Neocenené manželstvo

lilinkal
15. jan 2018

Baby citite sa niektore v manzelstve....ako to nazvat....neocenene??? Dava vam manzel najavo ze ste len matka na materskej ktoru musi zivit? Ci to len moj...??? Alebo len ja prehanam???

Vonku ideme len raz do mesiaca...(len aby som nehundrala) inak zvysok mesiaca je pravidelne na pive na futbale a ja len ako tutka co caka doma s detmi...ma klasicku kancelarsku robotu no domov pride neskutocne unaveny a v sekunde spi na gauci ale v den ked ma futbal alebo opijanie s kamaratmi vtedy unaveny nieje...Klasicka pomoc ako odlozit svoj spinavy tanier do umyvacky alebo hodit svoje spinave pradlo do kosa uz ani nemozem komentovat lebo sa automaticky nastve...robim aj muzske prace a opravy v dome lebo ked ho o nieco poprosim tak tolko mi slubuje ze to zrobi no po mesiaci to vzdavam a urobim to sama...Uz viem ze ked je trochu viac mily tak chce vecer sex no ja vzdy odkvecnem a potom mam z toho len tichu domacnost aj niekolko dni....

ada309
16. jan 2018

@simonaf a zamysla sa manzel Aky si mala den ty??? Da ti priestor Aby si si ty lahla na gauc a ani obraz ani zvuk???

libawet
16. jan 2018

@lilinkal vieš čo, takýchto tém už tu bolo, to je stále dookola, teda nie si jediná, to je asi jediné pozitívum v tom celom. A ešte ak nebude ten sex - tak si môže nájsť inú, kt. mu ho poskytne, nehovorím, že to je a bude Tvoj prípad. Ťažko radiť, čo je a nie je medzi vami, ako žijete, čím žijete...vždy je tam x faktorov a problémov, kt. do vzáj. vzťahu vstupujú, kto si čo nesie z domu výchovou a ako sa ďalej po tom správa a čo očakáva od partnera. Také všeobecné rady sú - neurobiť zo seba slúžku mužovi a ani deťom, od samého začiatku ich ťahať pomáhať, byť v tomto nekompromisná a neustúpiť.

gretocka
16. jan 2018

No fungovanie vztahu vyzaduje dvoch ludi, ktori si navzajom vazia jeden druheho. U nas to tak je.... na materskej som uz osem rokov a moj manzel mi nikdy nevykrical ze ma musi zivit.... ked nestiham a je doma neporiadok, nekomentuje to... ked mu vyjde cas, aj mi pomoze s upratanim, ale kedze je zivnostnik je v praci casto dlho do vecera. Ja zas na oplatku si vazim jeho za to ako maka a ked to nie je nutne, tak ho nezatazujem upratovanim a ukolovanim okolo domacnosti. Ked pride domov skorej, nechavam mu cas, aby mohol byt s detmi. Rano ich nosi do skoly a skolky on, maju to ako spolocny ritual - spolocnu chvilu.
Vsetko to je o komunikacii a o pohlade na vec - bud si mozme vycitat vsetko mozne aj nemozne alebo sa mozme snazit vidiet na druhom to dobre.
Samozrejme, ak je snaha a ucta len jednostranna a druha strana je stale iba kriticka a panovacna, tak je to tazke, ale dovolim si tvrdit, ze taketo povahove rysy je mozne vypozorovat uz pred svadbou v case chodenia..... len treba viac oci otvarat a zazit si aj nejaku pracu , nejaku sluzu inym, sledovat vztahy v rodine a to dokaze napovedat vela o nastavajucom partnerovi.... lebo potom po svade ked padnu ruzove okuliare, uz je neskoro plakat koho sme si to vlastne vzali.... zial

ludmilik13
16. jan 2018

toto je problem, ktory treba riesit, lenze ak sa ma vyriesit tak je potrebne aby pre to urobili nieco obe strany, otazne je ci si vobec muz uvedomuje, ze zena sa takto citi, on to tak ani nemusi pocitovat co je najhorsie :(

