Ako sa vrátiť k manželke od inej ženy?

kolos
13. aug 2009

Ahojte,

som ženatý 4 roky a pred rokom som odišiel od manželky k inej žene. Spolu s manželkou máme jednu dcéru, o ktorú som sa naďalej po mojom odchode staral ako som najlepšie vedel. Manželke som na ňu platil 5 tis. Sk mesačne a bral som si ju každý druhý víkend, kúpil to čo potrebovala a prispel na väčšie veci ako napríklad bicykel.
Od manželky som odišiel preto že som sa zamiloval a to bezhlavo do dievčaťa ktoré bolo o 5 rokov mladšie od ženy a omnoho atraktívnešie. Avšak môj ošiaľ trval asi pol roka, potom postupne opadal a ja som si uvedomoval čo som spravil. Z mojej priateľky sa vykľula hašteriva a egocentrická osoba, od ktorej som sám po roku odišiel.
Manželka medzitým výrazne schudla a dosť sa zmenila jak výzorom, tak povahou. Začala študovať a veľa času venuje jóge a samozrejme dcére. Ako matka bola vždy skvelá, a spätne ako sa na to pozerám nebola ani zlá žena.
Môj odchod mi nikdy nevyčítala,nikdy som ju nevidel plakať a ani raz mi neurobila scénu. Neviem či jej to bolo jedno, alebo bola tak silná že sa s tým tak rýchlo vyrovnala.
Viem že som urobil hlúposť a chcel by som sa k nej vrátiť, neviem však ako na to a ani neviem či niekoho náhodou nemá. Ak mi chcete napísať že som bezcharakterný hajzel, napíšte ,ale zároveň mi skúste poradiť .

kolos
autor
15. aug 2009

dadkab, dobrá otázka.
Neviem sám ako by som sa zachoval, už som nad tým rozmýšľal. Ale ani ja neviem či manželka nemala známosť či jednorazové alebo také dlhšie, nikdy sme sa o tom nebavili.
Ja som odišiel od ženy pre jasný dôvod, za ktorý som bol všetko možné. Našiel som si o 5 rokov mladšiu a atraktívnejšiu. Musíš si položiť otázku prečo to urobil tvoj muž aký mal preto dôvod. Pretože dôvod je podľa mňa veľmi dôležitý.

kolos
autor
15. aug 2009

zdenka, jasne že som nervozny, neviem čo mám čakať, možno aj fľašou po hlave dostanem. 😅 a možno to prebehne úplne v pohode.

zdenka26
15. aug 2009

uvidíš že to bude v pohodě,kdyby tě nechtěla vidět tak tak se stebou nedomluví.no a stou flašou i to je možné 😀 nikdy nevíš 😉

kolos
autor
15. aug 2009

Tiež si myslím že oznámenie rozvodu by mi oznámila aj cez telefón. To s akým kľudom mi do telefónu povedala dobre, zatiaˇneveštilo nič zlé. A možno sa sakra mýlim a prídem s takým monoklom že ešte týždeň neuvidím 😅 .
Ale aj známa mi povedala, že to vidí tak že minimálne mi nechala pootvorené dvere a keď si ich sám nezavriem tak ona nie, pokiaĺ niečo nevyvediem.
Zobereim nejakú malú ružičku a vezmem si na seba asi tričko.

kolos
autor
15. aug 2009

Idem si dať sprchu a odchádzam. Večer sa ozvem či tak alebo tak, ak ešte budem žiť 😅

dadkabb
15. aug 2009

kolos ved to,dovod som sa nikdy nedozvedela...a uz mi to je jedno,mam novy zivot...

ak aj niekoho mala tak jej to nikdy nesmies vycitat...je to ina situacia,ona ta neopustila koli inemu.

kazdopadne este je tu moznost ze ta ma manzelka stale rada a chce to skusit a v tom pripade by bolo nespravne ti radit aby si to neskusil...ved by tym trpela aj ona...ja ti dam len jednu radu,ak to myslis naozaj uprimne,ak to uprimne lutujes tak to uz NIKDY neurob... 😉 a hlavne nic nechci unahlit....

zanett
15. aug 2009

jako rikejte si co chcete, ale ja kolosovi fandim 😉 Udelal sice chybu a sam to prizna, ale libi se mi jeho uprimnost. Rekne to presne tak, jak to je, bez nejakych okrasnych kudrlinek. No neni to lepsi? Neni lepsi vedet, na cem jsem nez nekomu mazat med kolem pusy? Ja mu davam 10 bodu a preju hodne stesti 😵

atrami
15. aug 2009

kolos,
držím palce.
Rozmýšľam ako by som zareagovala ja. Lenže tu je ťažko radiť, čo je medzi vami vieš len Ty.
Možno bude zo začiatku reagovať odmietavo, ale nevzdaj to.

estrellita
15. aug 2009

kolos: precetla jsem vetsinu diskuze, ale ne vse. KOukam, ze manzelka svolila a jde s tebou na veceri, tak jsme zvedava, co ti vse rekne.

