Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo?

dzidzuska
9. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat pre ake dovody rozvedu manzelstvo.Chystam sa podat ziadost a mam obavy ze nas len posunu do poradne

dkethe
14. feb 2016

@timea7 teraz ti napisem nieco z mojho aktualneho zivota a mozno pochopis, preco pisem to co pisem...
moj priatel dostal byt od rodicov, je vlastnikom. prirodzene po pripadnej svadbe budem chciet aby sa byt predal a zriadili sme si spolocne byvanie (dom). jeho matka je uz teraz proti.
predstav si, ze tu o tom o 2 roky, ako manzelka, napisem na mk s prosbou o pomoc. co mi napises?
aby som sa s nim rozviedla pretoze je pod nadvladou matky? alebo ze sa mam zmierit s tym, ze budem cely zivot byvat v cudzom byte a v pripade rozvodu skoncim na ulici? alebo ze ho mam vyplatit polku a prepiseme kataster?

dkethe
14. feb 2016

@jenn82 ake su tie ine moznosti co si navrhovala?
EDIT hop sory, to si mi uz napisala. s podnajmom by to slo, ale mate obaja nejake vstupne peniaze pre hypoteku? verim ze pripadny buduci byt co on chce by financoval aj on, nie cele len tvojim predanym bytom

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dkethe
14. feb 2016

@jenn82 ale divis sa mu? ste manzelia, byva v CUDZOM, a ty sa este vyhrazaj vyhadzovanim.
nuz, ako pises, sprav tak ze by dobre bolo. drz sa

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@dkethe kúp si malý byt len pre seba, prenajímaj ho a peniazmi z prenájmu splácaj hypo na ten byt. Rodinný rozpočet tým neutrpí a každý z vás bude mať niečo svoje. Ešte nejaký problém? Robil to tak môj známy, jeho žena mala tiež pred svadbou svoj byt, krásny v dobrej lokalite, nepripadalo im fér, že by on peniaze vrážal roky do jej bytu a nemal by v ňom žiaden podiel. Nikto v čase sobáša nemyslí na prípadný rozvod, ale majetkové veci treba ošetriť, je fajn, že takto rozmýšľaš, ale myslím, že toto je schodnejšia cesta.

timea7
14. feb 2016

@jenn82 nič nerátaj, skonči to s ním, s mužom, ktorý ťa takýmto podlým spôsobom tlačí do predaja bytu, po roku a pol manželstva, ťa nič dobré nečaká. Tu nejde len o byt, ale o jeho celkový prístup k tebe.

dkethe
14. feb 2016

@timea7 ano, presne toto mam v blizkych mesiacoch v plane bohuzial to skor vnimam ako predkrm, kde hlavne jedlo je rozchod.
pretoze toto je cesta bezpecna, ale podla mna nema nic spolocne s manzelstvom kde si slubujes nieco do smrti. a mozno si radsej pockam na chlapa, ktory si nebude chciet zadne vratka nechavat...

timea7
14. feb 2016

@dkethe veď nemusel bývať v cudzom, mohol bývať v svojom, kde dával peniaze celé roky, keď zrejme býval u tej svojej podarenej mamičky?ˇMuži predsa zarábajú podstatne viac ako ženy, dokonca aj na rovnakých postoch, na SK určite...

ivca88
14. feb 2016

@jenn82 predstav si vo by to bolo keby máte babatko..?
to čo by svokra robila s teba neschopnu ?
nasackovala by sa do nového spoločného bytu kedze by si kvôli záchrane manželkstva vyhovela mužovi...
a potom by si mu nemohla povedať že tam svokru nechceš...lebo už by to nebol tvoj byt...
a nakoniec by sa svokra k vám ešte aj nastahovala....a ty by si bola na antidepresivach...

a ešte na margo toho ze ti rodicia pomahaju...tak tam nevidím nic zle....rodičia vzdy pomahaju detom...
a aj naopak...
ale s rozpravania o tvojej svokre - to ze ty mas posilovat a chodit na kozmetiku..atd atd... tak to mi nepride ze by svokra bola uboha stara zena co zije o chlebee a vode...a treba jej kupit telefon lebo ona na nho nema peniazky a ze ked vas bude potrebovat nech vas moze zavolat....
ako je síce pekne ze tvoj muž mna pekný vztah s mamou....ale na prvom mieste mas byť ty !

timea7
14. feb 2016

@dkethe no podľa tvojho posledného príspevku, aj podľa tvojich príspevkov v iných témach, si myslím, že u vás tiež nebude byt tým hlavným problémom. Ak sa dvaja majú radi, ak chcú spolu zostarnúť, majetkové pomery vedia vyriešiť k spokojnosti oboch. Kde nie je láska, vôľa, tam to nepôjde. Rozvádza sa bohužiaľ polovica manželstiev, ale nikto do toho nejde s tým, že sa raz rozvedie. Ak ty rozmýšlaš., takto, tak je to zlé 😒 😒 😒 😒 😒

dkethe
14. feb 2016

@timea7 vjes co, ja ani nie... 🙂 presne tak, mame tisicpatsto inych problemov nez nejaka nehnutelnost

timea7
14. feb 2016

@dkethe myslela som si to od tvojho dnešného prvého príspevku, ako si sa obula do zakladateľky témy. Ona urobila jedinú chybu, spojila svoj život s volom....dôvody pozná ona sama, možno jej tikali biologické hodiny, možno mala pocit, že to nie je až také zlé, to je jedno. Má šťastie, že nemajú deti, teraz to môže ukončiť jedna, dve, ak by pristúpila na jeho nezmyselnú požiadavku a šúchala vo vzťahu pätami, dostala by sa do pasce. Držím ti palce, aby sa to v tvojom vzťahu utriaslo k tvojej spokojnosti, či už tak, alebo tak, ty si tomu najlepšie rozumieš.

timea7
14. feb 2016

@jenn82 želám ti, aby si našla stratené sebavedomie a bola v živote šťastná, si dobrým človekom, nezaslúžiš si, aby niekto s tebou takto zaobchádzal. Drž sa!

