Ako sa vyrovnať s tým, že partner nechce dieťa?

zrzuska
20. jan 2007

Ahojte snazilky 😵
Velmi by som uz chcela dieta ale moj partner este nechce. Aj napriek tomu, ze s najväcsou pravdepodobnostou budem mat problem otehotniet, pretoze mam nepravidelny cyklus, partner nechce o snazilkovani ani pocut. Som z toho zufala a neviem ako mu mam vysvetlit, ze moj cyklus nie je dobry a preto je lepsie zacat skor ako este rok alebo dva cakat a potom zistit, ze to ozaj nejde a cakat a trapit sa dalsi rok.
Poradte mi ako zvladnut bez slz to dlhe cakanie na jeho rozhodnutie? Ako mam byt v pohode, ked ja velmi babätko chcem a on chce stale cakat? Ako mam byt v pohode ked vzdy ked dostanem mrchu on sa tesi a ja placem?
Uz vyse pol roka praktizujeme prerusovanu suloz a aj napriek "nehodam" v plodnych dnoch z toho nic nebolo. Co ak sa mi nebude dat otehotniet, ked sa on uz konecne rozhodne mat dieta?

zrzuska
autor
25. jan 2007

megie 😀
ani nevies, mozno nas vsetky babatko predbehne a termin snazilkovania sa mu bude zdat moc daleko 😉

megie
25. jan 2007

Bodaj by, ale to by muselo byť dobre mazané,aby okabátilo moje tabletky 😀 šak raz sa dočkam... 🙂

trelka
25. jan 2007

zu.za, poslala som Ti vcera internu postu.

zu.za
25. jan 2007

trelka - aj ja som uz odpisala, vcera to tu nefungovalo...

droby
25. jan 2007

zrzuskaaaa sak to je fantastickee 😀 ani to tak dlho netrvalo a za rok si oppijaj cajiky, daj telo do poriadku nech sa tam babatku paci...
my tiez planujeme termin snazenia, najprv padlo ze 3.2. no ja nie som proti, ale akurat cestujeme na lyzovacku s nasimi tak nic z toho, tak sme sa bavili ze to posunieme a aby mal cas sa pripravit tak aj o pol roka, akurat skuncim rocnik a do dalsieho nemusim ani nastupovat 😉 myslim ze za ten pol rok si este zabezpecime vsetko poriadne a on bude mat kopec casu sa na to pripravitm ze to uz nebude len rozpravanie o detickach 🙂
Tesiiim sa strasne za teba, viem ake to je...

droby
25. jan 2007

megie: ja mam 20 a on 22 a za polroka 23 a tiez chce byt "mlady tato" tak v tej jeho 23 a mojej 21 je to realne. aj moj vravel ze este dlho a nie a pozri uz aj mena vybral 😀 to aj ten tvoj bude pomaly zkracovat ten cas a skracovat, ze nakoniec to bude zachvilu.... zober si par rad jak sme ich prehovorili a spracovali my a urcite to zaberie aj na toho tvojho...

megie
26. jan 2007

Ahojte.Droby, čítala som si všetučko všetko, môj priateľ ma už vela krat videl plakať kvôli bábu... ale 19 rokov je 19 rokov... Ja viem, teraz sa dušuje, že NAJskôr v JEHO 25tke, ale ja myslím, že ked už budeme spolu bývať a budú nejaké peniažky, že sa nechá "zlanáriť" 🙂 😀 teraz mi nepomôže ani svätená voda, tak musím byť trpezliva. A máte pravdu,že cez zimu sa čakanie zdá dlhé...aj tie Vianoce na to tak blbo pôsobia - na tú túžbu. Lebo mi dúfam rýchlejšie ubehne 🙂

droby
26. jan 2007

megie, aj moj sa dusoval ze niee, a pozri ho teraz sa sam vytesuje. a prislo to zrzu, tiez som si uz ponariekala, vysvetlovala, ze jednoducho uz velmi chcem babo, ze citim taku prazdnotu bez neho a malo by uz prist.... no chapal ma ale musel sa chvilku sam s tym vyrovnat ale u nas to bolo hlavne preto, ze sa necitil ze nas zabezpeci, lebo sa pristahoval z dediny a rok a pol trvalo kym si nasiel dobre platenu a pohodovu robotu, kde ma vlastne istotu ze o nu nepride a bude sa moct postarat o nas.. no a ma 22, ci ze aj ten tvoj nebude podla mna cakat do 25 😉 a to je uz o par rockou skor, no nie?

