Ako sa vrátiť k manželke od inej ženy?

kolos
13. aug 2009

Ahojte,

som ženatý 4 roky a pred rokom som odišiel od manželky k inej žene. Spolu s manželkou máme jednu dcéru, o ktorú som sa naďalej po mojom odchode staral ako som najlepšie vedel. Manželke som na ňu platil 5 tis. Sk mesačne a bral som si ju každý druhý víkend, kúpil to čo potrebovala a prispel na väčšie veci ako napríklad bicykel.
Od manželky som odišiel preto že som sa zamiloval a to bezhlavo do dievčaťa ktoré bolo o 5 rokov mladšie od ženy a omnoho atraktívnešie. Avšak môj ošiaľ trval asi pol roka, potom postupne opadal a ja som si uvedomoval čo som spravil. Z mojej priateľky sa vykľula hašteriva a egocentrická osoba, od ktorej som sám po roku odišiel.
Manželka medzitým výrazne schudla a dosť sa zmenila jak výzorom, tak povahou. Začala študovať a veľa času venuje jóge a samozrejme dcére. Ako matka bola vždy skvelá, a spätne ako sa na to pozerám nebola ani zlá žena.
Môj odchod mi nikdy nevyčítala,nikdy som ju nevidel plakať a ani raz mi neurobila scénu. Neviem či jej to bolo jedno, alebo bola tak silná že sa s tým tak rýchlo vyrovnala.
Viem že som urobil hlúposť a chcel by som sa k nej vrátiť, neviem však ako na to a ani neviem či niekoho náhodou nemá. Ak mi chcete napísať že som bezcharakterný hajzel, napíšte ,ale zároveň mi skúste poradiť .

saska.t
13. aug 2009

kolos- toto vsetko by si mal hlavne povedat svojej manzelke a na rovinu sa spytat ci mas este sancu, ak je taka ako hovoris urcite sa odpoved dozvies, lebo ak ma noveho partnera a je s nim stastna, tak nema dovod sa k tebe vratit a ty nemas ziadne pravo jej novy vztah obtazovat, samozrejme bude to chciet vela snahy a cinov nie len slov.... Hlavne si musite obaja ujasnit ci sa vobec este milujete, lebo bez toho spravny vztah nebude fungovat 😉
Takze drzim palce nech to dopadne akokolvek len nech vam ten zivot kazdemu vyhovuje a hlavne vasej spolocnej dcere 🙂

katyl
13. aug 2009

cerstvo zaregistrovany, prvy prispevok a srdcervuca tema...aby sa baby mali na com odbavovat a riesit....dakujem, neprosim

katyl
13. aug 2009

.a bez fotky som zabudla dodat 😒

saska.t
13. aug 2009

katyl - moze a nemusi jedine ze si vsevedkyna.... neodsudzuj najprv si over 😉 vzdy sa casom vykluje ci to je pravda alebo nie 😉

sue
13. aug 2009

Katyl, možno som naivná, ale táto téma sa mi nezdá akoby to vymýšľal a písal nejaký puboš...

Kolos... oresne ako píše Saska, presne toto a takto by som to povedala manželke. Ak ste sa doteraz nerozviedli, tak nádej na návrat tam asi je, ťažko povedať čo cíti tvoja manželka... ja osobne som toho názoru, že samotnú neveru by som odpustila (neveru fyzickú) priamo dlhotrvajúci vzťah s inou ženou pravdepodobne nie. Fyzickú neveru som zažila a dokázala odpustiť, ten vzťah nie, takže je to len teoretizovanie.

Ak manželku ľúbiš, vážiš si ju a chceš jej konečne začať dávať to, čo si sľúbil pri obrade pred štyrmi rokmi, tak sa vážne začni snažiť... bude to veľmi ťažké a nik ti nezaručí, že to dopadne "dobre" ale vyskúšať to treba...

chymenitta33
13. aug 2009

katyl--asi tak nejako, si to vystihla 😉

fyalynka
13. aug 2009

kolos, po prve plne suhlasim s tvojou poslednou vetou!!! Po pravde povedane ako som citala tvoj prispevok,
tak som mala tisic chuti ti napisat "co si "... 😝
A teraz k inemu...myslim si, ze ani jednej zene nie je "jedno" ked ju aj dieta opusti manzel kvoli inej!
Podla mna chcela byt len velmi silna, aby nenechala na sebe znat, ako velmi si jej ublizil, a tak isto aj kvoli
dcerke, ved zostala s nou sama (aj ked si pomahal - co je pozitivum pre teba!). Tu velku zmenu ktoru urobila
okolo seba - postava, studium, atd. - bud sa chcela stat viac atraktivnou (mozno ju nakoplo aj to, ked videla do akej zeny si sa zamiloval), alebo chcela zabudnut na tu bolest z tvojho odchodu a tak si zamestnala mysel
staranim sa viac o seba 🙂
A moj nazor ako sa vratit...no tazko povedat, kazda zena by to prezivala a postavila sa k tomu mozno inak, urcite zalezi aj na tom, ake ste mali manzelstvo a hlavne ako ma manzelka zariadeny zivot teraz. Pokym si
zvykla zit bez teba, tak to budes mat tazke. Ak ti uz nebude doverovat, budes to mat tazke. Ak si niekoho
nasla - mas smolu!
Jedine co mozes urobit, je sa jej spytat, ci je ochotna ti venovat par minut na debatu, a tak mozes vyzistit
ako sa veci maju...
Nikdy ste sa nehceli rozviest po tvojom odchode k milenke???

katarinkamt
13. aug 2009

ten clovek chcel radu.........ak ju nemate, kaslite na to, asi sa trapi, vsetci vieme, ze spravil chybu, a kto z nas v zivote nijaku nespravil? a kto moze povedat, ze sa mu nemoze nieco podobne stat?

misi33
13. aug 2009

no kolos poviem ti,ze u mna by si nemal ziadnu sancu

ja by som ta naspat nebrala,nabucuce sa zalubis do inej a zase odides?

ale vyskusaj, mozno tvoja manzelka ti odpusti

este ma napdlo, preco sa chces k nej vlastne vratit?

lubis ju alebo preto,ze schudla a zmenila povahu ako pises?

fakt si robis asi srandu

jaspina
13. aug 2009

Kolos to že si ji neviděl plakat neznamená, že neplakala.. zřejmě jen nechtěla, abys to viděl. Vím, že já bych reagovala stejně - kdyby ode mě chlap odcházel, tak by mi přišlo ponižující, aby mě viděl kvůli němu brečet nebo prosit.. Takže myslím, že to má podobně. Já být tebou tak to třeba na ni nevybalím hned, ale zkus to jen tak jemně oťuknout.. Až půjdeš pro malou, udělej nějaký program a zeptej se, jestli nechce jít s váma, ať jdete jako rodina. Pokud půjde, už to může vypovědět, že jí tvá přítomnost nevadí. No a když budeš vidět, že její chování vůči tobě není zahořklé, tak ji klidně zkus pozvat normálně na rande. Když bude chtít, je jasné, že má zájem a když ne, tak budeš mít aspoň jasno..

katarinkamt
13. aug 2009

ked si citam, co napisala miska, musim uznat, misi, mas pravdu, ten clovek ozaj nenapisal, preco vlastne chce ist spat, zeby koli tej novej figure? to je snad malo...........

sue
13. aug 2009

STačí čítať: Avšak môj ošiaľ trval asi pol roka, potom postupne opadal a ja som si uvedomoval čo som spravil. ...takže od baby odišiel a chce sa vrátiť späť k manželke...

kolos
autor
13. aug 2009

Padli tu otázky že prečo sa chcem vrátiť k manželke.
Samozrejme že momentálne je atraktívnejšia, je dosť štíhla, predpokladám že tak zhodila 30 kg. Mne jej obezita vadila čo sa týka intímneho života, pribrala tak po dcére a nijako nereflektovala na moje taktné upozornenia.
Po polroku s priateľkou sme sa začali hádať, všetko jej na mne vadilo a aj to že sa stýkam s dcérou, dokonca začala žiarliť aj na moju manželku, ktorá však nijako do nášho vzťahu nezasahovala, nevolala jednoducho nič.
Myslím že manželku stále ľubim , ale tak inak. V podstate o 30 kg ľahšia mi pripomenula to dievča do ktorého som sa kedysi tiež zamiloval a vzal si ju.
Fakt mi jej sadlo vadilo. 😅

kolos
autor
13. aug 2009

Prečo sme sa nerozviedli ? Neviem, asi preto že ja som bol pohodlný a ona to neriešila. Samozrejme že padli slová rozvod ale len z mojej strany, nikdy sa však k tomu nevyjadrila 😅.

