Ako riešite žiarlivostné scény?

iva232
22. dec 2008

Ako riešite žiarlivostne sceny alebo podobne situacie? Da sa to vobec riešit?

expertka8
22. dec 2008

...hovori sa...ze ..."ziarlivec je horsi ako alkoholik"....
....zalezi od formy...miery...."postihu"....ziarlivosti 😅

iva232
autor
22. dec 2008

expertka to si ma moc nepotešila ☹ Zatial moj nemal k tomu priležitost ale vidim,že ked sa niečo len zmienim o nejakom kamaratovy ta peni

expertka8
22. dec 2008

..."penit a penit" je rozdiel 😉
....zdrava ziarlivost ma svoje opodstatnenie 🙂
...v pripade...ak prekroci "zdrave hranice"....hmmm....myslim...ze nekonecne vysvetlovanie partnerovi...je len slabym odvarom....

slnieckova
22. dec 2008

alkoholizmus vyliecis, ziarlivost nie.... 😔 Mala som tu cest.... dakujem, viac neprosim, nech by bola moja laska k nemu akakolvek, psychicky "tyrat" sa nenecham, len kvoli jeho bujnej fantazii 😉, nehovoriac o tom, ze chorobny ziarlivec dokaze prejst z psychickeho teroru k fyzickemu.... 😔

expertka8
22. dec 2008

...slnieckova....alkoholizmus...NIKDY nevyliecis 😔

slnieckova
22. dec 2008

expertka ja mam skusenost z vlastnej rodiny 🙂, kde sa alkoholizmus vyliecil

marse
22. dec 2008

ziarlivost je horsia ako alkoholizmus, alkoholizmus nevyliecis ale mozes bud zastavit alebo potlacit, ale ziarlivec dokaze toho druheho dostat na same dno, mozem potvrdit... ziarlivec vie narobit zo zivota peklo, hlavne ked ziarlivost hranici s fantaziou...

ja som presla cez klasicky ziarlivost, ktora je pre zenu celkom prijemna, cez chorobnu az po psychicku tyraniu... po nej som zostala na sedativach ☹

dnes mam pri sebe partnera, ktory je v tomto smere ,,normalny" a ziarlivost dokazeme otocit na humor 😵

marse
22. dec 2008

alkoholik sa moze vyliecit???

ja som pocula ze moze ostat navzdy len abstinujucim alkoholikom, 😕 ale nehadam sa nepocula som viac 😉

slnieckova snž??? blahozelam a zaroven drzim palce, ja tiez neviem na com som, PM 7.11 a mrcha doteraz nikde 😅

bubinko83
22. dec 2008

aj moj je tak trochu žiarlivec,ale ked mu potom vysvetlim,že lubim iba jeho tak ho to aj prejde 😉

skuska
22. dec 2008

iva232: vsetko sa da riesit. ak uz mas doma ziarlivca tak sa snaz spravat tak aby si ho zbytocne "neprovokovala" a urcite mu nevesaj na nos ze ktora tvoja kamoska s kym zahla. inak z mojej skusenosti najvacsi ziarlivci su aj navatsi kure....ci . sorry za ten vyraz, ale ziedne lepsie slovo pre nich nemam.

lefika
22. dec 2008

skuska, tiez mam podobnu skusenost s tymi ku...
mozno preto, ze podla seba posudzuju inych 😒

mikalove
22. dec 2008

lefika,úplne súhlasím s tebou

vroni
22. dec 2008

Skuska, predpokladam, ze si robis srandu. Ziarlivca netreba provokovat, ziarlivec je samonasieraci. Od ziarlivca (chorobneho) treba dat ruky prec. Partner nemusi byt tiez kamarat s mojimi kamaratmi, ale ich existenciu akceptovat musi.

petka_s
22. dec 2008

fuj,s tym ziarlivcom chorobnym mam aj ja skusenosti,
chvalabohu ze po tazkych rozchodoch to definitivne skoncilo,
a teraz som velmi stastna...
a mate pravdu,ked je niekto chorobne ziarlivy,
tyra zenu psichycky ale aj fyzicky,skor ci neskor 😠

