Ako je to u vás s financiami?

svetluska82
20. máj 2013

Ahojte, hladala som vo fore, no podobnu diskusiu som nenasla.. mám takýto problém s manželom. Manželia sme 2 roky, no predtým sme spolu žili 5 rokov. Mám syna z prveho manželstva. Moj terajsi manzel má s ním velmi pekny vztah. Pred 4 rokmi som zacala pracovať, a dali sme si spoločný učet, kam chodia obidve výplaty. Zarabame priblizne rovnako. Manzelovi chodia sms správy o pohyboch na ucte. A tu je problem. AK si nieco kupim, alebo vyberiem peniaze, ihned mi vyvoláva, načo som potrebovala vybrať, preco som si kupila suknu a pod. Potom ked pride z roboty domov, tak su nekonecne hádky. Je to na nervy 😒 Najnovšie som chcela odkladat z výplaty nejaku rezervu na sporiaci učet. No manzel je ako besny, vraj naco na sporiaci ucet odkladat peniaze, nech to máme na beznom ucte( len tak mimochodom, ak su peniaze na beznom ucte, tak minieme vsetko a nenasporime nic). Je to na nervy, ked manzel nechce sporit na nic. Skušala som aj rozhovor s ním, no je ako blázon, stale si len to svoje stoj co stoj. Skusala som sa porozprávať aj o oddelených účtoch, no hned mi zacal vyčítať, že mu musim dat vačšiu ciastku na byt( aj za syna) , to by nebol problem, len neviem ako by sme riesili výdavky typu: zaclony, kvety na balkon....) Sa vyjadril,že on by mi na taketo hovadiny peniaze nedal....Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako sa mám k manželovi správať....Som z toho na nervy, nechce sa mi snim hadat stale o tom istom, no ale chcem, aby sme mali nasetrenu nejaku financnu rezevu...Co ak stratime jeden z nás prácu.... Mimochodom aj svokrovci maju oddelene ucty, prave kvoli tomu, ze svokor vsetko vycital svokre a vyclenoval jej peniaze kolko moze minut na kave s kolegynami.

amouramour
20. máj 2013

@svetluska82 vidim status, ze sa snazite otehotniet...to by som si veru s takymto muzom pekne rychle rozmyslela ak nieco nezmeni na svojom spravani...vies si predstavit,ze budes doma s dietatom a on ti bude vyratavat peniaze a financne ta terorizovat?velmi sa ako milujuci partner nesprava:(my mame oddelene ucty ale teda sa o peniaze nehadame an si nic nepocitame na cent presne...tvoj partner sa sprava dost choro

svetluska82
autor
20. máj 2013

dakujem za postreh, ano chceme babo, teda viac manzel ako ja. Bojim sa , ked ostanem na materskej, ze tie hadky neustanu, len budu gradovat. A to pri dietati tie financie prudko klesnu.....

