Ako ďalej?

Ste tu asi väčšinou ženy, možno mi Vaše rady pomôžu pozerať sa na moje problémy z inej strany, alebo možno poradíte ako ďalej.
Pred 12 rokmi som sa rozviedol. Zaľúbil som sa, do terajšej manželky po rokoch existencie v manželstve, ktoré vôbec nebolo šťastné. Prvých 10 spoločných rokov môžem označiť za to najlepšie čo má mohlo stretnúť. Veľmi som ju ľúbil, prekonali sme spolu jej zdravotné problémy, postavili si krásny dom na vidieku, narodil sa nám zdravý synček, ktorý je naším pokladom. Nikdy sme nemali žiadne finančné problémy, nikdy sme sa nehádali, veľa sme pred narodením syna cestovali, spoznávali svet. Vždy som jej pomáhal i v domácnosti, hoci som si na nej vážil, že je výborná gazdinka a po narodení dieťaťa i výborná mamina. Ja som nikdy žiadanú inú ženu neudržal za ruku, nepobozkal. Nepotreboval som to. Veľmi som ju ľúbil i po x spoločných rokoch a veril som, že nám to vydrží do konca života. Dal by som za ňu i nášho syna i život ak by to bolo potrebné. Myslím, že som jej svoju lásku dával i najavo, často som jej nosil kvety i keď nemala žiaden sviatok. A vždy sa mi páčila i ako žena, priťahovala ma a nezmenili to ani tie roky.
Po materskej sa vrátila do zamestnania a nastali problémy. Odmietala ma, nechcela ma fyzicky. Veľmi som kvôli tomu trpel, nespával celé noci. Po polroku som jej povedal, že to už takto ďalej nezvládam a dám si inzerát. Zdalo sa, že ju to zaskočilo a párkrát sa do niečoho donútila. Prešiel ďalší celý rok nedobrovoľného celibátu než som sa na jednej zoznamke minulé leto i reálne zaregistroval. Aj som jej to povedal hneď na druhý, tretí deň. Doteraz som sa s nikým nestretol, párkrát som si s niekým písal o svojich problémoch. Čoraz viac som bol presvedčený, že za mojimi problémami stojí niekto tretí, že mi je neverná s nejakým kolegom z práce. Ona totiž mimo práce a domu iné možnosti ani nemala, zato v práci mali pomer mužov a žien cca 9:3. Dva-trikrát do roka rôzne 2-dňové tancovačky, resp. akcie kde sa veľa vypilo a stačilo si pozrieť fotky z tých akcií aby človeku bolo jasné, že firemná kultúra je tam nie je celkom OK. Manželka sa zmenila, veľmi o seba dbala, na kozmetiku, oblečenie a dokonca i na plastickú operáciu, ktorú si vysnívaná išlo dosť peňazí. Šokovala ma i ďalšími vecami o ktorých radšej nebudem písať, aby som hoci i takto anonymne nezachádzal do jej intimity. Koncom minulého roku už som ďalej nevládal. Nespavosť, stresy, trápenie, vysoký tlak s ktorým som nikdy predtým nemal problémy. Chcel som vedieť pravdu za každú cenu. Skúšal som opakovane hovoriť jej i písať o svojich pocitoch i podozrení, že tam musí byť iný muž. Vyjadrovala sa ku všetkému možnému, len k tomu, že by mala niekoho iného nie. Potom som urobil jednu vec, za ktorú sa hanbím. Odchytil som niekoľko komunikácii mojej manželky s jej kolegom, kde nechýbali ani vyznania lásky. Vedel som z toho i to o koho sa jedná. Tesne pred Vianocami zo mňa dostala, že o všetkom viem. Nechcel som pokaziť sviatky a chystal som sa na rozhovor po nich. Bolo veľa sĺz na oboch stranách. Prisahala, že s ním nespala, ľúbili sa, ale bol relatívne z ďaleka a tak fungovali prevažne cez telefón, správy. Stretávali sa občas i osamote, v aute. On je tiež ženatý, 2 deti. Pred ňou spával s inou kolegyňou z firmy... Sľúbila, že to ukončí, nechce vraj prísť o rodinu. Chcel som aby zmenila zamestnanie, to však odmietla, je dosť labilná a bojí sa zmeny. Prešli 2 mesiace. Stále ľúbi jeho. Už mi neklame, keď sa na neho pýtam otvorene mi hovorí, že po počiatočnom prerušení kontaktov už zase spolu komunikujú, pomáhajú si hlavne v pracovných problémoch, ale vraj sa vyvarujú akýchkoľvek citov. Vraj sa už rozhodla, že chce zostať so mnou, má ma stále rada, potrebuje však čas, aby na neho zabudla. Koľko času však treba na niečo také keď sú stále v kontakte? Keď jej poviem, zavolám, napíšem že ju ľúbim, odpovede sú "OK", "ja viem", "dobre". Nechce mi klamať, ľúbi stále jeho. Po tom ako to prehrmelo som jej nosil jednu kyticu za druhou, bojoval som o ňu akoby som ja bol ten čo si má niečo žehliť. Z jej strany som okrem sĺz a viet o tom, že si uvedomuje ako mi ubližovala som veľkú snahu o nápravu nevidel. Dodnes nechápem čo viac jej mohol ponúknuť ako som jej dával ja. Vravela, že po nej išiel od prvého momentu ako nastúpil do firmy, že jej to lichotilo, že má o ňu záujem a po čase tomu podľahla. Vraj to bolo silné a nemôže za to.
