Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo?

dzidzuska
9. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat pre ake dovody rozvedu manzelstvo.Chystam sa podat ziadost a mam obavy ze nas len posunu do poradne

kveta
9. jan 2009

Tvoje skutočné dôvody na rozvod Ti na odôvodnenie nestačia?

Viem, že niektorým stačilo, že spolu už dlhšie nežili, manžel mal niekde tehotnú partnerku, domáce násilie, neplodnosť, sexuálne nezhody... Ale pokiaľ viem, tak súd môže žiadať, aby si navrhla svedkov, ktorí dôvody rozvodu potvrdia.

dzidzuska
autor
9. jan 2009

ja nechcem mat okolo toho nejake divadlo...nechcem na manzela kydat chem sa rozviest dostojne bez komplikacii

ssissi
9. jan 2009

Ahoj, pozri zákon o rodine
napr. paragraf 23
Súd môže manželstvo na návrh niektorého z manželov rozviesť, ak sú vzťahy medzi manželmi tak vážne narušené a trvalo rozvrátené, že manželstvo nemôže plniť svoj účel a od manželov nemožno očakávať obnovenie manželského spolužitia.

tiez par. 18
Manželia sú si v manželstve rovní v právach a povinnostiach. Sú povinní žiť spolu, byť si verní, vzájomne rešpektovať svoju dôstojnosť, pomáhať si, starať sa spoločne o deti a vytvárať zdravé rodinné prostredie.

A nepodavas ziadost o rozvod, ale Navrh na rozvod.
Cele je to najma o vasej dohode vo vsetkom. Ak jeden z partnerov robi problemy, je to tazsie.
Uviest by si mala najma realne dovody, pre ktore nechces, aby manzelstvo pretrvavalo. Inak sa ti moze stat, ze odporca s vykonstruovanymi dovodmi nebude suhlasit a cele sa to skomplikuje.

tu mas vsetko podstatne k rozvodu
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx...

Drzim palce, ak to nejde inak vyriesit s manzelom ☹

dzidzuska
autor
9. jan 2009

jeeeej dakujem krasne....idem to pozriet...

andzi
9. jan 2009

dzidzuska: žiadne konkétne dôvody v zákone uvedené nie sú, súd jednoducho vypočuje oboch manželov a urobí si logický záver, či manželstvo ešte má alebo nemá význam. Ja som advokátka, pred Vianocami som zastupovala jednu klientku, ktorá na súde povedala, že sa síce rozviesť chce, ale muža má stále rada. Muž trval len na rozvode. Sudkyna začala na nich apelovať, že idú Vianoce, skúste to....ved ona vás má rada. A nerozviedli ich. Niekedy súdu stačí málo. Záleží od sudcu, niektorý ktorému na manželstve až tak nezáleží rozvedie bez problémov a o zmier sa pokúsi len formálne /lebo musí/ a potom rozvedie.

dzidzuska
autor
10. jan 2009

andzi-no manzel mi hrozi ze sa nerozvedie uz len preot aby mi urobil zle...chcela soms a dostojne rozviest ale asi budem musiet vytiahnut vsetku tu spinu co na neho najdem a on urobi o iste neviem co robit

chulieta
10. jan 2009

dzidzuska, ak zijete s manzelom v spolocnej domacnosti a spolu sa podielate na chod domacnosti, a uvedies dovod ako ze uz si tak nerozumiete, a mate nezhody, tak vas do manzelskej poradne urcite poslu, to viem stopro mame to teraz v rodine, toto uviedol ziadatel ako dovod a ked mali prve sedenie na sude, tak ich poslala do poradne ked sa sudkyna dozvedela ze spolu hospodaria i nadalej a ziju pod jednou strechou a nikto z nich nema ineho partnera...

dzidzuska
autor
10. jan 2009

no my spolu nezijeme uz pol roka

chulieta
10. jan 2009

no tak mas dovod viac ako jednoznacny

dzidzuska
autor
10. jan 2009

no len aby to stacilo...nechce sa mi s tym natahovat manzelstvo nevydrzalo ani rok

chulieta
10. jan 2009

no vraj sa sudkyna vyjadrila ze ked este donedavna spolu aj spavali v jednej posteli a ako manzelia aj tak nech idu do poradne... a ak by si mala vedomost o tom ze manzel ma partnerku inu tak niet o com

melory
10. jan 2009

moja priatelka uviedla, ze "nenavist k manzelovi" bola okamzite rozvedena.

dzidzuska
autor
10. jan 2009

no ja mam z neh uz uplne uzaludocne neurozy...uz som malaist aj k psychologovi len som sa bala ze by to mohol pouzit proti me co sa tyka vychovy malickeho...myslim ze manzelstvo by uz neplnilo aj tak svoju ulohu babo uz dalsie nebude

alexandra
11. jan 2009

Aj tak je to vzdy na posudeni konkretneho sudcu. Niekedy ani nenavist k muzovi nestaci, a niekedy staci aj to, ze jednoducho nechcu, aj ked spolu este ziju..

dzidzuska
autor
11. jan 2009

no nechame sa prekvapit

annon
11. jan 2009

dzidzuska ja som niekde čítala tri dôvody pre ktoré vraj rozvedú na prvom pojednávaní 1) ak manželia spolu nehospodária, 2) ak spolu sexuálne dlhšiu dobu nežijú a ten tretí si už bohužiaľ nepamätám 😀
Ale ktovie aká je prax, tak ako tu spomínali baby, záleži od sudcu

alexandra
11. jan 2009

annon ani jeden z tych dovodov nestacil 😉

bambulkaj
11. jan 2009

Dzidzuska,ja som kurátorka pre deti, do poradne vás ,pravdepodobne, pošlú, ale toho sa netreba báť. povieš,že trváš na podanom návrhu, zopakuješ dovody a ukončíš to tým,že v spoločnom zvazku teda nechceš zostať...Nijaké natlaky so starny psychologa nebudú, do správy na súd opíše tvoje a mužove stanovisko a dajú to ako prílohu k návrhu na rozvod. A hotovo. V návrhu opíšeš dovody,pre ktoré sa chceš rozviesť, netreba rozšírne, stači stručne - k veci a je to. Na sociálke ti určite kurátorka poradí...Napíš, že chceš pre malého len to naj a že vo vašom vzťahu tomu tak nie je, lebo si stratila voči manželovi doveru a nie je ti oporou ani vo výchove... alebo niečo v tom zmysle...(podľa toho, čo som si prečítala vyššie, by si to mohla použiť.o pre)
Naozaj nie je dobré na neho kydať,inteligentní
ĺudia si vedia problémy vyriešiť aj bez toho, nezatajuj však nič,čo je doležité - veď ak nejaké špinavosti sú,tak sú jeho ...
Ak nevieš,ako napísať návrh na rozvod, bezplatne ťa informujú na VašomÚPSVaR, odd. sociálnoprávnej ochrany detí a mládeže,resp.siožeš najst právnika, to už ale nie je bezplatne 😒

Držím palce,nech je to čím skor uspešne za vami...hlavu hore 🙂

titkovamiriam
12. jan 2009

dzidzuska drzim palce ja som mala rozvod za dve minuty lebo sme sa na nom normalne dohodli.no mam kamosku asi tvoj pripad manzel nesuhlasil a rozviedli ju az o tri roky ked s priatelom cakala dieta. 😢 bolo to obdobie plne nervov hadok -ako kamaratky sme boli na nervy 😢

alexandra
12. jan 2009

miriam obcas aj ked sa dohodnu, nestaci..

titkovamiriam
13. jan 2009

tak to je smutne ☹

delgado
18. sep 2010

AHOJKY,VOLAM JANA MAM S MANZELOM 3 MESACNU DCERKU. BOHUZIAL SI UZ NEROZUMIEME A NA VINE SU HADKY A NEDOSTATOK FINANCII,CO MAM ROBIT ABY SME SA ROZVIEDLI.TIEZ NAS POSUNU DO MANZELSKEJ PORADNE?ZIJEME SPOLU UZ 8 ROKOV.CO POTREBUJEM ABY SA MOHOL ZARIADOVAT ROZVOD.DAKUJEM.

