4 ročný syn ma začal volať druhou mamou

omaminkao
17. okt 2012

Ahojte maminy. Mám problém kvôli ktorému už pár dní plačem. Môj 4 ročný syn zrazu začal na mňa rozprávať vraj som jeho druhá mama keď sa pýtam prečo druhá však že ja som jeho jediná mamina mi odpovie že exmanžel a jeho milenka mu hovoria aby ju (svoju macochu) volal mama. Dosť ma to uráža, ja ho porodím vychovávam a zrazu príde nejaké zakomplexované decko čo si vynucuje takéto niečo od môjho dieťaťa. Syn tam má ísť na víkend bojím sa s čím znova príde. Neviem či nemôže mať svoje vlastné keď sa snaží moje mi prebrať. Keby mali kamarátsky vzťah to pochopím ale toto je už na mňa príliš, neviem ako to malému poriadne vysvetliť že ja som jeho mama. Uvedomuje si že ja som ho nosila v brušku ja som ho porodila ale aj tak, to je totálna chudera keď toto robí. Zažíva niektorá z vás niečo podobné?

omaminkao
autor
18. okt 2012

no zatiaľ som s nimi nebola takže som nemala čas vydiskutovať si to s nimi, bývalý si príde po syna v sobotu ale s tou jeho sa tak skoro nestretnem lebo je náhoda ak sa kdesi vidíme. Zajtra zájdem za tým detským psychológom. Porozprávame sa poradí mi a budem mať potvrdenie čo mi určite pomôže a zrejme zbehneme aj za kurátorkou čo mi ona povie ako to riešiť i keď tá niekdy tiež zvykne dosť perliť. Človek za ňou s čímsi príde a ona začne rozprávať o svojej bývalej neveste aké majú skvelé vzťahy. Oni nie sú tupí oni sú dementný lebo to robia naschvál v plnom vedomí čoho sa dopúšťajú len by si mali uvedomiť že neubližujú len mne ale aj synovi keď sa ho snažia zmagoriť

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
omaminkao
autor
19. okt 2012

no tak nemá žiadnu psychickú poruchu takú to som len ja tak napísala ale myslela som tým keď chcel spáchať samovraždu len škoda že ho vtedy nikto neudal a on si to tesne predtým rozmyslel. On by skončil v blázinci a ja by som nemala takéto problémy ale predtým na súde som to povedala a on to nevyvrátil

andrejka1983
19. okt 2012

@omaminkao chápem ako ta to trápi....🙂ale neboj, len to chce čas, venuj sa malemu ako len najlepšie vieš a ked vyrastie sam pochopí všetky suvislosti prečo ma ocko druhu partnerku, prečo nemože mat dve mamy ale len teba ako tu pravu maminku 🙂 , on ešte vela veci nechápe, neboj, ale už ked bude školak napravi sa to 🙂 a vydiskutuj si tieto veci aj s manželom, že si nepraješ aby mu davali do hlavy take hlupe rozumy ....

smatka
19. jan 2013

@omaminkao Ahojky ,tvoj syn veľmi dobre vie kto je jeho mama. Veď to vie aj moja mala.Neboj sa je to len hra so slovíčkami.Nevysvetľuj mu stále dookola,že kto je mama.Skús sa ho opýtať,že čo by mala taká osoba robiť aby ju mohol volat mama. Deti vždy povedia pravdu tak to od neho zisti ako to je,ale hravou formou.Uvidís,ze to nie je take zle ako sa ti zda.