Ako môže dostať môj partner dieťa od ex partnerky?

martina1414
4. dec 2011

martina1414 Ahojte, pokúsim sa vam nejako opisat moju situaciu a mozno mi niekto bude vediet poradit.
Zijem v zahranici, mam partnera vyse roka. Moj partner je rozvedeny a s dvoma detmi. Ma 10 rocnu dceru ktora zije s nami a 2 rocneho chlapceka ktory zije s mamou. Jeho matka odisla od mojho partnera hned ako otehotnela, o dceru sa vobec nezaujimala, a mala samozrejme chcela ostat zit s otcom.
Po siedmych rokoch manzelstva, hadky, cirkusy, podvadzanie sa ale len peklo zacalo. Cele tehotenstvo s malym chlapcekom tvrdila ze nieje mojho partnera, nakoniec to mojmu partnerovi nedalo, isli urobit DNA testy a vysvitlo, ze je jeho, no ona napriek tomu mu ho nedovolila vidat pocas prvych 8 mesiacov. Napriek vsetkemu ona stale ked chcela vidavala dceru, pretoze mojmu partnerovi ako vzdy a narozdiel od nej islo o dobro deti. Po dlhom prehovarani, hadok, listov od pravnika atd.. pristupila k tomu ze moj partner vida jeho syna kazdy druhy vikend a ona dceru kazdy druhy vikend. Teda nech su aspon surodenci spolu cez vikendy. Neviem ako Vam, ale mne pripada velmi smuitne a otrasne ze surodenci neziju spolu. Chcela by som vediet ci by bola nejaka sanca aby moj partner dostal do starostlivosti aj maleho, kedze nehrozi ze by mala isla zit k svojej mame. A malinky svojho otca zboznuje, vzdy je to peklo ked ho berieme spat, chlapcek sa od neho nevie odtrhnut, je to velmi narocne. A ex mojho partnera sa o deti nezaujima, ona len hra nejaku hlupu hru s detmi, robi peklo zo zivota nam aj detom. Ak niekto vie, prosim poradte nam! DAKUJEM

ikke
4. dec 2011

@martina1414 pochopila som to dobre, ze aj ex tvojho partnera zije so synom v zahranici, teda nie na Slovensku alebo v Cechach?

pandula
4. dec 2011

@martina1414 zlozita situacia. musi to byt otrasne. mohol by zaziadat o uplnu starostlivost ale to by ste sa potom vlacili po sudoch ale urcite to zato stoji ak si pri nom lubis ho podporis ho mozno to dokazete. len to by bola velmi dlha cesta . urcite tvoj partner by mal ist na pokec so svojim pravnikom prv.

pa a vela stastia

martina1414
autor
4. dec 2011

Ano aj ex zije tu v zahranici, par km od nas. Ved o to ide, ze vieme ze to bude narocna cesta po sudoch, taktiez draha, ale keby sa nam podarilo dostat ho do uplnej starostlivosti, stalo by to za to, len ma zaujima aka je moznost a ci vobec je, kedze maly ma len 2 a pol roka, ci by ho sud zveril otcovi.

martina1414
autor
4. dec 2011

@ikke Ano aj ex zije tu v zahranici, par km od nas. Ved o to ide, ze vieme ze to bude narocna cesta po sudoch, taktiez draha, ale keby sa nam podarilo dostat ho do uplnej starostlivosti, stalo by to za to, len ma zaujima aka je moznost a ci vobec je, kedze maly ma len 2 a pol roka, ci by ho sud zveril otcovi.

ikke
4. dec 2011

@martina1414 ja sa pytam preto, ze asi tazko ti niekto poradi, ci je sanca, ked sa cela situacia odohrava v zahranici. aspon napis, kde ste (krajinu), mozno ma niekto skusenost. lebo to moze prave dost zavisiet od krajiny, kde ste...

martina1414
autor
4. dec 2011

Ano viem, sme vo Velkej Britanii, a je to tu podobne ak nie horsie ako na slovensku, ze pre ockov je velmi tazke ziskat dieta do opateri, ale viem ze to moze je. len neviem aka by matka musela byt, aby to povolili, a ci vobeec sud prihliada na to aby surodenci zili spolu, a ci nazor 10 rocneho dievcatka by bol brany do uvahy.

martina1414
autor
6. dec 2011

nema tu niekto z vas podobnu skusenost?

lea641981
12. nov 2012

@martina1414 ako ste dopadli??

ashlee_13
23. nov 2012

neverim, zeby matke vzadli dieta, ked sa o neho stara