Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo?

dzidzuska
9. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat pre ake dovody rozvedu manzelstvo.Chystam sa podat ziadost a mam obavy ze nas len posunu do poradne

mima177
13. feb 2016

@mima177 Skuste si dat dohodu. Kazdy den napiste nieco na papier o partnerovi - napiste datum a to, co bolo na nom dnes pekne, co si na nom vazis. Len pozitivne veci. Aj pocas zleho fna, najdite na sebe nieco pekne. Potom po mesiaci alebo po akom case budete chciet...na nejaky sviatok skatulu otvorte a citajte. Pomaly di kazdy z Vas uvedomi, pre ake malickosti sa oplati zit 🙂

mima177
13. feb 2016

@mima177 jenn82

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
13. feb 2016

@jenn82 keby si predala svoj byt, urobíš najväčšiu hlúposť svojho života. Ak sa k tebe tvoj manžel chová po roku a pol manželstva takto, nedokážem si predstaviť, ako sa bude chovať po desiatich, dvadsiatich rokoch 😠 😠 😠 😠 Po roku a pol sa odsťahuje zo spoločnej domácnosti na hotel ?! Takto sa riešia problémy? A ostane tam, kým byt nepredáš? To je obyčajné podlé vydieranie. Teba nerešpektuje vôbec, prvé slovo má u neho jeho mama a vždy bude mať. Ty si zaslúžiš iného muža, nie takéto indivíduum. Vykašli sa na neho, pri ňom ťa nič dobré nečaká, neznič si takýmto somárom celý život. Nezober ho už naspäť do bytu, ani keby ti čo sľuboval. Keď na súde uvedieš, že spolu nežijete, že je odsťahovaný, že spolu nehospodárite, deti nemáte a ak k tomu ešte dodáš, že máš k nemu neprekonateľný odpor, tak vás rozvedú na prvý šup. Žiadna poradňa ani nič na svete nezmení jeho pokrivené názory, najmä nie to, že ty si pre neho nič a tvoje názory ho nezaujímajú. A čo sa týka toho bytu, chce len aby si ty nemala výhodu niečoho svojho, čo máš teraz. Keď by ste mali byt spoločný, to by si ešte len videla, čo by robil! Utekaj, toto fakt nemá budúcnosť. Prečítaj si svoje riadky ešte raz a rozmýšľaj, čo by si poradila svojej najlepšej kamarátke, keby sa ťa pýtala, čo má robiť.

celasapremenim
13. feb 2016

@jenn82 rozved sa, najdi si normalneho chlapa...toto je panovacny chuj mamicke strceny v ... vnatou von :D:D:D:D a buchni si potom sampus, ze ten byt je tvoj a moze ti akurat tak fukat kilo cukru od bezmocnosti, ktora nim bude lomcovat, aj tou jeho mamickou

timea7
13. feb 2016

@mima177 sorry, ale ty na tom mužovi a jeho prístupe k žene vidíš niečo pozitívne? Ja som nič nenašla.

celasapremenim
13. feb 2016

neskutocne nieco :D niekto sa ozeni, bez vstupnych investicii a jedine, o co mu ide, je spolupodielat sa na povodnom majetku partnera, aby ho mohol vydierat este lepsie, som zvedava, ako dlho mu vydrzia peniaze na hotel :D:D:D.....bude spet v detskej izbe do tyzdna, mozu si uzivat spolocny lomcovak potom :D:D:D
dufam, ze si ho akurat dobalila do odpadkovych igelitiek :D, lebo toho kufra by bolo skoda, ten si nechaj, ked pojdes s frajerom na dovcu

celasapremenim
13. feb 2016

@alenka123lado najprv si dopln vzdelanie, aby si si vedel napisat rozvodovy navrh

celasapremenim
13. feb 2016

@kekaa asi skor skus presvedcit toho manzela, ze ho stale milujes a ze ti moze doverovat, nech tomu da este sancu, je to mozno na neho este priskoro, mozno sa to este bude dat, drzim palce
hovadin v zivote porobime este viac, ako si vieme predtavit, vsetci, neboj

mima177
13. feb 2016

@timea7 Nie, nevidim. Len sa snazim v zivote hladat predovsetkym lasku. A chyby robi kazdy. Niekto menej, niekto viac. Rozviest sa, to je take moderne. Ale aspon skusit dat druhemu sancu, to je take duchovne. A ked sa vzali, tak sa urcite brali z lasky. Verim, ze jej manzel je ovplyvneny svojou matkou. Je to nejeden pripad. Musia teraz oni obaja bojovat za svoje stastie a az potom si povedat, ze urobili vsetko pre to...tak ostava uz len rozvod ;)

mima177
13. feb 2016

@jenn82 Predat byt, to by bola somarina..V tom smere si viac zrela ty. Nerob to, urcite. Aj ja byvam v manzelovom byte.Splacame ho uz spolu, ale ziskal ho pred manzelstvom. A som vdacna, ze mame strechu nad hlavou a ze sme relativne zdravi. Tiez som si predstavovala, ze najdeme si raz nieco, co sa bude pacit nam obom. Manzelstvo vsak musi prinasat aj obety.A teraz, ked sa nam takmer rok nedari mat babo,este viac nas to stmeluje,spaja a uvedomujeme si este viac,ake primitivnosti riesia niektore pary v okoli.A pritom maju vsetko.Zdravie,pracu,byvanie,deti...

timea7
13. feb 2016

@mima177 to sú síce krásne slová, ale život je o niečom inom. Prečo sa nesnaží hľadať lásku jej manžel? Prečo ju nemá za nič a mamu má na prvom mieste? Prečo sa nesnaží problémy riešiť a vydiera svoju ženou tým, že sa odsťahuje a dá si podmienku, že sa vráti, keď predá byt? Tu sú úplne jasné jeho záujmy, nie že má jeho správanie na míle ďaleko od lásky, ale on nevie ani čo je to úcta. 😒 😒 Nie som za to, aby sa manželia leteli rozvádzať pri prvom probléme, to vôbec nie. Ale tu nie je problém medzi manželmi, tu je problémom muž, ktorý má manipulátorské sklony. Od takého budem radič utekať vždy. Dokážeš si predstaviť, ako sa takýto muž bude správať o desať rokov, keď by prišli deti? Bola by ďalšou z mnohých, ktoré tu nešťastné zakladajú smutné témy. @jenn82 je síce submisívnejšej povahy, inak by svokru poslala do čerta už dávno a po odsťahovaní muža a jeho komentároch, že sa vráti, až keď predá byt, ho rovno zbalila, ale nie je hlúpa, lebo si uvedomuje, že takto sa nie že nespráva milujúci manžel. takto sa nespráva ani kamarát. Inak ako vieš, že sa brali z lásky: Vieš, ona má už tridsať, biologické hodiny tikajú, zrejme si to ale predstavovala inak. On so svojou povahou musel hľadať takúto ženu, lebo iná by to s ním skončila ešte pred svadbou. Áno, musia si hľadať svoje šťastie, ale ona ho s týmto mužom nenájde ani náhodou. Môže ísť do manželskej poradne, na párovú terapiu, takýto muž sa nezmení, ľudia sa vo svojej podstate totiž nemenia, to si len mladé naivné ženy myslia, že ich manželstvo, deti zmenia a potom tu vyplakávajú. Zdravie, práca, bývanie a deti nie sú zďaleka všetkým. To majú aj ženy alkoholikov, žiarlivcov, gamblerov, manipulátorov. Myslíš, že sú šťastné?

mima177
13. feb 2016

@timea7 Pojem zdravie zahrna podla WHO aj psychicke zdravie, tam mozeme zaradit zavislosti, ako su alkoholici, gambleri...Takze tie rodiny uz nemaju zdravie. A bud su manipulatori, co je tiez psychicka choroba alebo detinski nevyspeli chlapi, ovladani mamkou, ktorym treba dohovorit a zacat odznova. My nepozname ich cely zivot, museli by sme poznat osobne. Ale drzim jenn prsty, ja verim, ze ho lubi, ked mala zaujem precitat si rady. ;)

timea7
13. feb 2016

@mima177 no dá sa o tom polemizovať, či je manipulátor chorý alebo zdravý, chorý nie je ani muž, ktorý si sem-tam odskočí za inou, zoberie nejakú pôžičku, o ktorej manželka nevie, to nie sú závislosti. Si zrejme veriaca, keď píšeš, že sa má v manželstve obetovať, len tou obetou by mala byť skutočná obeta, nie využívanie jedného partnera iným. Ak sa žena stará roky o chorého muža pripútaného o lôžko, obetuje sa pre neho, no on ju má rád, správa sa k nej úctivo, toto považujem za obetu. Nie prípad zakladateľky témy, kde jej muž chce ovládať ju, neprejavuje jej ani len úctu, nie to lásku a to, že ona bude držať hubu a krok, celkom sa mu podriadi, zabudne na vlastné predstavy, potreby, to má byť obeta? Nie je to nejaké pokrivené? Nemali by svojím spôsobom do manželstva prinášať určitý druh obety obaja? Ja zasa verím, že nie je ľahké zistiť po jeden a pol roku, že manželstvo s týmto mužom bol obrovský omyl, je inteligentná, tak si to uvedomuje, preto je v téme Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo. Je na nej, čo s tým urobí, či bude klamať sama seba, že sa možno zmení, že to ešte môžu spolu skúsiť, alebo pochopí, že s ním stráca čas.

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
14. feb 2016

@jenn82 pred Bohom prisahal aj on,že ťa bude ľúbiť a ctiť si ťa..a ako to dopadlo....život máš len jeden,na lásku treba dvoch,neboj sa,Boh nie je malicherný.....

timea7
14. feb 2016

@jenn82 on ti neprisahal. len ty jemu? Ty si mu prisahala, že ho budeš milovať a ctiť, kým vás smrť nerozdelí. On ti sľuboval, že bude tvoje názory ignorovať? Že sa bude snažiť ťa vydierať? Že budeš u neho vždy až na druhom mieste? Že sa bude snažiť ťa otiahnuť o byt, ktorý si mala ešte za slobodna, v prospech spoločného majetku? Som za riešenie problémov v manželstve, nie utekanie od nich, no ty si bohužiaľ narazila na muža pre manželstvo absolútne nevhodného. 😒 Urobila 😒 si aj ty chybu - v tom, že si do manželstva s ním vstúpila, neverím, že sa neprejavoval takto už pred sobášom. Iná žena by ho už dávno poslala kade ľahšie. Zrejme ťa trochu tlačil aj vek, Buď rada, že nemáte dieťa a že si ho neposlúchla a nepredala byt. Ešte len potom by sa jeho povaha ukázala v plnej kráse! 😠 😠 😠 To by si tu iné témy zakladala....
Je to tvoj život, je na tebe, ako s ním naložíš. Môžeš urobiť tri veci:
1, poslušne skloniť hlavu, prijať jeho vydieračský primitívny návrh, aby si predala svoj byt a dúfať, že potom bude lepšie. Nechať sa celý život ním buzerovať a ponižovať, nechať si kecať do života jeho matkou.
2.trvať na tom, aby išiel s tebou do manželskej poradne, na nastolení iných pravidiel vášho spolužitia, inak bude rozvod. Vytešovať sa nejaký čas, že je to lepšie a o pár rokov sem nešťastná napísať, že si ho mala poslať do kelu už dávno, že si zničila život seba a aj vaším deťom, pretože takýto typ muža sa nezmení a deti si zo spolužitia svojich rodičov berú príklad, bohužiaľ aj ten negatívny.
3. Zavolať mu, nech sa zajtra príde po veci, že podávaš návrh na rozvod, že si si takto manželské spolužitie nepredstavovala ani náhodou, preštudovať si niečo o asertivite, aby si už nikdy nesadla na lep podobnému typu muža a neutešovala sa, že si mu prisahala pred Bohom, lebo tým len klameš sama seba a zakrývaš si oči pred skutočnosťou.
Držím ti palce, aby si sa rozhodla správne. Uvedom si, že život nemá reprízu, že ti nikto nevráti ani tento rok a pol, ktorý si mohla prežiť úplne ináč, ani ďalšie roky, ktoré prežiješ s takýmto volom.

dkethe
14. feb 2016

predstavila si nam len jednu stranku veci, isto je aj druha.
ty ako dospela zena byvas v byte ktory ti financuju rodicia. on ako tvoj manzel si chce s tebou poriesit vlastne spolocne byvanie ale ty odmietas. gumy na tvojom aute ktore ti poistuju rodicia ti vymienaju tvoji rodicia.
paneboze. nie ze on je nezrely na manzelstvo a je mamickin syncek, to ty si viac spata s rodicmi nez s nim

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@dkethe no môžeš sa na to pozerať aj tak, ale ona má v tridsiatke svoj vlastný byt, on má čo? Len mamu sa riťou, ktorá sa do všetkého mieša ako vegeta 😠 😠 😠 😠 . Ak má slobodná žena na SK svoj byt a spláca hypo, tak mi nepripadá až také nenormálne, že jej rodičia občas na niečo prispejú, ona hypo raz splatí, oni už budú na dôchodku, karta sa obráti, bude pomáhať zase ona im. V normálnych rodinách, kde sa majú radi, to tak funguje. Obula si sa do nej, ako keby jej darovali dom a auto. A aj takí rodičia sú. Môžeš sa na to pozerať aj tak, že manžel nie je schopný finančne zabezpečiť bezdetnú rodinu natoľko, aby jej rodičia nemuseli prispievať. Ale za to mame mobil zaplatí....to ti pripadá normálne? Čo by bolo, keby mali deti a ona by ostala na MD? Ešte by len zažila peklo na zemi!

