Ako sa vrátiť k manželke od inej ženy?

kolos
13. aug 2009

Ahojte,

som ženatý 4 roky a pred rokom som odišiel od manželky k inej žene. Spolu s manželkou máme jednu dcéru, o ktorú som sa naďalej po mojom odchode staral ako som najlepšie vedel. Manželke som na ňu platil 5 tis. Sk mesačne a bral som si ju každý druhý víkend, kúpil to čo potrebovala a prispel na väčšie veci ako napríklad bicykel.
Od manželky som odišiel preto že som sa zamiloval a to bezhlavo do dievčaťa ktoré bolo o 5 rokov mladšie od ženy a omnoho atraktívnešie. Avšak môj ošiaľ trval asi pol roka, potom postupne opadal a ja som si uvedomoval čo som spravil. Z mojej priateľky sa vykľula hašteriva a egocentrická osoba, od ktorej som sám po roku odišiel.
Manželka medzitým výrazne schudla a dosť sa zmenila jak výzorom, tak povahou. Začala študovať a veľa času venuje jóge a samozrejme dcére. Ako matka bola vždy skvelá, a spätne ako sa na to pozerám nebola ani zlá žena.
Môj odchod mi nikdy nevyčítala,nikdy som ju nevidel plakať a ani raz mi neurobila scénu. Neviem či jej to bolo jedno, alebo bola tak silná že sa s tým tak rýchlo vyrovnala.
Viem že som urobil hlúposť a chcel by som sa k nej vrátiť, neviem však ako na to a ani neviem či niekoho náhodou nemá. Ak mi chcete napísať že som bezcharakterný hajzel, napíšte ,ale zároveň mi skúste poradiť .

babulka
13. aug 2009

Ivett - niekedy len vola nestaci, mozes mi verit. Viac ako vola pomozu vytvorene podmienky a castokrat aj povzbudzovanie zo strany najblizsich. Ak mas doma male dieta a chystat (aby si bola "dobra manzelka") na ranajky sebe celozrnne, nizkotucne...dietatu zdrave, vhodne jeho veku, a manzelovi prazenicu, bagetu....byt s dietatom, potom stat pri kastroloch kvoli obedu - sebe lahke, zeleninove (spravidla si neosupes jednu mrkvu, ale babres sa so salatom), dietatu cerstve, zdrave a manzelovi rezen, zemiaky, ........a takto dookola....a este pocuvat, ze mas sadlo a mala by si so sebou nieco robit - KEDY? Tak za dva dni s tym prasknes a das si aj ty rezen, lebo nie si kon, aby si stala pri hrncoch cely bozi den.
Ale to som uz odbocila, mozno KOLOS taketo podmienky vytvoril, sam je to stramak, stihly, ktory jedava iba zdrave, celozrnne, nizkotucne...a pani KOLOSOVA si sama dobrovolne vyprazila ten rezen.
Ale keby aj...stale si myslim, ze zdravy vztah nemoze byt zalozeny vylucne na fyzicne. Neverim, ze v normlanom zdravom vztahu dvoch dospelych (nielen podla obciankeho preukazu) ludi muz opusti zenu iba preto, ze ma nadvahu.

ivett
13. aug 2009

babul já netvrdím, že to je lehké, ale že je to možné když člověk opravdu chce... 😉 a hubnout nemusíš jen o zelenině, ale to jsme totálně mimo téma...

kolosovi jsem poradila - zajít za ženou a všechno jí říct, ona tě zná líp, ona ví jaký jsi, ona tě může vzát zpátky nebo tě kopnout do zadku, tady nic nevyřešíš... 😉

ianitka
13. aug 2009

Ano, suhlasim s tym, ze kazdy si zasluzi druhu sancu, kolos to lutuje, chce

ale z prispevkov kolosa sa mi nezda, ze chce druhu sancu, skor sa sa mi zda akoby on daval druhu sancu svojej manzelke, akoze... "dobra si zlata, schudla si, tak teda sa k Tebe vratim" (a snad uz nepriberies - to ma na jeho prispevkoch najviac dorazilo)

kristi
13. aug 2009

ianitka, presne tak mi to taky prijde

sasiki
13. aug 2009

myslím, že tvoja žena si zaslúži byť šťastná, či už s tebou, či bez teba. ALE, zaslúži si manžela, ktorý si ju bude vážiť, bude ju milovať takú, aká je, jej ,,sadlo", ktoré naberie možným ďalším tehotenstvom a po ňom bude minimálne rešpektovať. Keďže vynosila tvoje dieťa, porodila tvoje dieťa...........
no a byť ňou - šancu nikdy nedostaneš 😔

mirka414
13. aug 2009

kolos ak ta prijme nazad budes mat neskutocne obetavu manzelku co si vazi rodinu!ja by som ta neprijala,lebo ak podvedies raz,uz by som ti neverila.ak sa stavia teraz na vlastne nohy a schudla mozno to znamena,ze je stastna so svojim zivotom,lebo ju neotravuje niekto co nevie pochopit zenu po porode.ja mam 10kilov naviac,lebo som len domaca maminka a nemam tolko makacky ako pred manzelom,ale nikdy mi to ani slovom nespomenul.

twinflame
13. aug 2009

Prosim Vas pekne, nenavazajme sa do kazdeho muza, ktory tu zalozi temu. Ako priklad uvediem claudiusa, ktoreho zena chodila upratovat, pretoze mu chcela kupit zajazd do Ciny. Alebo ineho, ktoreho priatelka je tehotna a odstahovala sa na samotu pri Prahe. To su priklady dvoch muzov, ktorych sme my zeny odtialto vyhnali, lebo sme ich odsudili. Mna velmi zaujima ako veci riesia muzi. Zjavne riesia celkom ine problemy ako my a riesia ich inak, ale nechajme ich, nech si tu vylievaju srdce a nie hned podme do nich.

Ja by som tie cisla, ktore uvadzal kolos vobec neriesila. Podla mna muzi vacsinou netusia, nevedia odhadnut kolko zena vazi. Kazdopadne ak ma jeho zena 160 cm a 90 kg, je stale obezna. A ak je stihla, potom 90 kg mat urcite nemoze a schudla urcite viac ako on.
Pozval ju uz na stretnutie, nechajme sa prekvapit ako jeho zena zareaguje. Co ak tajne dufa, ze jej muz sa k nej vrati?
Mna to zaujima ako to dopadne a dufam, ze kolos napise.

zajo79
13. aug 2009

kto chce kam...pomozme mu tam... alebo ako sa to hovori.

myslim, ze nato mozes akurat tak zabudnut. Zena nezabuda.

zanett
13. aug 2009

souhlas s ivett. bylo by dobre (i kdyz nemozne) vyslechnout si i druhou stranu, a mozna bychom se divili.

A k tomu, ze se kolos nevyjadril na to, co by delal, kdyby manzelka opet pribrala (v pripade, ze by se k sobe vratili): osobne myslim, ze by treba mohl zase (eventualne) odejit, ale zalezelo by spis na to, co by k problemu vedlo (pokud je to pravda, tak se ani nedivim, ze to sem nenapsal, protoze by byl rozcupovan na kousicky 😀 ). Pokud by onemocnela a pribrala (ci k tomu mela vazny duvod) - a tim nemyslim jen 5 kilo, ale pribrat 30 a nic s tim nedelat, to uz je na povazenou v kazdem pripade, ale pokud by pribrala nasledkem neceho vazneho, tak spousta normalnich chlapu v takove situaci manzelky neopousti, ale pokud pribere z lenosti a nezajmu, tak to se na me nezlobte, ale tohle prece musi vadit kazdymu chlapovi....Kdyz si vezmete mladeho, atraktivniho svihaka, ktery o sebe primerene pecuje a za 10 let se z nej vyklube nekdo, komu je to vsechno jedno, tak neverim tomu, ze byste si obcas nepomyslely na nekoho jinyho...Pokud se ovsem sejdou dva podobne typy (tzn. oba se o sebe prestanou starat), tak je to asi v pohode a nemaji si co vycitat....Neni problem, ze ma nekdo nadvahu, problem je nechut s tim neco delat....

evin1982
13. aug 2009

dievcata, mozno ma zastrelite, ale ja si myslim, ze KOLOS ma v niecom pravdu.

ja som tiez tucna, a mala som partnera, ktory mi to nevycital, miloval ma, vsetko bolo ok. to ze som priberala mi nikdy nevytkol. tak som si myslela, ze si mozem pekne papkat a zanedbavat sa dalej. a naraz to prislo! opustil ma pre krajsiu, vzdelanejsiu...
osobne si myslim, ze kazdy clovek, aj zena aj muz musia na sebe pracovat. MUSIA! aj vzhladovo, aj intelektovo!
ak maju obaja okolo 30... to je taky vek, kedy hormony u chlapov stale pracuju a neviem ci vy vsetky mate takych uzasnych a bezchybnych muzikov. neverim, ze tu vsetky mate dokonale tolerantnych, chapavych a milujucich muzov. predsa kazdy mame nejake chyby.
a Kolos ma prave takuto: sex mu chuti mozno viac ako inemu. niektoremu muzovi zase chutia rezne...tak mu ich vyrazate o sto sest! lebo mu to chuti, tak nech si da a nech je spokojny.
mozno sa aj jeho manzelka mohla troska posnazit. ved vyse 100 kg je fatk uz dost. okrem funenia a potenia pri sexe je to aj zo zdravotneho hladiska riskantne.

chlapy sa potrebuju chvalit svojimi polovickami a su hrdi na svoje pekne upravene manzelky.

a este nieco! ak mate takych muzov, co vas lubia take ake ste, tak naco chodite po kadernictvach, naco si kupujete kozmetiku? naco je tu hromada prispevkov o chudnuti?

urcite hovorite, ze chcete dobre vyzerat samy pre seba. a co teda jeho manzelka? to je uz fakt potupa, ked uz zene nezalezi na tom, ako vyzera.... poznam to z vlastnych skusenosti.
zena, ktora sa o seba nestara a zanedbava sa ma trosicka psychicky problem...

uznavam vsak aj to, ze to nebol dovod na to, aby KOLOS svoju zenu podvadzal...

snazim sa iba opisat problem z druhej strany a nie aby sme tu citali len nazory hrdych zien.
baby, nie kazda zena mame stastie na tych typickych dobrackych muzov...

pochopte to. a to, ze to urobil jedenkrat neznamena, ze to urobi druhykrat.

libka1
13. aug 2009

mne staci jedna strana, aj ked s oboma by to bolo zaujimavejsie...
dufam ze ti v tej restike povie ze si k...t a ze prisla len kvoli tomu ze chce zvysit vyzivne, howgh!

zuzu13
13. aug 2009

libka...no pekne si to zakoncila 😀 😀 😀 ...
ja sa priklanam k nazoru...je pekne, ze mala vytvorene podmienky...a aj moznost...to mam aj ja...ale keby som mala ist niekam cvicit, tak je to len vo vecernych hodinach a to uz fakt nevladzem...som rada, ze hodim sprchu a padam do postele...
nuz nech im to vyjde tak ako ma...su dospeli, tak im hadam nebudeme pisat tahaky... 😉 kazdy vie co od zivota ocakava...manzel sa chce pokorne vratit a byt dobry...a manzelka???mozno jej vyhovuje tento zivot...a mozno prave cakala na tuto chvilku....v kazdom pripade je to ich rozhodnutie... 🙂

zanett
13. aug 2009

evin - ja souhlasim a myslim (i kdyz vyrknu hodne nepopularni nazor), ze spousta zen (obecne) se boji, aby se neco takoveho nestalo prave jim, tedy aby je chlap neopustil kvuli hezci a stihlejsi, proto jsou na kolose jako vosy 😀 Mne je to treba celkem jedno, kolose chapu (ale neomlouvam) a jeho manzelce se docela divim (tedy tomu, ze tu situaci nechala zajit az tak daleko). Myslim, ze kolos to tu schytal za vsechny bidaky, ktery maji tu 'drzost', ze jim vadi neatraktivni manzelka 😀 Vite co se rika: chlapi potrebuji pohled, zeny potrebuji pocit. Na tom sice svet (manzelstvi) nestoji a nepada, ale nepodstatne to neni. Proste fyzicky vzhled JE dulezity (ne nejdulezitejsi), a jen oslivci rikaji, ze ne....

zanett
13. aug 2009

...sorry, na konci melo byt: 'Jen OSKLIVCI rikaji, ze ne.'

evin1982
13. aug 2009

zanett presne...tiez KOLOSA neospravedlnujem...ale treba sa na to pozriet aj z chlapskej stranky.

a myslim si, ze to ze schudla je len vysledkom toho, ze manzelovym odchodom troska zatrpkla, obrnila sa a povedala si, ze schudne, zveladi sa a VSAK ON ESTE BUDE POZERAT. vlastne ona tuzila, aby v nom znova schudnutim vyvolala city a naklonnost.

takze mu dovoli, aby sa k nej vratil.

inak, ja som po rozchode neschudla, aj ked som sa zaprisahala, ze zo seba urobim taku "kocku" ze byvaly na rit padne. a nestalo sa. dodnes mam nadvahu. za to,ze kolosova manzelka schudla, ze sa vzchopila jej odkazujem KLOBUK DOLU. za to ju obdivujem.

a to ze nebojovala s jeho mladsou priatelkou, ze im nekazila zivot telefonatmi atd...to nie je tym, ze bola ktovieako silna, ale preto, ze si sama uvedomovala, ze proti mladsej a krajsej nema sancu. tak sa hrala na silnu. ale aj tak ju obdivujem.

soniela
13. aug 2009

Můj manžel teď přibral 16 kg a miluju ho pořád. Možná i o těch 16kg víc 🙂

kolos
autor
13. aug 2009

Nezdrhol som a ani to nemienim robiť.
nepochybujem že všetky čo ma tu znosili majú skvelých mužov za ktorých by dali ruku do ohňa a tý ich budú milovať aj pri váhe 120 kg a vživote sa pri tom neobzrú po inej žene.
To že moja žena bola pribratá po pôrode som nijako neriešil - ako mi to tu niektoré vykrikujete- myslele som že schudne a bol som ticho celý rok, nič som jej nevyčítal. Ďaľší rok keď som videl ako jej to je jedno a priberá do katastrofálnych rozmerov, tak som začal taktne naznačova´t a tahať ju do hôr, dokonca som jej objednal a zaplatil fitnes trénera. Ani tam nešla, s tým že jej sa nechce.
A nenašiel som si hneď druhú, ale až po 2 rokoch, a to až po zistení že v aute sedím asi tak na 1/3 sedadiel a na zvyšku ona.
Budem teraz trocha drsný :ale som zvedavý aký intímny život by ste viedli ak by ste sa k intímnej časti partnera najprv museli doslova prehrabať. Samozrejme že vy viesť intímny život nepotrebujete, vy môžte aj na čisto platonickom základe. Totiž aj fyzickou láskou sa vyjadruje náklonnosť k druhému pohlaviu a aj k vlastnej manželke.
Nikde som nenapísal že moja manželka je sadlo, napísal som že bola samé sadlo.

tinika
13. aug 2009

kolos a tiez si myslim ze pomaly dalej zajdes tak ako Ivka 144

sue
13. aug 2009

Kolos, len nerozumiem rpečo sa k nej chceš vrátiť keď z tvojich slov necítiť žiadnu lásku a úctu?

Tie vety ako si si našiel druhú až po dvoch rokoch...to je akože obdivuhodné? Ja neviem...proste mi vadí ten tón,akým to píšeš... muž čo ľutuje,že stratil rok života s rodinou vyzerá inak 😔

(btw obzretie sa za nejakou peknou kočkou som polovičke nikdy nevyčítala,skôr sme sa pozreli spolu... za rozchod a spolužitie s inou babou by mal dvere ku mne zamknuté...)

krasulka
13. aug 2009

Fuu vas docitat 😀 😀 😀 kolos vies co je zaujimave? ze zrazu ked si manzelku opustil tak schudla a dala sa do poriadku 🙂 preco takuto motivaciu nemala aj pocas manzelstva? schudnut? nejak sa mi to nezda...asi tam bolo nieco ine ale to sa asi nedozvieme. Mne keby manzel povedal, milacik, velmi ta milujem, ale keby si na sebe popracovala tak je z teba riadna sexica, nezacneme spolu civicit? aj mne by s azislo trosku svaly dat do poriadku..TAk to isto znie lepsie ako ked si sa sa na jej sadlo pozeral s odporom. A isto tie kila nenabrala zo dna na den 😕 teraz je chuda, budes ju milovat a co ked zas priberie? a ozaj? ako si si isty ze zena stale caka na to ze sa k nej vratis? co ked uz ma davno novu lasku?

twinflame
13. aug 2009

kolos, skus este napisat nieco o tvojom pocite ohladom rodiny. Ty sa nechces vratit len k manzelke, mas predsa s nou rodinu. Skus napisat nieco na tuto temu - uvedomil som si, ze mi chyba rodina, zacal som si vazit pocit spolupatricnosti ku rodine ... uvedomil som si, ze ich obe mam rad ... Pohlo sa v tebe nieco take?

saska.t
13. aug 2009

sue cez riadky nikdy nepocitis ako to niekto mysli a uz vobec nie chlapi, ktori maju vyjadrujucu schopnost dost hroznu aj ked musim uznat ze kolos ju ma docela slusnu 😀
Aj tvoj prejav niekedy vyznieva omnoho horsie ako v skutocnosti je, niekedy mam pocit ze sa chces len hadat a akurat niekoho hned odsudit a v skutocnosti to mozno vobec nechces 😅

kolos ma ciastocne pravdu vzdy musia byt dvaja, ktori chcu ,aj ked jeho sposob je odsudeniahodny 😉

