Vyplácanie rodičovského príspevku a dieťa v škôlke?

simonko
28. jan 2008

ahojte....chcela by som si byt stopercentne ista tak:
pocas poberania rodicovskeho prispevku moze byt dieta v skolke na 4 hodiny denne bez toho aby zastavili vyplacanie?

filipa
28. jan 2008

pokial ide o predskolske zariadenie, ktore nedostava ziadny prispevok od statu, t.j. ak sa nenachadza v sieti statnych skolok (pozri stranku ministerstva skolstva, kde by mal byt zoznam takychto zariadeni) alebo je to sukromna skolka bez akychkolvek dotacii a inych prispevkov od statu, potom ti do 3 rokov veku dietata patri rodicovsky prispevok

simonko
autor
28. jan 2008

no mne prave jedna kamaratka povedala,ze ho normalne mozem dat na 4 hod. do skolky....bez toho aby mi zobrali prispevok

simonko
autor
28. jan 2008

beru to ako adaptacny pobyt,ale teraz neviem....

filipa
28. jan 2008

ked sme maleho davali do skolky (jesen 2006), bola to sukromna skolka bez akychkolvek dotacii a podpor od statu, priniesla som na socialku potvrdenie od majitelky skolky, ze jej zariadenie je absolutne nezavisle od statnych prispevkov. taketo potvrdenie chceli odo mna v SP, ked som sa pred nastupom informovala ako to s tym rodicovskym prispevkom je po nastupe dietata do skolky. najlepsie bude, ked si zavolas na prislusny odbor SP a aspon 3x sa opytas na to iste, lebo oni niekedy nechapu, co clovek vlastne chce...

matar
28. jan 2008

dieťa môžeš dať do škôlky na 4 hodiny denne tak ako si povedala na adaptáciu, ale nie dlhšie ako 3 mesiace. to je (vraj) čas ktorý potrebuje dieťa na to, aby si zvyklo na škôlku, teda sa adaptovalo v novom prostredí. počas adaptácie normálne poberáš príspevok. ked prejdu 3 mesiace, tak prídeš o príspevok. (tak je to oficiálne, neoficiálne vieme ako to chodí 😉
-aj ja som tak mala nikolku

denisaap
28. jan 2008

Ja som tiež poberala rodičovsky,prispevok popri zamestnany,dieta muselo byt ale len v nestatnom zariadeny alebo v sukromnej opatere ci u opatrovatelky.Nesmie byt v statnom zariadeny inak rodicovsky prispevok odoberu.

verulka
29. jan 2008

simonko, ale adaptacny pobyt trva len ohranicenu dobu- u nas v skolke je to mesiac..potom to uz skolka nahlasi na urad a tebe pRP vezmu.

simonko
autor
29. jan 2008

tak kolko vlastne moze byt ten adaptacny?niekto vravi mesiac,niekto tri...pocula som aj 2 tyzdne....kde to zistim?

simonko
autor
29. jan 2008

no teraz som sa dozvedela,ze skolka musi dat potvrdenie o adaptacnom pobyte....
ja ked som vysvetlovala ze chcem dat syna len na ten adaptacny,tak mi strcila do ruk prihlasku....tu bolo treba potvrdit pri lekarke,syn ma nepriaznivy zdravotny stav,preto ho chcem dat do skolky na skusku,ci si ho mam znova predlzovat,alebo moze chodit normalne....teraz neviem co mam robit!!!!?v pondelok by mal prist na 2 hodinhy,riaditelka spomynala ze potom mi da aj papiere kde to vsetko bude....

molnitko
29. jan 2008

simonko, kľuudne daj dieťa do škôlky, ak sa neadaptuje, odhlásiš ho. pokiaľ ja viem, aby si mohla poberať rodičovský príspevok a mať aj dieťa v štátnom zariadení, musíš mať rozhodnutie od riaditeľky Mš, že je dieťa prijaté na adaptačný proces. V tomto rozhodnutí by bolo vhodné uviesť, ako dlho by mal tento pobyt trvať. Ak sa dieťa neadaptuje, riaditeľka ti dá ohlášku, s ktorou pôjdeš na SP a preukážeš, že dieťa pobyt v mš nezvládlo a preto chceš naďalej zostať doma s dieťaťom a pobetať RP. Tkto by to malo fungovať,ale u našich úradníkov nikdy nevieš 😠

vesi
29. jan 2008

ak pracuješ a poberáš rodičovský, tak môžeš dať dieťa na 4 hod do škôlky. sesterka sa na to pýtala na sociálke...

jaduska
29. jan 2008

do škôlky môže dať ale určite iba na adaptačný pobyt, škôlka o tom musí dať potvrdenie 😒

kamajka
30. jan 2008

aj ja viem tak, že len na adaptačný pobyt, ked nechceš prísť o rod. prispevok.
je to určite pravda, na 1000 %. Dieťa nesmie byť riadne prihlásené v štátnom zariadení.
Keby bolo v sukromnej škôlke, alebo by si mala napr. doma opatrovatelku, alebo mamu, sestru, hocikoho (tzn. že neumiestniš dieťa do štátneho zariadenia) RP ti nevezmú a môžeš robit od nevidím do nevidím 🙂 😉

simonko
autor
30. jan 2008

tak dufam ze ma pani riaditelka dobre pochopila,ved este aj lekarka jej to tam tak napisala...prinajhorsom to mozem zrusit,nie?horsie to uz bude s malym,lebo sa tam tesi

lenadka
30. jan 2008

ja sa chcem opytat moja uz mala 3 roky a ja pracujem a beriem rodicovsky. Od februara mala nastupit do skolky. Musi vsak ist na operaciu tak som ju zo skolky odhlasila na 2 mesiace pre zly zdravotny stav. Ja vsak stale pracujem a je s nou babka. moja mama mi tvrdi ze si mozem poziadat o rodicovsky aj dalej pre jej zly zdravotny stav. Mne sa ale zda ze je to podmienene tym ze s nou budem doma-co teda nie som ked mame aktivnu babku ktora sa o nu dobre stara.

kamajka
30. jan 2008

Lenadka, podla pasu usudzujem, že rodičovsky dostaneš tento mesiac posledny krat (alebo si dostala), kolko ma malá presne rokov aj tyždnov? RP sa totižto vyplaca mesiac pozadu, takže ak Tvoja malá mala len teraz tri roky, tak materska ti ešte buduci mesiac pride.
So školkou to nič nema spoločné.... Ani s operaciou. pokial maš potvrdenia od lekarky, že malá si vyžaduje osobitnú starostlivost, treba požiadat o predlženie rodičovskeho prispevku, myslim, že je to možne do 6 rokov - ho poberat (ak má dieťa nepriaznivy zdravotny stav a uznaju ti to).
Lenže v tom prípade nesmie ist ani do školky, jedine do sukromnej alebo ako vraviš bude s nou babka a ty možeš pracovat. ak ale malu do štatnej školky daš, o RP prideš.. aspon ja viem tak..

lenadka
4. feb 2008

kamajka a poziadam o predlzenie na USVR? Do skolky urcite nepojde cca do maja.

jachacha
16. aug 2010

Ahojte, bola som presmerovana sem, tak len okopcim otazku a poprosim o radu

Syna by som chcela dat co najskor do jaslí kedze nejako nestiham obidve deti. Otazka znie, je to problem, ze nejdem do prace, ale zostavam na MD s dcerkou? Je vobec takato podmienka pri nastupe dietata do statnych jasli? A druha vec, dufam, ze nepridem o matersku, tu predsa dostavam na mladsie dieta, ze. Na syna dostavam len pridavky nejake smiesne. No ako to vlastne je, ma s tym niekto skusenosti? Vdaka

Do jasli by mi ho zobrali, je volne miesto, myslim, ze synovi to len prospeje, nema mi kto pomoct . malinka moc toho nenaspi a v cinziaku sa idem niekedy zblaznit s nimi...a to si este nechcem ani len predstavit jesen a dazd kazdy den
😝

jachacha
16. aug 2010

hm?

matka198827
21. dec 2010

ahojte chcela by som sa spitat moj malicky bude mat az v auguste 3 rocky ale uz v january ide do skolky ale ja uz aj pracujem a doteras sa mi on stara stary rodic vie mi niekto poradit alebo povedat ci mam na maleho pravo na nieaky prispevok????