Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa k vám správajú vaši muži?

9. sep 2021

Kazdy den je tu mnoho prispevkov o zlom správaní muža voči žene, samozrejme naopak to tu moc nevidíme, keďže je to mamičkovské fórum a nenájdeme tu mnoho mužov.

Viem, že tento príspevok si prečítajú aj ženy, ku ktorým sa ich chlapi chovajú ako k handre a to je dôvod, prečo chcem aby sme sem napísali ako sa ku nám chovajú tí naši. Viem, že ženy často neodchádzajú z takýchto vztahov, pretože deti + ziadna praca = väzenie s tym kto ma zivi. Ale sú aj dôvody, že su zvyknuté na akýsi "štandard". Ja osobne by som. preto nedokázala trpieť tyraniu.

Mnoho žien v dnešnej dobe vyzdvihuje "mňa chlap nikdy neudrel, nikdy mi nenadava". Pri všetkej nenávisti sme zabudli, že toto by mala byť samozrejmosť.

Môj chlap sa ku mne správa a vždy sa správal ako chlap, a gentleman. Nehovorím o raňajkách do postele a ja nohy na strope.. ale to, že ma chlap ráno pobozká na čelo, pred odchodom do práce mi popraje príjemný dník a nezabudne dodať aby som si dávala pozor je žial pre niektoré ženy úplne cudzie.

Budem velmi rada ak sem napíšete chovanie, jazyk lásky vašich mužov, aby tie ženy, ktoré aktuálne nie sú šťastné vedeli, že skvelí muži existujú a že niektoré z nich si ich tiež zaslúžia. Ale všetci vieme, že tu máme ženy, ktoré sa do toho dostali úplne samé a zotrvávajú v tom. Možno toto im pomôže prehltnúť hrdosť, vytrhnúť svoju lenivú riť zo štandardu a nájsť si poriadneho chlapa

autor
9. sep 2021

@ella_price tak ťa poprosím, ukážeš mi kde som útočila? 🙂 veľmi rada to po sebe prečítam a ak uznám, že to bolo prehnané, s radosťou sa ospravedlním. 🙂

ella_price
9. sep 2021

@beata_k A rozvody a aké sme blbé a určite doma máme hnusných mužov, ktorí na nás ani nepozrú 😀 Jaj a obľúbené - budete za chvílu vypisovať na koňa, ako vás muž doma chnápe 😂
Kriste, toto keď si číta nejaká žena, čo fakt prežila domáce násilie musí mať dosť 🙈

beata_k
9. sep 2021

@ella_price 😄👍

deti95060810
9. sep 2021

nechápem čo ti je ľúto... ja som spokojná... ku mne sa správa chlap normálne, nedovolí si nič zlé .... načo chceš počuť ako to majú inde keď máš potom blbé reči... 🙄

taga
9. sep 2021

Preco ti tvoj muz kazdy den hovori, ze si mas davat pozor? To je ako 5 rocnemu dietatu 🙈

autor
9. sep 2021

@ella_price milé ako si zavrela pusu, keď mi máš ukázať kde som útočila. Vo viacerých diskusiách si vymýšlaš slová, myšlienky a keď niekto požaduje aby si to vysvetlila, stíchneš. 🙂

ella_price
9. sep 2021

Ja nemám potrebu sa dohadovať s blbcom. Fakt sa ale zamysli čo si sem napísala.

"Možno toto im pomôže prehltnúť hrdosť, vytrhnúť svoju lenivú riť zo štandardu a nájsť si poriadneho chlapa" 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

A ešte si dohladaj prosím ťa čo znamná útočiť/napádať, pretože presne to robíš s komentármi, ktoré sa ti v tejto diskusii nepáčia 🙂

autor
9. sep 2021

@ella_price s blbcom? oh toto je komunikácia na úrovni ale chápem, jednoduchšia žienka. Ja sa prispôsobím. 🙂 ak si si to neuvedomila, tá veta bola smerovaná na ženy, ktoré sa nechajú mlátiť a nadávať si len preto, lebo majú istú životnú úroveň, ktorú neobetujú, deje sa to bežne aj u bezdetných. 🙂

Ak by som hovorila o matkách, ktoré nemajú kam ísť nespomenula by som predsa "štandard". 🙂 Domýšlať si slová a myšlienky vieš ale nevieš si "domyslieť" (pochopiť) jednoduchý text.

Preferujem komunikáciu na úrovni, preto na teba už nebudem reagovať a ver mi, že aj jednoduchí ľudia vedia slušne komunikovať. Pekný zvyšok dňa 🙂

vroni
9. sep 2021

@ella_price, myslím, že sa námahas úplne zbytočne. Niekto, kto je schopný napísať takú zhovadilost, že žena zostáva v nasilnom a zlom vzťahu z lenivosti, nemá žiadnu schopnosť sebareflexie.

ella_price
9. sep 2021

@vroni Súhlasím. Myslím, že si po tomto o autorke urobili názor ženy aj samé.

h2
9. sep 2021

@ella_price Pozrela som si práve ten dokument. To je strašné! 😧

ella_price
9. sep 2021

@h2 Takých žien mi je neskutočne ľúto a že ich teda fakt nie je málo 😕

h2
9. sep 2021

@ella_price A potom niekto tvrdí, že oni si dobre uvedomujú, že to, ako sa k nim muž správa, nie je normálne. No, tie ženy v tom dokumente si to veľmi dlho neuvedomovali.

ella_price
9. sep 2021

@h2 Keď v tom žijú a nepoznajú nič iné, tak si začnú myslieť, že takto to je normálne 😰
Kamarátka bola vo vzťahu s manipulátorom, ktorý jej robil príšerné veci a neustále ju ponižoval. Trvalo nejakú dobu, kým sa konečne postavila a odišla od neho, ale teda stáli sme pri nej, pretože to všetko chcelo veľa opory.

kittykat22
9. sep 2021

Moralizovanie je najlepsie. Pises o niecom, comu vobec nerozumies. Ty si myslis, ze vztahy su cierne a biele. Hura milujeme sa pusinkujeme sa, alebo ma niekto mlati. To je samozrejme nezmysel. V tych zlych vztahoch je tiez milujeme sa, pusinkujeme sa, dostavame super dary, muz obdivuje,stara sa, chvali pred kamaratmi, hovori o zene aka je krasna ... a potom pride moment a muz povie ze je uplne neschopna. Kde je ta hranica kedy to je laska a kedy to uz laska nie je? Kedy je ten cas odist? Ked sa neospravedlni? Ked sa ospravedlni? Ked to ten clovek povedal mieril na to, ze je doma neporiadok - a ten neporiadok tam fakt bol. Bolo to pravom? Ale inak doma vsetko bezi ako ma. Ty si myslis, ze muz chodi a mlati zenu hlava nehlava a ona okolo neho kolenkuje. Tak to nefunguje. Tie zeny o ktorych pise tiez muz pusinkuje na celo a hovori im aby na seba davali pozor .... si uplne mimo.

mon29
9. sep 2021

Moj muz je dobry otec, zamerany na rodinu a aj celkom dobry manzel😁hlavne co je skvele je, kym ja mam velmi slobodnu mysel aj dusu on je pragmaticky realista a kde ja uletim on ma pritiahne a kde on sa zasekne ja ho pozdvihnem.. doplname sa a stala sa z nas silna dvojka..ktora ale vznikla trnistou cestou nasich neobrusenych povah..

julia_33
9. sep 2021

Ty si dovolíš niekoho nazvať “jednoduchým” a tvoja diskusia má hodnotu, tak stredoškolského článku. Sama jednoducho neunesieš fakt, že tie čo ti sem napísali niečo iné majú pravdu a celá táto diskusia je len povrchná hlúposť plná prázdnych rečí. Ty hneď v úvode sa vyjadruješ na stranu žien, ktoré tu hľadali pomoc, že si za to môžu sami a majú zodvihnúť lenivú riť? Doma sme mali otca tyrana a mama teda lenivú riť naozaj nemala. To ty si tá jednoduchá, ktorá by mala nájsť v sebe aspoň kúsok sebareflexie.

autor
9. sep 2021

@julia_33 neplač

julia_33
9. sep 2021

To o tebe veľa vypovedá. Ktovie či by si niečo takéto napísala aj zo svojho normálneho účtu, ale podľa písania je poznať, kto si 🙌🏻

beata_k
9. sep 2021

Zmohla si sa iba na neplac??? Css hlbsie sa v tvojom pripade asi klesnut nedalo co?

