Ako presvedčiť manžela na cirkevný sobáš?

nepresvedciva
10. júl 2007

Ahojte baby, nie som tu nová, ale píšem pod iným nickom, pretože nechcem nejaké problémy v rodine. Chcela by som Vás všetky poprosiť o radu, ako presvedčiť manžela na cirkevný sobáš...
Sme manželia už skoro dva roky, brali sme sa na úrade, pretože manžel je neverec. Nie je pokrstený, rodičia ho k viere nikdy neviedli. Ja som katolíčka, som pokrstená, mám sväté prijímanie aj birmovku. Máme dve deti, ktoré by som chcela dať pokrstiť. Bola som sa pýtať na fare, farár mi odporučil, aby sme sa zobrali aj cirkevne. Manžel by podpísal iba vyhlásenie, ktoré dovoľuje manželstvo medzi katolíkom a nepokrsteným. Bolo by to iba v kaplnke s dvoma svedkami. po tomto by nám farár pokrstil deti. Manžel s tým nesúhlasí. S krstom áno, ale so sobášom nie... Ako ho mám presvedčiť? Ďakujem

ada32
28. aug 2010

@maximiliana 😀 😀
ahoj filipal 🙂
no,asi tu niekto zase vtipkuje ale ivanka ak k tym podla teba juhovistom alebo jehovistom tojejedno zacal chodit pred mesiacom este sa to mozno da zachranit.
ak ma byt vas vztah o tom ako sa ti ho podari vycvicit....no,neviem neviem 😕

suzik77
28. aug 2010

ahojte, neda mi nezareagovat. som rimsko-katolicky veriaca osoba. do kostola nechodim. som rozvedena, moj prvy sobas bol zial v kostole. zijem s partnerom "nadivoko", mame dceru a nebol ziaden problem, aby nam ju pokrstili.
jedinou podmienkou bolo, ze krstna matka musi mat birmovku a byt veriaca, prip.krstni rodicia musia byt zosobaseni v kostole... tak ja neviem. ci kazde mesto iny mrav, ci ako? 😒
ale ak ti deti okrstia aj bez sobasa, tak nanho netlac, iba co mozes sposobit to, ze sa ti zacne "vzdalovat" a pokazi sa vam to...

ivanka17688
28. aug 2010

@aero čo si dajaka učiteľka ? Čo je to vlastne za stranka čo poučuje či hovorí svoje skúsenosti

ivanka17688
28. aug 2010

@ada32 no bolo to takto vysvetlím princíp. Je chorí na epilepsiu a pred troma rokmi mu zomrel otec. Jeho strýko bol jehovovi svedok takžeon ho tam pritiahol a začal tam chodiť jemu sa to zapačilo, lebo videl, že sú tam ľudia ktorí sú uprimný a tak, lenže je tam sama pretvarka vnich , len chcu dostať človeka medzi seba. Hovorí , že Boch je, len jeden, že nie je trojediny a ma to presvedčenie ako maju oni ako mám ho presvedčiť, že Boch je trojediny a začal veriť to čo verím aj ja

maminuska
28. aug 2010

@ivanka17688 , predovšetkým keď chceš niekde písať, malo by to mať nejaku kultúru a úroveň. Preto na to dievčatá narážali. Presviedčať niekoho o svojej pravde je egoistické a nepekné a ani tebe by sa nepáčilo keby ťa ťahal k jehovistom. Ak ti to nevyhovuje, no tak sa s ním rozíď ale nerob mu osvetu ako misionári v Afrike.Treba si uvedomiť že nemáš na to právo 😉 a vybuduješ len odpor.

aero
29. aug 2010

@ivanka17688 - však sa nehnevaj ☹ nie som učiteľka , ale veľmi by som chcela byť 😉

ivanka17688
29. aug 2010

@aero držím ti palce budem sa za teba modliť , aby sa ti to splnilo

zajo79
29. aug 2010

@ivanka17688 nasilu nepresvedcis. bud ho milujes aky je..alebo si ho neber.

aero
29. aug 2010
zuzuliatko18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz