Úhrada stravného a školného pre predškoláka

motyliky
26. mar 2019

Vie mi prosím niekto poradiť? Od 1.1.2019 majú predskolaci nárok na bezplatnú stravu a pobyt v skolke. Čo však v prípade predčasného nástupu do školy? Dcérka je narodená 12.9. , uvažovali sme o skoršom nástupe do školy , riaditeľka MŠ nám však povedala že nieje vedená ako predškolák ( kvôli zle padnucim rokom) a teda hradime plne školné i stravné. Teraz nám ju odborne odporučili pre skorší nástup do školy (od 1.9.2019) teda toto je jej posledný rok v skolke a mna by zaujimalo či mame nárok na spätne vrátenie platieb resp.ako postupovať dalej. Dakujem

loginexistuje
26. mar 2019

Ano nemas narok z pohladu zakona nie je predskolak ... musi platit

lubik87
26. mar 2019

@motyliky ak nieje vedená ako predškolák tak nevznikol nárok, keďže ale ide do školy a je prijatá tak sa s pýtaj či ti ju nepreradia

loginexistuje
26. mar 2019

@lubik87 ani keby ju preradili nic neporiesi z pohladu statu ak nedovrsila k 31.8 5 rokov neni predskolacka tj ziadne obedy zadarmo ani bez skolneho
a zasa deti co maju odklad si tieto benefity uziju dva roky

lubik87
26. mar 2019

@loginexistuje tak to neviem keďže synovec má v novembri narodky a je predškolák a neplatia okrem 7 centov nič

motyliky
autor
26. mar 2019

@lubik87 prosím ta, a on je vedený ako predskolak? Moja dcéra je v triede s predskolakmi- závisí to od riaditeľky?

lubik87
26. mar 2019

@motyliky áno je ako predškolák neviem ja sa.do toho nejak nestarám keďže je to synovec ale chodia spolu s mojím synom do škôlky a švagriná neplatí.fo školy ešte nejde čiže.este rok bude opäť predškolák

darja12
17. jún 2021

@motyliky ako ste pochodili?? sme v rovnakej situácii.. dakujem

motyliky
autor
18. jún 2021

@darja12 No veru nijako- školné sme platili a riaditeĽka nás odkázala na mesto-ako zriadovateľa že nech si spatne požiadame o vrátenie-keď pochodime....a nepochodili sme. Nárok na bezplatnú predškolskú školku vzniká dovŕšením 6.roku v danom šk.roku-čo sme nesplnili tak sa ďalej s nami nikto nebavil. Stále (aj odstupom času) to vnímam ako krivdu a "znevýhodnenie" šikovných detí, a naopak zvýhodnenie častokrát pohodlných rodičov alebo zaostávajúcich detí s odkladom (tí takto získavajú 2 roky bezplatnej školky a ešte aj "držia" miesto novým deťom) ktorých je čím ďalej viac.