Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo?

dzidzuska
9. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat pre ake dovody rozvedu manzelstvo.Chystam sa podat ziadost a mam obavy ze nas len posunu do poradne

zdena718
22. okt 2011

ahojte,mam problem z muzom,stale si poziciava peniaze mne to zatajuje a ja sa to dozviem vzdy neskoro,doct casto sa hadame koli peniazom,alkoholu,uz mu vobec nedoverujem,je mi z toho na nic,poradte co by ste robili,dakujem 😒

nikita308
22. okt 2011

@dada30 určite nie a ak bude chcieť zveriť dieťa do svojej osobnej starostlivosti a nedohodnete sa, tak to bude na dlhšie... ale prajem veľa šťastia, aby to dlho netrvalo, lebo na psychiku je to hrozná záťaž a u deti obzvlášť.... 😒

sisaha
23. okt 2011

@zdena718 neviem aku presnu odpoved cakas...chces pocut nazor inych, co by robili s takym chlapom? Ja by som s nim nezila a rozviedla sa..Zalezi ake mas zivotne priority. Pre mna je dolezita pohoda a nie otravovat si zivot s alkoholikom

mery1412
14. dec 2012

Ahojte,potrebujem tiež poradiť.Z manželom sme spolu už 15rokov.Máme spolu dve deti dcérku 14ročnú a syna5ročného 🙂Naše problémy pretrvávajú už dlhší čas.O hádky sa často postarala manzelova rodina ktorá sa starala do výchovy a nerešpektovali moje príkazy-zásady ramci výchovy.Potom ešte k tomu že sme začali stavať menší domček v dedine kde mi bývajú aj svokrovci.Ja som vždy dúfala že to všetko prejde ked budeme vo vlastnom bývať.Pozemok sme kúpili ešte v období ked bolo všetko ok.Nakoľko je v okrese RS problem nájsť si prácu tak nám trvalo kým sme začali stavať-splátky,malé pôžičkyn

123rena
19. máj 2013

@bambulkaj dobry den chcela by som sa vas ako kuratorky opytat,manzel sa chce rozviest za hadky ktore mame medzi sebou uz takmer rok,dovod hadiek je ze si pise a vola s mladym dievcatom scim ja nesuhlasim a stoho vznikaju hadky,ja sa rozviest nechcem ,zijeme v spolocnej domacnosti,peniaze tiez dava do domacnosti a zijeme aj sexualne ,mame spolu dceru a mam ho stale rada,chcela by som sa opytat ked da navrh na rozvod ci nas hned rozvedu.DAKUJEM

maryanjel
29. okt 2013

Dobry den. Tiež som podala o rozvod ešte v juni tohto roku. Tiež sa obavam rozvodu...manžel raz sa chce rozviest. Na druhy den nie...Robi na prieky čo sa tyka rozvodu. Nežijeme spolu sexualne uz 3.roky..Vzajomna nedovera. Vzajomne citove odlučenie. Mame dve deti 16 a 15 rocne. Myslite, že nas rozvedu na prvy krát? Dakujem za odpoved

adri266
29. okt 2013

@maryanjel no ja s tym nemam skusensosti, ale z toho, co pises, tak by nemal byt problem. Ale hlavne, mali by obaja suhlasit s rozvodom. NIekedy pomoze, ak idu partneri na poradnu a stamadial dostanete prehlasenie, ze vam nieto uz pomoci.

maryanjel
22. máj 2015

Dobry den. Rozviedli nas priebehu pol hodiny. Dlho som cakala na termin pojednavania, raz bomba,, potom ine dovody. Takze sme rozvedeny od novembra 2014.

tinaaa9
16. júl 2015

Ahoj! Súd manželov rozvedie vždy, ak zistí že vzťahy medzi manželmi sú natoľko vážne a trvalo narušené, že si manželstvo nemôže plniť svoju spoločenskú funkciu a tiež nemožno očakávať že by manželia obnovili svoje spolužitie. Samozrejme sudca musí vidieť, že tento rozvrat medzi manželmi nie je iba prechodný, ale že má naozaj trvalý charakter. Čo sa týka rozvodu mohla by ti pomôcť táto stránka, kde nájdeš všetko potrebné http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest
Držím palce! 🙂

sobicatko
30. júl 2015

ahojte,

s manželom sme spolu necelý rok. chcem sa dať rozviesť. Je to obrovské trápenie - financie, neporozumenie, neznášanlivosť oboch rodín. Sex máme tak raz za mesiac. Ani to ma nebaví. Deti neplánujem s ním. Nedostatok financií. Teraz sme kúpili byt - nemali sme kde bývať, stále sme sa hádali. Vlastne nás to odcudzilo. Bojím sa postoja rodiny a okolia. Stretli ste sa s niečím podobným? Dnes som mu už vykričala že ho nenávidím.

natalym
30. júl 2015

@sobicatko Všetky dôvody sú splnené, ak nemáte deti, rozvedú Vás veľmi rýchlo. Nechceš si to ešte rozmyslieť? Financie sú ničiteľom vzťahov, keď už máte to bývanie poriešené........ 😢

peneloppe
30. júl 2015

@sobicatko

Rozvedu ta hned. Chvalabohu ked nemate deti a takto to citis po roku tak nevahaj a podaj ziadost cim skor.

sobicatko
30. júl 2015

@peneloppe
@natalym ďakujem za povzdbudenia. To bude hanba v dedine. Rodičia ma vykopnú, to viem ☹

peneloppe
30. júl 2015

@sobicatko
Nemysli na hanbu, prezijes to a rodicia tiez. Horsie by to bolo keby ste spolu ostali,mali deti, trapenie do konca zivota.
Poznam babu z dediny a tiez sa rozviedla po bezdetnom manzelstve ale odisla do BA. Mozno aj kvoli hanbe. Teraz je opat vydata a stastne. Hlavu hore! 🙂

sobicatko
30. júl 2015

@peneloppe Ďakujem. Tiež mám pocit, že som nešťastná ...vo všetkom ☹

natalym
30. júl 2015

@sobicatko Ale prepánajána. Veď čo máš byť nešťastná celý život? Na druhých sa vykašli, nežijú Tvoj život, ak si rozhodnutá tak to urob. Neboj. A toho Tvojho muža už nemáš rada?

prelamrela
23. sep 2015

Dobry den.Vydata som 22 rokov,mame dve dcery,15a21 rocne.Manzel bol vzdy lakomy,vyplatu som nikdy od neho nedostala,pokazde som ho musela uprosit aby mi neake peniaze dal.Nakolko nams byvanim pomohli viac jeho rodicia,stale mi to vyhadzovalna oci,urazal,pri rekonstrukcii domu som si vzala viac uverov,na prispenie na opravu domu a kupu zariadenia......no chybu velju som spravila ze manzel o tom nevedel.....vedela som ze raz sa to dozvie......a od vtedy mame este vacsie peklo.Pozicky som splatila,kgazdym dnom to mam vytknute,vraj som mu nic nedala,vsetko som prehajdakala.....ptitom nikam nechodim.,nepijem....Kedze mame poschodovy dom byvam s dcerami na prizem kde byvali jeho rodicia pokialzili-len s najnutnejsimzariadenim,on si uziva poschodie ktore je nadstavene-plnezariadene,platime mu polku najomneho,na deti nic neprispieva....a este nas aj od tialvyhana,keby len mna ale aj deti,skaredo imhresi,mladsia dcera uz bola aj na policii ho udat,.Dennodenne nad ponizuje'co urobime to je zle,....prosim vas neviete niekto o niekom co mal nieco podobne???deti chcu nech sa rozvediem,....bojim sa co bude,

tinaaa9
23. sep 2015

@prelamrela Ahoj 🙂 Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť. Každý rodič je povinný prispievať na svoje dieťa podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Ak Tvoj manžel na deti nijako neprispieva, je vhodné podať návrh na určenie vyživovacej povinnosti. Súd mu v takom prípade určí výšku výživného, ktorú je povinný platiť. Ak platiť nebude, môžeš sa obrátiť na exekútora, prípadne je možné podať trestné oznámenie vo veci zanedbania povinnej výživy. Odporúčam ti pozrieť si túto stránku, kde nájdeš všetky potrebné informácie http://www.banos.sk/novinky/ako-vymoct-vyzivne. Držím palce!

kekaa
25. nov 2015

Ahoj, manžel podal žiadosť o rozvod. Pol roka už nežijeme v spoločnej domácnosti. Máme spolu 5ročného syna. Ja som manžela podviedla, ale stále ho milujem. on na rozvode trvá. rozvedú nás hneď aj keď ja nesúhlasím?

tinaaa9
25. nov 2015

@kekaa ahoj, áno môžu vás rozviesť aj keď ty nesúhlasíš, ale súd musí pri každom rozvode skúmať, či je manželstvo tak vážne narušené a trvalo rozvrátené, že manželstvo nemôže plniť svoj účel a od manželov nemožno očakávať obnovenie manželského spolužitia.

kekaa
25. nov 2015

Muz ma ma stale rad,ale uz mi neveri a nechce dat sancu. Co moze sudcu presvedcit aby nas nerozviedli?