amouramour
20. máj 2013

@svetluska82 ved to, ze to sa len ozaj zhorsi:(

zmrzlinkams
20. máj 2013

@svetluska82 neviem posudiť takuto situáciu... my s mužom sme mali volakedy každy svoj učet ešte za slobodna a potom sme si brali hypoteku, pokecali sme a povedali sme si že načo živiť 3 učty a tak mame jeden spoločne ten na ktorom je hypoteka, mužovi chodia sms, mne nie, ja mam pod kontrolou peniažky tak že ked dojdu tak poplatim to čo treba cez net on to nevie tak to mam nastarosti ja, pozakladam papiere čo mam tiež ja nastarosti a on ma na starosti nakupi, skor sa dostane do obchodu bud z roboty alebo odbehne ked treba a nemusim sa trepať s malou po obchodoch a bločky mi dava do jednejho kelinku a ja si ich raz za čas ked sa nazbieraju pozapisujem do pc prezriem a pretriedim, nepotrebne a tie čo ešte treba koli zaruke, ani sme sa nejako nad tym nejako nezamyšlali ale samo to tak prišlo už ako sme spolu začali chodiť, nikdy sme nemali žiadny problem, aj minule som išla do obchodu a pokupovala rozne veci čo by možno pre ineho boli aj somariny a jemu len zahlasila koko som minula a on o.k ja sa trapim kolko som otrepala penazi a on mi povie však ked to potrebuješ tak prečo nie ako dopraje je aj ked sme sa koli peniažkom hadali ale to bolo skor koli otmu že sme mali finančnu krizu, ja na MD a muž taku robotu že vkuse v robote a žiadny peniaz, teraz je to lepšie a tak aj hadky ustupili ale aby sme sa mali hadať koli spoločnemu učtu a koli tomu kto čo kupil tak to nie ono to je asi všetko o tolerancii, tiež mu možeš vyčitať že kupil to a hento a nevyčitaš, tak neviem on nema nejake koničky alebo niečo čo by si mu mohla vytknuť koli peniazom, alebo to snim riadne prediskutovať a určit pravidla však aj ty maš na učte svoje peniaze, u nas nikdy sa neriešilo moje a tvoje, raz su tam peniaze spolu , zaplatim učty z toho či jeho tak aj moje a neriešime to a ked ostane poviem mu že ostalo tolko a tolko roztrata sa ešte tak aby mal na benzin a ostane je na potraviny a to čo treba ak je niečo vynimočne čo treba zaplatiť tak väčšinou to do predu vieme tak si to naplanujem ked platim a muž vždy o tom vie. nechapem prečo by si mala platiť najom koli synovi väčši, však su na učte peniaze zaplatim šeky a hotovo, však ste rodina manželia a ked to jemu vadi tak si dajte nazat spoločne učty a on nech si všetko plati svoje a ty svoje ale myslim že to je tak trošku na hlavu kedže ste jeden tym, jedna rodina a manželia bez ohladu na to či niekto zarobi viac alebo menej, však raz ty potrebuješ a raz on čo je na tom ja by som to snim razne prejednala a myslim že odpoved už aj sama poznaš na to čo si sa pytala - ked sa to nezlepši jednoznačne spoločny učet by padal ale ked nahodou našetriš aby sa nečudoval ked on z toho nič mať nebude aj ked tebe to neda, ale takto to je alebo si dajte jeden učet taky kde budete davať každy rovnaky diel penazi napr. 20e mesačne a to bude váš rezervny fond ktory možete využit neskor na to čo budete potrebovať a určite je niečo take kde sa da šetriť bez toho aby ste za to platili velke peniaz mesačne ako vedeniu učtu ale podmienka fifti fifti ..... jednoznačne sa poriadne porozpravať, a raz ked manžel prijal syna a ma ho ako svojhko tak nech sa aj podla toho sprava ...... asi som sa moc rozpisala ale hadam sa to napravy a da do poriadku držim palce 🙂

zmrzlinkams
20. máj 2013

@svetluska82 suhlasim s
@amouramour ma pravdu ked budeš na MD a manžel sa takto chova teraz ked robiš tak sa to len počas MD stupni a to ti bude vyčitať aj napr. to že prečo si nekupila take plienky čo stoja o 0,10e menej ale tie a pod.
ono to je ťažko radiť ale tiež si myslim že to neni normalne že sa tak chova tak majetnicky, on si vlastne privlastnuje aj tvoje peniaze a snaži sa byť ten general čo ty budeš robiť a ja budem určovať čo sa bude z tvojho a mojho platu platiť a kam pojdu peniaze to sa neda ............ maš tak isto prava ako on a ked si kupiš suknu raz za čas tak sa svet nezruti, každy si musi dopriať, bolo by ine keby si pol vyplaty každy mesiac utracala na taketo veci nonstop to by bolo zase o inom .......

radlinka
20. máj 2013

@svetluska82 zriad si oddeleny ucet a tam si daj posielat peniaze, pripadne nieco ako pises setriaci ucet, kde ti mesacne bude odchadzat urcita ciastka z tvojej vyplaty. Je jasne ze chlapi doplnky do bytu neriesia, ani odievanie, ani ostatne vydavky s tym spojene, riesia iba svoje potreby. Ak sa s nim neda normalne dohodnut, tak nech on vyplaca byt a ty budes robit nakupy, pripadne budete platit 50-50. A ak je z toho nervny, tak nech mu predloz mesacnu kalkulaciu, kolko a kde odchadza bez slova na stol a ked pride z prace, nech si to sam nastuduje. O druhom dietati s takym vypocitavym clovekom by som pouvazovala ci to ma vobec zmysel, lebo vydavkov bude viacej a ty ako zena na materskej nezvladnes odfinancovat samu seba ani svoje uz dve deticky . 😒

matozazzo
20. máj 2013

@svetluska82 Chce mat nad tebou kontrolu, a tomu by om zabranila vcas. Ano, mat spolocne penaze, ale kazdy samostatny ucet. Vysvetli mu to jednoducho. Ak by sa jemu nieco stalo, automaticky zamrazia ucet a ty sa k peniazom nedostanes, ani k svojim, az po dedickom konani. Vies aj ty, na co mina on? U nas mame spolocne peniaze, ale aj kazdy sam, vacsie nakupy rozhodujeme spolu. Alebo vyberieme naraz viac a napr, manzel povie, nechavam si 50 Eur - su jeho a nech si s nimi robi co chce.. Ja len vediem evidenciu, ak vyberieme, na co minieme, z uctu to je pekne vidiet, ale neraz sa stalo, ze vybrala som 100 Eur, nakupila veci a sama som nevedela, kde sa tak rychlo minuli. A s tou rezervou myslis dobre a aj tak urob. Jednoducho zadaj prikaz a hotovo. Clovek nikdy nevie :(

ciusinka
20. máj 2013

@svetluska82 U nas je to tak, ze mame kazdy svoj ucet..Ked sme sa vzali, ja som mala este studentsky ucet, resp. co SLSP ma ucet do 26 rokov, kde sa platilo smiesnych 30 centov mesacne za vedenie uctu..Tak som si ho nechala..Mame to podelene tak, ze z jeho uctu sa plati hypoteka, z mojho idu naklady na byt - elektrina, plyn, kablovka, internet - vychadza to cca. rovnako..Benzin plati manzel, lebo auto pouziva vacsinou on, takze po ceste vzdy natankuje..

Veci ako poistky za byt/auto platime ako komu padne ucet do ruky - na striedacku, pripadne sa dohodneme..Nakupy plati raz jeden, raz druhy, vobec neriesime, ze kto ktory tyzden zaplatil..Ked si chcem nieco kupit, oblecenie atd, kupim si, manzel mi to nevycita..takisto on ked si chce kupit..Vacsie investicie spolu vopred konzultujeme (ak treba nejaky spotrebic novy alebo podobne)..

Na cas, ked budem na materskej, sme odkladali peniaze, resp. mala som stavebne sporenie, kde sme posielali 6 rokov peniaze, aby sme si vytvorili rezervu na toto obdobie..Uprimne povedane bez tej rezervy neviem, kedy by sme sa odhodlali na dieta..A v tvojom pripade by som naozaj zvazila, ci a kedy mat s manzelom dieta..lebo postoj tvojho manzela sa len zhorsi podla mna..Nebudes chodit do prace, budes dostavat smiesnu almuznu od statu, on bude platit vacsinu vydavkov a to teprve vtedy zacnes pocuvat, naco ti je treba tolko veci pre babo, naco taky drahy kocik, postielku, plienky, cokolvek..V tomto su chlapi totiz uplne mimo reality, len vedia, ze sa im to zda proste vela..

hradnapani
20. máj 2013

@svetluska82 to spolocne babatko s nim si poriadne premysli. Najdes tu myslim dost diskusii o ekonomickom terorizovani zien na materskej... lebo k tomu smerujete :(
toto je uskalie spolocnych uctov - fungovat mozu len medzi dvoma normalnymi ludmi, ktori sa vedia spolu dohodnut, inak nie.

anjelik2509
20. máj 2013

my s manželom máme spoločný účet, ale mne môj manžel nikdy nič nevyhadzoval na oči, čo som si kúpila a ani ja jemu, účet je spoločný, peniaze nám tam chodia aj moje, aj jeho, tak sú spoločné.
Ale jedna naša suseda žije s podobným typom človeka a poviem Ti, že chuderka, má to ťažké....Kasu drží on (nemajú účet v banke, chodia si na poštu pre dôchodky) a keď si chce kúpiť niečo ona, dovolí jej to, ale samozrejme to ofrfle a následne aj otrieska o hlavu. Bol taký aj za mlada, síce nie až tak, ale bol..No a časom sa z neho stal doslova "despota" . Aj si kvôli nemu poplakala, že keby vedela, aký bude.....Neviem, no, je to "prekérna" situácia, určite máš partnera rada, ale treba si to prehodnotiť, lebo časom sa to bude stupňovať...Meniť sa on určite nebude, je si istý tým, čo tvrdí a nedá si povedať, presvedčiť sa. ja si myslím, že treba spraviť buď kompromis, založíš si svoj účet, budeš mu dávať peniaze za byt a hádam bude spokojný, alebo s tým urobíš rázny koniec...Držím palec, nech sa rozhodneš akokoľvek 😉

kubuliatko
20. máj 2013

zazila som nieco podobne s mojim byvalym partnerom bolo to hrozne. teraz s mojim manzelom peniaze neriesime chvalabohu on zaraba nadstandardne a vsetko plati bez komentara ja platim stravu.

jurly
20. máj 2013

@svetluska82 Mila svetluska, pripajam sa k ostatnym - toto co Ti Tvoj manzel robi nie je normalne. Ako sa chcete dohodnut na vychove deti, ked sa neviete dohodnut na financiach? Koledujes si o neprijemnosti v buducnosti. Prosim Ta zvaz to.

evkakorcek
20. máj 2013

@svetluska82 Ahoj. No ja som ako keby v pozícií tvojho manžela. Mi máme tiež spoločný účet. sms chodia na môj mobil.....ked príde vyýplata hned môj manžel beží a vyberie si peniaze - to pením jak hovado - lebo ich vždy vráža do auta! a pritom potrebujeme dať peniaze na úplne iné veci. Tak ako muži nechápu že mi potrebujeme kúpiť aj niečo do domácnosti tak mi ženy nevieme pochopiť ich potreby. Spoločný účet je uplne fajn - pretože spoločne rozhodujete kam a kde budú peniaze investované. S tým sporením sa to dá spraviť aj tak, že sa dá otvoriť iný účet napr. - "stavebné sporenie" a prevodom posielať resp. trvalým príkazom z bežného účtu posielať peniaze. nemusí to byť veľká suma - zop začiatku stačí 50 eur. ked tieto peniaze hned odídu z účtu na sporenie ani nebudete vedieť že ste ich mali 😉 a pôjdu na dobrú vec. Mi šetríme teraz už po 200 eur mes. a dá sa stým žiť. Len si treba s mužom sadnuť, zamknuť dvere a ak sa stebou nebude chcieť rozpávať aspon ty povedz čo máš na srdci - vysvetli mu to, nájdi si aj nejké podklady ohladom sporenia a ak bude uvažoať rozumne tak si myslím, že by nemal byť problém. Ja som manželovi ani o sporení nehovorila. jednoducho som založila sporenie a bolo...... a ked prišiel ročný výpis z toho sporiaceho účtu tak mi DOKONCA podakoval 😎

