Ako prebieha rozvod?

lubomira85
9. jan 2016

Ahojte, podala som o rozvod, odisla som od manzela aj s 2 rocnou dcerkou, byvame v TO, on v PD, pride raz za dva tyzdne cca za malou, ale ziada aby som chodila s malou ja za nim, myslim ze to nie je moja povinnost, ked som ja od neho odisla aby som mu chodila ukazovat dieta. Nebudem mu zakazovat malu vidiet, ale samu s nim ju nechcem nechat, kedze je na mna velmi naviazana, a na neho ona nie je zvyknuta, kedze sa o nu nikdy nestaral, nevie sa o nu postarat, nikdy mi s nou nepomahal. Ake mate skusenosti? A este by ma zaujimalo akym sposobom prebieha sudne konanie, viem ze maloletu vlastne bude zastupovat kolizna opatrovnicka, bude aj pritomna na sude, alebo sa len predklada nejake jej vyjadrenie ohladom dietata? Asi by mi pomohlo mat nejakeho svojho obhajcu, ale po pravde financne si to nemozem dovolit, alebo sa mozem spolahnut len na koliznu opatrovnicku? Ake skusenosti mate s tymto? Vopred dakujem za kazdu reakciu, radu.

bonaqa2013
9. jan 2016

kolízna opatrovateľka bude prítomná na pojednávaní. Tak tá naša nestala ani za fajku dymu.... každý si na súde povie svoju verziu a rozvedú Vás... Dlho to nenaťahujú... Dcéru mu nosiť nemusíš - prečo aj, nech chodí on.... ale ako poznám ocinkov - po niekoľkých mesiacoch to veľa z nich vzdá.... A keď si nájdu ďalšiu kočku - tak to zas situácia zmení....

pribinak
9. jan 2016

Kolizna moze a nemusi prist na rozvodove konanie, moze vykonat setrenie u oboch rodicov a napisat vyjadrenie pre sud, ale moze aj prist

Samozrejme, nie je tvoja povinnost vozit dceru do PD, to mu povie aj sudkyna, v pripade takehoto malejo dietata, vacsinou druhy druhy rodic prichadza k dietatu do domacnosti, kde dieta normalne zije

Idealne je, aby ste sa s exom nejako rozumne dohodli, lebo sudkynamoze spravit rozhodnutie, ktore nebud vyhovovat ani jednemu z vas

gabkostanka
9. jan 2016

@lubomira85 pride ti papier z UPSVaR o zastupovani dietata koliznou, potom by mala prist na navstevu a zistit vase bytove pomery. Dolezite je, ale miesto trvaleho pobytu dietata. Tam bude aj sud.
Rozviest by vas mali, pokial obidvaja suhlasite. Moze sa stat, ze Vam navrhne sud este poradnu kvoli malej, zalezi ako zdovodnis rozvod a ci budete obaja aj suhlasit s rozvodom.
Styk sa zvycajne urci na kazdy 2. vikend v mesiaci. Moj mal 1 rok a mal styk na 2 hodiny s pritomnostou matky a neskor bez pritomnosti, teraz podal zmenu ked mal 3 roky na cely vikend, ale mali sme prechodne obdobie, najskor na 1 noc a teraz po cca 4 mesiacoch na vikend.
No moze chciet aj striedavu starostlivost, tam treba s koliznou hovorit, lebo oni sa vyjadria na sude co odporucaju...viacinfo mi napis IP

pribinak
9. jan 2016

@gabkostanka kedže uz nejaku dobu žijú oddelene, hospodária samostatne a obaja súhlasia s rozvodom tak návrhu s poradňou dávam 10 percent

lucia20
9. jan 2016

My sme mali koliznu pridelenu, ale za cely cas o nas ani nezakopla. Na sude som ju videla prvykrat. Postavila sa a povedala, ze suhlasi, aby deti isli matke. Bolo mi to smiesne a aeste aj je, kedze nic nepreverovali. V pripade, ze moj ex by bol prikladny otec a ja nejaka alkoholicka a fetacka, aj tak to nezisti. Pre mna je kuratela jedna velka fraska. Robia len minimum. To co musia. O deti im ide minimalne. Kludne sa rozvadzaj aj bez pravnika. Nema tam moc co riesit. Napis navrh na sud, pripadne podaj predbezko, ak je tk treba. Rozvedu vas. Malu mu vozit nemusis. To je ciato na dohode. A zaklad je, ze otec je OPRAVNENY si dieta brat, zatial co ty si POVINNA mu ho odovzdat v stanovenom termine.