Uprimne nehajim te, ale ani neodsuzuju. Vidime jen tvoji pozici a nemame vyjadreni manzelky - proc tolik jedla, proc se o sebe nestarala. Ja si myslim, ze kdyby muj manzel na sebe kaslal, byl obezni (z duvodu prejidani), nechtel chodit na prochazky (rozumej spolecne aktivity, prozite chvile) a proste nechtel se venovat i nam obema, tak by se mi to taky nelibilo. Snazila bych se s nim o tom mluvit. vsechny tady budeme rikat, ze bychom partnera kvuli tomu neopustily a drzely s nim, ale podle me to neni pravda, jsou urcite meze a nikdo z nas nemuze hodnotit u nejakeho partnerskeho vztahu, zda ty meze byly prekonany, nebo ne. Jestli te prestala pritahovat, spolecne jste nikam nechodily ...... to je dost casty duvod odlouceni paru a rozumim tomu......... nicmene to je jen jedna stranka o ktere tady mluvis

............. ta druha je, ze jsi ji vymenil za hubenou zenskou a divis se, ze te nechce zpet. Ono jde take o to, ze v patrnerksem vztahu musi fungovat duvera, a muz by ji u me ztratil, kdyby ode me odesel za jinou...... nemohla bych s nim byt, protoze bych stale myslela na to, kdy znovu odejde ... 😔 ale nejsme vsechny stejne, a take se to jednoduse rika, kdyz clovek v te pozici neni. Takze at to dopadne jakkoliv, preju ti hodne stesti a pokud ti da manzelka jeste sanci, snaz se mit stale na mysli, co bys mohl vsechno ztratit a vaz si jejiho srdce a duvery v tebe!!! 😉

babulka
15. aug 2009

A ja zas drzim palce pani Kolosovej, aby mala dost sily na to, poslat ho kudy kam. Pretoze kolos (sam to napisal) nelutuje to, ze od nej odisiel, lebo ak by to lutoval, tak sa k nej vrati za akychkolvek okolnosti, a nie len vtedy, ked je pani K. udajne stihla, nesmrdi, holi sa... (ajhla, co nam to do zbierky spolocenskych nedostatkov pani K. pribudlo 😉 ).
Sam napisal, ze ak znovu priberie, tak od nej znovu odide. Takze ani sluby o tom, ze "uz to nikdy neurobim" budu len prazdne kecy.
Pani K. - drzim palce vam
😀 😀 😀

nada.hope
15. aug 2009

Tak opat poviem svoje,.........................kolos uz som tu svoj nazor povedala, ja osobne Ta nemusim, ale kedze tvoja manzelka pristupila na stretnutie, tak dufam ze to dopadne dobre, ani neviem preco mam taky pocit "aj napriek tym vsetkych tvojim slovam" ................ len dufam, ze tvoja manzelka neobjavi toto forum, to by totiz mohlo hodne toho pokazt, aspon si myslim, ale zelam nech to dnes dopadne dobre

atrami
15. aug 2009

Nikto nemože rozhodnúť za nich.
Kolosova manželka sa bude rozhodovať pravdepodobne podľa záujmu svojich detí.

