Ako sa vrátiť k manželke od inej ženy?

kolos
13. aug 2009

Ahojte,

som ženatý 4 roky a pred rokom som odišiel od manželky k inej žene. Spolu s manželkou máme jednu dcéru, o ktorú som sa naďalej po mojom odchode staral ako som najlepšie vedel. Manželke som na ňu platil 5 tis. Sk mesačne a bral som si ju každý druhý víkend, kúpil to čo potrebovala a prispel na väčšie veci ako napríklad bicykel.
Od manželky som odišiel preto že som sa zamiloval a to bezhlavo do dievčaťa ktoré bolo o 5 rokov mladšie od ženy a omnoho atraktívnešie. Avšak môj ošiaľ trval asi pol roka, potom postupne opadal a ja som si uvedomoval čo som spravil. Z mojej priateľky sa vykľula hašteriva a egocentrická osoba, od ktorej som sám po roku odišiel.
Manželka medzitým výrazne schudla a dosť sa zmenila jak výzorom, tak povahou. Začala študovať a veľa času venuje jóge a samozrejme dcére. Ako matka bola vždy skvelá, a spätne ako sa na to pozerám nebola ani zlá žena.
Môj odchod mi nikdy nevyčítala,nikdy som ju nevidel plakať a ani raz mi neurobila scénu. Neviem či jej to bolo jedno, alebo bola tak silná že sa s tým tak rýchlo vyrovnala.
Viem že som urobil hlúposť a chcel by som sa k nej vrátiť, neviem však ako na to a ani neviem či niekoho náhodou nemá. Ak mi chcete napísať že som bezcharakterný hajzel, napíšte ,ale zároveň mi skúste poradiť .

sue
14. aug 2009

Aja, ja chápem o čom píšeš, ale myslím, že smutný chlap, ktorému chýba manželka, ktorú ľúbi píše úplne inak... 😔 preto reagujem tak ako reagujem... ja reagujem len na jeho slová... tiež si myslím, že je pravda kdesi uprostred...tiež si myslím, že nebude len Kolos ten haj.el, ale že aj pani Kolosová nebola 100%... ja som písala ale vyjadrenia na jeho slová, kde stále píše akoby hovoril o návrate nie k milovanému človeku ale k nejakej veci... neviem či mi rozumieš...

stellaartois
14. aug 2009

..kazdy tu ma svoju pravdu..kolos sa vyjadruje jak hotentot a tym padom ho vsetky baby idu ukamenovat. Ale keby sa vyjadril: Mal som pekny vztah s manzelkou, krasnu dcerku, ale prisla nuda a rutina a do toho manzelka dost extremne pribrala, tak aj fyzicka pritazlivost sa vytratila a do toho ako na potvoru prisla mlada, sexi kocka..stratil som hlavu, odstahoval som sa a po case som prisiel na tu ze to bola zasadna - chyba - chcem sa vratit, co mam robit... tak uz by ste reagovali mozno trochu miernejsie 😉

astrane
14. aug 2009

ještě bych chtěla podotknout,že jsou i nenormální,muži,kteří naopak podobné ženy vyhledávají,obdivně je poplácavají se slovy-to je všechno moje 😀 (to je zážitek kamarádky,co poněkud přibrala 😉 🙂 )Třeba Saudek je takovej typickej představitel těchto mužů...samozřejmě i hodně tlustá ženská může vypadat dobře,když chce...většině mužů se líbí štíhlé nebo lehce buclaté ženy...chápu,že kolos patří do druhé skupiny,ale nějak mám pořád pocit,že vinu za to,že on odešel nese jeho žena....ne vinu nesete oba a tys odešel-vzdals to po 2letech...nechals ženu s dvouletým dítětem a šel za mladší a hezčí...jen kvůli sexu...nezlob se ale přece jen to nesvědčí o tvé zodpovědnosti ani trpělivosti a lásce....chápu,že si relatině mladý a máš své potřeby,ale to každej...
Jinak si myslím,že u vás neklapalo ještě něco jiného,o čem ta ani možná nevíš...něco co nemohla překousnout tvá žena na tobě...bývá to totiž většinou vzájemný problém
já mám štěstí,že netloustnu a vím,že mému muži se taky silné ženy nelíbí,mám ale jiné problémy,které ovlivňují negativně můj vzhled a bude se to jen horšit...nemzslím,že by si manžel hledal nějakou dokonalejší a hezčí jen kvůli tomu,pokud by se tak stalo,měl by k tomu mnohem víc důvodů a vážnějších....jinak když si přečteš diskuse po porodu a pod,tak zjistíš,že mnoho mužů pak nemělo sex třeba i víc než rok....a neodešli za první sukní.....
Nevím jak to vnímá tvá žena...možná tě má ještě pořád ráda,možná je ráda,že se tě zbavila...no uvidíš zítra....ale mě v tom co říkáš,taky pořád něco chybí,co by mě přesvědčilo k tomu abych si řekla-sakra ženská vem ho zpátky,nebudeš litovat....