ivu80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonaf
16. jan 2018

@tamara263 ja netvrdim, ze je spravne, ak muz zenu nevie a nechce pochopit...ide o to, ze stat nad nim "s nozom v ruke"., aby to povedal, je somarina... nikoho nedonutis nasilim, aby ta respektoval a vzdal ti uctu... ja som bola prilis zavisla na mienke môjho muza..az som nemala vlastny sukromny zivot-svet, len som mu visela na perach, co on povie, atd. Jeho to prirodzene unavovalo..az teraz chapem, co znamelalo, ked ma uz zufaly odporucal, nech si najdem nejake konicky, kamaratky 🙂 teraz ho chapem ako nikdy...a tolko veci by som teraz vedela opravit, co som pokazila...ale stojim si za jednym-ked som zmenila seba, zmenil sa on...ked som sa stala vyrovananym, zdravo sebavedomym clovekom, ktory nepotrebuje pocut, co si o nom mysli druhy, aby vedel, aku ma cenu, ale sam sa poznal, ze tu cenu ma, ...ked som robila, co mi prinalezalo, plnila si povinnosti, ako dobre som len vedela...nezanedbavala rodinu, seba, spolocny zivot ani svoj vlastny sukromny (presne tie konicky, zaluby, cas pre seba)...vtedy sa az diali zmeny..pre muza som zacala byt zaujimava, ked on pre mna prestal byt nejakou mantrou... ked som ukazala, ze som schopna a ze vsetko, co treba, zvladam..a necakam za to nic, lebo svoju hodnotu poznam... ked som prestala stat o muzove dakujem, vtedy mi zacal dakovat 🙂 paradox? asi to tak ma byt...

malasandrika
16. jan 2018

No prečítala som pár komentov svojmu manželovi a bol neskutočne rád, že si za ženu vybral mňa 😄 bez urážky, ale aj muž potrebuje vypnúť, nemám problém ho pustiť s kamarátmi von, samozrejme v rámci normy, žiadne, že by došiel po štyroch domov. K otázke upratovania, ja som prehnane poriadkumilovná, on má za úlohu iba uržiavať poriadok 😄 kedysi som z neodloženej šálky robila drámu, ale boli z toho zbytočné hádky. A určite by som mu nedala mop do ruky, keď príde konečne domov z Viedne, to radšej nech sa mojká s malou, prach neutečie 😄 odporúčam nájsť si nejakú aktivitu, nech si prevetráš hlavu, napr chodiť cvičiť, s kamoškou na kávu, nech si skúsi deň s dieťaťom, najlepšie v období, keď idú zuby 😄

simonaf
16. jan 2018

@ada309 ano, odkedy prejavujem ja uctu a vdaku jemu, odvtedy aj on mne..a velmi si to vazi, vidno to na nom...chodi domov spokojny a usmiaty..kedysi to tak nebolo...dnes vie, ze ked ma blby den v praci, domov nebude miesto, kde mu nalozia dalsie bremeno...ale akasi fakt ta oaza pokoja, preto sa domov velmi tesi.. a ked ja vidim, ako sa usmieva, tak potom sa to lahko prenasa aj na mna a dalej na celu domacnost... nepisem, ze vzdy je to idylka, to ani nemoze byt, sme ludia, casto robime chyby..ale v prevaznej vacsine to takto pokojne je...a ma to dopad na mnoho oblasti...uz netrucujeme, nechodime ofucani...lebo dobre vieme, ze ak budeme prudit, prichádzame o tu super atmosferu, ktora inak doma je a to ani jeden z nas dvoch nechce a uvedomujeme si to...preto aj castejsie sa ponahlame veci vyriesit..a zbytocne nenatahujeme cas urazanim sa a tichou domacnostou..nik o nu u nas nestoji..

janickacrazy
16. jan 2018

@simonaf No super, že to u vás funguje, ale sú aj také prípady, že jeden robí všetko, snaží sa, ide sa zabiť, druhý takmer nič a ešte aj kritizuje a frfle na toho druhého, tam proste toto nepomože.
@malasandrika Ja napr. vobec nemám problém pustiť muža niekde von s kamošmi, ale on nechce vobec nikam ísť. Ale je rozdiel, ked niekto ide občas a niekto je v krčme pomaly každý den a príde domov opitý, tam sa to rieši už dosť ťažko.