claudica
22. sep 2010

Manželskej poradne sa netreba báť. My sme tam boli, pani psychologička bola veľmi príjemná, netlačila na mňa. Ja som bola dobre naštvaná, že tam musím ísť, ani kabát som si nevyzliekla, ale som bola príjemne prekvapená jej prístupom. Keď som jej vysvetlila, že som pevne rozhodnutá a rozhodnutie nezmením, nerozpitvávala naše súkromie. A možno tam, kde ešte je nejaká šanca, pomôže. U nás už bohužiaľ nebola. A po návšteve tejto poradne nás ihneď rozviedli. Prajem všetkým pevné nervy.

elena35
23. sep 2010

Hlavne potrebujes advokata, ten spise navrh na rozvod, vie, ako v tom chodit,ako formulovat ziadost, budes mat na sude oporu, sama by som si nikdy netrufla.Dôlezite fakty su ,ci spolu sexualne zijete, spolocne hospodarite, podielate sa na vychove a starostlivosti o dieta, taktiez uspokojovanie potrieb vas oboch, hodnotovy system - ci su v nom nejake rozdiely - mna do poradne ani neposlali, lebo som povedala, ze to na mojom nazore nic nezmeni.Ak manzel suhlasi s rozvodom, nemali by byt ziadne komplikacie.

waitinka7
4. okt 2010

@dzidzuska

@elena35
Ja si myslím, že nepotrebujes žiadneho advokáta. Sú to zbytočné peniaze. Vzor návrhu o rozvode nájdeš aj na internete, napíšeš tam svoje dôvody. Ak sa rozviesť chcete obaja, súd Vás rozvedie na prvý krát.

gitnak
3. nov 2010

Ahojte, nám právnička odporučila, že do poradne by sme mali isť ešte pred podaním návrhu, aby sa nestalo, že nás tam sudca pošle a zbytočne sa to bude naťahovať. V poradni sme len povedali, že už spolu nechceme byť, na nič sa nás už nepýtala, do ničoho nás netlačila, len sme sa rozprávali ako si to predstavujeme po rozvode s deťmi a na čo všetko sa máme pripraviť. Veľmi milá pani. Teraz to právnička dala ako prílohu k návrhu o rozvode. Tak len dúfam, že nás rozvedú rýchlo, lebo ešte stále bývame spolu.

andzi
3. nov 2010

@gitnak návšteva poradne je úplne zbytočná, mne sa ešte nestalo, že by manželov nerozviedli, keď obaja súhlasili s rozvodom.

gitnak
3. nov 2010

Ja neviem, nám to tak právnička povedala, tak sme tam radšej išli. Chceme to mať čo najrýchlejšie za sebou.

dada30
3. nov 2010

Ahojte, tiež by som sa chcela rozviesť, ale neviem či nás na prvý krát rozvedú... ja sa už idem rozvádzať bohužiaľ druhý krát, máme spolu trojročného synčeka, ktorý je ale vážnejšie chorý a som s ním na predĺženej materskej. Z prvého manželstva mám dve staršie dcéry, ktoré si s manželom vôbec nerozumejú, stále sa len hádajú a občas ich aj udrel, čo sa mi samozrejme nepáčilo. Sexuálne spolu nežijeme už vyše pol roka a jediné čo platí je nájomné a úver... ostatnú starostlivosť necháva na mňa., aj keď je podnikateľ a zarába celkom dobre. Viem, že po internete má aj známosť, ale nechce to priznať, na mňa si vymýšľa tiež historky, že niekoho mám, aj keď to tak nieje... najhoršie je, že sa rozviesť nechce a tvrdí, že bude bojovať o malého...
Myslíte, že nás môžu rozviesť na prvý krát?

kaktusik007
4. nov 2010

@dada30 nie... ak sa manzel rozviest nechce, tak na prvy krat by to bola brutalna nahoda....
ono celkovo, ak sa ti partner nastve a bude na sude hovorit veci typu ako velmi ta miluje, ako je ti ochotny vsetko odpustit (je irelevantne, ci ma vobec co), ako velmi tuzi mat s tebou opat sporiadanu rodinu..... tak... to bude potom este dobre na dlho 😒