Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evittam
15. sep 2019

@ninka2323 Jeden. Ak nemas narok na MD.

malapepka
15. sep 2019

@ninka2323 ak budes mat narok na matersku, tak sa ti zrusi rodicak, prejdes na matersku, po jej skonceni prejdes zas na rodicak - iba jeden.

maciatkolulu
15. sep 2019

@ninka2323 mala si materskú?

evittam
15. sep 2019

@malapepka Nic sa jej nezruši. Musí najskor požiadat o MD, s rozhodnutim o MD poziadat o zrušenie poberania RP.

malapepka
15. sep 2019

@evittam ano, musi si to vybavit. Nic to nemeni na tom, ze som jej v skratke napisala postupnost prispevkov. To napis jej, ze ona sama musi ist na urad si to vybavit, nie mne.
Odpoved, ci bude mat 2 prispevky som napisala dobre. Detaily necham na teba.

evittam
15. sep 2019

@malapepka No ked to takou formou napíšeš jednoduchej osobe tak ta bude cakat ze sa jej to "zrusi". Viac nemam co dodat.

vinkel
15. sep 2019

Ak Máš nárok na materskú tak môžeš rodičovský prepísať na manžela a manžel môže poberať RP na jedno dieťa a ty na druhé materskú.

evittam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
15. sep 2019

@vinkel A to platí len od 1.1.2019😉

vinkel
15. sep 2019

@evittam Napr môj manžel poberal RP a ja som poberala podporu v nezamestnanosti .

evittam
15. sep 2019

@vinkel A co ma podpora konkretne s RP alebo MD?! Splietas tu dve odlišné veci. Ak matka pobera MD otec nemôže poberat RP na druhé dieta.

evittam
15. sep 2019

@vinkel Podporu vypláca SP a RP vyplaca UPSVaR. Možnosť poberat podporu aj RP nemáš preto lebo si registrovana ako nezamestnana.

vinkel
15. sep 2019

@evittam a materskú tu vypláca SP a RP úrad prace

vinkel
15. sep 2019

@evittam ja viem a preto môj muž poberal Rp a som poberala odporu aby mi neprepadla

evittam
15. sep 2019

@vinkel Ano ja viem. Este raz-otec nemôže poberat RP a matka MD. Na UPSVaR dokladujes ze mas narok na MD a preto rušis RP. A otec nema v tom prípade narok na RP. Len na MD za určitých podmienok.
Skus to pochopit-mam 20rocnu prax v nielen tomto odbore. Alebo doloz zakon co hovorí opak.😉

evittam
15. sep 2019

@vinkel Zena pochop,ze MD, podpora a RP nemaju nič spoločné. To že tvoj muz mal nárok na RP (lebo ty si nepoberala MD ani RP) a ty podporu neznamená ze je mozne co píšeš. Nie je to to iste.

evittam
15. sep 2019

@vinkel A podpora "prepada" az po 2rokoch od skončenia PP.

vinkel
15. sep 2019

@evittam ja chápem som ja som napísala aby sa opýtala. Tak isto keby mne nepovedali že muž má ísť na Rp a ja podporu tak by mi po 3 rokoch ako malo dieťa prepadla. Tak to pochop že za opýtanie t nebijú ale jak tak čítam. A nie dolož zákon a pod veci.

vinkel
15. sep 2019

@evittam áno musela som ísť na podporu keď my skončila MD.

evittam
15. sep 2019

@vinkel Tak dostala odpoveď. Ja som teba upozornila na mylnu informaciu-nikde nepíšeš "informuj sa"-pises jasnu radu- "ak máš nárok na materskú tak môžeš rodičovský prepísať na manžela a manžel môže poberať RP na jedno dieťa a ty na druhé materskú."
Co nie je pravda. To som si dovolila ta upozornit. Pekny zvysok nedele. 😉

pieksamaki
15. sep 2019

@evittam
Iba otazka ma napada...viem ze sa vyznas......preco vlastne RP nie je na hlavu dietata? .....vies ako to myslim....ked su retazove porody uplne za sebou.....Je to kvoli nedostatku penazi v statnom rozpocte? Alebo ci rozmyslam nespravne.... A bolo to tak vzdy?

Dik za vysvetlenie.

evittam
15. sep 2019

@pieksamaki Sa spýtaj toho co ten zákon vymyslel. Bolo to tak vzdy co viem. Je to rodicovsky príspevok nic viac. "Na hlavu" mas pridavky a DB.

zitaje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinkel
15. sep 2019

@evittam áno ale paragraf je aký? Krivý 😂

veronikaszabova
15. sep 2019

@evittam to je tak, ked niekto radi a zatrepe blbost. A este sa bude dotahovat. 😳

evittam
15. sep 2019

@vinkel Ked myslis.

kristiii
15. sep 2019

@pieksamaki ja to chápem tak, že je to rodičovský príspevok (aj keď chabý), čiže príspevok pre rodiča. Akási náhrada príjmu matky alebo otca, čo je doma s dieťaťom. A rodic keď chodí do práce nemá tiež dvojnásobnu vyplatu, ak má dve deti.

pieksamaki
15. sep 2019

@kristiii
Ved ano.....tak ja len ze ked je slobodna matka.....a dve deti pripadne tri....su rovnako hladne....to len tak....
Asi su aj rozne uhly pohladu na to.....

nikiki29
15. sep 2019

@pieksamaki rodičovský príspevok nemá suplovať výživné pri slobodnej matke. Nie je určený ani na to aby matka z neho prežila (na to má muža alebo výživné od otca detí) takže je úplne jedno či sú dve alebo tri deti rovnako hladné, toto je príspevok pre rodiča a rodič je len jeden pre všetky tri deti...

siska53
15. sep 2019

@ninka2323 ak nemas narok na MD, tak 1 rodicak.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre