Ako sa vyrovnať s rozchodom?

alinaa
6. feb 2015

Prosím,, viem, že s tým máte mnohé skúseností. Poradte ako sa s tým vyrovnať, ako to prekonať.
Tento týždeň sa so mnou partner rozišiel po 5 ročnom vzťahu. Bol to obrovský šok. Nikdy by som to nepovedala. Bola som na neho strašne naviazaná, veľmi ho ľubim a ani len nechcem pomyslieť na budúcnosť. Všetky moje sny sa rozplynuli v jednom momente.
Dobre, nemali sme deti, ani nebývali dlhšie spolu, ale citom nerozkážem. Je to ukrutná bolesť. Ako to mám zvládnuť. Najhoršie je, že mám pred sebou dôležité skúšky v škole, ani len netuším ako sa mám nato pripraviť, keď nemyslím na nič iné, len na neho.

katkasmutna
10. jún 2015

Ahojte.Stalo sa mi , že má tiež nechal priateľ. Po 6 a pol roku . Konečne sme plánovali spolu bývať. Len čakáme na jeho rozvod.vsetko bolo o.k.doobeda spolu.nieco sme vybavovali, nákup, pomilovali sme sa poobede napísal, že koniec.vobec neviem, ako to zvládnem. Ešte keby som ho nevidela, ale v práci sa vidíme. Celá som roztrasena. Aj dovolenku máme spolu s deťmi zajednanu. Nič zlé som neurobila.tak nechápem. A aj tak si celé dni píšeme. A má ma rád. To viem.

danielacool
10. jún 2015

@katkasmutna Na jeho rozvod? On je zenaty? Je mozne, ze sa vratil k zene....

stano4000
10. jún 2015

@alinaa kazda bolest preboli... nehladaj dovody tvojho zlyhania, aj tak ti k nicomu nepomozu. zmen trosku svoje zabehnute zvyky, rob to na co si nemala cas poslednu dobu. vrat sa ku veciam ktore si robila pred vztahom.

ak nic z toho nemas, tak pravdepodobne problem sposobila nekompatibilita vas ako ludi... ak ste nekomunikovali, nezdielali spolocne zaujmy (to je aj to ze ste mali iba spolocne zaujmy!).

malinka_pralinka
10. jún 2015

@alinaa velmi velmi podobny rozchod som pred casom zazila aj ja, boli sme spolu cez 5 rokov, zacali sme spolu byvat, a nejako sa to zacalo kazit, snazila som sa o komunikaciu ale druha strana vzdy ostala mlcat, trvalo to daky cas, nenabrala som silu sa rozist, az v podstate na moje naliehanie konecne slovo povedal on, ze rozchod... bol to pre mna na jednu stranu sok, na druhu stranu mi odlahlo, ze sa to konecne nejako vyriesilo...

doteraz netusim, co presne sa v nom odohravalo cely ten cas, ja som ho lubila, on mna vraj uz nie, no velmi podobne ako si pisala... a rozisli sme sa mesiac pred mojou jednou velmi tazkou pracovnou skuskou... tiez som myslela, ze to nezvladnem....az mi kamaratka povedala, ze ci mi nestaci spackany vztah a chcem si pokazit aj pracovny zivot... tak som sa zatala, skusky som urobila a bola som na seba hrda, ze som to zvladla 🙂 a zaroven mi to ucenie pomohlo trosku zabudnut na tu bolest po rozchode

uz preslo viac ako 2 roky - a s odstupom casu to povazujem za velmi dobre rozhodnutie, konecne sme sa obaja uz netrapili (aj ked vraj on sa trapi teraz este viac, lebo si uvedomil, o co prisiel)... a ja som zrazu stretla niekoho celkom ineho, s kym som velmi stastna a nikdy by som to nemenila 🙂

jasne, teraz to boli, a este nejaky cas aj bude... ale vsetko sa pre nieco deje... a uvidis ze sa ti casom ulavi a zivot ti prinesie niekoho, s kym budes mozno nakoniec ovela stastnejsia 🙂

katkasmutna
11. jún 2015

@danielacool Ahoj. Určite sa k nej nevrátil. To je sto percent.cakal tak dlho na rozvod, lebo ona chlasta a nechcel od detí. Tam isto problém nie je, že by sa k nej vrátil. Aj keď bude bezo mňa, tak s ňou isto nie.