centik
15. aug 2009

😅 😅 😅 no uvidime ako to dopadne, Kolos vela stastia 😉

nada.hope
15. aug 2009

Kolos = príbeh Daniely Steelovej 😀 😀 😀 😀

bejbypd
15. aug 2009

no tak ja neviem kolos ja ti tiez fandim...vysvetlim trosku ze preco...samozrejme mas u mna milion minusovych bodov ze si odisiel od manzelky za nejakou inou no ale budis stava sa to a to pomerne casto co si budeme klamat...ale mat pri sebe cloveka ktory na seba kasle nestara sa o seba,ani hygiena nie bohvieaka a lutuje sam seba a svoj zivot nad plnym tanierom jedla tak to by som ani ja nechcela...ja od mojho partnera nie ze vyzadujem ale da sa povedat ze je pre mna samozrejmost ze sa o seba stara asi preto ze ten moj je taky metrosexual ako David Beckham...a nemam mu za zle ze to ocakava aj on odo mna...ved ked sme sa spoznali mala som na seba kopec casu mladucka hodinu som travila pred zrkadlom niekedy aj viac tiez som prehnane nejaka cistotna a zalezi mi na tom aby ludia boli upraveni...samozrejme ze sa to narodenim malej zmenilo,moj chlap bol ale chapavy a dlho dlho bol ticho ked som chodila cele dni v teplakoch vlasy len v cope namalovana aj dva tyzdne vobec...az raz mi povedal ze mu je luto ze sa o seba nestaram,ze by chcel naspat tu sebavedomu babu...a viete co?neublizilo mi to mna to povzbudilo teraz rano vstanem skor nez mala umyjem si vlasy,primalujem sa,cisto obleciem potom vstane malinka a dalej to uz kazda mamina pozna...mam na seba cas da sa najst...a pre mna je najvacsia odmena to ze ja sa citim vyborne,a samozrejme partnerov pysny pohlad na mna...mozno vam pridem povrchna ale pre mna je samozrejmost ze clovek o svoj vyzor dba,ze sa chce niekomu pacit tym ze mame malu sa nezmenilo to ze moj partner uz je so mnou na cely zivot ja sa mu stale chcem pacit,myslim ze v tomto bola chyba kolosovej manzelky a mozno jej krivdim a kolos to skreslil neviem...lebo nech si hovori kto chce co chce vyzor je v dnesnej dobe dolezity...urcite ma teraz odsudite ale budis mate nato pravo ja len ze nie vzdy je od chlapa zle ked vyzaduje od zeny aby ho nejak reprezentovala aj pred ludmi...moj priatel je manazer a ked niekam ideme musim byt reprezentativna...kolosa celkom chapem aj ked nie jeho rozhodnutie odist od zeny za inou to moc dobre nepochopim myslim ze sa mal viac snazit sa so svojou zenou o tomto vsetkom porozpravat...

nera
15. aug 2009

nestíham to všetko prečítať....nechám si to na večer, len niečo som stihla...(zuzky a ostatné... babulka atď- Vy mi čítate myšlienky...)
kolos - prepáč, ale človek sa neposudzuje podľa toho koľko váži, ale aký je, aké má srdce a pod. všetko sa môže kedykoľvek zmeniť....čo keby si Ty (neprajem Ti iba polemizujem) mal nehodu, či nejakú chorobu a Ty by si pribral, pri rôznych chorobách pot neskutočne smrdí....vzal by si to v pohode, že by Ťa manželka opustila, lebo si našla mladšieho, výkonnejšieho a príťažlivejšieho? Môžeš dostať porážku, či čokoľvek...vieš čo to obnáša.....to by si sa ľutoval....
Žena prežije tehotenstvo, pôrod, vychováva dieťa....tak muž ako Ty povie no a čo....a nájde si mladšiu...čo je to za charakter! Problémy sa majú riešiť a diskutovať o nich, nie tak, že si nájdem inp príťažlivejšiu kočku bez problémov....
Všetko je pekné čo píšeš, len mňa by zaujímala aj druhá strana, teda čo prežívala Tvoja manželka, ale od nej, nie čo si myslíš Ty....aj keď bolo by fakt zaujímavé čo by povedalka, keby si to prečítala....

zanett
15. aug 2009

nero, precti si tu diskuzi jeste jednou a poradne, omilas to, co tu uz bylo nekolikrat probrano: kolosova manzelka nepribrala kvuli nemoci ci nehode, ale z pohodlnosti a to je dost velky rozdil. A navic, je sice moc prima mit dobre srdce, ale to je prima v zivote, nikoliv v posteli (neznam chlapa, kterymu by se postavil jen proto, ze ma zenska dobry srdce, pokud neni pritazliva - at uz s dobrym srdcem nebo bez nej 😀 , tak jim to v intimnim zivote proste klapat nebude a pres to nejede vlak).

dadkabb
15. aug 2009

baby ja neviem ale podla mna je rozdiel ked sa niekto zmeni z dovodu ktory nemoze ovplyvnit a byt zmeneny koli niecomu co mozem ovplyvnit s vedomim ze partnerovi to vadi a nic s tym nerobim (a on jej o tom hovoril)...preco sa jej to zrazu podarilo ked sa rozisli? ja som pribrala pri prvom tehu 28 kg a do roka som bola na povodnej vahe a pri druhom 26 a po 7 mes.mam +9kg...tiez by som ostala taka keby som sa nesnazila.a aj ked moj manzel vravi ze sa mu pacim viem ze sa mu viac budem pacit chudsia...