lucia20
9. jan 2016

Inak my sme sa s ex dohodli, co tam povieme. Vysmolili sme taky pribeh, ze sa sudkyna za hlavu chytala, ale tym padom nase manzelstvo bolo nezvratne rozvratene a boli sme za 15 min rozvedeni. Cirkus zacal az po rozvode. 😀 😀

timea7
10. jan 2016

@lubomira85 u nás kolízna prítomná nebola, u nás tiež nebola, ale my sme mali už dieťa veľké. Iba skonštatovala, keď sme sa s ňou stretli, že vidí, že spolu normálne komunikujeme, spýtala sa, ako sa učí, povedali sme, že výborne, či má svoju izbu a bolo vybavené. Na rozvode som vypovedala asi tri minúty ja, zhrnula som naše manželstvo, opísala dôvody pre rozvod, to isté bývalý manžel, bolo skonštatované, že je vidieť, že sme sa na všetkom dohodli a za 5-6 minút bolo po rozvode. My sme neriešili ani majetok, ani dieťa, na všetkom sme sa dohodli, zostali sme bývať kúsok od seba, takže styk s dieťaťom bol neobmedzený, tak sme to chceli. Čo sa týka teba, jedine v tvojej prítomnosti, dieťa je ešte malé a otec sa oň nevie postarať. Nie si povinná mu dieťa nosiť, vzdialenosť nie je veľká, nech príde otec za ňou. Ak si nerobíte prieky, dokážete sa normálne porozprávať, obhajca je zbytočný, ale ak by mal muž tendenciu zraziť výživné na čo najnižšie a vydierať ťa prostredníctvom dieťaťa, tak je investícia do dobrého právnika najlepšie riešenie. Aj keby si si mala požičať, lebo sa ti to vráti. Veľa šťastia.

andrej001
10. jan 2016

@timea7 dovolim si ti oponovat ze otec sa nevie postarat o dieta... pises ako by mali matky monopol na starostlivost a otcovia boli uplne nemehla... a k pravnikovi len tolko ze nie vzdy je na vine muz a je ten najhorsi... co ak matka vydiera otca prostrednictvom dietata a robi mu vsemozne naschvaly a prieky??? Co ma robit vtedy otec ked justicia na slovensku je nastavena tak ze dieta patri k matke a otec je na vedlajsej kolaji a ma len povinnosti a prava skoro ziadne???

timea7
10. jan 2016

@andrej001 ja som myslela tohto konkrétneho otca a opieram sa o vyjadrenie jeho ešte stále manželky, ktorá v úvodnom príspevku píše, že jej s dieťaťom nikdy nepomáhal a nevie sa oň postarať.
Nikdy som nikde nepísala, že muž sa nevie o dieťa postarať, môj sa vedel aj o novorodenca, bez problémov ho dokázal, prebaliť, okúpať, uspať, naopak, už som tu viac krát písala, že ženy robia často chybu v tom, že neumožnia otcom, aby si vybudovali s dieťaťom vzťah hneď od narodenia, lebo majú pocit, že on to tak neurobí, ako oni. Neviem, prečo si mi odpovedal v takomto duchu, zrejme si ma nepochopil, veď som písala, že my sme ani nemali súdne upravený styk s dieťaťom, mohol prísť za ním kedykoľvek a koľkokrát do týždňa chcel a syn mohol ísť tiež k nemu kedykoľvek a je to tak doteraz, aj keď je dospelý. My sme sa snažili, aby dieťa trpelo rozvodom čo najmenej, rodičmi sme predsa zostali stále. Boli sme spolu aj na jeho stužkovej, nemáme problém spolu komunikovať. Poznám to ale bohužiaľ aj z druhej strany, úplne s tebou súhlasím, že otec má často len povinnosť a nie právo. Môj terajší partner mal jediné šťastie, že v čase rozvodu bol jeden syn už dospelý a druhý natoľko veľký, aby si rýchlo uvedomil, že to, čo je mu tlačené zo strany matky do hlavy, je klamstvo. Zrejme máš negatívne skúsenosti, keď takto píšeš, ale ja s tebou úplne súhlasím, nerozumiem, prečo si bral môj príspevok takto. Tak ako sú hlúpe matky, ktoré sa snažia robiť prieky, brániť styku dieťaťa s otcom, ktorý ho má rád, neuvedomujú si, ako dieťaťu ubližujú, tak sú aj otcovia, ktorí sa po rozvode snažia zabudnúť, že majú deti, je im zaťažko poslať aj minimálne výživné, o deti nemajú záujem, majú pocit, že to posielajú bývalej žene na prilepšenie. Rozhorčil si sa na mňa, ale v tomto prípade naozaj neoprávnene. A o justícii na SK sa radšej nebudem vyjadrovať a nie len v prípade rozvodov.... 😝 😝 😝 😝

lubomira85
autor
10. jan 2016

tak moj este zatial manzel sa o malu nestaral od malicka, nepomahal mi s nou, neprebalil, neokupal, neprezliekol, neutrel, nezarobil jest, nedal napit, neuspal, nechodil s nou von sam, prilezitost na to mal kazdy den, ale mna donekonecna nebavilo ho pomaly prosikat aby s dcerkou nieco robil, zahral sa s nou, neprejavil ziadnu iniciativu sam od seba, ked som ho poprosila ci ju neprebali, vzdy sa na nieco vyhovoril, jeho teoria bola "ked bude starsia, tak potom", a mna to akoze uz prestalo bavit takto zit, v domacnosti pomahal, to nemozem povedat nic proti, ale nic viac, ked bola dcerka chora, bola som s nou den noc,nonstop, on sa schoval do druhej izby, ze aj tak jej nema ako pomoct. bola som s malou v nemocnici, prisiel za nami raz za cely tyzden, pritom bol kazde poobedie doma. ziadna psychicka opora, nic. akoby mu bola mala na pritaz. teraz mu samozrejme nezakazujem sa s nou stykat, moze prist kedy chce, len on je schopny si najst cas raz za dva tyzdne, ziada aby som ja chodila s maou za nim, pritom ja dostanem ubohych 200 eur na dve osoby, on zarobi podstatne viac a je sam na seba. a tiez z jeho ust uz vypadli slova ze vyzivne nebude platit viac, lebo je nazoru ze tie peniaze su pre mna. pritom on malej nikdy nic nekupil, vzdy som si ja niekedy doslova odtrhla z huby aby som dala jej. ma dcerku rad, ale nedokaze sa o nu postarat ako o dieta, akoby ju mal len tak, ked ma cas, tak s nou stravi par minut, ale domaha sa teraz ze ked bude mala starsia ze si ju chce bravat na vikendy, s cim ja osobne nesuhlasim, lebo je jeho dcerou od malinka, nie od 5-6-10 rokov a dieta je viac menej samostatne

andrej001
10. jan 2016

@timea7 zobral som to vseobecne... ked citam niektore prispevky tu na mk tak mam pocit ze muz je len darca spermii a matka moze robit co chce v pripade rozchodu... zakazat vsetko co sa len da a zodriet z otca co najviac... ale ze otec ma aj nejake prava k dietatu to uz maloktora riesi... tak ako pises neuvedomuju si ze aj po rozchode zostavaju rodicmi a komu najviac ublizia je dieta... nerozhorcil som sa konkretne na teba ale pisal som vo vseobecnosti pretoze ked tu niekedy citam prispevky o "mamickach" ktore riesia iba ako co najviac zodriet z otca a ako to vymysliet aby na dieta mal co najmensi dosah tak mi je na grc... dieta nieje majetok ale clovek ktory ma pravo na oboch rodicov... na druhej strane tiez nepochopim "otcov" ktori o dieta ani "nezakopnu" a starostlivost nechavaju iba na matke... a k slovenskej justicii sa ozaj nema zmysel vyjadrovat... to je kapitola sama o sebe... 😉😉😉

timea7
10. jan 2016

@andrej001 no ak si to zobral všeobecne, neviem potom, prečo si označil mňa a zlízla som to zrovna ja, ktorá mám veľmi podobný názor ako ty. Ja chápem, že sa na všetko pozeráš cez svoju skúsenosť a svoje problémy, ale uvedom si, že si na prevažne ženskom fóre a je tu kopa nešťastných žien, ktoré bojujú o prežitie preto, lebo im otec detí neplatí, alebo platí len občas, že je zamestnaný na čierno a berie podporu, aby mu vypočítali čo najnižšie výživné, že a o deti nezaujímajú, tak ako si uviedol aj ty. A tak ako ty píšeš svoje príspevky pod vplyvom toho, čo si zažil a zažívaš, tie ženy tiež píšu pod vplyvom svojich negatívnych zážitkov.

andrej001
10. jan 2016

Oznacil som ta preto ze som odpovedal na tvoj prispevok a nie preto ze by si si mala nieco zliznut.... Soraaac ak si to vzala inak... Nemyslel som to v zlom a nebolo mojim umyslom ti nieco vytykat alebo na teba nedajboze utocit... 😉😉😉

andrej001
10. jan 2016
timea7
10. jan 2016

@andrej001 ok 😉

lubomira85
autor
11. jan 2016

dnes mi "bohuzial este stale manzel" telefonoval s tym, ze potrebuje vediet kedy presne - datum, a kde presne som podala ziadost o rozvod, nakolko na mna zacal kricat v telefone, nemala som dovod povedat mu presny datum, prislo mi divne na co to potrebuje, ked som sa opytala, ani mi neodpovedal ale odo mna to ziadal. vsetko co robi on pouziva proti mne, neda sa s nim komunikovat, lebo vzdy na mna hned zacne kricat, ja by som s nim aj normalne komunikovala, ale ked sa takto chova, tak ja sa urazat a kricat po sebe nenecham

timea7
11. jan 2016

@lubomira85 keď začne kričať, hovor ukonči, nie si povinná to počúvať.

tinaaa9
15. jan 2016

lubomira85 Ahoj, odporúčam Ti pozrieť si túto stránku http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest. Nájdeš tam všetky potrebné informácie o konaní o rozvode, a je tam aj diskusia, kde ľudia dávajú svoje otázky a advokát im odpovedá. Držím palce 🙂