sue
13. aug 2009

Kolos, doteraz mi bolo celkom sympatické čo si písal...teda sympatické...pripadalo mi,že by ste s manželkou teoreticky mohli vytvoriť rodinu... ale po tom čo si napísal teraz si myslím, že ty si zaslúžš teraz oblbovať mladé žabky a na staré kolená byť sám 😔 nepoučil si sa 😔

Pripadá mi to tak, že tým, že manželka schudla a ukázala ti, že aj po pôrode vie byť atraktívna, aktívna a fajn baba, tak si zistil, e´že je pohodlnejšie byť pri babe ktorá vie variť, prať, starať sa o teba, ktoríá ti dala dieťa ako s mladou žabou,ktorá by sa všetko ešte musela naučiť.

Je neskutočné svinstvo čo si napísal... že ti vadilo jej sadlo. Do paže chlap jeden namyslený 🙄 ty si myslíš, že tehotenstvo a pôrod je nič? Že baba nemá právo pribrať a všetko si to s prepáčením od.ať? Zjavne bola pred tehotenstvom pekná baba a chvíľu jej trvalo než zhodila... ale čo spravíš ak ochorie a znova priberie? Čo vekom? Keď príde menopauza a priberie? To zas budeš bežať za nejakou žabou,ktorá nemá sadlo? Panebože, však partnerstvo je o niečom inom 😔 veľmi by som sa zasmiala, ak by si ostal na ocot a od žiaľu by ti narástlo pivné brucho pred telkou 😔

frisbee
13. aug 2009

sue...súhlas

sue
13. aug 2009

...nasrala som sa, ale to len preto, že z tvojich rečí necítiť žiadnu ľútosť, žiadnu lásku voči žene, ktorá si zjavne kvôli tebe dosť odskákala... 😔

kolos
autor
13. aug 2009

Sue, napísal som najlepšie ako som to vedel a celkom úprimne. To tu mám písať, že mi vadilo že nevedela variť keď vedela. A ja moja ex priateľka vedela variť, prať a všetko ostatné.
Neviem ako by sa tebe páčilo keby tvoj muž mal značnú nadváhu a pri sexe by funel ako hroch, potil sa a neviem čo ešte. A moja žena bola po pôrode viac ako 3 roky, a nie že by schudla ona zvesela priberala ďalej. Možno práve tým že tak radikálne schudla si uvedomila aj ona tú chybu čo robila v našom vzťahu, to ma však samozrejme neospravedlňuje.

frisbee
13. aug 2009

kolos,ty si neskutočný

sue
13. aug 2009

Kolos, len ja sa pýtam´, čo spravíš keď opäť priberie 😕 ja to nejak nepoznám, po pôrode som bola o 5.mesiacov na predtehu váhe, ale poznám kopu žien, ktoré za ten dar = že mohli na svet priviesť dieťa zaplatili veľkú daň v podobne mnohých pribratých kíl...a nie každej sa to dá zhodiť... možno aj preto, že sú veľa samé doma len s deťmi a nemajú čas na seba... to je len tak námet...

Ja sa stále pýtam, čo spravíš keby ochorela a pribrala...alebo pri menopauze keď priberie...

A vadí mi, že sa chceš vrátiť, aj keď hovoríš stále len o jej ne/atraktivite... sex je dôležitý, ale nie je všetko. Neviem či mi rozumieš čo chcem povedať...

popelka.miri
13. aug 2009

Kolos, já jsem po rozchodu taky zhubla, když jsem zjistila, že mi 4 roky zahybá, ale já tlustá nebyla, podle něj ano...A zhubla jsem ze stresu s rozchodu a kolem toho všeho...ne schválně!! Neumíš si představit, co se asi tý ženský děje v hlavě, když se na ní chlap vybodne kvůli mladý´hubený holce...to pak chuť k jídlu ani nemáš a jde to samo... 🙄 !! Ale sám jsi napsal, že ji máš rád, ale jinak 🙄 ...možná ti spíš vadí, že je teď atraktivní, zvládá to všechno sama i bez tebe a vůbec jí asi nechybíš...nedej bože, aby si náhodou našla někoho lepšího než ty, že? 😎 to by asi zasáhlo tvoje ego 😒

