Aké má povinnosti voči počatému dieťaťu?

lara1979
13. aug 2008

ahojte baby,
dostala som sa do situacie vo vztahu, kde vsetko fungovalo.Slubovali sme si, ze chceme mat spolu dieta. Teraz je na ceste a priatel sa zachoval strasne zle. On je raz rozvedeny, ma 1 dieta. Byvam v byte kde je vlastnikom a som tu v podnajme. Kazdy den u mna prespava, ja sa staram o byt, stravu a jeho dom je volny. Na silu ma tam chce prestahovat. Ja nechcem. Vraj tento cim skor bude vlastnit jeho syn.
Svadbu nechce. Poradte co mam robit. Mam pravo ostat v byte? Ake ma povinnosti ked je dieta pocate? Kazdy vecer robi sceny ako dieta nechce a ako ho on neplanoval. Ja som potrat nechcela podstupit.

alexandra
13. aug 2008

Co sa bytu tyka - precitaj si Zmluvu o podnajme.

Co sa tyka rodicovskych prav a povinnosti - odporucam si precitat Zakon o rodine a ak budes mat konkretne otazky, pytaj sa...

maca793
16. aug 2008

lara1979
ja by som ho poslala k čertu, a či ťa môže vyhodiť z bytu to neviem, ale podľa toho, že si iba nájomnca, ťa môže vyhodiť aj napriek tomu, že si tehotná, lebo vlastne "okupuješ" cudzí pozemok.

andzi
18. aug 2008

lara: na byt nemáš žiadne právo a záleží či s ním máš podpísanú Zmluvu o nájme a s akým obsahom. Čo sa týka dieťaťa, záleží od neho, či otcovstvo uzná dobrovoľne alebo nie. Ak ho neuzná, tak ťa čaká tvrdá a ťažká cesta súdneho konania, kde sa to bude dokazovať, robiť znalecké posudky atd. Viac by ti o tom mohla napísať maca793, tá si prežila na súde svoje.

alexandra
18. aug 2008

andzi nemusi byt az taka tazka, ak vie, na co ma pravo a necaka, kym sa to vyriesi aj bez nej.. 😉

rosie
21. aug 2008

Ked nepojde na matriku dobrovolne, predvola ho sud. Ak odmietne uznat otcovstvo aj tak, budete musiet ist na geneticke testy. Nas chrapun tiez trval na testoch, ale ked vyslo ze je otec, no ako inac, tak otcovstvo uznal, lebo nemal chut vlacit sa po sudoch a ja by som mu to veru neodpustila. Testy si dal robit sam, stalo ho to cca 10 tisic, ktore mohol pouzit aj rozumnejsie.

alexandra
22. aug 2008

rosie zial z pohladu chlapa radsej da tych 10 tisic ako platit na cudzie dieta.. Je to des, ja viem.