malasandrika
16. jan 2018

@janickacrazy samozrejme, že to je rozdiel, všetko musí mať správnu mieru. Skôr sme sa s manželom zasmiali, že niektoré ženy pomaly mužom bez ich dovolenia nedovolia ani dýchať, nie to ešte si niekam vybehnúť von

klodyka76
16. jan 2018

@lilinkal presne takú hnilú voš som mala doma.....a to ešte k tomu zvykol po mne aj hučať...našťastie sme neboli manželia. Dlho som mu dohovárala, prosila, všetko zbytočne, časom sa to len zhoršovalo....tak som ho jednoducho vyhodila a som s malým sama.....a je nám dobre, máme kľud....a hlavne ja sa nemusím starať o dospelého lenivého chlapa, takže mám viac času pre seba 🙂

maciatkolulu
16. jan 2018

Jasne,ze pokial je chlap osoba chlastajuca kazdy druhy vecer do nemoty a pod,tak niet o com,ale teda to mi ako pripad autorky nepripada. Ale kazdy sme strojcom.svojho stastia,vsakze😉takze kludne sa hadajte a natahujte aj o prkotiny....vysledok na seba nenecha dlho cakat. Ale top bol pripevok, ze "utekaj" 😂😂😂

mrkvicka060
16. jan 2018

Baby, ja vas niektore fakt obdivujem, ze s takym chlapom dokazete zit a este si myslite, ze je to normalne, lebo ved "zivi rodinu". Ja by som s takym nevydrzala asi ani tyzden. Dakujem bohu za toho mojho,tiez ma svoje muchy, tak ako ja, ale oproti niektorym, co tu citam, je to asi svätec.
Autorka, ja si myslim, ze aj ked pojdes aj ty do roboty, a nebude vas zivit iba on, tak sa to nezmeni. Ano, takych chlapov je kopa, ale na nas je, ci si takeho vyberieme. Ak si si ho vzala, zrejme si si vybrala. Rozmysli si, ci ti to za to stoji, nikto z nas nie je v tvojej kozi, ty si musis uvedomit ci s tym, aky je, dokazes zit alebo nie. hlavne si to ujasni cim skor

anketkarka
16. jan 2018

@gretocka perfektne si to vystihla, len trosku musim oponovat. Nie vsetko sa da zistit pred svadbou a ludia sa bohuzial menia. Su aj take jedince, ktore si myslia, ze sobasny list je vrcholova meta a ma vystarane. A to nielen muzi ale aj zeny. A co sa tyka vztahov v rodine, tiez to nemusi byt pravidlo, ze ked su zle, tak iste bude problem. Vsak kolko ludi sa pouci s chyb rodicov a kolko zasa nie. Takze je to stale o stasti, o zivote, ktory nikdy nie je len ruzovy alebo cierny. Ale ked 100 pripadov je rovnakych, neznamena, ze ten 101. musi byt tiez.

gretocka
16. jan 2018

@anketkarka jasne, nic nie je stopercentne iste.... ale chcela som poukazat, ze castokrat mladi spolu bud len chodia do kina a "pozeraju na mesiacik", pripadne spolu viac lezia ako chodia a potom zrazu sa nestihaju divit koho si to vlastne vzali. Jednoducho ak vynechame extremne pripady dusevnych chorob, nechce sa mi verit, ze by sa iba svadbou niekto zmenil z mileho a chapaveho cloveka na manipulatora - tie znaky jednoducho vyskocia uz skorej, len treba mat otvorene oci.
My sme s manzelom spolu chodili pred svadbou dva roky, chodili sme ako dozor na tabory, pracovali sme vo vedlajsich kancelariach, na vikendy sme chodili raz k jednym raz k druhym rodicom, upratovali sme garaz.... proste sme si zazili aj situacie ked nam bolo blbo, ked sme boli pod stresom, poznali sme sa kto ma kde limity v ramci povahy aj schopnosti a musim povedat, ze po svadbe uz su to len drobnosti, ktore nas prekvapuju na tom druhom... v tych podstatnych veciach tahame za "za jeden povraz"...