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@jenn82 pomenovala si to presne, vaším problémom nie je bývanie, ty u neho nemáš status manželky, ani ho nikdy mať nebudeš 😒 😒 😒 😒 Je to v ňom a ešte je výdatne podporovaný svojou matkou 😠 😠 😠

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
14. feb 2016

@jenn82 pozri si na nete znaky manipulátora, nájdeš ho v nich, on išiel presne podľa svojho plánu, ani raz nezaváhal, prekazila si mu to až tým, že si ho vyhodila. Následky našťastie nie sú hrozné, keby boli deti, bolo by to podstatne ťažšie, ja by som ti síce radila presne to, čo dnes a včera, lebo vaše spolužitie by pre ne nebolo dobrým príkladom, ale on by ťa prostredníctvom detí parádne vydieral, takých tém tu je veľa 😒 😒 😒 😒 . Drž sa a keby si čokoľvek potrebovala, IP.

celasapremenim
14. feb 2016

@jenn82 ked ty sa nemusis porovnavat s ostatnymi ludmi, alebo visiet na tom, co povedia, mas jeden zivot aj tvoje deti budu mat len jeden zivot, roky bezia
kto ta urcil za cloveka, co ma sanovat nejakeho zmrda cely zivot na svoj ukor a na ukor stastia svojich deti?

nikoleta_sk
28. mar 2016

ahojte vie mi niekto poradit ako dlho trva rozvodove konanie od podania ziadosti na rozvod a ci sa rozvod urychli ked sa manzel nedostavy?manzelstvo je bezdetne.dakujem

sannn
29. jan 2017

Zienky troska obnovym temu....manzel podal ziadost o rozvod zaciatkom januara.z trucu a s horucou hlavou.konanie mame uz buduci tyzden a nie sme si isty ci chceme rozvod...co sa stane ak na pojednavanie neprideme,alebo prist a povedat ze sme sa zmierili?

dorottka
29. jan 2017

@sannn nasilu vas nerozvedu. Sud sa aj tak pokusi o zmier, cize ked poviete, ze ste zmiereni, o tolko lepsie. Cize rozhodne nerobte blbosti a bud ziadost stiahnite, stale sa da alebo sa dostavte a po zacati konania poviete ze ste sa zmierili. Za nedostavenie sa mozete dostat pokutu plus budete platit za dalsie konanie. Ak ziadost bola podana z detinskeho trucu, tak aspon ju stiahnite/vybavte ako dospeli ludia.

justinka27
3. feb 2017

@zdena718 ahoj ja mam doma to iste, prosim ta ako si to vyriesila?

michal2609
2. sep 2017

Pekný deň prajem nevjem ako začať s manželkou žijeme spolu vyše 8 roku máme synčeka má 3 .Dosť často sme sa hádali kvôli hlupostiam mame obaja výbušnú povahu a stále mi vo všetkom klamala. Odišla odomna ku svojej mame pred 3 týždňami v kontakte sme ale je stále urazená.Nedavno som zistil že si píše s iným vyše 2 mesiace aj volá ten druhý má cez 40 rokov má ženu a deti manželka má 25 rokov ale píše snim aj naďalej nikto nevjem len ona a ja a bývajú od seba dosť ďaleko reálne sa ešte nivideli. Dôvod prečo tu píšem je či keď poda návrh na rozvod s ktorým ja nesúhlasím lebo ju veľmi milujem a som ochotný na všetko zabudnúť súd nás rozvedie aj keď viem že sa neprizná že má pomer zo ženatým mužom a ja budem aby na nerozviedli ďakujem odpovede

maciatkolulu
2. sep 2017

@michal2609 ked sa raz jeden partner rozhodne odist od druheho, tak aj realne odide a sud manzelstvo skor, ci neskor rozvedie....

svetlana35
2. sep 2017

@michal2609 ved si len pisu, nema pomer. 🙄

adamhana
2. sep 2017

@andzi ahoj, mohla by si mi prosim ta poradit? Podali sme spolu s manzelom navrh na rozvod dohodou. Chcem sa opytat, ze ci je mozne, ze nas rozvedu bez nasej pritomnosti a bez pojednavania len na zaklade rozhodnutia samosudcu a nam domov pride uz len papier? Dakujem ti velmi pekne.❤

michal2609
2. sep 2017

Ja som čítal ich spolocny chat (čet) tak to kamarátske písanie nevyzerá ale vjem ona sa k tomu neprizná ani pri súde ani unich doma ale chcem vedieť či nás rozvedie keď ja stym nesúhlasím a som ochotný jej to prepáčiť veľmi ju milujem aj moje dieťa a keby že dôjde na manželku poradňu koľko to stoji

maciatkolulu
2. sep 2017

@michal2609 opakujem,ked sa manzelka rozhodne pre oddchod,tak aj odide,sud vas nerozvedie mozno na 1x,ale mozno na druhy,treti x. Manzelsku poradnu mozes mat aj zadarmo. Ona uz podala.navrh?

michal2609
2. sep 2017

@maciatkolulu tak to nevjem ja som ju navštívil na druhý deň v robote a povedala ze super rýchle konanie chce ale ešte raz stym dotycnym
si píše ale žiť snim nebude to vjem na milión % preto chcem zachrániť synčeka mi zobrať ho domou kedy chcem