Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kuliskovalucia
24. máj 2019

@veronika4495 este to stale nie je schvalene

alenah31
24. máj 2019

@veronika4495 ad. 1 nie je to schválené, ad. 2 tých podmienok je viac...napr. nielen mať nárok na materské ( na ktorú máš mimochodom nie pri 280 odrobených dňoch, ale ak máš 270 DNP), ale mať odrobené min. 3 roky pred nástupom na materskú. Tých verzií a podmienok je viac - uvidíme ktorá verzia a či vôbec sa to schváli.

veronika4495
autor
24. máj 2019

Véd už to schválili od januára budúceho roku ci nie? Ja viem ze to musí byť 270DNP a nie odrobenych dní blbo som to napísala...

tyrkysova_kobyla
24. máj 2019

@alenah31 minimalne 3 roky? 😮 Ufff

etnatn
24. máj 2019

@veronika4495 kedy to prosim schvalili???

veronikaszabova
24. máj 2019

@veronika4495 blbost, nic nie je schvalene 🙂

dopolbokaodrata
24. máj 2019

Dobre na zalepenie očí, každá vidí len ze dostane viac e ale to, že to sú len predvolebné kydy lebo Smeru tečie do topánok, to nikto nevidí. Ale darí sa im to dobre, ovečky bečia. Nakoniec neschvalia nič, lebo prídu na to že potom do vačku by im išlo menej.

veronika4495
autor
24. máj 2019

Ja som sa len pýtala mala som pocit ze je to schválené od januára možno som to teda zle pochopila

veronikaszabova
24. máj 2019

@dopolbokaodrata presne tak...predvolebne kecy 🙂

germa
24. máj 2019

@dopolbokaodrata ja som rada, že možno pridajú, 150€ v peňaženke naviac určite pomôže. A vôbec nebudem voliť smer. 😀👍🏻

veronika4495
autor
24. máj 2019

Ja som to z toho pochopila ze je to schválené tak neviem... Len neviem ci by mi to potom znížili pri 2 dieťati keby rovno pokračujem len som to chcela vedieť kvôli bývaniu ktoré riešim ci by sa to dalo zvládať ale tak ak to ešte nie je schválne tak pardon 🙂

veronikaszabova
24. máj 2019

@veronika4495 to su len prognozy a statistiky, ako by to malo vyzerat.
No logicky - celu dobu ticho, pred volbami velke halloooo, zvysime RP, budu nas volit aj mladi, nie len dochodci 🙂 toto 100% neschvalia. Mali by menej do kapse 🙂

etnatn
24. máj 2019

@germa tiez nas to doma potesi, ale mna si za to smer isto nekupi, moj hlas zajtra ide Mihalovej strane, on mi realne poradil a teda pomohol..

staalienka
24. máj 2019

@dopolbokaodrata presne ako napísala germa. To že zvýšia (ak zvýšia) bude len plusom. Nikde nesľubujem, že ich zato budem voliť 😂😂😂

candii
24. máj 2019

@alenah31 nevieš prosím ťa, či pracovný po.er musí trvať? Lebo 3 roky mám odrobene avšak počas prvej MD sa rušila firma a teda aj zmluvou so mnou rozviazali

alenah31
24. máj 2019

@germa no ale mala by si...pretože opozícia prehlásila, že ak to smeru prejde a vo voľbách sa k moci nedostanú toto bude jedna z vecí, ktorá bude zrušená.

alenah31
24. máj 2019

@candii nemusí...ale ako píšem tých verzií o zvýšení RP a aj podmienok, ktoré budú musieť byť dodržané je viacero a nikto vlastne nevie, s ktorou vláda vlastne pracuje.

candii
24. máj 2019

@alenah31 áno, chápem. Ďakujem.

nika_m
24. máj 2019

Uverim ked mi na ucet pride RD o tych 150€ viac :D pred MD som odrobila 4 roky (bez 6 dni) takze aj pri podmienke 3odrobenych rokov mam na ten zvyseny narok...som zvedava lebo jasne ze pomoze...ale pokial to nebude cierne na bielom velmi sa na to nepripravujme :D

dopolbokaodrata
24. máj 2019

@staalienka chápeš tu logiku, keď nezvolis smer, nebude 150€.

titla
24. máj 2019

@veronika4495 Vláda si tento návrh schválila ako opatrenie, ktoré predloží parlamentu. Ale najskôr musia pripraviť návrh príslušnej legislatívy a až potom sa o tom bude hlasovať v parlamente. Takže je otázne, či a kedy vstúpi tento návrh vôbec do platnosti.

nika3136
24. máj 2019

Už vidím tých 150€.
Nech najprv pridajú, potom budem voliť 😄

staalienka
24. máj 2019

@dopolbokaodrata tak ich voliť nebudem
Zato mi to nestojí 🤣🤣

germa
24. máj 2019

@alenah31 haha... 🙂 To čo musím určite nie je voliť Smer 🙂 Zatiaľ nič schválené nie je, možno ani nebude. Každopádne by to bol len plus, ale preto sa nenechám opantať.

alenah31
24. máj 2019

@germa by si neverila koľkí sa opantať nechajú...... bohužiaľ☹

germa
24. máj 2019

@alenah31 no hlavne dochodci 🙂 za pár EUR ročne 😀

petulda333
24. máj 2019

@alenah31
@germa ja by som kludne volby ohranicila nejakym limitom veku. Ako bez urazky ale za prve mladi co este nic nevedia o zivote,politika ich nezaujima ani spravne vybrat nemozu a za druhe dochodci. Napr muzove babky,su to super osoby ale uz to maju v hlave trosku pomiesane,nespoznavaju ani clenov rodiny obcas a samozrejme,volit Fica lebo im dava dochodok a stara sa 🙄 to tiez ako sa oni mozu spravne rozhodnut?! Ked obcas nevedia kde je sever

germa
24. máj 2019

@petulda333 no v tom máš pravdu. Mladí bez skúsenosti a problémov sa nechajú ľahko zmagoriť a dôchodci predtým voliaci Mečiara teraz volia Fica 😀

evittam
24. máj 2019

@veronika4495 Predvolebné s.anie si do ust politikov. Schválene? Este ani navrh nebol podany.😂😂😂
Ale ako vidno media pekne "masírujú" niektorým ľuďom mozgy. Staci počuť na "hnojke alebo trapkize" slovo rodicak a zvysenie a uz tu mame podobne diskusie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli