Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Reťazová MD

Materská dovolenka
luciab19
11. sep 2019

Ahojte prosím vás idem si po radu. Som momentálne na RD, predtým MD, zmluva na neurčito. Momentálne som tehotná, od 1.2.2020 by som mala nastúpiť na MD znova. V Januari som si založila živnosť, zatiaľ odvody neplatím. Nová MD sa bude rátať z existujúcej zmluvy u zamestnávateľa - dalo by sa povedať, akoby reťazová MD alebo živnosť niečo “pokazila”?

lubik87
11. sep 2019

@luciab19 ak pp stale.trvá bude sa ti rátať od.toho.zamestnávateľa . Živnosť s tým nič nema kedze je čerstvá. Platis.len.zp ,pri.naroku.na md.musis.aj.tych 270dni.do.sp 🙂

luciab19
autor
11. sep 2019

@lubik87 ďakujem! A neviete náhodou ako je to potom keď z-teľ nahlasuje ten predpokladaný príjem - ako to posudzuje sociálka? Ak mi hrubý príjem zvýši napr o nejakých 300 euro dajme tomu, beru to do úvahy alebo robia okolo toho vedu. Treba to mat nejako napisane aj v zmluve napr že príjem by sa zvyšoval každý rok o toľko a toľko ?

lubik87
11. sep 2019

@luciab19 v tomto uz.žiaľ.neporadim 🙂

lula313
11. sep 2019

@luciab19 môže socialka nabehnúť na kontrolu a chcieť vidiet dodatok k zmluve, pokial je tá suma výrazne vyssia

luciab19
autor
12. sep 2019

@lula313 ďakujem za info. Tak v tom prípade už HM je relatívne dosť vysoká a aj dodatok existuje, čiže by to malo byt asi Ok. Aj keď u nich človek nikdy nevie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli