Príspevok pri narodení dvojičiek

aniko23
8. jan 2017

Ahoj mamicky 🙂 prosim Vas chcem sa spytat a hlavne od takych mamiciek ktore maju dvojicky,ze aky je prispevok pri narodeni dvojiciek?Ci dostanem len 829€ alebo 2krat tolko?

lea1989
2. máj 2018

@9lf9 aha, ďakujem pekne

sisi747
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
9lf9
7. aug 2018

@sisi747 ziadne ine ci je 1 ci 3 deti vyplnia sa tie iste papiere, akurát sa vypisu vsetky narodene deti a zakrizikuje v ziadosti ciast B moznost ze ziadate o vyplatenie zvysenia prispevku.. a cast H ti deti vyplni matrika...znama ked nepozna zakon nech sa radsej nevyjadruje

evittam
7. aug 2018

@sisi747 Suhlas s
@9lf9
To ze tvoja znama pracuje na UPSVaR a niečo podobné ti povie je len hanba pre nu,ze neovlada to co ma. Ale to je normalne a bezne u úradníkov, cest vynimkam. Bohužiaľ.

mirka17
7. aug 2018

@sisi747 žiadne špeciálne papiere, tlačivo je rovnaké pre všetkých, doplníš 2 rodné listy a nie je o čom, suhlasím s babami vyššie, je to hanba ked také niečo povie pracovníčka UPSVaR, treba si však uvedomiť že každá pracovníčka ma svoju agendu, a mala by sa vyjadrovať iba k tomu čo je jej nápln práce, ak su tieto príspevky jej náplnou práce tak dovi dopo, štátu zarobila 🙂 . Netreba sa nechať odbiť, ak ti nedajú plnu sumu, tak odvolanie. Ja som si vybavovala jeden špeciálny príspevok, na ktorý som vraj nemala nárok, tak som zbehla priamo na ministerstvo práce, vysvetlila uradničkam o čo ide, tie sa len za hlavu chytali, zavolali na urad práce konkrétnej pracovníčke, vyškolili ju a odrazu všetko išlo. ja sa neserem.

sisi747
7. aug 2018

@mirka17 ďakujem všetkým za odpovede 🙂 necháme sa teda prekvapiť