Ako sa vyrovnať s tým, že partner nechce dieťa?

zrzuska
20. jan 2007

Ahojte snazilky 😵
Velmi by som uz chcela dieta ale moj partner este nechce. Aj napriek tomu, ze s najväcsou pravdepodobnostou budem mat problem otehotniet, pretoze mam nepravidelny cyklus, partner nechce o snazilkovani ani pocut. Som z toho zufala a neviem ako mu mam vysvetlit, ze moj cyklus nie je dobry a preto je lepsie zacat skor ako este rok alebo dva cakat a potom zistit, ze to ozaj nejde a cakat a trapit sa dalsi rok.
Poradte mi ako zvladnut bez slz to dlhe cakanie na jeho rozhodnutie? Ako mam byt v pohode, ked ja velmi babätko chcem a on chce stale cakat? Ako mam byt v pohode ked vzdy ked dostanem mrchu on sa tesi a ja placem?
Uz vyse pol roka praktizujeme prerusovanu suloz a aj napriek "nehodam" v plodnych dnoch z toho nic nebolo. Co ak sa mi nebude dat otehotniet, ked sa on uz konecne rozhodne mat dieta?

num7976
11. júl 2007

jaj atmosku ako atmosferu?to som ja ale hlupa!no napriklad vzdy pusti zakazdym daku novu hudbu,nejaku vzdy nachysta a ked pusti,tak sa uz len smejem,lebo viem co nasleduje.. 😀 alebo donesie nejake ovocie a krmi ma no a potom mi ho niekde polozi a potom papka zo mna,alebo mi urobi bunker z poschodovky...no hocico...to za to ja nic take,vzdy on naznaci kedy sa ideme milovat,no a ked mi to vyhovuje,tak suhlasim ked nie,tak ho drazdim nech ho trosku potrapim.. no a ked nenavrhne tak mu len poviem,ze mi nieco chyba a uz fachcime.. 😉

num7976
11. júl 2007

no ale zase nie vzdy,lebo stale nemame moznosti byt stale samy takze ked sme tak uz aj tusim,ze bude nieco uhravat..

num7976
11. júl 2007

idem domkov,tak sa majte pekne a prajem pekny dnik.. 😎

ritaklea
11. júl 2007

ty nemravna... ze furt by si to robila... 😀 😀 😀

karkulka55
14. nov 2007

....neda sa s tym vyrovnat... ☹

karkulka55
14. nov 2007

keby som aspon vedela co robit, ako ho presvedcit...len povie, ze vsetko raz bude, ale kedy??? ☹

janazuza
14. nov 2007

...ako mam presvedčiť manžela, že chcem este dieťa a syn potrebuje súrodenca? ☹

jacka
14. nov 2007

janazuza,aj ja som skúšal možne aj nemožne a nič.Ešte aj svora povedal mužovi,že druhé už nie.Tak čo mám robit.
Musi príst sám na to čo je nalepšie.lenže ked začne chlap rozmýšlat tak to fakt stojí za to 😉 .

rybca
14. nov 2007

jacka - a to akoze muz sa riadi tym co mu povie mamicka? co je svokru do toho ci ano 2. dieta ci nie?

karkulka55
14. nov 2007

jooj co by som ja dala aspon za to jedno...
inak tie svokry su fakt bohovske 😒 moja by bola najradsej keby nebolo ani to jedno, teda bolo ale nie aby ho mal so mnou...

fiallinka
14. nov 2007

zrzuška: víš, podle mne hodně taky záleží, kolik roků má tvůj přítel a jaký je. Já mám zlatého chlapa, odjakživa jsem věděla, že bude skvělý taťka, ale on (známe se od 18) pěkně dlouho tvrdil, že dítě ještě ne, a že kdoví jestli, a že se necítí... já jsem to viděla podobně, a pro mimčo jsme se rozhodli v mých 27, jeho 28. Už ho chtěl, viděl známé, kteří mimčo mají, těšil se - no, ale už se nám to dva roky nedaří a máš vidět, jak je z toho zdrblý, teď se ukazuje, že ho chce fakt hodně. Tím vším chci říct, že holky v tom mají většinou jasno dřív, ale chlapům dlouho trvá, než opravdu mimčo chtějí (ne všem, jasně..) a může se stát, že když ho budou mít brzo, opravdu si pak někde můžou kompenzovat pocit, že jim něco uteklo. Každý má svůj čas, ideální společný asi nenajdete, když ty chceš už te´d, ale stejně bych ho nenutila násilím, ani brekotem, prostě bych se ještě na chvíli přizpůsobila, a myslím, že na to velice brzo přijde sám. Teď kolem vás možná ještě tolik dětí není, ale uvidíš, že ho to brzo trkne. Teda, pokud je mu podobně co tobě.... Z mé zkušenosti - mí kámoši se na děcko opravdu cítili tak nejdřív kolem 26, spíš později 🙂.