3558
22. dec 2008

nikdy by som s takym muzom nezila. 🙂

skuska
23. dec 2008

vroni: ale ak uz mas dieta ako iva232 tak uz musis rozmyslat ako riesit problem ze mas doma ziarlivca. samozrejme s tebou plne suhlasim s tym ze ziarlivci su samonasieraci /inak na tej vete som sa dobre zasmiala aj ked je tak kruto pravdiva/ a este nieco - ak si niekto mysli ze ziarlivec sa zmeni tak ma pravdu - zmeni sa - urcite k horsiemu ☹

tatolu
23. dec 2008

Ahojte.
Mám tiež skúsenosť so žiarlivcom. Nie s partnerom, ale s otcom. Moja maminka sa nesmela ani namaľovať a keď prišla od kaderníka, to bol randál.
Najhoršie, že sa potom k tomu pridal aj alkohol...
Žiarlivci a ožrani sa nezmenia. Obe sú choroby, ktoré sa musia liečiť, ale dotyční si to nechcú priznať. Iba keď je už veľmi neskoro...

sendyhubka
17. jan 2010

ahojte
zistila som, ze moj priatel chodi za jednou babou. Pytala som sa ho ze preco, tak povedal, ze je to kamaratka ze ju uz pozna dlho. Nechala som to tak, lenze teraz zistujem ze je to caste, dokonca jej bol aj osobne vinsovat. Zariadila som si to tak aby som sa teda presvedcila na vlastne oci. Ano nasla som ho tam. Oznacil ma, za ziarlivu.
Som blba?

marryaa
17. jan 2010

tatolu,aj my ako deti mame taku skusenost.moja mama nemohla nic.kavu pit,kadernicke chodit,malovat sa,ked si chcela dat za stamprlik,uz bola alkoholicka,nemohla mat kamaratky,s rodinou sa casto stretavat atd.....a najlepsie alebo najhorsie na tom vsetkom bolo to,ze sa kur...la s kazdym koho poznala.ci to bol sused,spolupracovnik,autobusar...tych prikladov by bolo neurekom. 😔
akonahle sa ja niekomu odzdravila alebo pozdravila,uz s nim spavala.a pointa?ten,kto cele roky podvadzal,bolo to vyse 20,myslim,bol on sam.moja mama nikdy od neho darceky nedostala.a ta druha?hodinky,retiazky....(nasli sme uctenky 😕 )no bolo to proste hrozne.chorobny ziarlivec to bol a aj stale je.bohuzial aj po vyse 2 rokoch rozvodu,nema pokoj od neho,prenasleduje je,vyhraza sa jej,urazaju.......no proste,kto to nezazil,nevie. 😢

saska.t
17. jan 2010

sendy nie si, tiez by sa mi to nepacilo, aspon keby ti povedal, ze tam ide 😠

sendyhubka
17. jan 2010

prave naopak, tvrdil ze je to len kedy tedy, ze nahoda. Prezvanalo mu cislo, tvrdil, ze nevie kto, zistila som ze je to jej. Lenze ked som si zacala davat pozor, rozzuril sa ze po nom sliedim, ze preco by nemohol ist pozriet kamaratku a ze nemam robit ziarlivostne sceny. Pritom, vzdy som to s nim riesila az doma. Aj ked som ho tam videla /ona robi v obchode/otocila som sa a odisla a cakala som az kym pride. Je toto ziarlivost akoze choroba, ako mi to vycita?

saska.t
17. jan 2010

podozrenie z nevery by ma asi tiez nutilo robit taketo veci a choroba to rozhodne nie je kedze klame o tom ze neprezvanala ona, hm chce to asi rozhovor na rovinu a otvorene o tom co vlastne chce 😅

sendyhubka
17. jan 2010

nechce sa rozpravat, ze nema o com, je to len kamaratka a nemam ziarlit. No da sa to s takymto pristupom?

saska.t
17. jan 2010

☹ neda, ty musis vediet ci to ma vyznam a ako postupuvat dalej 😉

sendyhubka
17. jan 2010

hm, lenze ja neviem, som strasne sklamana, lebo sa k tomu dost tvrdo postavil. Ja som ta zla