Ale ano, istym sposobom je vztah vzdy "loteria" - vsetci sme len ludia a kazdy sa moze "zblbnut"

lilyianka
16. jan 2018

Ja nie som sice na MD a deti nemame, ale mm sa sprava uplne inak ako si napisala....sme spolu skoro 6r z toho viac ako polovicu manzelia...a mm ten stale nejake komplimenty (ako som dobre navarila, pekne upratala, ako dobre vyzeram, ze mi to ci ono svedci) niekedy je mi to az blbe..
Mame velky dom a vnutro mam na starost ja a vonkajsok muz...cize zahrada, garaz, pivnica, to je jeho kralovstvo....vnutri si najradsej upratujem sama, ale niekedy mi umyje okna a zlozitejsie jedla vari on 😁
Tiez chodi na pivo, ale to len obcas, nikdy mu nevyvolavam ci nevypisujem...kedy pride vtedy bude..a v akom stave...nuz jemu bude zle na druhy den, nie mne 👍 takze to je jeho vec....samozrejme nechodi naliaty, ale asi 2x v naladicke bol....
U nas je on ten aktivny co by stale nieco robil, niekde bol a ja skor ta co sa jej nechce 😁😁
Nikdy mi nevycital, ze zarabam menej a on je zivitelom...

dzjanetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuta
16. jan 2018

Prosím ta dúfam že i ty chodíš vonku s kamoškami, že i ty mas trosku svoj život pomimo nie len na 100 %rodina, že i ty si urobíš i čas pre seba ... ja to robím a preto nevyčítam ani mužovi pivo ani kamosov lebo sama viem ako je to pre mna dôležité .... na gauči mi ani neleží ani nesedí uprace kuchyňu i všetko robí okolo domu a to robí mimo SR a cestuje 12 hodín do práve plus má veľkú firmu takze je každý deň na telefóne a PC do noci a vždy si nájde čas na kompliment a hlavne deti.... Radim sa vyvalit na gauč rovnako ako on alebo sa zdekovat na pár dni prec nech si to i on užije 😴... je zo hrozné že chlapi si nevážia to čo majú doma

montemotherone
16. jan 2018

@lilinkal áno. Väčšina chlapov je takých. Treba ich vychovávať, cepovať, a hlavne, dokopať ho do chlapských prác. Tiež som robila vzdy všetko. Od strechy cez varechu, po žehličku... Až kým mi raz nepovedal, že sa niekedy správam ako chlap. A odvtedy sa šetrím. Keď mi automaticky "posunie" niečo riešiť, vybaviť... zastavím ho, že mám toho veľa, som unavená a musím si oddýchnuť. A to si nevymýšľam. Len kedysi som sa vždy premáhala, prekonávala, lebo veď "silná žena to zvládne"... Váž si samú seba, premietni to do svojho správania a konania voči nemu a chlapec sa rýchlo preberie. To, čo si on myslí o ženách na materskej nie je dôležité. Dôležité je, či TY si presvedčená, že si v správnom čase na správnom mieste.

cecilia68
16. jan 2018

@lilinkal A čím bude starší, tým to bude horšie 😢 Oni sa nemenia...len prispôsobujú okolnostiam ☹ Takže ani neočakávaj, že niečo bude lepšie

elizita
16. jan 2018

@lilinkal a preco si "ako tutka co caka doma s detmi.." zmen to a nehladaj hned chybu v chlapovi

evitka83
16. jan 2018

Jaky si to udelas, takovy to mas 😉 moj muz chodi z roboty po siedmej, na sport chodil 3x do tyzdna, ked chcel ist na pivo, iba mi oznamil, ale nebolo to zas casto. Pokial nam to s niecim nekolidovalo, neprotestovala som. Ale zaviedla som rovnaky pristup. Ked nieco chcem, sport, kafe drink s kamoskou, nepyyam sa, oznamujem. Ani jeden z nas s tym nema problem, vynimka je, ked je dcera chora. Doma nepomaha, staram sa sama o domacnost. On sa stara o technicku stranku domu. Ale dcere sa venuje, na zaciatku musel, teraz uz chce. Tiez som sa na zaciatku pytala, ci mozem to a to, lebo sa treba starat o malu, ale casom som zistila, ze tudy cesta nevede a ani nechcem aby viedla, nemam chut zit ako vezen a rodicia sme obaja. Tiez mam narok ma svoj zivot ako on a pochopil to. Na zaciatku sa trochu obrusovali hrany, ale ustali sme to. Fungujeme v pohode, nestazujem sa 😉 ale musela ta zmena a vytrvalost vzist z mojej strany. Ale nikdy som nic nevycitala, vzdy som len pokojne argumentovala

aleshka_supermama
16. jan 2018

@lilinkal moja zlata to akoby si pisala o mojom priatelovi tiez som na to uuuuuuplne rovnako.

