Prišli vám už peniaze za OČR v čase koronavirusu?

adka_22
16. apr 2020

Ahojte 🙋🏼‍♀️, prosím Vás niekomu prišli už tento mesiac peniaze za OČR kvôli koronavirusu? Ďakujem 🙂

monulienka86
7. júl 2020

@maribell jasné ani ja by som tak skoro nečakala,ale pani mi takto odpísala tak preto som sa pýtala.Ako neurazila by som sa keby prišli už teraz 🙂

leyla9
7. júl 2020

Ani mne ešte neprišli za Jún asi az 15teho🙈

extempore
7. júl 2020

@monulienka86 prosím ťa, ale na tej stránke sa píše, že: "Nárok na pandemickú OČR majú rodičia detí predškolského veku, ktorých deti nenavštevujú v mimoriadnej situácii detské jasle alebo materskú školu, pričom dôvod, prečo zariadenie nenavštevujú (uzatvorenie, choroba, strach z ohrozenia COVID-19), nie je dôležitý."
https://www.socpoist.sk/aktuality-pandemicka-oc...
Dobre to teda chápem, že aj počas povinného 3 týždňového zátvoru budú vyplácať očr?

monulienka86
7. júl 2020

@extempore áno dobre ste to pochopili.

extempore
7. júl 2020

@monulienka86 no výborne... každá hodina nová novina... už sa to za posledný mesiac asi tak 3x zmenilo 😀

monulienka86
7. júl 2020

@extempore to áno menilo sa to,ale ja som si volala do poisťovne a tam mi to pani povedala,že bude normálne platiť celý júl a august očr a hneď v ten deň poobede to už bolo aj na ich stránke.

extempore
7. júl 2020

@monulienka86 vdaka za overenú info 😘😘😘😘

darina85
8. júl 2020

Telefonovala som do soc.poisť. pobočka BA, v pondelok 13.07. majú uzávierku a 15.07. majú byť peniaze za júnové OČR na účte.

monyka92
8. júl 2020

@darina85 ja uz som dnes tiez mala 🙂

leyla9
9. júl 2020

Za jun bolo nové tlačivo za prehlásenie?, lebo ja som poslala to isté co som poslala aj v maji 🙈

monulienka86
9. júl 2020

@leyla9 áno bolo nove

leyla9
9. júl 2020

@monulienka86 juj teraz nebudem mat vyplatene ☹️☹️☹️☹️ pošlete mi sem prosím to tlačivo

monulienka86
9. júl 2020

@leyla9 https://www.socpoist.sk/ext_dok-22052020-np-cv-... skúste si zavolať na pobočku,že ste asi omylom poslala iné čestné 😉

leyla9
9. júl 2020

@monulienka86 toto iste som poslala 😊

monulienka86
9. júl 2020

@leyla9 tak potom ste poslali dobre čestné.Ja som toto poslala prvý krát až v júni.Za predošlé mesiace som posiela to čo bolo zverejnené v marci a mala som vyplatene,takže je všetko v poriadku 🙂

andrejbobacik
15. júl 2020

Posledná očr na účte, hor sa späť do prace...

cucoriedkacucoriedka
15. júl 2020

@andrejbobacik aj ja uz mam za jun;)

misa2704
17. júl 2020

Ahojte. Manželovi za jún neprišla ešte ocr. Môže byť že pridu neskôr? Posielal nové tlačivo lebo mu pani zo sociálnej poisťovne poslala, že už je nové tlačivo tak to vypísal a poslal a zatiaľ peniaze neprišli. A ešte sa chcem opýtať, keďže od júla už pracuje tak Očr by mal ukončiť on nejakým spôsobom listom alebo poslať tlačivo alebo teda stačí keď už nepošle čestné vyhlásenie a Očr je automaticky ukončená? Ďakujem pekne 🙂

cucoriedkacucoriedka
17. júl 2020

@misa2704 dalsi vyplatny termin je 27.7...tak pockajte este.
Ocr neukoncujes

misa2704
17. júl 2020

@cucoriedkacucoriedka ďakujem 🙂

monulienka86
26. aug 2020

Ahojte.V septembri idem na úrad práce.Očr ukoncujem 31.8,dnes som sa informovala čo potrebujem doniesť aby ma zaevidovali a pani mi povedala,že mám doniesť aj ukončenie očr.Tie,ktoré ste už ukončili očr prišlo vám niečo,že ste ukončili?Ďakujem krásne ♥️

leyla9
26. aug 2020

@monulienka86 tiež končím až 31.8 ale nemyslím že bude niečo chodiť domov zájdite tam a potvrdenie si rovno vypýtajte

leyla9
26. aug 2020

@monulienka86 tiež končím až 31.8 ale nemyslím že bude niečo chodiť domov zájdite tam a potvrdenie si rovno vypýtajte

monulienka86
26. aug 2020

@leyla9 lenže ja bývam v Poprade a očr mi vypláca Bratislava takže pochybujem,že mi v Poprade dajú ukončenie.Na úrade sa chcem zaevidovať od 1.9.No uvidím čo mi pani na úrade povie.

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2020

@monulienka86 ukoncenie ocr??? To nieco take existuje?

monulienka86
27. aug 2020

@cucoriedkacucoriedka aj ja som bola prekvapená.Podla mňa tá pani na úrade ani nevedela čo rozpráva 😀

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2020

@monulienka86 no presne tak;) ved ked zacbes byt evidovana na urade prace tak nepredkladas ukoncenie ocr.ta sa ukonci automaticky poslednym dnom ocr.iba pri priznani ide rozhodnutie.pri ukonceni nie.ved predsa sa dava cestne prehlasenie od kedy do kedy v prislusnom mesiaci ocr bola...pokial ide o pandemicku

extempore
28. aug 2020

Vyzera to tak, že pre rodičov škôlkarov pokračuje pandemicka OčR aj po 31.8
https://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-pois...
Niektore tu asi trafí šľak

sasanka605
28. aug 2020

@extempore to asi budú tie, ktoré na tie OCR zarábajú a zarábali celý čas od marca. Nie je to snáď až tak nepochopiteľné, či?

extempore
28. aug 2020

@sasanka605 a tie, ktore OčR berú na ne nezarabali? Či ako?