ja ho sice neobhajujem a absolutne neschvalujem co spravil,ale bohuzial sa stava ze cloveku vo vztahu zacne nieco vadit a aj keby chcel tak to neovplyvni ☹ a hlavne ked mu ten druhy nepomoze...a nemusi to byt len to ze clovek priberie...moze sa zacat flakat,pit,cokolvek...a asi kazdy by s takym vztahom sekol keby partner robil nieco co mu vyslovene vadi a prosil by ho aby s tym nieco robil ☹

nera
15. aug 2009

zanet, ja som netvrdila, že kvôli chorobe pribrala, ja som iba narážala na to, že aj on môže pribrať či ináč sa zmeniť a ona, že pribrala....či nejak sa správala ako sa jemu nepáčilo..ale veď vedel koho si berie....
A to, že z pohodlnosti priberala...ja som tiež naznačila, že či ozaj to bolo tak ako to on spomína...otázka je ako ona by to všetko prezentovala a napokon kto mňa sleduje tiež si možno myslí, že sa mi nechce cvičiť...veď niekedy som stíhala behať 3x do týždňa po 10 km a teraz nejakú hodinku si neviem nájsť a som doma celé dni....ale ja naozaj som unavená a večer len sedím a nevládzem ani ísť poriadne do postele....všetko je relatívne....
Prečo sa jej nepýtal - prečo so sebou niečo nerobí, ale nejakou inou formou....ktorá by aj jej vyhovovala....mne je ťažko rozprávať, lebo neviem prečo skutočne odmietala cvičiť, či vôbec sa zmeniť....
Prepáč, ale chceš povedať, že ak by niekto...teoretizujem mal haváriu tak už jeho partner ho nebude chcieť,lebo je škaredý a neviem čo ešte ...veď poznám ho, žila som s ním a viem aký je.....
Neviem nikdy som ľudí podľa vzhľadu neposudzovala....prieči sa mi to... možno aj preto ho neviem pochopiť a napoon nevera ....to už vôbec nechápem.....
Život je tak krátky a ešte si ho znepríjemňovať takými hlúposťami....

nera
15. aug 2009

dadka - ale potom mal najprv vzťah ukončiť, potom sa spliesť s ďalšou a vôbec už teraz sa nemal k nej vracať....

dadkabb
15. aug 2009

nera ja som povedala ze to neschvalujem,ale niekedy sa veci vyvyjaju postupne...mozno ju vobec neplanoval opustit...proste stretol niekoho kto bol zrazu iny a prestal rozmyslat hlavou (co teda muzi robia 🤐 )... mne to totiz vysvetloval ex z pohladu chlapa 😖 aj ked toto nieje cisto muzska zalezitost,poznam plno zien co urobia hlupost a dojde im to az neskor...
podla mna tak ako sa dokazala zmenit jeho zena tak sa teraz mohol zmenit aj on...a je uz len na nich co urobia...

myslim si totiz ze v niektorych pripadoch clovek moze dostat druhu sancu...poznam aj take pari a klape im to lepsie ako predtym...

krasuliak
15. aug 2009

to ste cele vy zeny stale dookola polemizovat o jednej a tej istej veci niekolko krat. obdivujem to ako to dakazete. 😅

zdenka26
15. aug 2009

no vidíš to vy chlapy neumíte co 😀 😝

krasuliak
15. aug 2009

nie ze neumime ale nemusime. neriesime problemy stale dookola! lenze vas to bavi 😝 😀

zdenka26
15. aug 2009

jasně,vždyt o tom celý kůn je 😀 😉

dadkabb
15. aug 2009

krasuliak na koho narazas? 😠 😀 vy chlapi sa na nas musite riadne bavit...asi tak ako my obcas nedokazeme pochopit vas 😉

zdenka26
15. aug 2009

proto jsou tu (až na pár vyjímek)jen samé ženské

krasuliak
15. aug 2009

dadka precitaj si knihu muzi su z marsu zeny z venuse 😉 a pochopis

zdenka26
15. aug 2009

no je pravda že muži uvažují upně jinak než mi ženské

krasuliak
15. aug 2009

dolezite je ze muzi uvazuju 😀 😀