Ako mať dobré manželstvo, keď už asi neľúbite manžela?

bzdocha
29. máj 2014

ahoj, potrebujem poradit. Je mi jasne ze idealne manzelstvo neexistuje a ze ziaden vztah uz nieje taky ako na zaciatku v najvacsej zamilovanosti. Ja sa s manzelom casto hadam a travime spolu malo casu, nevilem ci preto lebo toho casu je malo alebo uz o to nie je ani zaujem :( Zaujimalo by ma teda ako udrzat manzelstvo funkcne ked to uz velmi neklape ani v sexe ani len v tom, ze si uz nemame co povedat a nezdielame rovnake zaujmy. Ako travite vy pekne chvile s partnerom

ushuaia
30. máj 2014

@bzdocha stale sa opakujem dokola...jednoducho ho posad na stolicku a porozpravaj co ta trapi, co by si chcela napravit, mozno zmenit, vylepsit a naopak co ocakavas aj od neho..., zmenu k lepsiemu potrebujete urobit obaja. Len jednoducho ked nelubis-nemilujes svojho manzela, je tazke udrzat manzelstvo aspon ako take...a tazko je sa premocot asi k niecomu takemu a prave tam asi vidim ten zadrhel...

zuriva
30. máj 2014

@tanapeta a ked som platila vsetko ja zo svojho???

sono2
30. máj 2014

@bzdocha to si treba nájsť k sebe cestu. Keby si prvé ak máš väčšiu chuť to zachrániť tak skús s ním zdieľať koníčky a musíš sa skúsiť doňho opäť zamilovať. M. V tom by ti mal pomôcť on . Nemáte fakt nič čo robíte radi spolu. A cez deti sa nejako dať do kopy?

bzdocha
autor
30. máj 2014

@zuriva dik naozaj take cosi som potrebovala pocut 🙂

bzdocha
autor
30. máj 2014

@bosoriak ja vobec neriesim ci sa rozviest alebo nie (to si nechcem ani radsej riesit) ja len chcem vediet, ze ked zostat tak ako aby sme boli stastny

maria1989
30. máj 2014

@bzdocha recept na šťastie? aj ja chcééém. to som nemyslela ironicky. ja som "šťastná", keď je všetko v poriadku. problém je vtedy, keď moje veci v poriadku nie sú. a som lenivá ich naprávať.

bzdocha
autor
30. máj 2014

@maria1989 stastna v uvodzovkach?

maria1989
30. máj 2014

@bzdocha preto v úvodzovkách, lebo si pod šťastím nepredstavujem nič konkrétne.

sendy182
30. máj 2014

@bzdocha učíme sa predsa celý život........ každý má neaké chyby........ktoré sú na to aby sa riešili....ak sa dajú 😅 ....držím palce...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laurika1517
30. máj 2014

@bzdocha a ako dlho ste spolu?

sheila72
30. máj 2014

@zuriva ja to chápem, chceš mu to vrátiť. Ale vypisovanie je niečo iné ako mať ozajstný sex. Tým sa ho nechcem zastávať, len som asi moc mäkká urobiť niečo také podlé a určite by som nedokázala nečinne čakať. A nerozumiem druhej veci, že keď mu to nevieš odpustiť, na čo s ním spávaš? Prečo si nenájdeš radšej milenca? Keby sa ti tak hnusí, tak s ním nevlezieš do postele.

ika30
30. máj 2014

@bzdocha ja som v manželstve už 11 rok, nebola to vôbec prechádzka ružovou záhradou, 5,5 roka sme predtým spolu chodili......tiež sme si prešli takou krízou......veľa som čítala knihy a jedna sa mi veľmi páčila:Maj ráda samu sebal a je jedno koho si vezmeš!!!!!!......je to o tom ako sa musí mať človek sám rád, myslieť aj na seba, aby bol spokojný, vyrovnaný......nielen sa obetovať pre muža, deti.....toto je hlavné, ísť sama na prechádzku, zacvičiť si, na kávu s kamoškou, na nákup, ku kaderníčke.......a dieťa mu nechaj, uvidíš, bude si ťa viac vážiť........a potom si treba nájsť čas len na manžela-ísť do reštaurácie na večeru, alebo mu doma niečo dobré uvariť, vínko, vaňa, porozprávať sa, ked dáte malého ku babke, alebo ho dáte spať........ísť spolu aspoň cez víkend na bicykel, korčule,my chodíme raz za čas sami na nákupy, ideme do kaviarne.......chodiť ako rodina, my chodíme raz za čas plávať aj s babami,.proste sú to také maličkosti, ktoré nás spájajú......a veľa sa spolu rozprávať, to ako sa cítiš........čo ti vadí.........ale aj pochvalu, čo sa ti na ňom páči, čo urobil.....zaujímať sa jeden o druhého......žiadny vzťah nieje ideálny......verím, že to prekonáte a nájdete si cestu k sebe........))))

mariuskaa
31. máj 2014

´

mayik
31. máj 2014

@bzdocha Ahoj. Presne aj u nas je to podobne. Ako si napisala, ze ani nevies sformulovat co ta stve... Doverne to poznam. Mne nas vztah velmi pripomina piesen od Marie Rotrovej

https://www.youtube.com/watch?v=TdV5iqKver8

- tak asi by som opisala nas vztah s manzelom...
Zvlastne je ze ked som mu ju minule pustila tak sme sa zhodli ze ano je to tak, ale akosi nevieme co s tym...Nemyslim si ze nam na sebe nezalezi, len nevieme co s tou prazdnotou...
U nas je samozrejme aj vplyv kazdodennych problemov, dcerka, to ze som na materskej, sama na vsetko, od malej som za dva a pol roka nebola nikde, Ziadne kamaratky, konicky len mala a domacnost, kedze mi nema kto pomoct...Este aj spim s nou v detskej izbe a manzel v spalni sam...
Odkedy som mu ale pustila tuto piesen akoby sme pomalilinky zacali aspon komunikovat na tuto temu, tak uvidim kam sa dostaneme. Verim a dufam ze sa cast veci zmeni az mala v septembri pojde do skolky a ja do prace...
Iba som ti chcela napisat svoju skusenost, radu vlastne ani nemam, zial sama mam tento problem, len som ta chcela povzbudit ze nie si sama a ze drzim palce 🙂 Krasny den prajem.

janickacrazy
31. máj 2014

@mayik Preco si od malej nikde nebola 2.5 roka? Ved ju nechaj manzelovi niekedy a chod niekam von, na nakupy, na prechadzku, na kavu, hocikde, to nemas ziadne kamaratky? Necudujem sa ti, ze si nespokojna, ved to je na mozog, stale doma, dieta domacnost a nic ine. Ved existuju aj opatrovatelky, nie? Ver tomu, ze keby si isla niekam bez malej aspon obcas zlepsi sa aj tvoj vztah s manzelom. Ja som bola na vikendovom seminari ked mal maly 2 roky, citila som sa uplne ako znovuzrodena a zrazu ssom bola aj manzelovi vzacnejsia. Aj to spanie by som poriesila, ved dobre zaspavat mozes s nou a potom ju tam nechaj v detskej nech spi a ty sup za manzelom do spalne. 😉

bibika55
1. jún 2014

@bzdocha manželstvo,ktoré už nesplňa svoju funkciu je bezduché a zbytočné.Ani deti nemôžu byť dôvodom pokračovania.Klady vzťahu na jednu stranu,zápory na druhú.Keď niečo prevažuje-treba to zhodnotiť a spoločne doriešiť.Nefunguje Vám komunikácia.

timca55
2. jún 2014

neboj sa nie si jedina, ktorej to s muzom neklape.... ja ako som otehotnila tym sa to aj skončilo, mame sa radi ale žijeme spolu uz asi ako len kamarati alebo spolubyvajuci , tiez rozmyslam či to ukončit, alebo skusit este nejak napravit, len ked on nema zaujem tak nasilu to tiez ziadna vyhra.....:(

mysicka36
2. jún 2014

Úprimne neviem povedať, čo by som spravila, keby sa nám z manželstva vytratila láska. Netvrdím, že sa po 15tich rokoch lúbime rovnako ako na začiatku, ale stále sa vieme objať len tak, alebo si poslať nejaké srdiečka v mailíku.

Ak má ale len jedna strana záujem, aby to klapalo, tak neviem, či by som mala silu niečo zachraňovať.
Nemáte potom baby chuť si nájsť niekoho na nežnosti a tak? Mne by to vééélmi chýbalo. Nielen sex ale také to pritúlenie, pohladenie, pekné slová, pochvala...

kiki68
2. jún 2014

My mame nastastie vela spolocnych zaujmov,takze na tomto nam to nepadne,ale vztah alebo manzelstvo nie je vzdy prechadzka ruzovym sadom, mozno zo zaciatku, to je u kazdeho ine,kolko to blaznive zamilovanietrva a potom to uz vyzaduje istu davku diplomacie a schopnosti komunikacie,aby to fungovalo. Deti totiz manzelstvo ako take velmi nespajaju,casto je to kamen urazu a treba mysliet na to,co bude o par rokov, ked deti odrastu a uz to bude trosku ine. Treba si najst nieco spolocne,komunikovat spolu, aby bol dovod ten vztah udrzat nielen kvoli napr. detom. Clovek casto zabudne na to,preco sa tak strasne zamiloval pred rokmi. Casto ej to aj o tom,ako to dokazu ti ludia cele spracovat a prejst tym. Niekto tym prejde a nakoneic zisti,ze nemoze partnera opustit,lebo je x veci,co na nom stale miluje,u niekoho to doapdne opacne. Rozvodovost je 50:50,takze univerzalna pravda na to platit nebude... 😉

mysicka36
2. jún 2014

@kiki68 pekne si to napísala. Ak majú manželia spoločné záujmy, tak to je o to lepšie. Hlavne ak tam je vzájomná úcta a tolerancia.

zuriva
3. jún 2014

@bzdocha este by som k tomu povedala to, ze aj tu na MK su zeny, ktore ostavaju s manzelmi, ktori ich tyraju ci uz fyzicky, psychicky, alebo financne. Ale navonok sa tvaria, ze je vsetko ok. Kolkokrat sa stane, ze v TV pocujete spravy o tom, ako doslo k tragedii v rodine, a susedia vravia, ze oni boli slusni ludia, lubili sa, atd. VSetko je to len navonok.

zuriva
3. jún 2014

@sheila72 nie je to vobec o tom, ze mu to chcem vratit alebo sa mu pomstit. Ak by som mu to chcela vratit, tak davno vymetam krcmy a kurv1m sa. Ale na to ja nemam ani povahu, ani zaludok, ani to nechcem.
Chcem mat vedla seba slusneho chlapa. Takeho, ktory ma rodinu na prvom mieste. Ktoremu viac zalezi na detoch ako na PC hrach. Ktory dokaze povedat nie nejake opitej zasranej na diskoteke. Moj manzel taky nie je. Ale to som zistila az teraz.
A milenca? plati to iste. Lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche, vravi sa. Kedy si mam hladat milenca? Ked som v praci? Ked som s malou? PO veceroch? A naco milenca, ked mam doma sex zdarma 😝

babika4590
5. okt 2015

Zienky ties mam taky problem a potrebujem poradit.Zijem 4 roky v nefungujucom manzelstve,preco?vysvetlim!!
Nemam ziadne zazemie,rodicov,byvanie,byvam s clovekom ktory ma nema za nic a ani si ma nevazi,do 36 r. byval u maminky a teras byvame pol roka sami a s toho 3 mesiace spime oddelene,sex mame len z nutnosti.Na vonok idealna rodinka mame 4 r. dcerku a uvazujeme nad druhym ale ako mozem mat druhe dieta s clovekom ktory sa smeje ked ja placem a trapim sa ze som na vsetko sama,nezvladam domacnost,a ked ho poziadam o pomoc v domacnosti- to su zenske prace,podotykam ze pracujem denne 8-12 h ako kedy a nas dom ma 200 m obytnej plochy.vely tyzden makam v praci,cely vikend upratujem,varim,zabvaram,periem a uz ma to po pol roku nevavi a nezvladam to.Za to moj manzel je spokojny,je najedeny,opraty,a najradsej ma ked sa zasije na dvore a nic od neho nechcem.uz som zufala a neviem ako to riesit,nemat dcerku tak s nim uz nesom ani minutu.a to som od neho o 12 r. mladsia ale skor je to moja nevyhoda ako vyhoda,pretoze so mnou len manipuluju a stale musim robit co chcu iny

timea7
5. okt 2015

@babika4590 v prvom rade si odstráň fotografie, keď tu píšeš dosť intímne detaily z vášho manželského života, môže sa stať, že ťa nejaká "dobrá duša" spozná a tvoje manželstvo bude ešte horšie. Píšeš, že s tebou len manipulujú, že musíš stále robiť to, čo chcú iní. Kto s tebou manipuluje? Čo konkrétne musíš robiť? Bývate sami, tak si sama sebe paňou, či? A nehnevaj sa, pracuješ štyri hodiny denne, máš jedno dieťa a nezvládaš domácnosť? 200 m obytnej plochy nie je až taká závratná veľkosť, tiež sme mali toľko. Ak nestíhaš, manžel ti nepomôže, vykašli sa na zaváranie, poupratuj, oper, navar a finito. Píšeš, že sa najradšej zašije na dvore, čo tam robí? Prečo máte oddelené spálne? Na základe čoho usudzuješ, že si ťa neváži? Ako sa chová k dcérke? Asi ti dávam priveľa otázok, ale ak chceš rodinu zachrániť, chce to dlhý rozhovor. Len vy dvaja, bez dcéry a mimo domov. Ako si to ďalej predstavuje on, ako ty. Bez akýchkolvek výčitiek. A to, že nemáš zázemie, je len výhovorkou. S jedným dieťaťom sa to dá zvládnuť, no musela by si sa zamestnať na plný úväzok, postaviť sa na vlastné nohy. Naozaj máš pocit, že už nechceš s manželom byť?

stanulka456
13. nov 2017

Ahoj te podla mna manželstvo je o komunikacii a chapani druheho a vernosti..:slight_smile

catherinah
17. nov 2017

Ako to dopadlo?

terydog
10. dec 2017

Je to uz stara tema ale pre mna dost aktualna🙁neviem ci este mam vobec rada svojho muza. Sme spolu uz 7 rokov, tak neviem ci neplati to ze ten je kriticky a kopu parov sa rozpadne. Myslim ze keby sme spolu len chodili a nemali rodinu, byvanie tak uz nie sme spolu, len mame spolu 2 male deti tak by som to chcela nejak zachranit. Ako moj chlap na prvy pohlad nie je zly....nepije, nefajci, je dost zrucny takze kopu veci vie porobit aj sam pripadne niekomu pomoct, vie sa postarat o deti, navarit. Viem ze vacsina zien by bola spokojna, ze mozem byt vdacna zato ze ma nebije, nepije, obcas pomoze....ale co mam z toho ja? Ani neviem kedy naposledy ma objal, pobozkal alebo povedal ze ma lubi len tak uprimne. Teraz uz 2 mesiace spolu ani nespime lebo naposledy ked som sa ho snazila zviest tak sa ma dotkla jeho poznamka o mojej postave....akoze viem ze som mam navyse 20 kg oproti tomu ako ked sme sa spoznali ale urazilo ma to. Neprejde ani den kedy by sme sa koli niecomu nepohadali....vacsinou su to same blbosti, ale niekedy sa ma to tak dotkne ze si aj poplacem, vtedy mi povie co bucim....inokedy som taka nabrusena ze tresnem dverami a odidem prec. Mam pocit ze sa zacina podobat na svojho otca, ktory bol taky despota aj ked si to nechce priznat. Tak neviem ako prebudit znovu aspon nejaku iskru medzi nami...kedysi sme boli fakt ukazkovy par a teraz sice navonok tiez, ale teraz niekedy rozmyslam nad rozchodom.....len by som chcela este zabojovat, keby som vedela ako....prezili ste si nieco podobne? Ako ste to zvladli?

0silvia0
11. dec 2017

@terydog na prvom mieste by som to plieskanie dvermi a plakanie vymenila za komunikaciu. Na poznamky o postave su vsetky zeny citlive, ale treba byt pohotova v tej spravnej chvili, napr. ok po 3 detoch si zasluzim nejake fitko, takze suhlasis ze 2-3x do tyzdna mas na starosti deti aby som si mohla ist zacvicit?
Alebo nieco podobne... Davaj zo seba von to co ti vadi, ale normalne, prijemnym rozhovorom, ziadne teatra

jardo01
6. nov 2023

@bzdocha
@slivka3 ja už nie nemám to žiaden vyznam

zdekasun
26. jan 2024

@bzdocha viem že príspevok bol dávno ale možno by vás toto zaujalo https://martinamagulova.sk/zazitkove-karty/