Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vedel by mi niekto poradiť ohľadom vybavovania predĺženia rodičovského?

lukas2016
13. mar 2019
lubik87
13. mar 2019

@lukas2016 choď na úrad práce oni ti tam daju papiere ktoré potrebuješ napíšu aké doklady si máš priniesť 🙂

bchromiakova
13. mar 2019

Pridám sa do tejto diskusie, lebo ma predĺžená rodičovská dovolenka tiež zaujíma - konkrétne neplatená. Veľa príspevkov ohľadom tejto témy som uz tu na MK v diskusiách čítala, sú však staršieho dátumu. Rodičia čo ste na predĺženej neplatenej rodičovskej dovolenke môžete mi prosim napísať informáciu, či sa od roku 2017/18 menili podmienky alebo je stále vsetko po starom ? Veľa cenných rád bolo od užívateľky @evittam
Dakujem

zupro
13. mar 2019

@bchromiakova ahoj treba len na sociálnej poisťovne oznámiť, ja som bola osobne, keďže na neplatenej môžeš byť do 6r veku dieťatka. Dali mi papier a odovzdala som ho na zdravotnej poisťovni. Nič viac...aspon odomna nik nechcel... Vybavovala som to v januári tohto roku

lukas2016
autor
13. mar 2019

Ja potrebujem vybaviť platenú nemôžem ostať doma s.malym a aby mi nebolo platené ...no nieje to ajtak dosť ale aspoň niečo

bchromiakova
14. mar 2019

@zupro ďakujem - takze to vyzerá že sa tam nic nemenilo - a určite treba niečo na sociálke ? Podľa predchádzajúcich diskusii bolo potrebné zobrať potvrdenie o ukončení normálnej RD na UPSVaR a s tým sa ist nahlásiť ako rodič starajúci sa o dieťa do 6 rokov na svoju zdravotnú poisťovňu.

bchromiakova
14. mar 2019

@lukas2016 k tejto téme je tu uz na MK veľa diskusií a informácií - takze ak sa tam nic nemenilo, platia aj tie staršie diskusie.

veronikaszabova
14. mar 2019

@lukas2016 pokial dieta nema zavazne zdr.problemy, tak plateny RP nevybavis len tak.

evittam
14. mar 2019

@bchromiakova Vsetko je rovnako. A nic nevybavujes pri neplatenom. Len sa nahlasis na ZP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov ak splnas podmienky a na UPSVaR nahlásis kde sa dieta nachadza po dovŕšení 3 rokov.

evittam
14. mar 2019

@zupro Na SP neriesis nic. A kto ti dal aky papier?

evittam
14. mar 2019

@lukas2016 Tak sup sup do práce, teda ak je dieta zdrave a nemozes si dovolit byt doma zadarmo.😉

lukas2016
autor
16. mar 2019

@evittam keby sa dalo z radosťou by som išla ....220 eur na dieťa je malo a ešte keď lietaš hore dole po lekároch každá matka to povie...lenže nemôžem .....a ako by som veľmi chcela aby dieťa bolo zdravé radšej by som išla do práce lenže nikto si nič nevibera sám

lukas2016
autor
16. mar 2019

@evittam z úradu mi doniesol jeden pán až doma lebo som ja nemohla sa zastaviť 😀 ja by som len chcela vedieť.....dám vipisat obvodnej o zdravotnom stave dieťaťa a presvietene od odborných mám.len priložiť k tomu

lubik87
17. mar 2019

@lukas2016 doložis kópie všetkých vyšetrení /posudkov potrebuješ rodný list kópiu aj originál , ja som potrebovala overenie podpisov , majetku dieťaťa ,cestné vyhlásenie...no bolo toho kopec....ale dieťa.od 6. Rozhodne si nájdi čas a zastav sa na upsvar ;) aby si potom neodišla s dlhým nosom

lukas2016
autor
18. mar 2019

@lubik87 bola som dneska povedal len od odborných mám pozierat a priložiť ku tomu....chlapec má epilepsiu a oneskorený vivyn reči.....nefrologicky problém .....slabú imunitu veľmi ....

slniecko3108
31. mar 2019

@lukas2016 áno. A čím viac papierov tým lepšie. Len sa priprav nato že ak nemá dieťatko vážne zdravotné problémy budeš to mať zamietnuté. Boli tu prípady fakt hrozne a zamietnuté

slniecko3108
31. mar 2019

@lukas2016 tak neurológ, nefrolog , logoped a ak chodíte aj pluciar...

lukas2016
autor
5. apr 2019

@slniecko3108 pozbierala som všetko ....mám tam napísané aj to že ešte nieje ockovany a 3 roky má dneska už posielal papiere už len odpoveď čakať

lukas2016
autor
5. apr 2019

@slniecko3108 aj viem že podľa toho to dopadne aky lekár bude na posudkovom

mirka2405
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko3108
5. apr 2019

@lukas2016 áno veľa to spraví. Ale údajne som počula že menia tabuľky a že veľa vecí už neschvália. Alergia, celiakia, pneumo- niektoré dg... A viem aj to že niektorim známym nepredĺžili na pľúcne... Takže pevne držím palce. My sme si tým prešli v októbri

Tu začni písať odpoveď...

Odošli