Príspevok pri narodení dieťaťa do troch rokov veku prvého dieťaťa

janagol
21. jan 2015

Dobry den, stretli sa niekto s prispevkom pri narodeni dietata suma cca 40 eur (neviem presne sumu ani ako dlho) ak prve dieta este nema 3 roky? Dakujem

alenah31
20. jún 2016

@jaja102 nie

kaktusik007
21. jún 2016

@jaja102 plati, jasne ze plati.... kedze rodicak mas zo zdravotnych dovodov, mozes na toto dieta poberat aj prispevok na starostlivost, podmienky splnas... takze ano, do veku 6 tyzdnov mladsieho.
@alenah31 nie u nej, pozorne citaj 🙂

jaja102
21. jún 2016

@kaktusik007 dakujem krasne,a kedy,kdeho ziadat a s akym formularom?mne totiz na upsvar povedala slecna,ze na nic uz narok nemam,ked mi zacne materska...

kaktusik007
22. jún 2016

@jaja102 tety na upsvar neries. Poziadas s rodnym listom novorodenca, naco tam chodit dvakrat. A tlacivo si stiahňi z netu ked ti ho nedala - prispevok na starostlivost.

A trvaj na tom aby ti tu ziadost zobrala a ak odmietne, chci od nej pisomne ze to neprebrala. Vtedy sa teta zlakne a ziadost preberie. Mne tak odmietli uz zopar ziadosti na ktore som nemala podla nich narok ale ktore mi vyplatene boli ;). Sa proste nedaj, ony tam bud zakony nevedia, alebo dufaju ze ich nevedia ti co o tie prispevky ziadaju.

jaja102
22. jún 2016

@kaktusik007 ok,dakujem.a vieš mi poslať link na ten formulár prosím?ked ja už mám takú nechuť po tých úradoch chodiť,aj dnes ma na sociálke odfajčili kvôli rozhodnutiu,že čo otravujem,po mesiaci od podania,ked na to maju 60 dni,aby rozhodli...proste mesiac po pôrode mi to zrejme chcu poslat....no coment ☹

jankacaa
3. nov 2016

@kaktusik007 ty si moj clovek. Ja sa tiez na kazdom urade hadam 😀. Som uradnicka, takze sa v zakonoch celkom vyznam a kazda navsteva pracaku, socialky, ci stavebneho uradu skonci hadkou, lebo tety robia 30 rokov to iste, ale ze sa zakony rusia, novelizuju, to ich vobec netrapi....ale vzdy som si vydupala svoje. Na tento prispevok budem mat tiez narok, lebo v marci idem na MD,a to nebude mat dcera ani 2,5 roka. To zas bude dohadovania

natalinka05
30. nov 2016

@jankacaa ja som sa ani hádať nemusela iba sa má úradníčka opýtala či fakt ho chcem .
No neviem ktorá matka by nie chcela a či by ona sama ho nievybavovala

zzuzanah
14. jún 2017

baby požiadat o ten prispevok mozem az ked sa mladsie dieta narodi? Alebo už v čase ked som na materskej dovolenke? vdaka

majusqa77
14. jún 2017

@zzuzanah po narodeni. dokladas oba rodne listy plus potvrdenie o naroku na materske

alenah31
14. jún 2017

@zzuzanah samozrejme, že až po pôrode.

zzuzanah
14. jún 2017

@majusqa77
Vdaka. A teda narok je potom odo dna nastupu na matersku alebo odo dna narodenia mladsieho dietata? Ak som nastupila na matersku 29.5. tak v juni mi este prisiel aj rodicak. Termin porodu bude dajme tomu 10.7. Akz je tada datum ku ktoremu mam ziadat o ten prispevok ked sa babo narodi? Je na to nejaky casovy limit, dokedy mam dat žiadost? snad si ma pochopila...dakujem 🙂

majusqa77
14. jún 2017

@zzuzanah od narodenia. a zaroven v ten mesiac, ked mas RP ho neodstanes. takze za maj mas rodicak, za jun nic, za jul-august dostanes tento prispevok. do 6 mesiacov, takze kludne potom naraz bud s pridavkami, alebo s prispevkom pri narodeni

zzuzanah
14. jún 2017

ja to budem vyplnat elektronicky cez OP s čipom a pozeram ze tam treba dat aj nejakeho poskytovatela...tam dam teda ze starat sa budem ja a sucasne vykonavam aj zarobkovu cinnost???...ine mi tam nepasuje....na urad sa s dvomi malymi detmi nechcem trepat kvoli tomu pretoze je mimo mojej obce...☹ Takze asi budem musiet telefonicky sa pytat a ratam ze tetutska nebude bud velmi ochotna alebo informovana...😕

zzuzanah
14. jún 2017
majusqa77
14. jún 2017

@zzuzanah ak mas starsie dieta doma, tak ano. 41,40/mesiac ti potom vyjde

9lf9
14. jún 2017

@zzuzanah narok davas od dátumu odnatia RP tj. v tvojom pripade od 1.6.2017, kedze MD mas od 29.5.2017 a vyplacany bude do 6 tyzdnov veku novonarodeného dietata. RP si dostala za 5/2017 preto lebo chodi mesiac pozadu

majusqa77
14. jún 2017

@9lf9 ak sa mensie dieta narodi v juli, ma narok za jun na prispevok???

9lf9
14. jún 2017

@majusqa77 ano, lebo o RP prisla kvôli MD od 6/2017

zzuzanah
14. jún 2017

@9lf9 a nemoze tento prispevok poberat rovno manzel, ktory je zamestnany? tym padom by ho mohol poberat o juna ked ja uz nemam rodicak az do troch rokov starsieho dietata, nie? a bolo by to vyhodnejsie ako len tie cca 3 mesiace v mojom pripade. ci ten limit 6 tyzdnov je aj pre neho?

majusqa77
14. jún 2017

@zzuzanah to urcite nemoze. subeh davok nieje mozny, toto je vynimka...

9lf9
14. jún 2017

@zzuzanah nie je to mozne tak ako pise @majusqa77

zzuzanah
14. jún 2017

@9lf9
@majusqa77 dakujem. pockam teda do porodu a poziadam od 1.6. prilozim 2 rodne listy a rozhodnutie zo socialnej p. ze mi priznavaju matersku. snad to bude takto ok. vdaka za vas cas. 👍

annam1
17. aug 2017

@sednaja prosim kde zozeniem to tlacivo?

sednaja
18. aug 2017

@annam1 neviem Ti presne povedať, určite Ti ho poskytnú priamo na úrade, prípadne ujo google ho bude mať, ale neviem kde je presne

sednaja
18. aug 2017

@annam1 Nepamätám sa, odkiaľ som mala tlačivo (tuším, že z internetu niekde), ale napokon som nič nevybavila, pretože na ich vyjadrenie som čakala dlho a nakoniec som napísala odvolanie do BA a oni to opäť naťahovali, až mi odpísali, že som sa mala odvolať v mieste pobytu a to už bolo po funuse. .......nechápem tie úradničky, ktoré za každú cenu NEchcú pomôcť občanovi - akoby to išlo z ich vrecka

annam1
18. aug 2017

@sednaja hej presne ako keby zo svojho davali