kolos
autor
13. aug 2009

sue, ja nechápem čo stále chceš. Prečo si myslíš že z mojich slov necítiť žiadnu lásku a úctu, niekoľko krát som napísal že si ju vážim. Je to len tvoj subjektívny pocit.
Čo sa tu mám znosiť pod čiernu zem ? Napísal som niekoľkokrát že to bola chyba a napísal som prečo som to urobil.
Krasulka , možno až môj odchod s ňou natoľko otriasol že si uvedomila kde je problém a možno preto mi dodnes nepovedala pol krivého slova. Všetky svätice čo ma tu tak pranierujete možno máte nadváhu tak max. 20 kg, moja žena mala 60 kg a to je značný rozdiel a ak teraz dobre počítam tak to je 40 !!!! kg.
Samozrejme že kilá nenabrala zo dńa na deň, ani ja som neodišiel od nej zo dňa na deň.
S manželkou som sa dohodol na večeri, nepýtala sa prečo a nebola nijako ironická. Povedala len dobre.

evin1982
13. aug 2009

krasulka - zrejme si necitala vsetky prispevky- on sa snazil ...zaplatil jej trenera... dal jej cas na to, aby mohla ist cvicit... nezmykal jej penazenku a nedaval jej 100 Sk vreckove ako ini hnusaci svojim chudiatkam zenam.

cudujem sa KOLOSOVI, ze sem vobec pise... my zeny sme ako osy niekedy. sue, mam pocit, ze zbytocne vyryvas.
ale zavidim ti tu sebaistotu.

kolos
autor
13. aug 2009

tak rodina - tým že som odišiel od manželky, nikdy som neprestal byť otvcom ,na dcéru som prispieval dosť, ako som napísal 5 tis.Sk mesačne o čom niektoré rozvedené ženy môžu len snívat, bral som ju do ZOO a na výlety, kupoval oblečenie a prispieval na všetko drahšie.
twinflame - keby sa vo mne niečo také nepohlo tak to tu neriešim. Svoju ženu som mal vždy rád, ale som chlap a ten potrebuje aj sex- je nám to geneticky dané. Prestať žiť sexuálne v mojich 35 rokoch je trocha tvrdé nemyslíte ?
Tak ako žena potrebuje pocit že ju má niekto rád, tak muž potrebuje aj ten telesný kontakt. Veď skúste abstinovať, určite vás bude manžel chváliť do nebies.

krasulka
13. aug 2009

evin, no my zial vychadzame len z toho co on napisal a to znelo velmi sebecky vsetky jeho slova. To ze ked schudla s ak nej chce vratit..ale co KED ZAS PRIBERE?? a to sa moze stat kazdemu..malokto je cely zivot stihly..

zuzu13
13. aug 2009

niekedy musi padnut clovek na dno ....aby pochopil, co je pre neho dolezite...kolos padol na hubu {obrazne}, ked zistil aku ma povahu priatelka....az potom pochopil, co opustil...
myslim, ze uz sme sa dost vyburili... 😅 ...kolos to vydrzal...{preto asi aj ten nick 😀 } ... 😀

kolos
autor
13. aug 2009

a tie feministické názory že som povrchný a sexistické prasa a ešte neviem čo.
Nie som povrchný ale aj ja mám svoje potreby, normálne ľudské a chlapské. Keby moja žena vážila pri výške 160 cm 70 kg, ani by som nemrkol a bol by som spokojný. Veď nemusela vážiť 50 kg.

centik
13. aug 2009

kolos ja mam tak isto pocit z tvojich slov, ze k svojej zene citis viac odpor ako lasku, ale mozno to len tak vyznie, podla toho ako pises,
vies co poviem ti to asi tak, ze keby sa omne chlap takto vyjadroval a ja si to tu precitam, tak by som sa asi prepadla pod ciernu zem 😒 ved ty si tu opisal zenu ktora nic nerobi len "zere a zere..."

v kazdom pripade.. prajem ti vela stastia nech sa tvoja zena rozhodne tak ci onak.. daj vediet ako to dopadlo 😉

ronie
13. aug 2009

centik přesně tak, není třeba víc dodávat, pokud zde kolosi napíšeš, jak ses musel prohrabávat kdovíkam nediv se že tě tu ženský nazvou sex.prasetem to je ještě slabej odvar 🙄 Je mi jedno jak to bylo, je mi jedno že tvoje žena určitě udělala taky chyby, ale ty se o ní vyjadřuješ sprostě a i kdyby můj zahnul a kdovíco, tak by to rozhodně nepsal veřejně a může si myslet co chce, ale tohle by člověk, kterej někdy miloval opravdu neudělal 😝