Záhadný jednorázový príspevok na dieťa?

zuz11
6. apr 2009

Ahojte,
ked bol moj muz na UP dala mu tetuska tlacivo "Ziadost o prispevok na starostlivost o dieta" a potom mi asi o tyzden poslala druhe ze mam narok na obe deti na tento prispevok, len nechapem co je to za prispevok 🤐 zevraj je to jednorazove a neakych 2 tisic nieco na jedno, viete nieco o tom niekto viac? 🤐

monika333slov
15. jan 2015

Poradíte mi niekto? Ja keď začnem materskú tak syn ešte nebude mať 3 roky ale termín pôrodu vychádza tak že už bude mať. Tak ma zaujíma či na staršieho mám nárok kym nedovrsi 3 roky. Pre lepšie pochopenie syn má narodeniny 27.6.2015. A termín pôrodu mám 10.7. No nástup na materskú je skôr teda tých 6 týždňov. Takže cca 29.5. Takže či mám nárok ten jeden mesiac na príspevok. Ďakujem. Poprípade @gapa viem že si tu o tom písala no takýto prípad som nepostrehla a viem že sa vyznas. Skús poradiť. Ďakujem

gapa
15. jan 2015

@monika333slov ak by si mala 6týž. pred termínom 2.6.2015, tak je to bez problémov, za 6/2015 ešte dostaneš naposledy RP. Ak ale nástup na md bude v máji (píšeš 29.5.2015) alebo 1.6.2015, tak nárok na RP za jún už nemáš. Budeš mať ale ešte za tento mesiac 6/2015 nárok na príspevok na starostlivost o dieťa (staršie) vo výške cca 41eur, treba o to požiadať aj s kopiou rodného listu novonarodeného +asi aj staršieho + doklad odkedy poberáš materské.

monika333slov
15. jan 2015

@gapa ďakujem 🙂

sednaja
21. jan 2015

@jasminet
@9lf9
ženy, ešte k tomu jednorazovemu prispevku - mne úradnička povedala, že ak mi netrvá TPP, tak na peniaze nárok nemám...........už prešli od toho času 3 mesiace, ale vraj to tak nie je.......tak ako teda? ďakujem

kaktusik007
21. jan 2015

@sednaja overujes si mnou podane info a ten zakon, co som ti skopirovala, ti fakt nestaci???? 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
21. jan 2015

@domeli ona si tu overuje info, co som jej tam napisala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

domeli
21. jan 2015

@kaktusik007 ?... nevyšimla som si nick...

sednaja
21. jan 2015

@kaktusik007
@domeli overujem, lebo tu sme to kedysi prejednávali....... a 100%ne verím len 1 osobe, no tá tu nie je.........a ty kaktusik ako vieš, kde behám?

domeli
21. jan 2015

@sednaja ja som mala nárok práve ako DPO, preto som na to zareagovala

kaktusik007
21. jan 2015

@sednaja nahoda je blbec... a na konovi je vsetko vystopovatelne 😀 😀 😀

sednaja
22. jan 2015

@kaktusik007 to určite náhoda nebola 😀 😎 a prepáč za nedôveru, ale už mám zlé skúsenosti (nie s tebou) 🙂

sednaja
22. jan 2015

@domeli jeje, Ďakujem, ibaže to vtedy úradníčka neriešila, pritom videla papier o materskej, takže tým pádom som podmienky spĺňala........niektoré sa tvária akoby to išlo z ich vrecka 😠 😝

domeli
22. jan 2015

@sednaja chápem. Aj ja mám skúsenosť, že o tomto príspevku sa nejako mlčí... Preto som to istý čas dávala do povedomia všetky naokolo rodiacim maminkám 🙂

kaktusik007
22. jan 2015

@sednaja ale bola 🙂 vecer sa prispieva do malo tem, takze mi to ukazalo ze aj tu sa to riesi 😀 😀 😀 😀

inak ta fakt nemam potrebu spehovat preboha 😀 😀 😀 😀