Výpočet dávky v nezamestnanosti po rodičovskej

bublifuk1991
23. apr 2019

Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť. Momentálne sa starám o syna( v zdravotnej poisťovni som nahlásená ako osoba starajuca sa o dieťa) nedostávame nič. Môj manžel je so staršou dcérou na MD. Už mu MD končí a ide na MD aj so synom. Ja chcem dať v práci výpoveď a ísť na podporu. Z čoho mi bude vypočítaná podpora? Mám známu ktorá bola presne ten istý prípad a vypočítali jej 6€ na deň! Dočítala som sa však keď nastúpim aspoň na 1 deň do práce bude sa mi podpora počítať z tej hrubej mzdy. Mám asi 23 dní dovolenky tak zvažujem, že na ňu nastúpim a po vyčerpaní dám výpoveď. Bude mi potom podpora počítania z hrubej mzdy čo mám v práci? Ďakujem pekne

draik
23. apr 2019

Nič v zlom, ale táto téma je tu rozoberaná stále dookola, stačí si prečítať históriu a neplytvať silami tých, ktorí tu vo svojom voľnom čase radia bezplatne.

lubik87
23. apr 2019

@bublifuk1991 ak ešte si teda v práci nebola tak si vycerpaj jeden deň dovolenky zvyšok daj preplatiť . Výpoveď hneď k dňu po dovolenke. Potom sa choď hlásiť.na Up počítať ti budú z posledeho príjmu

bublifuk1991
autor
23. apr 2019

@lubik87 ďakujem pekne. @draik Teraz som našla aj iné diskusie na túto tému 🙂 nevšimla som si to predtým... ďakujem za upozornenie. Pekný deň

evittam
23. apr 2019

@lubik87 Ked da vypoved hned k dnu po dovolenke tak jej plynie vypovedna lehota, ktorá je 2mesiace a zacina plynúť k 1.dnu nasledujuceho mesiaca po podani vypovede.
Prosim ta, ty naozaj prestaň rozdavat rady, ktoré nie su nikomu prospešné. Urobíš službu viacerým.

lubik87
23. apr 2019

@evittam nepíšem že.ma dať výpoveď ale že má mať vtedy výpoveď..snáď vie akú má lehotu..a napr výpovedná nemusí byť žiadna dohodnúť sa dá aj zo dňa deň a hlavne pri babach čo 3 roky boli mimo a majú dávno náhradu 🙂 prosim nevšímaj si moje komentáre radšej napíš osobe že hovorím blbosť a porad jej ty 😊

evittam
23. apr 2019

@lubik87 Ja som jej uz poradila. A ty uz minimálne v 3.diskusii píšeš zavádzajúce a nepravdivé informácie na co som ta aj upozornila. Vypoved sa neda podat tak, ze skončis v dany deň ktorý potrebujes. Takze nezahovaraj. Ataci priznať ze pises kraviny. Takže naozaj este raz-rad doma tym co o to možno stoja a raz sa ti poďakujú.
Nepises ze ma dat vypoved?! Citujem..."Výpoveď hneď k dňu po dovolenke.."

evittam
23. apr 2019

@lubik87 A všímať si budem zle a zavádzajuce informacie a budem na ne upozorňovať. Co maa z toho,ze radis a zle?

evittam
23. apr 2019

...*a staci

lubik87
23. apr 2019

@evittam akože nedá ? Jasné že dá a bez problémov ,však si opravuj a upozorňuj len ti píšem že mne to písať nemusíš napíš to tej dotyčnej osobe 🙂

lubik87
23. apr 2019

@evittam akože nedá ? Jasné že dá a bez problémov ,však si opravuj a upozorňuj len ti píšem že mne to písať nemusíš napíš to tej dotyčnej osobe 🙂

evittam
23. apr 2019

@lubik87 VYPOVED znamená výpovednú dobu. Ty najskor pochop rozdiel medzi výpoveďou a dohodou o skonceni PP. A ešte raz-pisem to tej ktora podava velmi zle informácie a nielen v jednej diskusii. Sa nudis doma? Bavi ta zavadzat slušných ludi? A mne to 2x písať nemusíš. Minimálne 2x citaj po sebe tie tvoje bludy a az potom raď.

evittam
23. apr 2019

@lubik87 A teraz daj to tvoje "nepíšem podla teba"....🤣🤣🤣🤣🤣