Ako pomôcť nešťastnému manželstvu?

noemi81
3. sep 2008

ahojte, chcem vás poprosiť o radu,pomoc,
Som s manželom 8 rokov, vždy som si myslela ,že k sebe patríme že sme pre seba tí praví, ale postupom času zisťujem, že to medzi nami nejako neklape, veľmi často sa hádame , skoro v ničom sa nezhodneme,a čo ma už najviac štve a už aj unavuje je to že vždy prídem ja za ním po hádke a snažím sa to urovnať, ale aj to koľkokrát zbytočne, lebo vraví že jemu už na ničom nezáleží, a že keď sa mi nepáči mám si podať o rozvod, že mi ho s radosťou podpíše,tiež som zistila že sa nám začali líšiť aj názory na život , proste už ďalej nevládzem a to ani deti nemáme, keby sme aspoň tie mali tak by som sa mala na čo zamerať, ale takto len stále plačem a trápim sa, neviem čo bude ďalej , nad budúcnosťou radšej ani nerozmýšľam, veľa krát mám pocit že sa asi z toho všetkého zbláznim, už sa nemám ani z čoho tešiť, a keby som aj chcela rozvod minulý rok sme dokončili barák a je na ňom hypotéka, nevládzem, už neviem čo je šťastie, poraďte prosím... ☹ 😢 😢 😢

siduska
3. sep 2008

noemi81
podla mna ste dlho spolu,,, a zaidna zmena, kazdodenny stereotyp, a uz vam to lezie krkem..chod nekam na vikend s priatelkamy,, sa pobavit,,,na tyzden k rodicom, si potom budete viac druheho vazit, ked budete chvilku od seba... dajte si cas, deti nemate, tak si uzivajte volnosti...

noemi81
autor
3. sep 2008

siduška, aj to som skúsila bola som už na neho taká nabrúsená že som odišla na dva dni ku kamoške a prišla som domov a vôbec sa so mnou nebavil a keď som sa začala ja s ním, tak mi vravel že nech ho nechám na pokoji a mám sa vrátiť tam kde som bola...a pod. a keď sa aj na chvíľku upokojí napr. na deň dva tak mi pritom vraví ako ma ľúbi a čo by on bezo mňa robil ale to je len deň dva a potom znova to isté do okola, ja už som proste na dne a neviem ako ďalej čo robiť, najhoršie je že keď je taký tak už tá moja láska k nemu sa vytráca,,,

lienocka235
3. sep 2008

noemi.. prepac ze sa pytam nemozete mat deti ci ste to len odkladali?

siduska
3. sep 2008

noemi81
netrapi ho neco???alebo neurobil neco spatneho a ma vycitky???

noemi81
autor
3. sep 2008

lienocka....nemôžeme mať deti je to z mužovej strany...

siduska ...neviem či ho niečo trápi, možno to dieťa tak ako aj mňa, ale jeho aj keď niečo trápi tak mi to nepovie a to som mu už koľko krát vravela že sa mi môže kľudne s hocičím zdôveriť, ale aj tak je uzavretý

lienocka235
3. sep 2008

noemi..jaksi som to tusila.. u nas je to podobne hoci jedno dietatko mame.. druhe nemozeme mat.. tiez je problem v muzovi..
mojho to tiez dost trapi.. je to taky zacarovany kruh.. trapi sa aj tym ze ja sa tym trapim .. a este hrosie je ked pocuje malu ako sa modli vecer aby sme uz mali braceka..
riesite to nejako lekarsky alebo nie..

siduska
3. sep 2008

noemi81
ty chlapi su strasny, tiez toho mojhoked neco trapi tak to z neho taham , sam od seba mi nc nepovie...
tak ja neviem a nema nekho,,, to dufam, ze ne,,, ked ti hovori ze ta lubi a bez teba si zivot nevie predstavit...

a uz ste sa o tom bavili, co sa deje , ze je u vas taka atmosfera.??

noemi81
autor
3. sep 2008

lienocka riesili sme boli sme 2 krat na UO ale bezúspešne, aj u bylinkárky, aj u psychotronika, aj som mu kúpila Profertil, ale zatiaľ stále nič ja už som tiež sama z toho zúfalá....a už sa to odráža na mojej psychike...depky a tak...