danfal
14. aug 2009

Nejdřív jsem jenom četla, ale nedalo mi to. Já možná jako jediná tady píšu z pozice opuštěné kvůli váze. ☹ . Bohužel taky přišla štíhlejší a já se doma předtím mohla přetrhnout a stejně jsem to nezachránila. Všichni tady rešíte kila, nadváhu, atd... Myslíte si, že někdo chce být tlustý? Já rozhodně nechtěla a strašně jsem se kvůli tomu trápila, cvičila jak blbec jedla pravidelně a výsledek? Nic, tak jsem vypadala, že s tím nic nedělám a všichni si mysleli, že sedím doma nad pekáčem bůčku.
Potom manžel odešel a já jsem začala s čistým stolem, bez výčitek, že jsem tlustá a ono to najednou šlo. Sice by mě potěšilo, kdyby se vrátil, asi bych ho i vzala zpět, ale dala bych mu to pořádně vyžrat a nebo bych měla rozum a nechala to tak, jak to je.
Ale přeju Ti, abys byl spokojený a vydařilo se vám to hlavně kvůli dětem. Ty si nezalouží jenom jednoho rodiče a druhého dvakrát do měsíce. Jinak pro všechny ostatní, co já bych dala za 5000 výživného a ještě kupování větších věcí 😀

tinika
14. aug 2009

ada 32 ja poznam aj pary, kde prave zena ma vačšiu chut a muz velmi nie takze ludia su vselijaky 😉

babulka
14. aug 2009

Nie, nevieme, ci ju stale miluje (alebo vobec niekedy miloval), ale z toho, co napisal asi nie. A teda napisal o nej vselico, to treba uznat. 😅 (teda sa ani nemoze vyhovorit na to, ze toto tu predsa rozoberat nebude, to je intimna otazka, lebo uz vieme, aky bol ich sexulany zivot, ked sa musel prehrabavat .... kamsi 😝 )

kacir
14. aug 2009

danfal- dívám se na tvý album, ten tvuj manžel byl asi totálně slepej, seš nádherná ženská, kam dal oči? Vojtíšek byl nádherně vlasatý miminko. Nejsem teplá, ale takové baby jako seš ty, bych být chlapem neopouštěla, seš hrozně sympatická a hezká

danfal
14. aug 2009

Děkuju. Ale ono to není jenom o váze, když jsem viděla, že mi hubnutí nejde, hrozně jsem se trápila a byla nervózní. Brečívala jsem moc jsme se nesmáli a já pořád řešila, kolik vážím, možná i to přispělo k našemu konci ☹ . Ale už je to dlouho, tak jsem si zvykla, že jsem sama, nějak se nedokážu posunout dál. 😀 😀 😀 😀
A málý, byl krásný, vlasatec, sestřička v porodnici říkala, že to má i na culíky 😀

