Ako dostať exmanžela z domu?

misstka
13. jún 2009

Ahojte. S manželom som sa rozviedla,býva v dome, ktorý je napísaný na mňa, lebo som ho zdedila. Aj po rozvode nám dosť strpčuje život. ☹
Ale neviem ako ho mám z tade dostať, lebo tam má trvalý pobyt.A najísť mu náhradné ubytovanie, tak na to nemám peniaze a nemusel by s tým súhlasiť.On vklastní jednu nehnuteľnosť, preto sa chcem opýtať, či je povinnosť najísť náhradné ubytovanie aj v prípade ak je vlastník nejakej nehnuteľnosti.

sstefi
13. jún 2009

ako ste sa dohodli na súde? dom, kde bývate si získala darovaním? ak áno, tak vtedy máš nan právo len ty.

misstka
autor
13. jún 2009

Na dom mám právo len ja, je písaný len na mňa, nespadal ani do bdsm.A dom som získlala darovaním.
Ale má tam trvalý pobyt...

nikol_79
13. jún 2009

ahoj, tak mu zruš trvalý pobyt, dá sa to na mestskom alebo miestnom úrade, hľadať náhradné ubytovanie mu podľa mňa nemusíš, nebol to váš spoločný dom, tak prečo? Jednoducho vymeň zámok a veci mu vylož na dvor. Skôr či neskôr ti dá pokoj.

andzi
13. jún 2009

missitka: pokiaľ niekto býva v nehnuteľnosti bez toho, aby bol jeho vlastníkom, musíš podať na súd žalobu o vypratanie, konanie je rýchle, predložíš list vlastníctva, po právoplatnosti rozsudku môžeš dať návrh na exekúicu a exekútor ho vysťahuje. Zrušenie trvalého pobytu a podobné nezmysly vec neriešia.

nikol_79
14. jún 2009

andzi: jedna baba tu riešila podobný problém, manžel bol vlastníkom domu, kde bývali, podal na rozvod a zrušil jej aj ich dcére trvalý pobyt v jeho dome, takže dá sa to.

alexandra
14. jún 2009

nikol to je sice pekne, no podla zakona to nie je tak jednoduche. Naviac, zrusenie trvaleho pobytu naozaj nic neriesi.

misstka
autor
14. jún 2009

Súhlasím s tým, že zrušenie trvalého pobytu nič nevyrieši, hlavne ak sa tá osoba nechce odsťahovať. Asi budem postupovať ako napísala andzi, len si ešte zistím nejaké podrobnosti ako koľko to trvá, ako dlho a tak.
Dakujem za každú radu.

pancake
16. jún 2009

ak je nehnutelnost iba tvoja, mas pravo ho vyhodit kedy chces. na mestskom urade mu zrus trvaly pobyt, nahradne ubytovanie nie si povinna mu hladat.
a potom len vymenit zamok a upozornit ho. ak bude otravovat zavolaj iba policiu a oni si s nim uz poradia. len sa treba modlit, nech ma aspon trochu rozumu a da ti pokoj.

my sme mali byt spolu a ja som ho musela vyplatit. kazdy den povedal inu sumu a niekedy aj ze neodide.uplne som za pol roka zosedivela a ked som si zrusil trvaly pobyt tak som bola najstastnejsia zena pod slnkom. ak ti chlap chce zneprijemnit zivot, tak si vzdy najde cestu. 😒

andzi
17. jún 2009

pancake: to, ako píšeš, nie je pravda. Postupovať tak síce môžeš, ale musíš si byť vedomá dôsledkov. Podľa práva platí, že nikto si svoje právo, a to ani právo vlastnícke, nemôže chrániť svojpomocne!!!! Ja som sa snažila len poradiť, ale každý koná na svoju zodpovednosť.