Ako sa vyrovnať s tým, že partner nechce dieťa?

zrzuska
20. jan 2007

Ahojte snazilky 😵
Velmi by som uz chcela dieta ale moj partner este nechce. Aj napriek tomu, ze s najväcsou pravdepodobnostou budem mat problem otehotniet, pretoze mam nepravidelny cyklus, partner nechce o snazilkovani ani pocut. Som z toho zufala a neviem ako mu mam vysvetlit, ze moj cyklus nie je dobry a preto je lepsie zacat skor ako este rok alebo dva cakat a potom zistit, ze to ozaj nejde a cakat a trapit sa dalsi rok.
Poradte mi ako zvladnut bez slz to dlhe cakanie na jeho rozhodnutie? Ako mam byt v pohode, ked ja velmi babätko chcem a on chce stale cakat? Ako mam byt v pohode ked vzdy ked dostanem mrchu on sa tesi a ja placem?
Uz vyse pol roka praktizujeme prerusovanu suloz a aj napriek "nehodam" v plodnych dnoch z toho nic nebolo. Co ak sa mi nebude dat otehotniet, ked sa on uz konecne rozhodne mat dieta?

katrenka111
25. apr 2011

@dajna11 Pekné Velkonočné ranko... no presne tak, to som už od vviacerých bab pocula, ze vekom je to horšie.....
Diky za všetky rady...dufam že ten moj pride k rozumu a bude nad tým rozmyslať.....

dajna11
25. apr 2011

@katrenka111 za málo,vela nervov s ním 😉 😉 😉

dai
1. máj 2011

davam len odpoved na otazku necitajuc diskusiu...
ja by som sa s tymto vyrovnat nedokazala a tato tema patrila medzi jednu z prvych vaznych ktore sme preberali... samozrejme by bolo ine, keby do toho prisla choroba a tak, zeby sme deti nemohli mat, ale myslim ze to by sme riesili adopciou...
ale keby mi muz od zaciatku vztahu tvrdil ze dieta 100% nechce mat - asi by som z toho vztahu radsej vycuvala, poznam par ludi, ktori takto rozmyslaju - poznam ich uz roky... ich priatelky si stale myslia ze sa zmenia - maju po 30 a stale cakaju... a ich partnery nazor nemenia ☹

katrenka111
1. máj 2011

@dai ahoj, no vies je to u kazdeho ine.... niektorí muži chcu babo, len sa na neho akosi este necitia.... no skratka muži su iní ako zeny.... Ale kebyže viem ze moj 100% dieta nikdy nechce tak tiež by som zutekala kade lahsie....

dai
1. máj 2011

urcite ano katrenka111,
my sme tiez zacali chodit spolu relativne mlady s muzom a v tom veku sme sa ani jeden na dieta necitili... ale vedeli sme ze raz v buducnosti deti chceme - to je rozdiel... aspon pre mna.
Su ale , ako som pisala v prispevku muzi, pripadne aj zeny, ktore maju v tejto otazke velmi jasno - a ako som spominala z mojej skusenosti sa tento nazor nemeni ani vekom 😔

zuzanka751
4. máj 2011

ahojte
ja som tiez velmi smutna z mojho manzela, pretoze nechce druhe dieta ☹ neznasam ho, lebo meni svoj nazor z tyzdna na tyzden - uz mi par krat povedal, ze chce dieta ale aj, ze nechce ...no a vcera opat povedal, ze nechce mat dalsie dieta a uviedol aj dovody ako financie a moja podrazdenost...
uz som si povedala, ze ok tak nebudeme mat druhe dieta...lebo tymto ma len zranuje a aj hneva
poradte mi co mam robit... 😢

meandra
9. máj 2011

@zuzanka751 Nikdo ti poradit nemůže. To musíš jen s manželem. Přemlouvání ale nemá cenu, dítě musí chtít oba. Zkus se na to podívat manželovýma očima. Třeba má opravdu strach, jak by utáhl rodinu. Co si budeme povídat, je to na chlapovi, hlavně prvních pár let. Může mít problémy v práci, strach, že o ni přijde. Určitě bych nenaléhala a pár měsíců o dítěti nemluvila.