frisbee
14. aug 2009

danfal...to stejné...ty si krásna baba 😕

tinika
14. aug 2009

danfal suhlas s kacir, sak ty si taka kočka

twinflame
14. aug 2009

Kolosova tema sa vola Ako sa vratit k manzelke. Skusme mu teda dat po tolkej kritike aj nejake rady ako sa k manzelke vratit. Ja radim nepozerat sa na zenu povrchne, len cez prizmu vonkajsieho vzhladu, zacat chapat aj hlbsi rozmer vztahu dvoch ludi - mame spolu dieta a to nas navzdy spaja, tvorime rodinu a chceme ju budovat, dat manzelke pocitit, ze si ju vazi, ze ju obdivuje za to ako situaciu zvladla a dat jej pocitit lutost nad tym, ze jej ublizil. Vyjadrit odhodlanie vybudovat pevnejsi vztah a zacat budovat stratenu doveru.

tinika
14. aug 2009

twinflame suhlasim aj s tebou

danfal
14. aug 2009

Já si myslím, že by měl přiznat svoji chybu. Ne tak, že rozrazí dveře a řekne, že byl blbec a chce zpět. Měl by s nimi trávit více času, pochválit bývalou manželku, ale to už se tady myslím psalo. Taky si myslím, že ji zná z nás nejlíp a možná jenom zkoušel, jak zareagují holky.
Moc bych jim přála, aby to vyšlo ke spokojenosti obou.

ellise
14. aug 2009

myslím že kolosovi chybí ten správný důvod na návrat k ženě.
Návrat k odchodu měl, ať už byl jakýkoliv, a´t se nám líbí nebo, ne, ale důvod proč se po roce vracet k partnerovi musí být víc než jen "byla dobrá matka a já si ji vážím jak to zvládla". To nestačí na dalších 30-40 let společného života.
Kolos, musíš si uvědomit, že za ten rok jste se oba změnili, nevím jaký byl váš vzájemný vztah, ale určitě se z ní stala seběvědomá ženská, která si dnes nenechá všechno líbit. Návrat by nemusel splňovat tvoje představy, změnila se, je jiná, nejen fyzicky, ale hlavně psychicky, a s úctou to nevytrhneš. A jestli ji řekneš že se k ní chceš vrátit protože si ji vážíš, tak asi neuspěješ. Zkus se zamyslet nad skutečnými důvody proč se chceš vrátit, proč by ti měla odpustit nevěru a co uděláš pro to ty. Protože jestli váha byla problém, tak ona už udělala dost. A co ty?

sjuzi
14. aug 2009

Kolos sem podľa mňa už nepríde... 😅

A keďže poznáme "príbeh" len z 1 ruky, tak je to ťažké objektívne zhodnotiť. Podobne ako napr. Curacao, či ako sa volal, čo sa mu priateľka vyhrážala odchodom k rodičom...
Preto tiež nerada komentujem podobné témy ako je táto... I keď prvý dojem z Kolosovho príspevku bol šok a cítila som z neho absolútnu vypočítavosť a nadradenosť bujného samca... Ale som si povedala, že i takí muži existujú a ja mám to šťastie, že ten môj medzi nich rozhodne nepatrí... 😵

Rada by som ale na okraj a odľahčenie dodala:
Chlapi sa vyjadrujú inak, preto mi nie je ani čudné, že Kolos tu nepíše nejaké romantické ódy... to nie každý chlap dokáže... 😅 A viackrát som počula a aj v praxi som si overila to, že chlapi svoju lásku oveľa intenzívnejšie vnímajú a následne dávajú najavo prostredníctvom tej fyzickej... u žien je to zase opačne, na to, aby sa dostali k tej fyzickej musia cítiť lásku aj v duši...