linda20111
20. máj 2013

@svetluska82 my s manzelom mame zatial oddelene ucty kvoli pozickam a hypoteke, no chystame sa jeden zrusit. s peniazmi nemame problem, ked idem nieco kupit platim svojou alebo jeho kartou, on tak isto, podla toho kto ma viac na ucte alebo tiez ked platim cez internet banking tak vacsinou zo svojho a ked mam malo tak si poslem z jeho uctu na svoj. proste takto fungujeme uplne v pohode. nekupujeme hluposti, o vacsich sumach vzdy sa porospravame co nam treba a co nie. nehnevaj sa za moju uprimnost, ale tvoj manzel asi chce mat peniaze pod kontrolou, kedze ty minas na take hluposti ako kvety na balkon a podla neho je prvorade vyplatit vodu, plyn, elektriku, internet, telefony, poistky, tankovanie, jedlo, oblecenie a potreby pre dieta. v tomto ja s nim suhlasim. prehodnot si aj ty ci to naozaj potrebujes a ci nieje lepsie kupit synovi nieco co potrebuje, pripadne neminut vsetko a nechat na ucte aby ste napr mohli kupit novu kuchynsku linku, gauc, nabytok do detskej, auto alebo taketo veci ktore vyzaduju vacsiu financnu investiciu naraz. podla mna davat to na dalsi osobitny sporiaci ucet je hlupost tolko co na tom ziskate opat stratite na poplatkoch za vedenie a dani z uroku. takto to vidim ja

dejka77
20. máj 2013

Fuu tak to teda nemas lahke. My sice mame oddelene ucty a nevidim dovod mat spolocny, ale o peniaze sa nehadame. Manzel mi nic nevycita ak nieco kupim, velakrat ani nevie o co sa jedna 🙂 .
Jedinu vec co ti mozem poradit je vyjasnit si to s nim. Ak nepochopi tak sa budete o peniaze hadat stale, to potom asi nema vyznam taky vztah ze?

loxa
20. máj 2013

tak trosicka odbocim...a za co chce manzel nakupit vybavicku pre babatko ked doteraz nieje ochotny odlozit ani korunku nabok ???

sirinka
20. máj 2013

@svetluska82 tvoj terajsi manzel chce po tebe, aby si prispievala na byvanie vyssou ciastkou za syna??? On si vas vzal oboch, planuje s tebou dalsie dieta a takyto postoj? V manzelstve su vsetky peniaze spolocne, treba s nim o tom hovorit, treba si spolocne prejst ucty, vydavky, kolko mate moznost usporit a kolko ma kazdy z vas mesacne na vlastne vydavky... Ak sa dokazete navzajom respektovat, dohodnete sa... Inac by som do spolocneho dietatka nesla....

mimka9
20. máj 2013

@svetluska82 ahoj, ako tu už písali bubalky pre mnou .... tiež máme s manželom 2 oddelené účty - každý svoj, sme manželia skoro 2 roky ... ja platím stravu, on účty za byt, väčšie výdavky riešime spoločne.... ako so tu čítala, som rada, že nie som jediná, kto to má takto zariadené, nakoľko rodina do mňa dosť hustila, aby sme mali 1 účet. Nám to takto vyhovuje. ja si kúpim tričko alebo idem s kamoškou na kávu, manžel na pivo alebo len tak von s kamošmi a nič si nevyčítame, samozrejme bez vedomia toho druhého horibilné čiastky nemíňame. Sem-tam pofrfleme, že 50,-EUR v supermarkete a máme prázdnu chladničku :D a to ešte nemáme škriatka 🙂
ja teda neviem, nevidím do tvojej situácie, vzťahu, života .... ale ja by som takto žiť nedokázala ...ako pise sirinka .... bud sa dohodnúť, alebo od nápadu mimča zatiaľ upustiť ...

livocka21
20. máj 2013

@svetluska82 neviem no...ja by som s takym muzom nechcela dieta ani keby bol posledny... on ani mozno neni zly, len drzgros... to po prve....a po druhe... jednoznacne oddelene ucty... daj mu na byt kolko chce a na strave a pod. sa usite nejak dohodnut :( drz sa... mozno ked sa vam zadari dieta tak sa mu vyjasni 🙂

hradnapani
20. máj 2013

@livocka21 skor sa mu ten mozog zatemni :( ale tak, vraj sa deju aj zazraky

mima4
20. máj 2013

@svetluska82
dost ma prekvapuje, ze mas prispievat viac kvoli syncekovi z praveho manzelstva... ako sorry... ale to je uz teraz aj jeho syn!!! Prepac, ale to co ty opisujes, tak funguju spolubyvajuci, surodenci, kamarati, ale nie manzelia! V manzelstve su peniaze a vsetko vlastne spolocne.
My sme sa s manzelom v zivote nehadali kvoli peniazom.

Tiez ti odporucam neotehotniet s nim, len sama padnes do "pasce"

svetluska82
autor
20. máj 2013

Dakujem dievcata, za postrehy. Suhlasim s Vami uplne. Osobitný učet a žit tak ako jeho rodičia som zavrhla, pretože sme manželia a nie spolubývajúci. S dietatom velmi nie som stotožnená, práve kvoli jeho prístupu k peniazom. Ale aj iným vecia. Npr. Minule prehodil, že ak budeme mať dieťa tak starší syn, nebude moct chodit na hokej, pretože všetko sa musi prisposobit dietatu. To sa ma chlapec zriect konicka, lebio jemu sa to tak pozdava.... No bojim sa toho, pretože jeho úžasne hlásky stoja za to.... Zatial máme krízu takže sex je uplne v úzadí. Dnes nasratý prišiel z roboty, a hned odišiel s kamosmi na pivo......ticha domácnosť, ked si dovolím nieco povedať. Spomenula som, že si necham posielať 150 eur z výplaty na stavebne. manželovi hrozí, že o rok bude bez práce- zlučovanie poistovni, tak nechápem, preconechce setrit. To je na figu dievcatá hádať sa kvoli tricku, sukni, minule vyvadzal pre to, že som si kupila drahsie tampony. To uz vrchol 😅 Ja nemínam vela, tento mesiac som si z výplaty kupila oblecenie cca 15 eur. To je vela? Ked osm bola mala, nikdy sme nemali penazí doma nazvyš_ rodicia nezamestaní, tak stále som si vravela, že ak budem zarabať tak si obcas co to kupim. ALe nejako aj zarábam aj tak nic. Proste ja nie som konfliktný typ, a ak nenám náladu na hádky, tak si jednoducho nedoprajem....Asi robim chybu. A potom som este vzbrala z bankomatu 40 eur. A to bolo cele. Co som minula z výplaty. ( vyplata cca 600 eur) Vsetky seky riesi manžel....Aj nakupy. Dnes mi vyčítal,že kupil novú prácku z vlastných ( zrušil poistku), Kludne som si ju mohla zobrat na splátky, ale bol zásadne proti. Je ťažke s nim, aj ked chceme nieco kupiť do bytu,tak musim vsetko prekonzultovať s ním ( aj su to maličkosti) On väčšinou nesúhlasí, musím ho ukecat..... Už má to nebaví....ALe ak by bol oddeleny učet tak mi neda peniaze na kvety, záclony, a take veci co sa mu zdaju zbytocne ( synove veci na hokej). A mne tým pádom stupnu výdavky a neusetrím takmer nic.

svetluska82
autor
20. máj 2013

Aj synovi som yaložila sporenie, y výživnehoze mu budem prispievať, no neda sa mi, preotže manžel mi jednoducho zakáže minať peniaze a ak trebalo chlapcovi zaplatit tábor, aby v lete nebol sam doma samozrejme manzel nesuhlasil, tak som musela siahnut po výživnom, co mi posiela ex. Manžel nasratý, že si robim co chcem, týžden tichá domacnosť. Proste všeeeetko musim konzultovať s ním, on to musí schváliť... Ako u sprostých. 🙄 už mám toho dosť.

googlinqa
20. máj 2013

s financiami je to tak, ze vsetko mame spolocne

cawes
20. máj 2013

@svetluska82 ach jaaj no neviem co ti mam napisat. Pride mi to od neho nefer, ta takto kontrolovat. Ja s mojim mame oddelene ucty, rozmyslali sme aj nad jednym ale nakoniec sme si nechali dva. Ja mam na svojom kvoli mojej praci lepsie vyhody a on nechce mat tu banku co mam ja. No a fungujeme super, kazdy poplati to co ma na starosti. T:Z. moj vsetko okolo bytu a poplatkov, ja chodim na nakup, a nakupujem veci do bytu(zaclony alebo tie kvety na balkon) ak potrebujem nieco velke poviem mojemu nech mi posle na moj ucet peniaze.

ustrachana
20. máj 2013

@svetluska82 tomu chlapovi by som dala velke pekne ahoj! A dalsie dieta?nikdy!robil by medzi detmi rozdiely myslim,ze tvoj syncek by bol druha kolaj a asi by sa to odrazilo na vztahoch vo vasej rodine a na vztahoch medzi detmi (cim by len trpeli)-moj nazor.urcite nie je lahka tato situacia,ale ja by som s takym chlapom nebola.

stano4000
20. máj 2013

@svetluska82 kolko ste spolu boli kym ste sa zobrali? ak si toto nevidela pred tym tak ste spolu boli velmi malo.

haslerka27
20. máj 2013

aj my mame kazdy svoj ucet.momentalne som na materskej,vsetko taha manzel.ked pojdem pracovat,on bude tak ci tak platit takmer vsetko-v tom mame jasno,ja nejake drobnosti ako skolka,fibernet a tak.oblecenie pre mna,,malu,vylety a podobne.stanovte si pravidla,u nas to funguje.a to ze platit viac...zobral si ta za zenu aj s tvojimi zavazkami a podobne...dieta je sice biologicky len tvoje ale zijete vsetci pod jednou strechou a definovat to tak ako on,to jednoducho nejde.tato to riesia spolubyvajuci na private,ale nie manzelia...on vedel ze mas syna,tak teraz nech nehra toho kto ma pravo rozhodovat kolko das z vyplaty.prepac,pride mi ako vypacitavost z jeho strany..toto nie je spravanie bezhranicne milujuceho manzela..pride mi ako clovek,ktory je zenaty len formalne,v realite zije vo svete kde ma spolubyvajucu so synom takze si cvaka ako samostatna jednotka menej a je to v jeho prospech.a ze ta obmedzuje de facto je jasne.si zena,chces si dopriat aj zaclonu,kvetinac,koberec,chces mat pekne...to ja chapem........moj manzel tiez tvrdi ze si potrpim na hluposti,ale do tejto miery ma nikdy neobmedzuje.maximalne hodi pripomienku,ze opat novy kobercek,jeeeej,kolky v poradi tento mesiac?ja poviem,nepamatam sa.-)jednoducho povedane,dovoluje si tvoj muzice tolko,kolko si mu dovolila ty sama.a teda tu hranicu si riadne posunula.si prilis benevolentna.

svetluska82
autor
20. máj 2013

@stano4000 ahoj, predtým sme spolu žili 5 rokov, ja som nemala prijem, bola som student, mala som svoje peniaze a manžel svoje.......No nepamatam si , žebz sme sa hadali kvoli peniazom... To az po svadbe....

svetluska82
autor
20. máj 2013

@haslerka27 asi más pravdu. No budem musiet si tvrdo vydupat svoje. LEn ja sa tak nerada hadam. ☹ Ale asi to inac nepojde