meandra
9. máj 2011

Tady je odkaz na docela zajímavý článek.
http://ona.idnes.cz/na-partnerske-krizovatce-ja...

katrenka111
4. jún 2011

Baby z temy ja strasne chcem a on nie...preco nam zamkli temu??? tak podte teda seeem...

sisisi
5. jún 2011

@katrenka111 ahoooooooooj! neviem preco ju zamkli.. dobre by bolo, keby radsej tieto tisic rocne temy mazali a nie nove, aktualne zatvarali, aj ked je pravda, ze casto sa v tych starych baby vela docitaju.

bubbble
18. aug 2011

ahojte.. najde sa tu aktualne niekto? 🙂 ja mam iba 19 a moj drahy 20, obidvaja sme na VS.. cize planovanie miminka za straaaasne dlho, neviem ako to vydrzim ☹ teraz sa kamaratke narodilo babo, tak ma to este viac chytilo, tiez mu uz zacinam liezt na nervy.. ☹ takze ostava mi len stale silno dufat, ze "kvapky lasky" obsahuju spermie 😀 a cakat kedy sa posmykne.. ak sa tu najde nejaka spriaznena dusa, budem rada 🙂

chanae
18. aug 2011

@bubbble.. vydrzis aspon kym nevystudujete 🙂.. pretoze kym nepracuje ani jeden z vas v dnesnej dobe je tazko uzivit dvoch ludi nie to este troch 😔

seminkads
18. aug 2011

@bubbble plne suhlasim s @chanae my sme sice davno po skole,mame polrocne babo a ja sa musim vratit do prace,pretoze uz teraz sme v minuse ☹

bubbble
18. aug 2011

@chanae
@seminkads
uaaa ale ja dostudujem za 6 rokov, este som aj teraz menila skolu a idem zase od zaciatku.. a to budem mat 25 ☹ a to mi pride uz vela. ja viem ze je to nelogicke a nerozumne teraz nieco riesit, ale zase keby sme sa mali stale riadit len rozumom.. 🙂 ked uz by to prislo, urcite by sme to nejako zvladli - museli by sme..

chanae
18. aug 2011

@bubbble museli by ste ale zit od vyplaty do vyplaty a mysliet na to ci budes mat cim zaplatit ucty tiez nie je dobre 😔 .. a zial dieta je vazna vec kde sa treba riadit aj rozumom..
a su aj zeny ktore maju prve dieta tesne pred 30tkou- ak nemas zdravotne problemy tak 25nie je tak vela..

lindulak
21. aug 2011

@bubbble podľa mňa je 25 úplne v pohode, ešte aj skoro na dnešnú dobu. čo ťa škola nebaví? nemáš aj iné túžby, ktoré by si si naplnila, kým nemáš dieťa? napr. cestovať, letné stáže, brigády v zahraničí? získať trochu nadhľad a prehľad v živote, na to sú takéto skúsenosti dobré. a tiež si nasporiť nejakú rezervu... ako dlho ste spolu s priateľom? mať dieťa je náročné, aj s pevným zabehnutým vzťahom to zamáva, viem to podľa seba aj mamín v mojom okolí. ozaj máš čas 😉 veď by ste určite nemohli obaja ďalej študovať, teda ak by vás neživili rodičia. ak by vás aj živili rodičia, ak pracujú, kto by sa staral o dieťa? asi ty nie? teda by si nestíhala študovať ak rodičia robia?

lindulak
21. aug 2011

@meandra veľmi pekný a pravdivý článok. myslím, že to každá žena vlastne vie, len sa s tým ťažko zmieruje ☹ ale je to pravda, keď partner dieťa nechce, netreba ho nútiť za každú cenu. ale malé postrčenie je často na mieste - u mnohých mužov, aj toho môjho 🙂

mimuska981
31. jan 2012

ahojte aj ja mam takz problem moj partner nechce baboo i naprik tomu ze uz jedno ma so svojou bzvalou priatelkou

pet.s
21. nov 2012

já to řešila rozchodem...i když se mi po něm po letech moc stýská..byla to velká láska a dost jsme si seděli...ale dítě pro mě bylo priorita....dnes si s ním píšu jako kamarádka, žije v zahraničí a doma mám krásnou a milovanou holčičku...člověk asi musí volit dle vlastní priority.....

