Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vypoved pocas rd

Peniaze a úrady
zuz0404
12. sep 2019

Prosim potrebujem pomoct rd mi konci 09/20, na md nastupujem 5/20. Avsak zamestnavatel moje oddelenie presunul do inej krajiny, ale ako firma s inymi zamestnancami ostava tu. Moze mi dat vypoved, a aj keby dal ku koncu 02/20. Je nejaka moznost aby som mala matersku? Pride mi to nespravodlive nieje to.moja chyba. Pracujem od konca vs a teraz toto. 🙏🙏🙏

mogaa
12. sep 2019

@zuz0404 veď po RD nastúp do práce aby sa ti obnovilo NP a potom PN až do MD.....tie dátumy ti tam veľmi nesedia🙂

lubik87
12. sep 2019

@mogaa dátumy ma.v pohode ved nemusí.rodit.po skončení rd 🙂

mogaa
12. sep 2019

@lubik87 ano ale RD končí v septembri 2020 a MD má v 5/2020

fokuska
12. sep 2019

@mogaa Ved s prvym dietatom konci RD v septembri a druhe dieta porodi v maji/juni. Co tam nesedi?

mogaa
12. sep 2019

@fokuska ale v rovnakom roku:winknajprv je máj (čo má nástup na MD) a potom september (kedy končí RD)😀

angela85
12. sep 2019

@mogaa a čo je na Tom nepochopiteľné?

zuz0404
autor
12. sep 2019

@angela85 nerozumiem ako mam.nastupit do roboty ked vypoved mi chce dat ku koncu 02/20. A tehotnu ma asi nikto iny nezamestna.

angela85
12. sep 2019

@zuz0404 moc sa v Tom nerozumiem ale je to reťazová tak si myslím že ti bude tak isto platiť aj na druhú materskú. Veď medzi tým vôbec nemusia nastúpiť do roboty keďže ti pravdepodobne neuplynu tri roky od prvého porodu

ceklis
12. sep 2019

@zuz0404 presne áno píše
@angela85
Prečo by si mala nastúpiť do práce? Momentálne si v ochrannej dobe a výpoveď ti nemôže dať. Jedine ak by zanikla cela spoločnosť ako taká. Môj laicky názor 🤷🏼‍♀️

happy31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
12. sep 2019

@ceklis stačí ak zanikne jej miesto,mal by jej ponúknuť náhradné,ktoré nemusí prijať a tým jej vzniká odstupné,ale to sa mi zas zdá ako príjem ktorý by jej mohol ovplyvniť md. Ale toto skôr pomôže nejaká mzdova účtovníčka. Mi máme v skupine skvelú babu ktorá vie odpoveď na každú otázku čo sa tohto týka. Skúsim to nájsť nick

ceklis
12. sep 2019

@angela85 oki, ale nemôže to spravit v ochrannej dobe. Jednoducho musí pockat kým ochranna doba skončí, nie? Idem pozrieť nejaký paragraf. Podľa mna jej výpoveď môže dať len vtedy ak zanikne cela spoločnosť, inak môže len zrušiť pozíciu a to je všetko. Výpoveď dostane keď sa vráti z druhej materskej, jedine ak by jej nútil podpísať dohodu o ukončení PP

mogaa
12. sep 2019

@zuz0404
@fokuska
@lubik87 kočky jasnéééé máte pravdu, až teraz som zbadala aké oblbováky mi dnes doktorka predpísala🙂aj som sa čudovala prečo nesmiem jazdiť, teraz mi to je už jasné, aký oblbovák mi predpísala😔😔

mogaa
12. sep 2019

@angela85
@fokuska
@lubik87 tie dátumy sedia len mi to nejako nezaplo, stále som rozmýšlala že nemôže byť súbežne na MD aj RD😂

lubik87
12. sep 2019

@mogaa hahaha stane sa :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli