Ako dlho po rozvode ste si našli nového partnera?

lubka131
6. sep 2009

Za ako dlho po rozvode, ste si našli nového partnera, poprípade čo nato vaše deti?

popelka.miri
6. sep 2009

LUbka131: tak já jsem od 1.září min. roku sama s dětmi a od 17.12.08 rozvedená a dodnesk jsem bez partnera, protože tak nějak si to neumím představit, nemám pořád důvěru v chlapi a taky jsem asi dost pohodlná a zvykla jsem si na to, že si jsem vlastním pánem a zatím mi to vyhovuje 😅
Jenže!!....moje děti, i když se s otcem jednou týdně stýkají, pořád kňourají o nového tatínka 😖 , jenže oni by chtěli hodného, slušného, milujícího tátu s velkým T, a to bohužel nevím, jak se takový hledá 😀 , tak mi můžete hodit nějakou radu 😉 !!!!
Kdyby bylo na mně, tak bych chlapa nehledala, ani nehledám, ale brala bych jen nějakého kámoše dospěláka pro děti...což je zřejmě utopie. ☹ Kluk vyhledává mužskou společnost, kde to jde a holka taky...já teda ne...ale zase se nechci kvůli dětem do ničeho nutit, nebylo by to asi to pravé 😔
Psychologové radí dát si min. rok pauzu, myslím, že to je pravda, já to mam rok a pořád se necítím...

popelka.miri
6. sep 2009

ps. můj ex mi před pár dny zavolal, že mi nechce už tolik platit, mizera 😠 a prý si mám najít chlapa, aby mi platil on! Takže další důvod, proč si hledat chlapa, že 🙄

maminuska
6. sep 2009

no, ja som si našla nového partnera ešte pred rozvodom ,ale to som už s exmanželom nežila asi dva roky ako manželka, potom on odišiel zo spoločnej domácnosti, náhodou som prišla na to že má priateľku a to u mňa rozhodlo.
S mojím terajším manželom sme boli kolegovia asi 4 roky, fungovali sme na zmluvnom vzťahu. Je odo mňa o 2 roky mladší a to bol trocha pre mňa psychický problém. Deti si ho však obľubilii a on bez problémov prevzal otcovskú úlohu, bol slobodný a sám deti nemal.
Teraz čakáme v novembri spoločného potomka. 🙂.
Popelka, pre mňa bolo výživné nočnou morou, pretože exmanžel chcel na 2 deti platiť 2 000,-Sk ( spoločne, teda na 1 dieťa 1000,-Sk.), klamal pred súdom ako sa dalo a doteraz je všetok majetok čo získal napísaný na brata, aby náhodou jeho deti nededili. Dokonca tiež chcel aby môj terajší manžel prevzal za neho vyživovaciu povinnosť, teda aspoň z veľkej čiastky.

titkovamiriam
6. sep 2009

po 7 rokoch 😀 ,tak dlho som si nevedal predstavit niekoho este u nas doma a bum bac uz mame aj marecka 😀

popelka.miri
6. sep 2009

Maminuska? můj ex šel do nové práce, dost dobře placené, ale dohodl se se šéfem, že mu přizná jen 10 000Kč plat a zbytek, ten větší samo mu bude dávat na ruku, abych před soudem nemohla žádat vyšší alimenty 😠 ! Já jsem na rodičáku sama a on si bere hypotéku, aby mohl šťastně žít se svou vysokoškolačkou a podporovat ji tam...děti jdou mimo..taky proto nemám chuť hledat si nového chlapa, mám jich díky němu dost 🙄

jenna7082
6. sep 2009

miriam, to musel byt zazracny chlap 😅 co ta ukecal chi chiiii 😅

jeudi
6. sep 2009

vdana jsem nebyla ,ale po dvou mesicich jsem potkala nynejsiho manzela ..v zari jsme se poznali ,v rijnu spolu zacali chodit,v listopadu me pozadal o ruku,v zari jsem se vdavala ,v rijnu otehotnela a ted mame krasne miminko a oslavime prvni vyroci svatby 🙂

titkovamiriam
6. sep 2009

jeanna on je zazracny 😀 😀 😀 😀 okrem ineho rad zehli,vysava a umyva riad 😀 😀 😀

nunacek
6. sep 2009

Já jsem si nového partnera našla ještě před rozvodem, ale už jsme byli v tu dobu rozejití (nevěru totiž neuznávám), děti jsme neměli. Za onoho nového partnera jsem se vdala necelých 8 měsíců po rozvodu 😵

jeudi
6. sep 2009

jinak holky to co tady ctu tak to mi hodne pripomina mamku ta uz nechce do smrti chlapa ani videt..proste se zklamala a uz take neveri..ja osobne kdybych se ted rozvedla ,tak bych taky chtela byt sama presne jak pise popelka miri byla bych si sma svym panem nikdo by me nebuzeroval proc neni tohle nebo tohle atd atd...

danfal
6. sep 2009

Ahojte. tak já sama rozhodně být nechci. Ale pořád tak nějak jsem. Chodím do práce, straám se sama o malého. Do toho moje a Vojťasovy kroužky avečer padám na pusu. Nějak nemám čas někoho hledat 😢 😢 😢
Jestli máte někoho hodného a milého sem s ním. 😀 😀 😀 😀

berenika39
6. sep 2009

za 17 let. nechtěla jsem prvnímu synovi vodit domů tatínky, když jsem si jimi nebyla jistá 😀 😀 . prstě jsem věnovala kus života synovi, a vyplatilo se. partnery jsem samozřejmě po tu dobu měla, ale nebylo to na společné žití ani náhodou.

když jsem tomu nechala volný průběh, začala být smířená, že mám život za sebou, stárnu a nějak bude....objevil se ON. Jsme spolu tři roky a máme ročního raubíře. Pohoda. Netlačit na pilu se osvědčilo 😀 😀

miroslava72
7. sep 2009

Tiez si myslim,ze ak su deti,netreba sa velmi ponahlat do hladania noveho partnera.
U mna to bolo po 11 rokoch...syn bol pre mna prvorady a ako pise aj danfal ani casu nebolo nazvys...praca,starostlivost o syna a jeho kruzky a stale dookola...nemala som pocit,ze som sama
a potom ako pise berenika,ked som si zvykla,ze som castejsie sama a mala uz svoje pohodlie...prisiel ON a sme spolu 4 rok a mame krasne rocne slniecko 🙂 🙂 🙂
Samozrejme aj po synovom odsuhlaseni...ako muzika tak i dcerky 😀 😀

Chce to cas a vsetko pride,nezente sa do nicoho.

popelka.miri
7. sep 2009

Já si taky myslím, že netlačit na pilu a nechat tomu volný průběh. Spousta lidí mi říká, jak to můžu sama se třemi dětmi zvládnout a být bez chlapa, ale upřímně! Já jsem tak zaměstnaná okolo dětí, domácnosti a věcí okolo všeho, že si vůbec neumím představit věnovat teď ještě čas dalšímu chlapovi, polemizovat si nad city, když teď toho sama musím dost zvládnout....a chlap by mi spíš překážel 😀 😀 , prostě jsem si zvykla, no 😅
Ale určitě až budou děti větší a samostatnější, tak se bránit nebudu 😉 Ale hoooodně si rozmyslím, jestli si ho vemu do společné domácnosti 😀

berenika39
7. sep 2009

miroslava, jsme na tom koukám hodně podobně. jen můj starší zrovna zítra slaví 20. narozeniny. a taky to byl on, koho jsme jakoby nechali přijít s myšlenkou, že bude brácha. slečnu u nás nikdo ani slůvkem nezmínil....od začátku se mluvilo o klukovi, bráchovi...no a bylo to tak.

nikdy není pozdě

dadous
7. sep 2009

ahojda, tak ja když se před 15ti lety rozvedla, tak mi trvalo tři roky, než jsem mohla začít s někym žít, ale jsem rada že jsem nikam nespěchala, pže nam to vydrželo do dnes 😵

maminuska
7. sep 2009

Popelka,ja som čítala celý tvoj príbeh a skutočne ti môžem napísať že máš môj obdiv. Mať tri deti a exmanžela s milenkou hneď vedľa seba, chce hodne silnú a vyrovnanú osobnosť.
V takomto prípade sa ani nečudujem že nikoho nehľadáš. Ak by si si aj niekoho našla, buď si istá, že exmanžel bude sondovať, vypytovať sa detí atď.

popelka.miri
7. sep 2009

maminuska: jenže ten zmetek exmanžel právě přišel teď s tím, že si musím někoho najít, aby mi nemusel tolik platit on, ale jeho nástupce! 😀 😀 😀 Nějak zapomněl, že ty děti jsou jeho a ne jinýho 🙄 Jeho drahá polovička totiž začíná počítat, že 3 děti a exmanželka něco stojí a musí se na nich začít šetřit 😅

maminuska
7. sep 2009

Popelka, aj keby si si neikoho našla, nemá k deťom vyživovaciu povinnosť. Nemyslím , že by sa tým niečo zmenilo. Ja keď som sa vydala aj druhý krát, exmanžel dal na súd podnet aby sa preskúmal aj plat môjho terajšieho manžela, lenže to bolo priamo na pojednávaní zamietnuté otázkou, kto tie deti splodil.
Ver tomu, že to tak je ako som napísala, muži sú samci ktoré si radi ocikávajú svoje územie. Na jednej strane milenka, na druhej exmanželka s 3 deťmi - no sveta žiť. Ale pozor, vždy ak sa objaví na jeho terajšom alebo bývalom teritóriu iný samec, pôvodný zbystrí.
Neber jeho reči vážne 🙂

danfal
7. sep 2009

Já si myslím, že ani tak nejde o čas jako o kvalitního jedince. Někdo má štěstí a potká ho hned, někdo si musí počkat, ale všechny stejně věříme, že ten hodný chlap nás ještě někde čeká. Já teď bojuju s tím, jak zvládnout kroužky, které jsme s malým vybrali a zvádnout jejich stíhání bez auta, protože to si vážně nemůžu dovolit. ☹

popelka.miri
8. sep 2009

Danfal: já taky nemám auto, ale mám 3 děti a kluk teď začal 1.třídu a taky se hned nabídly spousty kroužků, ale až ve městě a já si taky neumím představit, jak bych to stíhala pěšky a hlavně s tou malou, má režim spaní a už teď ho má rozhozený 😖 ...takže zatím taky nic, leda ve škole...nehledě na to, že za ten kroužek jeden se platí zápis 1000kč a kroužek sám 600, a to si já sama teď taky nemůžu dovolit ☹ Už teď mě jímá hrůza, až budou chodit dva do školy, jak to finančně zvládnu double, ale kvůli penězům si taky chlapa hledat nehodlám, radši se uskromním 😅
A máš pravdu, že každá z nás věří, že někde ten pravý je, ale já zs říkám, že jo, ale kdoví kolik mi pak bude 😀 😀 😀

angua27
8. sep 2009

babuľky, všetky vás strašne obdivujem, máte moju úctu.

ja som sama niečo málo cez rok. chlap mi na jednej strane trošku chýba, v podstate iba niekto, kto by ma sem-tam prítulil. inak mám super rodičov, ktorý mi strašne pomáhajú, snažím sa postaviť na vlastné nohy a plním si pri tom jeden veľký sen - byť sama sebe paňou a dokáza uživiť seba a malého. časovo ani neviem, ako by som stíhala schôdzky s nejakým chlapom. musel by byť veľmi tolerantný a trpezlivý. 😀 ale dúfam, že raz príde muž s veľkým M, ktorý bude milova mňa, rovnako aj môjho syna a možno aj nejaké naše ďalšie spoločné deti. 😎

popelka, tej Tvoj ex, je fakt divný. čítala som Tvoj príbeh a teda, nemáš to s ním jednoduché. a ako písala maminuska, tým, že Ty si nájdeš chlapa sa pre neho vyživovacia povinnosť nekončí, tak nech zavrie hubu a drží krok. 😔

popelka.miri
8. sep 2009

Angua: já si taky neumím představit zvládat časově rande 😀 Leda, že by tu žil se mnou, ale to ani nápad! 😝 Když si vemu, že malou pořád kojím, tak chlap nepřipadá v úvahu, kojím x krát za noc a málá je jak přísavka, jsem ráda, že žiju 😅
A co se týče ex, tak já vím, že on platit musí, ale on jaksi je mimo 🙄

kaktusik007
15. sep 2009

ahojte, tak ja som v uzasnom vztahu od januara tohto roku, v marci sme sa vzali, skoro na den tri roky po mojom rozvode... (uplna nahoda 🙂) ...a ano, s exom som nezila uz rok pred rozvodom, takze... za styri roky som nasla skveleho chlapa, ale ja som ho ani nehladala.... on sa proste vyskytol 😀 a to zrovna v case, kedy som si konecne zacala uzivat samostatnosti 🙂 co uz... 🙂

meandra
11. jan 2010

Přítele jsem po rozvodu měla hned, ale partnera pro život a nyní už i manžela jsem našla až po dlouhých 10 letech. Ale stálo to za to čekání a snad jsem si to špatně už vybrala. 😉

filipal
11. jan 2010

4 krasne roky som bola sama so synom 🙂
a potom som ho stretla....
je fajn 😵

enilora
11. jan 2010

Ahojte ja ešte rozvedená nie som ale vyzerá to s nami dosť mizerne 😝 takže možno budem... Ale už teraz mám jasno v tom že chlapa by som si určite našla ..no musel by vedieť kedy má odísť. 🙂 Lebo po terajšej skúsenosti s mm by som v spoločnom dome natrvalo nezniesla nijakého chlapa...a o manželstve by nemohla byť ani reč.. 🙂

astrane
11. jan 2010

Já ještě nejsem rozvedená,ale myslím,že toho pravýho už teď mám 🙂 😵
takže ještě před rozvodem....

dioliana1
11. jan 2010

sedem rokov, ale vzala som si nazad toho svojho 😀

rani
11. jan 2010

ja som nasla svojho terajsieho manzela v case, ked sa mi rucalo manzelstvo. este som nebola rozvedena, ale citila som, ze sa nieco musi stat... a do toho prisiel ON a vsetko bolo jasne... v juli to budu dva roky, co sme manzelia a mame trojmesacnu princeznicku. 😀