siduska, presne tak ak sa chcem niečo dozvedieť tak to musím z neho ťahať,
no a či niekoho má to neviem ale myslím že nie, to by mi povedal lebo viem že je taká povaha, že by to neutajil, lebo už raz bola taká situácia je sa jedna pipka okolo neho krútila, ato mi povedal, ale potom to bolo už také že asi ani jemu nebola až taká ľahostajná, aj keď mi vravel že mu je iba sympatická.....
a baviť sa s ním chce stále vravela som mu že to takto ďalej nejde, že sa s tým musí niečo robiť a on na to že sa nemieni o tom istom 100 krát baviť...

siduska
3. sep 2008

noemi81
to je najlpesie, ked nejaka pipka zavidi, ake mate manzelstvo a pokusa sa vam to rozbit za kazdu cenu...chlapi sa citia, ze su zadany, ale zene to ublizi najvac,, neviem co by som ti poradila... je to smutne, ze po case sa tak zmenil, pre nic za nic...

noemi81
autor
3. sep 2008

sidus
nikdy som si nemyslela že sa človek môže až takto zmeniť, on bol strašný dobrák a každému by pomohol ale ako sme postavili barák tak sa z neho stal iný človek, neviem čo tým chce dokázať, a smutnéje keď mu vravím že tým svojím správaním ničí náš vzťah, a že či sa nebojí alebo že či mu to nenapadlo že ma môže takto stratiť on sa na to len ironicky zasmial že čo by som si bez neho počala

siduska
3. sep 2008

noemi81
ano lebo si je tebou isty, vie, ze bez neho nemozes zit a ze by si od neho neodisla

noemi81
autor
3. sep 2008

siduska
ano je si mnou istý ale keď to bude takto pokračovať tak zmizne všetko láská, úcta, a nakoniec aj ja...

siduska
3. sep 2008

noemi81
to vies, ze hej takto sa zit neda, v neistote a , ze by si robil s teba co on chcel... musis to nejak zmenit, aby pochopil, ze aj ty mas svoje prava,,,

noemi81
autor
3. sep 2008

sidus , ale ako to mám zmeniť? poraď skúšala som už asi všetko... ☹

lienocka235
3. sep 2008

noemi.. moja.. skus si najst nejakeho konicka nieco co by ta bavilo a medzi ludi.. ja viem ze to sa enda z hlavy vymazat... ze sa nedari a tak.. ale skus to...
skus novy uces imidz cokolvek.. nejake aktivity.. napr sportove.. bez neho a tak.. neni dobre ked sa clovek zhryza a stale mysli na to co nejde..a co sa kazi /ci uz vztah alebo dieta../ inak to ti pise ta co po neuspesnom pokuse UO odignorovala vianoce../aj ked sme mali malu/ ale skus to..
podla mna sa on citi dost zle aj kvoli tym problemom s babom.. a takto to dava najavo.. vytvara si taky mur.. vo vnutri je neisty a ma pocit ze sklamal..
chlapi to vnimaju inak ako my... my sa potrebujeme vyrozpravat a pustit sa do riesenia.. oni potrebuju niekede zaliest, premyslat vnutrne to spracovat.. a ked bude pripraveny tak sa o tom porozprava pre nich je to uzasna rana na ich ego...
mozno tu vas tak nie je.. ja pisem ako sme to vnimali my..

ella1
3. sep 2008

cauko.
no tak podľa mňa na takýchto chlapov platí len jedno:druhý chlap.
možno to znie blbo, ale na tvojom mieste by som sa začala tváriť ľahostajne, akože mi to je jedno, chodila by som viac von, začala sa o seba viac starať, mať svoje koníčky a aj flirtovať.
by ste neverili, že tým chlapom, čo sa tvária , že im je jedno to začne vrtať v hlave a hned sa zmenia!
mám odskúšané a funguje to nielen u mňa.
im totižto až vtedy začne blikať kontrolka v hlave.ked majú konkurenciu.alebo ked si myslia, že majú.

proste až ked strácajú až vtedy si uvedomia o čo by prišli. 😉

lienocka235
3. sep 2008

daj mu cas.. a daj sa dokopy ty... uvidis bude to mat na neho dobry vplyv.. teda aspon u nas sa to osvedcilo..

noemi81
autor
3. sep 2008

lienocka 🙂 pred mesiacom som zmenila účes...začala som chodiť na korčule...stetávam sa viac s kámoškami a ver mi že aj s kámošmi 😉 ...ale ozaj len s kámošmi 😉 ale ono to pomáha ano, ale keď ja som taká sprostá povaha dosť citlivá a proste potrebujem stále cítiť že je tu niekto kto ma má rád komu na mne záleží, kto na mňa myslí a tak a pri ňom to nicítim aj keď mi v slabej chvíľke povie že ma ľúbi a všetko ho to čo spravil a povedal ho trápi , - to prizná iba občas , ale na druhý deň je to znova o tom istom...

ella presne nad týmto čo mi radíš som rozmýšľala už som skúšala totižto všetko okrem tohto , ale bojím sa že aby to "flirtovanie" nakoniec neprerástlo do niečoho iného a potom sa do toho zamotám a bude...

siduska
3. sep 2008

noemi81
ukaz mu, ze sa zaobijdes aj bez neho,, on si to potomuvedomi, ze ta nema v hrsti... teraz si robi s tebou co chce...

lienocka235
3. sep 2008

noemi.. a co tak si zaobstarat psika alebo ine zvieratko? ako ty musis vediet ci chces s tym chlapom zostarnut.. ak ano tak bojuj.. ak nie...
to flirtovanie sa mi moc nezda v tejto situacii.. skor by som pouvazovala a rozobrala s niekym cely vas vzath.. kto to mozno vidi tak z nadhladu.. tu nejde len o nejaky nezaujem a statu intimity z jeho strany.. ja myslim ze aj on aj ty ste vnutorne zraneni a nedokazete si byt oporou.. uz..

noemi81
autor
3. sep 2008

sidus
no bez neho sa zaobídem, myslím v takých veciach ako je vybavovanie a pod. ale inak ho mám rada ale trápi ma to jeho správanie ku mne, nechcem 8 ročný vzťah len tak ukončiť...chcem to riešiť, ale to sa nedá keď má len jedna strana záujem...chcela by som aby si to uvedomil že takto sa žiť nedá, ale mám čakať večne??? ☹ 😒

lienočka určite nás oboch trápi to dieťa a môžno jeho aj viac ako mňa, lebo ten problém je u neho a možno mi to takto dáva najavo, ale to proste nejde...skúšala som sa ho pýtať či je problém v tom ale odbil ma že nie že nie je jediný chlap čo má taký problém ☹

siduska
3. sep 2008

noemi81
to ne vecne cakt, ne to by si sa utrapila,, zij si po svem a uvidis ci si uvedom a ked ne, tak to bude mat nasledky.

nanda77
3. sep 2008

Máte niektorá skúsenosť s manželskou poradňou - existuje ešte niečo také? Ja si myslím, že názor nezaujatého človeka a ešte aj odborníka je na nezaplatenie - musia však obaja chcieť na svojom vzťahu pracovať. Keď sme mali s manželom krízu, navrhla som, aby sme zašli za odborníkom, tak mi povedal, že on na takéto hovädziny nie je a že ho tam nedostanem.
Mne pomohli knihy od doktora Plzáka - zlepšili mi náladu a pomohli mi pochopiť prečo sú muži akí sú a ako s tým šťastne žiť.

xixa
4. sep 2008

nanda, my sme s manželom boli v poradni a bolo to na veľké makové. Tie psychologické reči na nás nejak neplatia. Oni sú učený nebyť na nejakej strane a to je potom o ničom, keď vás nerozsúdia. Aspoň u nás to tak bolo. Stále len, že sa máme dohodnúť, no, ale keby sme to vedeli, tak tam nejdeme, že? 🙄

siduska
4. sep 2008

ajpodla mna taketo porande, nesu na nic,,, pretoze ten kdo chce tak sa zmeni a dohodnu aj sami, nepotrebuju k tomu tretu osobu..
asi by mi vadilo , nekomu cudziemu hovorit o nasich problemov...
ano nehovorim, nekomu to pomoze...ale ja na take veci nesom,,, su to pre mna zbytocne vyhodenie peniaze, iba ti popletia hlavu...

noemi81
autor
4. sep 2008

neviem ja by som do poradne tiež nešla súshlasím so xixou aj sidukou...ti psychologické reči nemusím...majú to naštudované a sú učení ako na dané problémy reagovať...akurát včera večer som pozerala takú komédiu na markíze o jednom vzťahu a tá baba chodila k terapeutke a nič jej to nepomohlo nakoniec zistila že tá terapeutka je jej "nádejná" svokra 😀 😀 😀 ,nepozeral to niekto z vás?

kaskya
5. sep 2008

Noemi, aké máte spoločné záujmy, koníčky? Pospomínaj čo ste radi robili za mlada. Čo má manžel rád, zober ho na futbal, alebo ja neviem. Niečím ho prekvap, nech niečo robíte spoločne. Choď na to nenútene. A keď nebude chcieť, nechaj ho, nech si to uleží v hlave a spýtaj sa to isté večer, alebo ráno, či ešte stále nemá chuť na tvoj návrh...

noemi81
autor
8. sep 2008

kaskya no u nás je to ťažké lebo každý máme iné záujmy, ale niečo také čo mi radíš skúsim vyskúšať...uvidíme ako to zaberie,ale každopadne to nechcem nechať len tak a nerešiť to...

veronkaj
8. sep 2008

môj problém nie je manželstvo ale ako následok manželstva

mám ten problém, že som rozvedená čo nieje rarita, aj môj priateľ,

ja som nemala nikdy šťastné manželstvo a po 5 rokoch sme sa rozviedli, po 6 rokoch od rozvodu som si našla priateľa ale skončilo to rozchodom a potom som si našla terajšieho priateľa, ktorý je odo mňa starší o 6 rokov,

priateľ bol šťastne ženatý zo svojou prvou láskou 23 rokov a potom prišla nevera z manž. strany a rozvod. potom začal chodiť so mnou , teraz sme spolu 3/4 roka

problém je v tom, že ma trápi že aj ja som si nezažila aspoň pár rokov šťastie aké poznal on, že ma trápi predstava, aký bol šťastný a vlastne ked som uňho tak všetko mi pripomína, jeho bývalú. a ked si niekedy predstavím, že sa miloval a žil s ňou tak mám dosť problém tam spať alebo variť a tak.

viem, mala by som si užívať že sme spolu a je nám fajn ale ťaží ma to, povedala som že by sme aspon postel mohli vymeniť, lenže ešte nie sú doriešený majetkovo a tak ešte meniť nechce nič čo sa týka zariadenia domu, potom.

ako si to mám dať z hlavy preč, ved ano aj ja som mala vedla seba niekoho iného ale každý z jeho okolia mi teraz hovorieva aká bola a tak a mňa to bolí.

mám pocit, že tým že bol na ňu milý, dal jej aj modré z neba a popálil sa budem pykať ja a už nebude taký ústretový
nevie lásku vyznávať nejako slovami ako ja, povie ľúbim ťa

ilduska14
11. sep 2008

noemi, ja mám zatiaľ našťastie dobré manželstvo, ale moja kamarátka je v podobnej situácii ako ty.Vlastne dve kamarátky a tá jedna sa už aj rozvádza.Mali to dookola ľúbim ťa, neľúbim ťa a keď už podľa mňa raz padne slovo neľúbim ťa, tak rýchlo utekať a rozmýšľať o novom živote.Ona to naťahovala že to zachráni a takto stratila 2 roky, už mohla byť rozvedená a žiť ináč.Teraz stále býva s ním, nemôžu sa ani cítiť a má ešte aj 2 dcérky, na ktoré to vplýva otrasne.Vy aspoň zatiaľ nemáte deti, čo by tým trpeli.Tá druhá kamarátka žije s priateľom 7 rokov a je to presne ako ty píšeš.Zaujíma sa hlavne o seba, nič z neho nemôže dostať, vôbec sa jej nazdôveruje a sem tam povie ľúbim ťa aby od neho neodišla.Už ho 2 krát opustila, stále sa k nemu vrátila, lebo jej vyplakával, ale po čase je to stále rovnaké.Dokonca po 7 rokoch spolužitia nemajú ani spoločné financie.Každy nakupuje za svoje.Na nej vidím že ten vzťah nemá vôbec budúcnosť a dopredu ju ľutujem, keď s ním strávi ďalších pár rokov, potom ho nechá a zistí o koľko rokov vlasne prišla a mohla žiť ináč.Môj názor je skúsiť to urovnať ako sa len dá, ale neskúšať to večne, lebo ako píšem zbadáš sa že si vo vzťahu ktorý ti vlasne nič nedáva a to je podľa mňa tá najsmutnejšia vec vo vzťahoch.A aj zbytočná.Len niekedy chýba sila a odhodlanie uvedomiť si že to nemá význam a ukončiť to.Ak o teba stojí a samozrejme aj ty oňho, tak si podľa mňa dajte aspoň dva týždne od seba pauzu a potom uvidíte.Len prosím ťa ak ti sľúbi že sa napraví a nestane sa tak, tak mu nedávaj stále nové šance, lebo ťa to bude len ničiť.Vidím to na kamoške a ničí to aj mňa ako pri ňom trpí a nemá silu to skončiť.Držím veľmi palce.