Veľmi sa mi páčil opis tohto fenoménu medzi mužmi a ženami z knihy Barbary de Angelis - "Tajomstvá o mužoch, ktoré by mala poznať každá žena".
Bohužiaľ som nenašla na nete konkrétnu ukážku, preto ju aspoň parafrázujem:

Ženy svoju lásku prežívajú celou svojou mysľou a vnímajú ju pri všetkom, čo robia (nie darmo sa hovorí, že ženy vedia robiť x vecí naraz 🙂), no muži majú lásku v mysli uloženú v jednej z viacerých akoby izieb. Podľa toho, čo muža napr. zaujíma, tak má rozdelené: izba lásky, izba futbal 😀, izba kamoši, izba počítač, izba práca... atď. No a napríklad, muž pozerá futbal a vy sa k nemu pritúlite a poviete mu ako ho veľmi ľúbite atď... No a on zareaguje možno, len, že Uhm, zlatko... Tak zrovna nebol vo svojej izbe lásky a nemohol vám náležite odpovedať... 😀

atrami
14. aug 2009

Ja mám tiež svadobné fotky, kde som štíhla- 47 kg. Teraz po 3 deťoch mám 74 kg, takže som riadna baba. MM mi občas povie, že som tučnučká, ale nie vzlom. Podarilo sa mi po 2. dieťati schudnúť, ale manžel mi povedal, že sa mu viac páčim baculka. Určite chcem schudnúť, ale nie kvoli manželovi, ale kvoli sebe.

kolos,
neopustil pravdepodobne ženu kvoli postave, ale pre jej chovanie. Obchádzať ženu, ktorá nič pre seba nerobí, nestará sa o seba, o to ako vyzerá by nebavilo veľa mužov. Určite pred svadbou bolo jej chovanie iné.
Možno sa mu páči znova jej sebavedomie.
Ale jej zmenu si určite všimlo viac mužov v okolí.

svetlusenka
14. aug 2009

Sjuzi, pěkná tečka za vším, co jsme probraly/neprobraly. Moc by mně zajímalo a doufám, že se tady Kolos ukáže a povypráví, jestli mu tyhle rady a výčitky byly k něčemu dobré a hlavně hlavně hlavně bych moc moc moc ráda věděla, jak to dopadlo....... 🙂

grettka
14. aug 2009

kolos, skratka sa u teba prejavila tzv. paradoxna faza rozchodu... s ktorou malokto ked sa rozchadza pocita...tvoja manzelka sa skratka zachovala velmi rozumne... (ak mas moznost velmi dobra kniha je "Partneri a rozchody" autor. J. Klimes)
len kedze prejavujes sklony k navratu musis pocitat s tym, ze sa tvoja este stale manzelka zmenila nielen fyzicky, ale urcite aj vnutorne... prehodnot sam v sebe, co k nej citis.. ci to nie je skutocne zalozene len na tom fyzicne.. pretoze to nie je dobry zaklad do vztahu... a mohlo by to narobit viac skody ako uzitku a ublizit... (v pripade, ze by ste sa dali znovu dokopy, tak pocitaj s tym, ze budovanie vztahu bude riadna, ale fakt riadna drina a to chce snahu oboch)

emilyz
14. aug 2009

mne sa paci, ze kolos tu aspon pise uprimne (aspon to tak vyzera). Mnoho muzov klame do oci zene, aka je krasna, a za chrbtom ju podvedie. A myslim, ze tu neslo o jej vahu, ale skor o tu nechut urobit nieco pre to, aby sa mu pacila. Myslim, ze tu neslo len o tie kila samotne, ale o principy.

dianga
14. aug 2009

ja osobne som hned po porode schudla na povodnu vahu... stale kojím a tým aj chudnem.... ale môj priateľ ma má rád takú aká som... ja osobne by som sa na mieste toho chlapa porozprávala so ženou otvorene..... máš pravdu že nikdy nie je na vine len jeden ale určite to netreba riešiť odchodom k dalšej sukni....

