie že každý úradník si robí čo chce.

anieli_1
9. máj 2017

@janickacrazy ja mám tiež predĺžené s malou síce vždy na rok ale ťaháme to až do 6 rokov takže už v júli končíme....A mala na astmu a vtedy ešte malá stredné ťažkú anemiu ....Lenže moja malá bývalá aj 2krat do roka v nemocnici čo veľa závaží....Ja som šťastná že moja je už skoro rok bez sprejov a všetko je tak jak má byť ...

sylvya
27. máj 2017

Prosim vas chcela by som sa spytat je tu aj taka mamicka ktora pobera predlzeny rodicovky a dieta navstevuje skolku?dakujem

anieli_1
28. máj 2017

@sylvya áno dieťa môže chodiť do škôlky ....Moja chodí

sylvya
28. máj 2017

@anieli_1 dakujem k takejto odpovede som sa nevedela dopracovať ani na úrade :D každy mi niečo ine tvrdil :D Viete ako na urade do školky? ale ved ked žiadate predlžený rodičovsky to znamená že dieťa je chore tak by malo byť doma ....

anieli_1
28. máj 2017

@sylvya nikto to nerieši....Moja chodila do sanatória a teraz už rok a pol je v normálnej škôlke

sylvya
28. máj 2017

@anieli_1
@anieli_1 prosim ta nevieš náhodou či je to pravda že o tom rozhoduje posudkový lekár že to može byť napísane v rozhodnutí že nesmie navštevovať kolektív?

anieli_1
28. máj 2017

@sylvya nie nie vôbec to nikto neriešil...Dokonca je moja už rok a pol bez liekov a sprejov a aj tak mi predĺžili do 6 rokov

anieli_1
28. máj 2017

@sylvya ale je pravda že keď som to pred tým podávala bola viac doma alebo v nemocnici ako v škôlke

lucita79
13. júl 2017

@penelope159 Ahoj,prosim ta aj si si to podala?Ja mam ten isty problem,schavalily ti to?

penelope159
autor
13. júl 2017

@lucita79 ahoj nie nie nepodala ...som.na neplatenom rodicak zatiaľ