beata_k
9. sep 2021

@julia_33 Zaujimalo by ma kto to ozaj je?

anna_maria1
10. sep 2021

Toto je na kapitola sama o sebe. Co som mala partnerov boli taki, ze nechapem ako som s nimi mohla byt. Teraz po tom vsetkom mam podla mna pri sebe to najlepsie 🙂

lvula
10. sep 2021

@julia_33 ja napr nikdy neviem z anonymných diskusií vydedukovat podľa štýlu písania autora, i ked zrovna tu práve tusim 😁

julia_33
10. sep 2021

@lvula Ona tu pred pár dňami písala dosť rovnako a hlavne je zasadnutá na nicky, ktoré sa neboja hovoriť bez ružových okuliarov, poníkov a motýlikov 😃 Ale ona sa už zhovadila týmto sama 👏🏻👏🏻

lvula
11. sep 2021

@kittykat22 skor by som povedala, ze píšeš niečo, comu nerozumies, ty 🙂 alebo sa snazis zamerne manipulovat mienku ostatných svojim komentárom, aby z autorky bola 'ta zla' 🙂 ktorá z možností to je, nechám na teba.
Aj ked sa úplne nestotoznujem s úvodnym príspevkom autorky (reci o lenivých zadkoch a podobne úprimne, ani som ten príspevok cely necitala, ked som reagovala ja), pointa príspevku, a teda zdôrazniť, ze existujú aj dobrí muzi, mi príde pekná a mala by tu mat miesto.
Vsetky tie, ktoré sme svojich muzov vychvalili, tak určite ziadna nemá doma dokonaleho muza, ako si sama uviedla, zivot ani vzťahy ciernobiele nie su. Je uz teda na kazdej zene si spočítať 'plusy a mínusy' toho svojho, ci je v konecnom dôsledku v tom vztahu šťastná, ci sa citi v bezpečí a milovaná. Napriek tomu, ze jej muz môže mat niektoré vlastnosti, ktoré jej úplne nevyhovujú, obcas sa aj pohadaju alebo dokonca, ze uz pomyslela niekedy na rozchod. Nič z toho sa nevylucuje s tým, ze aj ked to nemuselo vzdy byt ruzove, nakolko je vzťah zivy organizmus a je potrebné na ňom pracovať, naučili sa zvládať vzájomné nesulady a prevysuju tie klady, ktoré si na svojom partnerovi vazia a su vďačné, ze su s nim.
Moj manzel tiež nie je ideálny, má zopár vlastnosti, ktoré ma vedia urobit smutnou (o hadke sa vsak nedá hovoriť, nakolko s nim sa pohadat neda 😅 a ja som zas príliš citliva osoba, co o sebe viem). Napriek tomu som sa naučila milovať aj tie jeho zle vlastnosti, pretože viem, z coho pramenia, pretože si ich aj on uvedomuje a snaží sa ich postupne odstraňovať. Ale viac ako jeho negatíva, prevysuju jeho pozitívne stranky, ktoré su pre spoločný život pre mna najdolezitejsie a viem, ze som si vybrala najlepšieho zivotneho partnera a otca našich deti, akeho som mohla. Takze nevidím dovod uviest ho v kategórii 'skvely manzel', aj ked ine by to s nim mozno nevydržali (rovnako by to ani ini muži nevydrzali so mnou). Takze je dôležité občas spomenúť, ze existujú aj dobrí muzi (aj so svojimi zlymi vlastnosťami), aby zeny pod nadvladou manipulatora si nemysleli, ze ten chlap, ktorý im dava denne najavo, ze su otrasné, ze si ho zaslúžia. Ani v dalsom chlapovi mozno nenajdu princa ma bielom koni, ale mozu nájsť muza, ktorý ich oceni, ktorý ich podrží a pri ktorom sa nebudú cítiť ako špinavé handry.

julia_33
11. sep 2021

@lvula Myšlienka je síce pekná, ale autorka by sa mala trochu nad sebou aspoň zamyslieť a prestať brať racionálne komentáre ako niečo zlé 🙃