oldman50plus
25. nov 2015

Pozri, ty sa nechceš rozviesť s mužom s ktorým nežiješ? To má aký zmysel? Nechceš sa s ním náhodou zmieriť? To ale naťahovaním pred súdom nepôjde.
Neviem či to bola jednorázová aféra (pre to muži skôr majú pochopenie, to chápeme že niekedy vzniknú okolnosti ktorým sa dá ľahko podľahnúť) alebo si sa do niekoho zamilovala a nejaký čas ho podvádzala To už bude ťažšie ale tvoja najlepšia šanca je nasledovná:
1/. Vysvetli mu prečo k tomu došlo, aké si mala dôvody a pocity. Nemusíš mu to opisovať do detailov ale pokiaľ sa ťa niečo opýta typu odkedy dokedy, s kým a kde, povedz mu to. My muži sme racionálnejšie tvory, pokiaľ tam nie sú nezodpovedané otázky tak skôr sme náchylní odpustiť. To čo si predstavujeme je často horšie ako skutočnosť.
2/. Nech boli dôvody akékoľvek a nech ti robil čokoľvek bežnejšie (nie že ťa mlátil, pil a tak) a vaše nezhody boli akékoľvek veľké povedz mu že to síce napomohlo ale že hlavná vina je na tebe - nevera bola tvojim rozhodnutím.
3/ Popros ho o odpustenie a že si uvedomuješ ako si mu ublížila. Ak ho miluješ povedz mu to.
4. Musíš vytvoriť také okolnosti aby si bol istý že to skončilo. Ani nesmieš pozrieť na svetovú stranu kde je ten dotyčný. Ak to bolo napr. v práci, musíš odisť. Musíš počítať a umožniť že ťa bude kontrolovať. To bude peklo ale ak to vydržíš a má ťa rád, môžete nájsť znovu k sebe cestu. Ale šanca že sa rozídete je väčšia ako že zostanete spolu štastní, uvedom si to.

Ale nechcieť sa rozviesť s niekým s kým nežiješ je nezmysel, načo je to dobré - možno okrem financií a tým ho len viac naserieš že bola si neverná a ešte ho využívaš. Rozvedú vás jeden bude chcieť ale sa to môže naťahovať,budete trpieť obaja a bude to drahšie.
Ps. Nehovor mu veci toho typu: "Tak som sa bláznivo zamilovala ako nikdy predtým", "sex bol s ním úžasný nemohla som si pomôcť" aj keď by to hneď bola pravda. Vedel by som ti povedať čo máš hovoriť (podľa toho čo sa stalo) ale to by som ti len dával do rúk zbrane ktoré si nezaslúžiš. Hovor pravdu, tá očisťuje a je tvojou najlepšou šancou. Hlavne ho neobviňuj že v podstate to spôsobil on svojím konaním, ak si nechcela byť s ním mala si sa prv rozisť.

adri266
25. nov 2015

@oldman50plus ktorej si to pisal? Tema je niekolko rokov stara 😎

timea7
25. nov 2015

@adri266 ale oživená, prispieva sa v nej aj tento rok, aj dnes, odpovedal na príspevok pridaný dnes, ktorý si si asi nevšimla 😉

adri266
25. nov 2015

@timea7
@oldman50plus treba oznacovat, komu to pises, pretoze dotycna si to nemusi precitat

timea7
25. nov 2015

@adri266 to máš pravdu, ale je predpoklad, že ak tu dnes prispela, tak ju zrejme budú zaujímať názory iných, preto tu vlastne písala.

evkakorcek
26. nov 2015

@dzidzuska rozveedu vas 🙂 napisem ti IP, ked pridem z prace. alebo ak nestihnem tak zajtra 🙂 ja som čerstvo rozvedena :D

alenka123lado
17. dec 2015

Dobrý deň Chcel.bi.som poradit od vás mám 35 rokov a som zenaty 16 rokov s toho máme tři děti 16-13-8 rocne a chcem sa snou rozviest nesme.spolu už 4 roky ani spolu už sexualne nespime a mam už druhů priatelku.s ktorou sa chcem ozenit ale nemozem Lebo som.stale este zosobaseny a ona sa nechce rozviest. Preto sa Pitam ako mám pokračovat aby nás rozviedli pokial ona nechce... Dakujem

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima177
13. feb 2016

@jenn82 Nerozvadzaj sa este. Nemate to teraz ruzove. Ale to nie su problemy. Skuste poradnu, rozhovory, ak ste veriaci, tak knaza... Chce to len kompromisy. Eliminovat navstevy so svokrou. Dat si nove pravidla do vztahu. Aj my sme uz riesili rozne situacie a zvazovala som rozvod, ale chcelo to pracu a pochopenie z oboch stran. Na domacnost som tiez takmer sama. Obcas mu poviem, ako sa mi paci, ked dvaja spolu varia a pod..je ten typ, ze zenske prace ma robit zena, lenze ja tiez si chcem niekedy len lahnut a nic nerobit. Ty svojho muza poznas, musis ist na neho pomaly a vysvetlit mu, ze ho lubis, ale co ta trapi. Nie hadkou! Len milym slovom, s pokojom na dusi.