Rodičovský príspevok do 6 rokov - odvolanie

zuz555ka
30. júl 2017

Dobry den,mile mamicky.Chcem vas poprosit o radu,pomoc.Mam syna narodeneho v 33 tyzdni,alergia na vajce,mlieko,HIT,atopicky ekzem,imunitmy deficit,pre caste infekty sme boli v aprili na vyber krcnych a nosnych mandli na kramaroch,este nas caka operacia fimozy.vo februari mal syn 3 roky,ja som nastupila do prace,no hned po tyzdni som ostala na ocr s nim,v marci rovnako,v aprili rovnako...podavala som si na urade ziadost o posudenie zdravotneho stavu,prisla mi odpoved,ze dieta je zdrave a nepotrebuje osobitnu starostlivost.po prichode z nemocnice som podavala znova,aj s papiermi z nemocnice,odpoved prisla rovnaka.Pani na urade mi vsak povedala,ze sa nemam nechat odbit,ze narok na rodicovsky prispevok do 6 rokov zo zdravotnych dovodov urcite mame,kedze syn ma zdravotne problemy.Ze prispevok poberaju aj mamicky,ktorich deti na tom niesu tak ako my.Tak som na urade podavala ziadost o rodicovsky prispevok,v piatok mi prislo zamietnutie,kvoli posudku a teraz mozem podavat odvolanie,ale netusim co by som tam mala popisat.Preto vas chcem poprosit o pomoc,ak mate podobnu skusenost.Syn je prijaty od septembra aj do skolky,ale kedze berie 3x denne lieky,musi mat svoju stravu,moze byt iba na 4 hod.umiestneny.V praci to nevyzera ruzovo,kedze som od nastupu takmer kazdy mesiac na OCR,a nemozem si dovolit ostat bez prijmu.A este sa opytam,myslite,ze mame na ten prispevok naozaj narok?Lebo ja uz prestavam dufat,ale mam aj v okoli zname,ktore su lenive ist do prace,dieta bolo par krat chore a nejakym zazrakom si to vsetko vybavili.dakujem za kazdu radu.

marion30
28. sep 2023

@lenicka6697 zdravím prosim vás viete mi poradiť ako sa dá podať druhý krát žiadosť?prvú nám zamietli no ako sme skúsili dať do školky bol iba 3 dni,ostatné doma chorý vyhadzaný alergie atd..vďaka