cucuska
21. sep 2015

je táto téma ste in ?
neviem ako sa s ním o tom baviť.
mám 30,jednu krásnu dcérku 8 ročnú doma s bývalým a terajší partner, ktorého veľmi ľúbim nechce dieťa. Teda aspoň zatiaľ nie. Podľa mňa je to v jeho pohodlnosti :(. SMe spolu 5 rokov a ja mám pocit, že by sme to mali niekam posunúť. Nechcem žiť een z pracovných úspechov, ale aj z úspechov svojich detí :(

lucka8787
18. mar 2016

Ahojte, trosku osviezim tuto temu....mam 28, partner 34.obaja mame pracu, byvame vo vlastnom (nastahovali sme sa pred styrmi mesiacmi), uz dlhsie tuzim po rodine, len som cakala kym sa dame na "poriadok".za dva mesiace koncim skolu...stale len cakam, kym sa priatel spamata, jeho dovody, preco sa este nezacat snazit o babo su, ze "este musime volaco posetrit",a ked zacnem temu tak jeho odpoved je "aj to bude" a prevo to tak silim..poslednu dobu som stale smutna, stale mu to pripominam..pripadam si uz ako blazon.ja nevidim dovod preco este nie ale on stale nejaky ma.ze on nechce aby tomu malemu potom nieco chybalo...to nechcem ani ja ale nemam zrovna pocit ze zijeme z ruky do ust. Som uz unavena z toho vecneho prosikania.casto sa kvoli tomu aj pohadame.neviem dokedy mam este cakat, ved roky uz na to mame....

zukuvi
18. mar 2016

@lucka8787 ver tomu ze ked uz budete mat babo,sam sa bude cudovat ze co tolko cakal 🙂 netlac ho ale na 2.str. nech ta zase nenecha cakat roky!

lilianka414
18. mar 2016

@bubbble ak by v kvapkach lasky boli nejake spermie tak mam toooolko deti ze az 😀

pehulka2981
18. mar 2016

@lucka8787 ak môžem niečo napísať neokladat babo lebo môže byť neskoro poznám také dve majú 30 a chcú a nedarí sa vek robí svoje a to dosť! Tiež odkladali že byť, robota, peniaze teraz všetko majú a babo nikde len návšteva lekárov čo nevedia pomôcť ☹

lucka8787
18. mar 2016

@zukuvi snazim sa ho do toho netlacit, len mavam casto slabe chvilky...a zacinam mat pocit ze si zamerne hlada vyhovorky. A prave toho sa bojim ze to bude este na dlho.tuzim po dietatku uz dlho a on to vie, len tiez som chcela aby sme boli zabezpeceni.a ked uz sme tak nic.len sluby. Ja som trpezlivy clovek ale len do istej miery...Musela som sem napisat, som uz zufala.

lucka8787
18. mar 2016

@pehulka2981ja to vsetko viem a aj to okolo seba vidim...milionkrat som mu to vysvetlovala a aj som sa mu vyhrozila ze kym sa on zbada tak moze byt neskoro, ze uz nemusim potom chciet aj ja...nepomohlo....

zukuvi
18. mar 2016

@lucka8787 bud ano alebo nie, vsetko ostatne su vyhovorky. tak nejak sa hovori...
ak clovek chce tak nebude cakat ani na dom,ani na karieru atd.. my sme byvali u svokrovcov, dom v nedohladne, skola rozrobena, a jedneho dna nam "preplo" a uz sme cakali babo 😀. vsetko sa da, ak sa chce. daj mu este cas,ale ako hovorim,nie roky! drzim palce!!! 😎

lucka8787
18. mar 2016

@zukuvi dakujem za povzbudenie..nic ine ako cakat mi ani neostava...alebo to potom vyriesit radikalnejsim sposobom...

lucka8787
18. mar 2016

@zukuvi ved to, ze ak clovek chce tak sa da..len on asi nechce tak velmi..

lucka8787
30. mar 2016

Mala som s nim pokec o tom....jeho vyjadrenie bolo, ze mu to pripada ako vydieranie z mojej strany..takze mi neostava nic ine ako cakat...neviem