megie
26. jan 2007

jasan... už sa na to moc moc tešim... 😉

droby
26. jan 2007

tak len drzim palceky nech cas rychlo prejde a coskoro sa pustite do snazilkovania. my uz o pol roka 😀

emjee
27. jún 2007

poleva • 27. jún 2007 o 08:42
ahojte, mám dosť vážny problém, veľmi túžim po dieťati, ked vidím tehotnú ženu som rozčúlená, je mi sem tam do plaču,môj priateľ dieťa nechce zatiaľ, vraj mu už leziem s tým na nervy, ale ani sa mu nečudujem, lebo mu to opakujem každý druhý deň.vraj máme dosť času a kde sa vraj ponáhľam!
podotýkam, že on dieťa má /skoro dospelé /
je tu niekto s takým problémom?
dakujem vopred

claria11 • snž • 27. jún 2007 o 08:48
poleva myslim,ze to pride,ale musis byt trpezliva a netlac na neho,chlap to nema rad,ak ho budes do niecoho nutit... sem tam mu len ukaz ake zlate babatko,ale nie kazdy den,alebo kazdy druhy, postupne to pride,ked si aj on uvedomi,ze by take chcel... mojmu to tiez dost dlho trvalo,ale az teraz ked uz rok spolu byvame sme zacali snazit...

titkovamiriam
27. jún 2007

Poleva mam taku kamosku!jej manzel je strasny sebec chce si len uzivat/zaraba aj 70 000mesacne/a nechce sa o nu delit.No ona uz niekolko rokov tuzi po babatku. Ma uz cez 30tak biologicke hodiny tikaju!Dokonca sa uz nesmie so mnou a kamoskou stretavat lebo sme porodili mimi.

Je to smutne ked sa v tomto neviete zhodnut.Moj terajsi partner ma tri dospele deti a Marekovi sa strasne tesil.
Mozno ten tvoj nechce prezivat znovu to staranie sa o mimi kedze on to uz zazil.

redkvicka
27. jún 2007

Ahoj poleva, ja som tiez chcela babatko hned a moj manzel nechcel, ale to chce cas. A teraz sa uz 2 roky snazilkujeme, dokonca mame ziadost o adopciu, podla mna naozaj muzi su v tomto uplne ini. Zeny chcu vsetko hned, aspon ja som taka, a obycajne vsetko dopredu, ved nenadarmo sa hovori, ze s niekym chodis a uz vidis svadbu, mas svadbu a uz vidis dieta, muzi tak vobec nerozmyslaju, takze neviem ako si stara, ale hlavne klud. Ked bude spravna chvilka porozpravaj sa o tom .

sue
27. jún 2007

Megie, čo si to tu písala pred pár mesiacmi ? 😉 😵 😀

redkvicka
27. jún 2007

Naozaj, neuveritelne, co Megie pisala.

aliva
4. júl 2007

..ach, ach. Pridávam sa k vám! Mám 27 a už by som aj chcela bábo. Mám sice fajn prácu, ale roky mi utekajú a viem, že ak sa nerozhodneme teraz, tak asi nikdy.. Máme byt, auto, zázemie..proste nemáme s manželom zle. Ale je to veľké rozhodnutie!
Ja by som si vedela predstaviť ostať na materskej, ale manžel je o rok starší, a jemu dieťatko nechýba. Viem, že keby bolo, bol by "vytrasenejší" než ja, ale nechcem ho nútiť. Asi pred mesiacom sme mali vážny rozhovor na túto tému a povedala som mu, že buď tento rok, alebo vôbec.. No a odpoveď bola....vôbec.
Ale zase včera mi povedal, že nad tým dosť rozmýšla v poslednej dobe.
Keď som si prečítala vaše príspevky, som aspoň rada, že niesom sama. 😒

num7976
6. júl 2007

no...
ja som tu nova ale ked si tak citam tie temy,tak viem,ze do viacerych by som sa vedela zaradit.Lebo mam sice len 21 rokov,ale moja tuzba po babatku je taka velka...no skoda,ze mojho partnera az taka velka neni,vravieva,ze babatko chce mat,ale stale sa citi byt na to moc mlady a stale vravi,ze na to mame este cas...on ide mat 23,no naco mame cakat?radsej teraz ako by malo byt neskoro!neviete mi nejako poradit,ako ho trosku nakopnut?

ritaklea
6. júl 2007

ahojky num, tak ta tu vitam..

