Zvýšenie platu po nástupe z RD. Mám nárok?

danculik
15. jan 2008

Ahojte milé maminky zaujímalo by ma keď ste sa po rodičovskej dovolenke vrátili na svoje pôvodné pracovisko z ktorého ste odišli pred nástupom na materskú,či po návrate z materskej ste pracovali za tú istú mzdu ako predtým,alebo vám ju zvýšili bez toho aby ste o ňu žiadali,alebo ste žiadali o zvýšenie platu hneď na začiatku po návrate do práce z materskej.Mám právo respektívne môžem žiadať o zvýšenie platu keď nastúpim po RD do tej istej firmy na to isté pracovné miesto?ďakujem za vaše odpovede..

zoya1
15. jan 2008

Plat sa mi zvýšil o tie percentá, ktorymi sa upravovali platy počas mojej neprítomnosti.

danculik
autor
16. jan 2008

...zoya1...ale ty si o to požiadala alebo ti ho zvýšili sami?..

andrea1158
16. jan 2008

danculik: záleží od toho, kde si zamestnaná, ak v štátnej správe, tam sa platy pravidelne valorizujú každý rok, takže ked nastúpiš po MD, dostaneš novú tarifu ako ostatní. Ale ak pracuješ u súkromnej osoby, kde sú platy určené dohodou medzi zamestnancom a zamestnávateľom, na zvýšenie platu nemáš žiadny nárok, takže ak zamestnávateľ nebude mať záujem, žiadať môžeš aj Lampáreň...

jaduska
17. jan 2008

po skončení prvej rodičovskej som sa so šéfmi dohodla, za aký plat sa mi oplatí vrátiť do práce a oni našťastie súhlasili. Pracovala som v súkromnej firme, takže vec dohody 😉

chavierka
25. mar 2013

A nie je to už zo zákona dané, že ak sa žena vráti do zamestnania po ukončení RD a jej seberovným kolegom sa zvýšil počas tých 3 rokov plat, tak by mali zvýšiť plat aj jej po vrátení sa?