Dnes už zasa uvažujem o tom, že by som si mal niekoho nájsť, že toto už asi fakt nemá perspektívu a možno sa pri niekom inom prestanem trápiť. Ak by sa tak stalo asi by to bola bodka za našim spoločným životom. Je tu však i náš syn a veľký pocit zodpovednosti....tak poraďte čo s takýmto životom a ako ďalej....
lala123
18. feb 2018
Ja neviem ale mne to príde celé divne.....ja by som ch els počuť názor na celu vec od tvojej manželky...tvoja manželka asi nemá veľmi chrbtovú kosť keď si s tebou začala a vedela, že si ženatý..to že nešťastne to si vedel ty ale ona ti mohla a nemusela veriť.Mala 25 a prišiel zabezpečený muž, zaľúbený, ktorý jej dal všetko ako na tácke dom, dovolenky, dieťa.Ale zrazu po všetkom sa pani začala nudiť a takto to dopadlo.Prepac ale ty ju vnímaš ako ženu svojho život len by má zajimalo ako ona vníma teba.Podls mna si ju dosť rozmaznal ku všetkému prišla ľahko tak si ani nič neváži....ani teba lebo keďže si bol v manželstve nešťastný tak tá musela mat klofnuteho raz dva.Myslim, že jedine by jej pomohla terapia sokom ..bud zmeníš prácu alebo rozvod a striedavá starosrlivost.a odsťahovala by som sa hneď nech si pani užije aké to je byt na vserko sama.a hlavne by som priškrtila kohútik. Skus byt pre ňu trosku nedosiahnuteľný ona si je tebou istá na 100%vie, že keby mala aj 10 milencov ty jej odpustis...
0silvia0
18. feb 2018
@montemotherone aha prepac, nevedela som ze si taka nedotknutelna☺☺☺. Myslela som, ze ked ty mozes urobit analyzu vsetkych muzov na MK a posielas ich plut na zem, tak aj ja sa mozem vyjadrit k prispevku, s ktorym nesuhlasim. Zhodou okolnosti to bol ten tvoj☺☺☺. Ale ak si to neprajes, respektujem a viac sa k tebe nevyjadrim. Ty sa pokojne vyjadruj☺☺☺
max8autor
18. feb 2018
@lala123
Myslím si, že na 100% si istá nie je. Ona vie, že ja už takto ďalej žiť nechcem a je len otázka času kedy sa niečo zmení. V nás prospech alebo naopak.
lala123
18. feb 2018
@max8 prepac ale mne nieco na tvojom vyjadrovani niečo nesedí, ja vo svojom okolo nepoznám chlapa, ktorý by takto analyzoval svoj partnerský problém ešte na fóre a v tvojom veku ....take zvláštne mi to príde....
max8autor
18. feb 2018
@lala123
Tvoje pocity ti neberiem. Chcel som poznať ženský pohľad na môj problém. To je celé.
lvka
18. feb 2018
@max8 ahoj...no vidim, ze ti celkom nalozili 😉 neviem cim to je, ked sa zena stazuje na muza, roznesu ho na virtualnych kopytach a ked sa muz stazuje na zenu, tiez ho roznesu...🙂)
No, bola som v situacii tvojej manzelky - z tvojho popisu...ale nebola som vydata, velmi sme sa lubili, vsetko bolo spravne a dokonale, a potom neviem co sa mi stalo, proste som to cele zahodila...nechala som ho lebo ma nedrzali deti, ale prislo precitnutie a potom som to roky lutovala...samozrejme uz je to minulost 🙂 ale z tejto situacie si myslim, ze tvoja zena riesi momentalne len seba samu..nevidi ako sa snazis aj ked ti to hovori, drzi ju pri tebe sucit - ona ta aj lubi, ale proste nie je to "ono", vas syn, mozno spolocnost a snaha udrzat rodinu.
To moze byt inak velke plus, lebo ked precitne a dostane rozum spat - co sa naozaj moze stat, tak bude rada ze sa snazite to zachranit...kazdopadne ale, nerob uz nic..stotoznujem sa s radami, ze tvoja prilisna snaha to teraz nezachrani, prave naopak...tlaci to na nu a to ju este viac "otravuje", ked zrazu ostanes ticho tak zacne rozmyslat preco..a zaujimat sa o vas...nie je to lahka situacia, v tomto pripade je fakt skoda, ze to nie je "jednorazovka"...drzim palce aby ste to ustali...
max8autor
18. feb 2018
@lvka
Ďakujem
moonlight1210
18. feb 2018
@max8 ten sex neries, ak s nou vhces ostat. Ibaze by tato vedomost nieco zasadne zmenila v tvojom rozhodovani.

Kazdopadne, zacni riesit seba. Zacni riesit svoju dusevnu samostatnost a nezavislost.
Lebo teraz riesis dost ju. Stale je tam tuzba po nej, a priznaj si pravdu, ze aj preto, ze ju nemozes mat, lebo ona tuzi po inom. (Teda okrem toho, ze je to aj ubijajuca situacia.)

A moze sa ti stat, ze ked konecne sa ti vrati, tak skonci tvoja potreba tolko bojovat o vztah a otvori sa ti volne pole pre zaujem o seba sameho. A vtedy sa moze stat, ze zrazu zistis, ze ju uz nedokazes tak lubit, mozno skoro vobec lubit. Ze je tam uz kopec nedovery a neustoty a ta je zla. Clovek pred takymito pocitmi chce uniknut a postavi si preto voci partnerovi radsej mur, aby ich tolko neprezival, lebo zneprijemnuju zivot. A tam sa potom zas nasledne otvori priestor pre to, aby sa sam poohliadol inde.

Tak radsej sa pories teraz, akoby ste mali prejst tym divadlom otocenia situacie: Ona bojuje, ty odmietas.

Ak sa vrati, mal by si mat v sebe o vztahu k nej dost jasno natolko, aby ste sa uz venovali iba znova utuzeniu manzelstva a vybudovania spolocnej novej dovery (ver, ze aj ona bude pochybovat, ci ju nebudes chciet niecim “potrestat”. Clovek to podvedome ocakava, ze si to zasluzi.). Tam nebude priestor zacat sam seba az vtedy riesit, lebo sa rozidete takmer urcite.
eludka
18. feb 2018
@lala123 autor predsa za to nemoze, ze reaguje tolko pisateliek 😉
lusesitaaa
20. feb 2018
@max8 Ako to pokračuje?
max8autor
20. feb 2018
@lusesitaaa
V práci budú mať od Marca nejaké organizačné zmeny vďaka ktorým, vraj už spolu prakticky nebudú v pracovnom kontakte. Tvrdí, že sa stiahol a už i teraz komunikujú minimálne. Tak uvidím... iný pokrok sme zatiaľ po týždni nezaznamenali 😞
lacibo
21. feb 2018
@max8 to je zmena k lepšiemu..a medzi vami je to aké? stále rovnako chladné?
max8autor
21. feb 2018
@lacibo
Vidím z jej strany možno trošku aj snahu. Ale ak myslíš či niečo bolo, tak nebolo 😞
Ja sa snažím zasa aplikovať niečo z toho, čo som sa tu naučil 🙂
ondatra2
Včera o 11:40
Drzim palce. A inac z komentarov mi je najblizsi komentar f333.Tam je podla mna velky kus pravdy.
eludka
Včera o 14:14
@max8 chce to cas, je to aj pre nu tazke, ale preto sa jej nepodkladaj
eliska13
Včera o 14:21
@max8 nemôžeš čakať v takejto kríze, že bude sex a bude sa túliť🙂
max8autor
Včera o 14:43
@eliska13
Ja viem...aj by som povedal ze už si na to zvykám, ale nie je to pravda.
kiwi3
Včera o 15:10
@max8 vraj nebudu v pracovnom kontakte? tomu sa mi nejak nechce verit. by som sa stavila, ze jej ta situacia vyhovovala a vyhovuje, takze sa teraz snazi zahladit to podobnymi "miniklamstvami". lebo proti tomu, co musela robit pri podvzadzani, uz su len mini.