ritaklea
6. júl 2007

holky, aj ja by som chcela, ale moj manzel nechce, lebo je priskoro. vraj ak sa nam pritrafi, da sa podviazat. ach jaj.... 🙂

num7976
6. júl 2007

no caves,teba od niekial poznam.. 😉

ritaklea
6. júl 2007

sa mi zda, ze aj tvoje meno poznam 😀

no neviem neviem.

zeby cvachta, paluch?

ritaklea
6. júl 2007

num, mas IP - to je interna posta.

num7976
6. júl 2007

no nika uz mam mozes vidiet aj na fotos,ale musim si zmenit,lebo aby som tam bola sama,tak musim najst nejaku normalnejsiu...pozrem postu..

zrzuska
autor
6. júl 2007

num ja ti len poviem zo svojej skusenosti, ze ja ked som draheho stale prehovarala a nariekala a vymyslala a vysvetlovala, ze to moze trvat dlho, tak to malo opacny efekt aky som si priala. cize sa este viac branil a hneval a nechcel o detoch ani pocut. takze som to nechala tak. vedel o tom, ze babo chcem ale uz som mu o miminku nehovorila nic. a sam potom postupne menil nazor. uz sa tak nebranil. potom sme uz mali aj sexik naostro. no plodnym dnom sa vyhybal, vtedy to bolo prerusovane. no a neskor mi zistili zvyseny prolaktin, tak som mu vysvetlila, ze tak teraz to problem bude. lebo mi to aj doki vravel. mala som ist do lubochne. kupila som si aloe vera, namiesala velikansku misu caju plodnosti (tu z fora) a drahy pristupil na to, ze nechame to na nahodu. cize sme sa nechranili. a predstav si, vyslo to na prvy sup. obaja sme boli z toho mimo, lebo sme to vobec necakali, kvoli tomu prolaktinu.

takze chce to trpezlivost a partnera do nicoho netlacit. mne to povedalo vela kociek tu na fore a neverila som. ale teraz viem, ze mali pravdu. takze vela stastia 😵

num7976
9. júl 2007

zrzuska diky za radu,no moc si ma nou nepotesila,ale asi mi neostava nic ine,len sa nou riadit,lebo ked nad tym trosku pouvazujem,tak mne by to tiez liezlo na nervy,stale rozpravat o tom istom,takze nechame to na nahodicku a ktovie casom mozno sa aj nam postasti v dohladnej dobe 😉 ..

a gratulujem k babatku..

poleva
9. júl 2007

milá zrzuška myslíš si že ticho tomu pomôže? ja mu to hovorím každý den ,ako mám byť ticho ked nemôžem... a už aj plačem

zrzuska
autor
9. júl 2007

poleva pozri sa. my sme sa uz kvoli babatku tak zacali hadat, ze som to uz videla na rozchod. takze ja som bola nutena to fakt nechat tak. chlapom vsetko dochadza pomalsie. reaguju prchko a az neskor si porozmyslaju nad vecami. a velmi vela bab tu na fore mi hovorili, aby som na neho netlacila. a sama som ostala prekvapena ako pomaly menil nazor.
ja som mu o tom hovorila stale kazdy den. furt som mala nieco ohladom dietata. co som cez den citala, ake dieta som videla a ze by som chcela uz dieta. nech nieco pre to urobime aby to bolo realne skor..... bla bla.... a drahy reagoval velmi prudko a este viac sa branil. dokonca uz nemal chut ani na sex, pretoze si myslel, ze je to len kvoli babu. cize asi ta zlata stredna cesta je naj. a fakt na partnera netlacit.
ja som tiez plakavala. na velku noc na chate som sa totalne zrutila a revala som vkuse, ze nevedeli co somnou maju robit. a myslis, ze to draheho obmäkcilo? prave naopak.

zrzuska
autor
9. júl 2007

num dakujem za gratulaciu. 🙂

vsetkym vam prajem aby vasi partneri zmenili nazor aspon tak ako ten moj. 😵

pency
9. júl 2007

zrzuška a dokedy treba byť ticho? nedá sa to...

ritaklea
9. júl 2007

ja som mala tehotnu kolegynu a uplne som slintala a chcela som tiez, no manzel akosi cuval. potom som mala novu pracu, prestala som tlacit a dohodli sme sa ze uz by sme aj mohli. no jedneho dna sme si zaplatili dovolenku a povedali sme si, ze super takto pochodime este zo dva rocky a urobime si mimi potom. no a este v ten mesiac som si spravila test a mimi bolo na ceste. a sme stastny ako blechy a uz sa tesime na spolocnu dovolenku. ta bude este lepsia, no nie? 😀

zienky mozno fakt staci netlacit. tlacte tu na koniku na nas 😀 😀 😀