dominka11
13. aug 2009

krásna debata 😀 😀 😀

kolos
autor
13. aug 2009

A nie je pravda že voči bývalej žene necítim žiadnu lásku, napísal som že ju ľubim ale už inak. Zároveň si ju aj vážim, za to ako pristupovala po mojom odchode k našej spoločnej reči, že mi nebránila nikdy v styku s dcérou a možno aj za to že sa dokázala postaviť zrelo k situácii.
Vie že som sa s priateľkou rozišiel, nijako mi však nenaznačila aby som sa vrátil, niekedy mi jej postoj aj vadí. Je taký racionálny, netypický pre ženu. 😅

sue
13. aug 2009

Ja by som ti tiež nenaznačila, aby si sa vrátil 🙄 🤐 a tiež by som sa k človeku zaťaženému na chudé mladé mäsko stavala čisto racionálne... 😅

frisbee
13. aug 2009

a čo jej ostalo,keď si ju vymenil za lepší model?Čítaj sa,čo píšeš.

popelka.miri
13. aug 2009

Můj bývalý mi jednou napsal, že mě obdivuje, jak to sama zvládám....z jeho strany je to opravdu komické, když si vemu, že minedal jinou možnost, kdž se na naši rodinu vybodl kvůli takové holce, jakou jsi měl i ty 🙄 Ty tu píšš, jak si jí vážíš, ale ona taky neměla moc na vybranou nemyslíš? A já se jí nedivím, že ti nenaznačila, aby ses vrátil, po tom, jak ses zachoval nezrale a nezodpovědně!! A její postoj je racionální asi proto, že najednou díky tobě "prozřela" 😀

kolos
autor
13. aug 2009

Tým že ju ľubim inak som myslel že už to nie je tá bezhlavá láska, založená len na sexe ako to bolo s priateľkou. Mal som možnosť porovnať a myslím že keby mi dala šancu, už by sa to nestalo. A tiež si myslím že by už nepribrala, aspon nie tak veľa.

ronie
13. aug 2009

😝 no tak já myslím,že tím, že tvá bývalá žena shodila, že si hodně uvědomila a hlavně to, že promrhala s egocentrickým chlapem hezký léta svýho života, nicméně myslím, že se jí teď hodně zvedlo sebevědomí a určitě potká anebo už potkala nějakého hodného muže, který jí bude mít rád pro ni samou 😔 velmi jí to přeji 🙂

úplně to vidím, po porodu se nezastavila, starala se o dcerku o domácnost, ty jsi moc nepomohl, navíc si jí vyčítal kila, řešila stres jídlem, místo abys jí pomáhal i s hubnutím-nějaká společná sportovní aktivita, uvařit a nakoupit zdravé jídlo(ono totiž při starosti o děti není moc čas na vyváření a tak jíme dost často rychlý blafy po kterých se tloustne,o čase na cvičení ani nemluvě)..tohle je samozřejmě vykonstruovaný scénář a je jednostraný, vždy dělají chybu oba, tvoje žena možná dělala tu, že ti to všechno neřekla pěkně od plic, jenže ono to často nemá cenu-to je zas moje zkušenost, člověka prostě nezměníš 😝 Každopádně smekám před tvou ženou jak se se situací vyrovnala, určitě jí v tom hodně pomohla joga 🙂

frisbee
13. aug 2009

kolos s tým pribraním je to už únavné..je to trápne..a ešte si zabudol napísať,že jej popraskalo v tehotenstve brucho a prsia už nemá ako za mlada.... 😝

misi33
13. aug 2009

nech je to uprimne alebo neuprimne, co si napisal... myslim,ze si tu zenu v prvom rade nevazis ako cloveka

myslim,ze to je cele blbost aby si sa k nej vracal, coskoro si najdes nieco nove a ine namiesto sadla,co ti bude na nej vadit
myslim, si za laska je o niecom inom...laska prekona vsetko ale prepac z teba ju bohuzial necitim

tiez ma nechal prvy manzel kvoli zdravotnym problem, vadili mu jazvy na bruchu, behanie po doktoroch a pod...

velmi ho pripominas....