Akceptovali by ste život partnera s matkou?

nergona
16. jan 2016

ako by ste sa zachovali, (za predpokladu, že už máte vlastne dieťa, ale aj tie bezdetné nech pridaju nazor), keby ste randili s mužom 3 roky, vas vztah by bol pekny a harmonicky, vsetko by bolo fajn, ale pri otázke spoločnej buducnosti vám muž povie, že svoj život kvoli vám nezmení a pokial ho ľubite vy, musite akceptovať jeho spoločný život s matkou a uverom zaťaženy ich spoločný dom, do ktorého by vas chcel včleniť, ale nikdy ho neopustiť a tým pádom nikdy neopustiť svoju matku? ja by som toto nikdy neakceptovala, čiže pre mna jednoznačne rozchod...zaujímaju ma názory zrelých žien, ale i tých mladších, povedzme ešte slobodných a bezdetných, ak tu nejaké su.

kikulka25
19. jan 2016

zavisi od okolnosti, ako uz bolo napisane, ci je svokra vazne chora a pod. Ja som zastanca toho, ze mladi maju byvat samy. Ja sama byvam u svokrovcov uz 2 roky, spociatku pohoda, aj teraz, ale uz citit obcas ponorkovu chorobu a samozrejme, kedze to nie je moj dom, ani dom mojich rodicov, nemozem si tam tak uplne robit co chcem....Nastastie tento rok sa stahujeme do vlastneho a verim, ze aj vzajomnym vztahom to pomoze, ked nebudeme spolu tak casto...na druhej strane som im vdacna, ze nas u seba nechali, kym staviame domcek a nemusime platit tak velky podnajom ako niekde inde...ale taketo spolocne byvanie chce dost vela trpezlivosti a ohladuplnosti z oboch stran, co moze byt z dlhodobeho hladiska obmedzujuce.

dzina007
10. nov 2019

Mozno ide o niekoho kto chce len mama hotel lebo je zvyknuty a tak mu je dobre...
ale moze to byt aj inak-... chybaju detaily...

napriklad dom s hypotekpu.. maju hypoteku lebo maju financne problemy alebo preto ze si rodinny dom prerobil na novo s tym ze raz bude jeho.. a preto ho plati...
ak je hypoteka jeho zvladal by platit hypoteku domu v ktorom by nebyval a tiez najom a mozno hypoteku bytu kde by ste byvali vy ako rodina?
Ak je hypoteka jeho a rozhodol by sa teda ze ok nastahujete sa spolu budete rodina do ineho bytu ale kezdy mesiac bude hypoteku dalej platit aj ked tam nebyva tolerovala by si to alebo trvala na tom ze ma dom predat matku vystahovat alebo nastahovat sa casom tam a matku vystahovat?
Ak je hypoteka mamina a on jej pomaha s najmom lebo sama by to neutiahla a dostala by sa do dlzoby kazdy mesiac tolerovala by si zeby jej pomahal aj ked by slo o to ze by jej pomahal uz z vasich spolocnych penazi.

Ako vravim velmi malo informacii.. aj o hypoteke.. aj o dovodoch aj o vztahu...