timea7
14. feb 2016

@jenn82 vôbec sa tu nemusíš obhajovať, ja ťa úplne chápem, mne tiež rodičia pomohli, keď sme stavali dom a počítali každú korunu. Vtedy mi bodlo, aj keď mi zaplatili za šporák. Teraz sa to otočilo, pomáham ja, či už vozením po lekároch, ošetrovaním, keď je lepšie, rada zaplatím víkendový pobyt, aby bola jeseň života príjemná.

dkethe
14. feb 2016

@timea7 ale ona ma svoj byt len preto ze ma stedrych rodicov takze tymto by som sa ja nikde nechvalila!
myslim si ze aj autorka robi vela chyb a mala by si ich uvedomit.
asi by bolo fajn uvedomit si ze teraz je jej rodina muz.
sadnut si a ujasnit si, ze od rodicov uz nedostane ani korunu a vsetky vydavky s bytom ci autom su na nich dvoch.

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@dkethe spláca hypo, ak som dobre čítala, takže jej nedali celý byt na tácke a keby aj, nijako ho to neoprávňuje ignorovať jej názory, nepomáhať jej, osočovať ju, vydierať ju tým, že sa odsťahuje a vráti sa až keď predá byt! Keby mne toto povedal muž po roku a pol manželstva, keď sa máme ľúbiť ako kone a byť k sebe prilepení 24 hodín, tak ho do hodiny zbalím a tašky mu vlastnoručne do hotela zanesiem. 😒 Kto z nich dvoch si neuvedomuje, že je ten druhý jeho rodina? Ona či on? On, ktorý má na prvom mieste vždy svoju matku? Ktorý svojej žene nepomáha, chodí domov v nálade, osočuje ju a vydiera?! Tu nie sú problémom výdavky, keby tu boli problémom peniaze, naozaj by stačilo sadnúť si, pozhovárať sa, dohodnúť čo a ako. Tu submisívna žena narazila na manipulátora, kvalitne podporovaného svojou matkou a to je to najhoršie, čo sa jej mohlo prihodiť.

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@jenn82 navštív psychológa, pomôže ti. Podľa tvojich riadkov si žena - dobrák, ktorá sa vždy a za každých okolností snaží chovať slušne a snaží sa, aby bola doma spokojnosť. Presne takéto typy žien vyhľadávajú muži, ako je ten tvoj. Samozrejme, že svojím správaním udupal v tebe sebavedomie a o prístupe svokry ani nebudem radšej písať....on to totiž robí cielene. Udupať ti sebavedomie, presadiť si svoje požiadavky, odstaviť ťa od tvojej rodiny a priateľov....

timea7
14. feb 2016

@jenn82 bože, keď to tu čítam, neustúp, lebo budeš veľmi nešťastná a svojim rodičom sa zver, bude ti ľahšie, ak by si niečo potrebovala, kľudne aj IP. Tvoje jediné šťastie, že si nabrala odvahu a vyhodila ho, o po roka by si už bola ním tak zmanipulovaná, že by si to nedokázala.

jenn82
14. feb 2016

@dkethe a jedno z mojich rieseni bolo, ze podme do spolocneho bytu, tento sa da do podnajmu a z toho budeme mat peniazky....nie, jedina podmienka je predat byt...tak sa mi to nezda normalne...dokonca som chcela prepisat polovicu bytu na neho samozrejme, aby cast zaplatil, ale ani to nie je dobre...

ivca88
14. feb 2016

@jenn82 no neviem či dokážes pretat pupocnu snuru medzi tvojim mužom a jeho mamou 😀
ale ak by ste chceli tak isto sa to da napraviť....
ale celkovo so mi nepáči ako ta vydiera s tym hotelom....
nikdy ale naozaj nikdy nepredaj ten byt...
mnoho žien takto dúfalo ze bude lepšie... a nakoniec prisli o muza aj o strchu nad hlavou...a s detmi ostali na buď milosť jej rodicov..alebo sa snažia ako tak prezit...
ale poradni vam isto treba....
a myslím že tým že nemáte deti..tak v pripade ze by si sa chcela rozviest by to nebolo take komplikovane.....myslím že súd by vyhovel...

ale poviem ti.....že problemi si svokrou ešte len začnú ak budete mať deti

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz