Ako reagovať pre pokoj v rodine na fotky detí?

5. apr 2022

Zdravim uzivateĺky
Ako reagujete, keď vám člen rodiný, súrodenec posiela fotky svojej dcéry a vyžadujú so ženou asi ovácie, pritom tiež mam deti, sú staršie, ale absolútne ich ignorujú.
Jeho žena má nedobrú povahu, panovačnú, čaka reakcie na obrázky, ale o naše deti a naše starosti sa nezaujíma.
Dieťa je každe pekné, ale to ich má z nich dvoch tie najhoršie črty tváre oči a tak.
Ako reagujete? Klamali by ste, že aká je pekná šikovná ked to nieje pravda?
Pre pokoj v rodine to robíme.

miadi
5. apr 2022

@viestta az na to ze to nie je cudzie dieta ale jej pokrvna neterka. Cize mà aj jej geny. Ale inak uplne suhlasim.

autor
6. apr 2022

Zeny nesudte nepoznate mna ani ju o tom teraz tema nieje. Mój problem bolo otravovanie a obtažovanie posielaním fotiek ich dcéry na ktoré neviém reagovať ováciami kedze nieje vóbec pekna a ani za šikovnost sa nedá chváliť a ona očakáva stále ochkanie nad nou.
Pritom naše deti úplne ignoruje a rodinu rozhádala, preto sa mi nechce ani reagovat

simca06022011
6. apr 2022

Ved tak nereaguj a vybavene.

sense
6. apr 2022

Tak ne reaguj, mail od nej netvor, na messenger aj WhatsApp si vieš nastaviť aby ti nechodilo od nej upozornenia a vyriešené
A ochkanie à nevie co všetko môže očakávať ale ty si svoj právna osoba predpokladam a vieš sa rozhodnúť čo. Spravíš

stanulienkat
6. apr 2022

Neviem načo si vyrábaš problém z ničoho. Absolútne nereaguj na žiadne fotky a keď ti to pôjde na nervy, tak jej posielaj fotky -ale nie svojich detí. Pošli svoju fotku, pekne vyskerenú.

menna78
7. apr 2022

Ja mam pocit,ze tu ide o ziarlivost a o nic ine.Zakomplexovana zenska,ktorej brat si zalozil svoju rodinu a je stastny. Vy by ste sa mali dat preliecit.A pisat o dietati ,ze je nepekne tak to uz nechapem.Ved je to vasa krv ,vase geny.A,ze posielq fotky ,mozete byt len stastna ,pretoze je to vasa neter,na to by ste mali pysna a nie este aj spatne o dietatku rozpravat .Zenska mozete sa hanbit

mimca1112
7. apr 2022

Mila autorka, zienky ti tu poradili veľa vecí, skus sa ich držať. Ja ti dám len jednu (aj keď nevyziadanu radu) staraj sa sama o seba a svoju rodinu, pretože strašne cítiť z tvojho príspevku tu závisť a zast ktorú v sebe máš. Musíš byť riadne nešťastná, keď potrebujes od žien na MK podporu v tom aká je tvoja švagriná zlá osoba a tvoja neter škaredá.

moor
7. apr 2022

No,mozno tvoje deti ignoruju, lebo su tiez skarede a nesikovne 🤷

vikes
7. apr 2022

Viete načo sú ikony emodzi v telefóne? No presne na takéto reakcie 👍🤩😍 a nad ostatné sa povzniesť, proste niektorí ľudia nemajú na viac.

danulicek
7. apr 2022

mám pocit, že teba ani neštvú tak tie fotky, ako žena tvojho brata... a to asi musíš poriešiť ako prvé, ale v sebe.

ale takto: keď som porodila, môj syn bol po dlhej dobe prvým bábätkom v rodine - v našej najbližšej (rodičia, súrodenci) úplne prvý. prirodzene, ako novo mama som to prežívala a veru som posielala fotky manželovi do práce, švagrinej ako krstnej aj rodičom. tešila som sa z každej fotky a zdieľala som radosť s rodinou. absolútne som si neuvedomila, že to môže byť nejakým spôsobom otravné - čo samozrejme, môže aj nemusí. ak by mi vtedy niekto napísal alebo povedal, že neposielaj, možno by som sa v hormonálnom zatemnení urazila, ale nakoniec by som to pochopila. takže ak ti to vadí, povedz/napíš. riešením je aj nereagovať, ale skôr či neskôr to raz aj tak buchne a bude to ešte horšie. deti za vzťahy medzi rodičmi a priženenými/privydatými členmi rodiny nemôžu, nemyslím, že je potrebné hrotiť to ešte viac.

Mne síce fotky mojej neterky nechodia, ale napríklad kamarátka má bábätko a vie z času na čas poslať - neotravuje ma to, nemá dôvod. poteším sa, odpíšem, pošlem svojich chalanov. napíšem, ako sa máme... žiadna veda.

ekira1
4. apr 2024

Presne na toto existujú smajlíky 🫢 pošlem a nevypisujem. Ak máš odvahu komentuj štýlom jej aj moja dcéra toto robila, alebo aj moja dcéra presne takéto mala..