Vybavujem si predĺženú RD a zamstnávateľ chce odo mňa potvrdenie o dátume jej trvania.

nanka1986
17. sep 2019

Ahojte. Riešim momentálne so zamestnávateľom predĺženú RD. Mam si priniesť oficiálnu žiadosť a navyše po mne chcú, aby som si na príslušnom úrade práce vyžiadala potvrdenie, že mi predĺžia neplatnú rodičovskú do mnou požadovaného dátumu. Teda 13 mesiacov. Ako co si mam vlastne na UP vypýtať???

fokuska
17. sep 2019

@nanka1986 Na rodicovskej dovolenke si voci zamestnavatelovi, nie voci uradu.
Urad riesi len rodicovsky prispevok - a nezaujima ho ci si na RD alebo pracujes. Zamestnavatel zas riesi ci si v praci, alebo na RD a nezaujima ho, ci poberas RP.

Netusim teda co za potvrdenie chce a ani na co mu bude. Napis oficialnu ziadost a pockaj na odpoved. Ked, tak nech ti pisomne odpovedaju co este potrebuju a na zaklade akeho zakona alebo nariadenia.
Ak sa nemylim, tak to pre teba bude znamenat neplatene volno a teda sa budes musiet nahlasit na ZP.

fokuska
17. sep 2019

@nanka1986 Este mi napadlo, ci ste sa so zamestnavatelom pochopili. V pripade, ze by si mala schvalenu platenu predlzenu rodicovsku, tak toto mohol zamestnavatel chciet aby ta na zaklade toho nechal aj on na predlzenej RD.
Ak to ale nemas schvalene pre nepriaznivy zdravotny stav, tak je na dobrej voli zamestnavatela, ci ti neplatene volno da alebo nie.

nanka1986
autor
17. sep 2019

Práveže zamestnávateľ je upovedomeny, že ide o NEplatenu predĺženú RD. Komunikujem už dlhšie a personálnym oddelením v práci.

veronikaszabova
17. sep 2019

@nanka1986 a zamestnavatel suhlasi s neplatenym volnom?

nanka1986
autor
17. sep 2019

@veronikaszabova ved práve, že ku žiadosti o predĺženú RD chce to potvrdenie z UP. Nechápem čo si mám vlastne pýtať...

veronikaszabova
17. sep 2019

@nanka1986 urad prace nema nic s neplRP,.tam ti nic nepotvrdia

fokuska
17. sep 2019

@nanka1986 Vyzera to tak, ze niekde nastala chyba v komunikacii. Urad ti nic nepotvrdi.
Bud sa opytaj presne ake potvrdenie co chcu (co ma obsahovat, ako sa ma volat a pd.) a tiez dovod preco to potrebuju.
Alebo napis si rovno ziadost o neplatene volno.

draik
17. sep 2019

@nanka1986
Zamestnávateľ zjavne požaduje potvrdenie, že zostávate na predĺženej RD z dôvodu zdravotného stavu dieťaťa. Ak na to nie sú dôvody a vy chcete zostať doma dlhšie, musíte sa so zamestnávateľom dohodnúť na neplatenom voľne.