andyka321
16. jan 2018

No, ja vidim problem v tom, ze dnesni muzi nemaju povinnu vojensku sluzbu, tam by ich naucili moresom. Naucili by sa samostatnosti a zodpovednosti. Moj muz je stara skola, jeho mama mala 4 chlapcov a oni boli nauceni robit od mala a pomahat jej lebo otec pracoval v lesoch a domov prisiel az vecer. Samozrejme, ze bol aj 2 roky na vojencine. Ked sme sa zobrali, hned od zaciatku bolo vidno aky je pracovity. Prve 2 roky sme byvali u nasich na dedine a on si vedel najst robotu okolo domu, ani mu nikto nemusel nic prikazovat alebo ukazovat. Moja mama si ho nevedela vynachvalit, bol a este vzdy je velmi zrucny, co zoberie do ruky, to spravi. Mame 3 deti, z toho 1 tazko postihnute na vozicku. Cely zivot pracoval v turnuse a tym padom mal aj volne dni, ale nikdy sa neflakal, ja som tiez chodila do prace a on sa postaral o deti, syna vozil tyzdenne do 40 km vzdialeneho mesta do ustavu do skoly, namiesto spanku po nocnej sa cez prazdniny pistaral o deti. Ja som tiez robila co bolo treba, varila upratovala sila a strikovala pre deti. Ked tu teraz pisem tak sa mi vynaraju spomienky a zasnem co vsetko sme zvladli. A stale je tu este starostlivost o syna ktoreho mame doma. Sme uz na dochodku a stale nieco robime obaja, ci uz na chalupe alebo doma v byte. Chcela som tym povedat, ze nie vsetci muzi su taki ako pisete, len skoda ze ich je tak malo. Su rozmaznani a casto nevedia co chcu. Je to smutne. Moje dcery sa nechcu vydavat, hovoria ze este nenasli takeho, ktory by bol pouzitelny v realnom zivote. Taka je dnesna doba, bohuzial. Prajem vam vsetko dobre.

montemotherone
16. jan 2018

@andyka321 nuž, my sme sa ju snažili potešiť, že v tom nie je sama. Teší ma, že si našla toho pravého, ale všetky také šťastie nemajú. Ale zase, vešať sa preto netreba. Veľa chlapov je "vzdelávateľných"... 😉

montemotherone
17. jan 2018

@cecilia68 presne ako píšeš, prispôsobujú sa okolnostiam. Takže ak tie okolnosti žena nezmení, nezmenia sa ani oni. Ak po sebe nechá orať, chlap bude orať.

ljzozv
20. jan 2018

@andyka321 vyjadrila ai presne moje myšlienky.. Hrozim sa toho. Že dnešná generácia detí sa časom bude mať O nás starať... 😫

janickacrazy
21. jan 2018

@ljzozv ale no, nebude to zase také zlé hádam, mám 18ročného syna a už od 16 sa dokáže krásne postarať o svojho brata, od bábatka, prebalí, nakrmi, uloží spať, postráži, zabaví, možem sa nanho spolahnúť na 100%, verím, že sa rovnako dobre postará aj o mna ked budem stará a budem to potrebovať

ljzozv
22. jan 2018

@janickacrazy ale bude... Keď vidím doma, že im poviem že majú urobiť to A to. A po chvíli pozerám,že sú úplne mimo A zabudli čo majú robiť... Včera som poslala dieťa zobrať do izby zabudnutý pohárik. Bolo tam dvakrát, donieslo si veci na kreslenie A keď sa pýtam,že kde má pohárik. Jaaaaj zabudol som....
A to mám tie lepšie exempláry doma , čo občas počúvam V škole A od kamošiek... Tak na zaplakanie.

zuzka34
26. jan 2018

@anketkarka presne môj názor... môj muž pochadza z rodiny, ktorá vie viac držať spolu a takisto mali jeho rodičia problémy.. ale nerozviedli sa ako naši... aj ked pochádza z "úplnej rodiny" narobil im tolko hanbi ohľadom vykradaciek atd... ťahalo sa to aj na súde. To som sa dozvedela až neskôr.. ale hádzať špinu na mna a rodinu , keď sa mu to hodí , s tym problém nemá. Pritom dosť rozruchu vyvolal aj v našej rodine, čo by sa dalo riešiť aj inak.. len sebec ostane sebcom..keď neni po jeho ,hneď je ohen na streche. A vie sa mstit ozaj svojským sposobom .. niektory chlapi sa proste nezmenia majú to v sebe