kacir
14. aug 2009

holky, já mám čtyři děti a ted mám 6 kilo nadváhu a chci to zas shodit, časem to pujde, ale ne každá má to štěstí, ale podle toho, co píš kolos mi přijde, že mu spíš tak nevadila ty kila jako to, že o sebe přestala dbát. Já i kdybych měla dětí deset, budu se vždycky snažit vypadat v rámci možností dobře, samozřejmě kvuli svýmu muži, ale hlavně sama kvuli sobě a kvuli tomu pocitu, abych se sama cítila dobře, chápete? Tím, že máme děti se nestáváme pipinama, co už nemají právo na to jít třeba k holiči, prostě bychom si na sebe měli udělat čas. Jasně, že mi manžel neřekne, seš tlustá, zhubni, ted třeba nemyslím toho svýho, ale tak všeobecně, když naberu třicet kilo po dětech, manžel musí tolerovat, že po dítěti nikdo nemuže mít hned super postavu a některé nějaké to kilo zustane nahoře, ale určitě každýho chlapa potěší, když uvidí, že ta žena má snahu být ještě sexy a pokusí se udělat šmrnc, i když ty kila ještě zustanou, třeba změnit učes, tak si myslím, že to kolos chtěl vysvětlit

ivka144
14. aug 2009

Ide mi na nervy, o com je debata, ked tema zacala s tym, ako sa vratit ku manzelke.
Ako sa vratit a nie preco ho prijat nema a preco a aky velky chrapun je.
Ked je tema, ze co robit s kazom na detskom zubku a vsetky by ste pisali len to, ze ty si hlupa us, naco si davala decku sladkosti a neumyvala zubky...
Rozmyslam, ze podam navrh adminom, nech tie priberacske keci vymazu ako irelevantne🙂, mimo temy.
Inak este holky - mne idu muzi dakedy total na nervy, ale co chcete? Nikdy sa nebudu rozpisovat ako my - ci citit z prispevku lasku a uctu..., u vacsinu muzov by podla nasich meritok ani citit nebolo... A ked by sme nasli laskou a nehou naplneny prispevok a potom sa stretli s panom osobne, mozno by nam vadilo, ze je akysi zzenstely...

Ale zaujima ma, ozaj, ze ako to dopadne..., teda ta vecera - iste nie tym, ze ano, vrat sa ani ty, ze nikdy ta uz u nas nechcem vidiet... (aj ked ktoovie), ale ze aka atmoska, ake dojmy... Kolos, napis.

babulka
14. aug 2009

A mozno je to cele haluz, staci si precitat prispevky kolosa este raz, aspon tie na uvod, a volako sa tak trochen nezhoduju s neskorsimi. A nielen tie "teraz je stihla" (hoci ma cca 90 kg) 😉

centik
14. aug 2009

a okrem toho na chlapa mal dost dobry pravopis a bol vyrecny a vedel na vsetko argumentovat, ze?:.... hotova zena.. 😀
podla mna je to tiez cele vymysel 😅

krasuliak
14. aug 2009

ale ste mu nalozili 😅 😅 chudak

ukana
14. aug 2009

krasuliak 😀 😀 😀 😀 si to zaklincoval 😀 😀

krasuliak
14. aug 2009

no a nie? a potom sa cudujte ze tu je tak "vela" chlapov 😝 😝

😀

ukana
14. aug 2009

ved ano, tiez som sa divila, ze sem pisal, nic ine nemohol cakat ☹ 😀 😀...........urco ma ale zaujima, ako dopadne............. 😎

slunicko552
14. aug 2009

Tak psal,že se ozve v sobotu ženské 😀
Jinak,abych pravdu řekla taky bych nemohla mít 120kilového chlapa 😅 .Říkejte si co chcete,ale prostě ne.

Ono je spíš problém,že to nechal dojít tak daleko,jeho žena spohodlněla,ale ne jenom tak.Možná to měl řešit hned od začátku a ne čekat celý rok.Ale zase to nemohl vědět.A je to těžké,už se stalo a teď s tím ani jeden nic neudělá.Pokud se budete chtít k sobě vrátit,tak pro to oba něco budete muset udělat.

Kolos Ty by sis měl opravdu dobře rozmyslet co chceš,aby se ti náhodou někdy nestalo něco podobného,s myšlenkou,vzala mě zpátky jednou,veme i po druhé.A taky by to chtělo víc společných zážitků.

Určitě to nebude ze začátku jednoduché,ale pokud budete oba chtít,přeji ať to zvládnete 😉

krasuliak
14. aug 2009

bol by blb keby sem este napise!!