rybca
14. nov 2007

karkulka - tak to moja svokra cakatelka zatial ani nevie,ze sa snazime, ale keby vedela, tak by ju asi porazilo, ta sa so mnou ani nebavi za to, ze je jej syn so mnou..🙂

karkulka55
14. nov 2007

fiallinka: zrzuska uz caka mimi...ta uz to vyriesila 😉
moj ma skoro 30 a na dieta sa veru neciti, tak neviem kde je teda ta hranica...

karkulka55
14. nov 2007

rybca: to fakt? a preco sa s tebou nebavi?? ani ta moja sa so mnou nebavi..co uz, "trpim" tym ako pes 😎

rybca
14. nov 2007

tak dovodov by bolo asi viac: ze som tucna, ze pri prvej a jedinej navsteve (praktickej, niesli sme nakup, ktory by priatel sam neodniesol) som nechcela ostat, sama som bola nervozna a ona ledva hladala slovenske slova, no proste stres a vyvrcholilo to navstevou ich pribuznych, kde boli ja priatelovi rodicia, ked sme tam prisli, oni sa bez slova zodvihli a odisli prec, akoze ponizenie neskutocne, no a odvtedy nic, ked ich stretnem v meste, tak pozdravim, nech nie je este horsie, oni odvratia pohlad odomna, a teraz uz to berem sportovo, len ked pride rec na navstevu priatelovej rodiny, tak sa roztrasiem a je mi zle, no proste panika a nejdem nikam

karkulka55
14. nov 2007

😲 😲 to je ale....
ale hlavne ze priatel stoji prei tebe! 😉

rybca
14. nov 2007

tak to stoji, to som rada, som sa ho i pytala, ze co ak mu daju nejake ultimatum, co sa neodmieta, ako napr vydedenie a pod, a povedal, ze maju smolu, ze ostane pri mne,

ale zase tiez povedal, ze bezo mna na oslavy a tam kde budu jeho rodicia chodit nebude a chodi, zo zaciatku len na chvilu a teraz tam ostava dost dlho, ale kaslem na to, nemozem mu upriet rodinu,

karkulka55
14. nov 2007

ved to urcite, rodina je rodina...to sa neda zmenit, bohuzial 😎
ja sa uplne desim vianoc, ako a ci budem musiet absolvovat nejake navstevy 😖

rybca
14. nov 2007

no tak to urcite ja nie..🙂 skor ma to postretne ked sa nam podari zamiesit na babatko, ze rodina bude chciet prist pozriet, aj ked s nikym inym nemam problem, len s jeho rodicmi,

kytinka
14. nov 2007

Ahojky holky, jestli můžu něco písnout, tak radím mluvit o tom s přítelem, ale do ničeho ho nenutit, já o dítěti mluvila docela dlouho a MM jenom sliboval a stanovoval termíny a pokaždé mě tím ranil. Já měla strach, že taky nebudu moci otěhotnět, protože jsem po vysazení antikoncepce nedostávala MS a taky jsme měli nějaké zdravotní problémy - oba. Nakonec se rozhodl že to zkusíme a povedlo se nám to hned napoprvé a to jsme to zkusili naostro jenom 2x. Já z toho mám ohromnou radost, ale MM s tím moc nepočítal tak byl zaskočený a nejhorší je to, že mi řekl, že potřebuje trochu času a že toho měl ještě tolik v plánu a mě to tu radost úplně kazí. Proto buďte trpělivé, protože i když máte ohromnou radost z těhotenství, ubíjí vás to že MM není ještě připravený. U nás je to teprve 2 dny co to víme, MM mě pořád šíleně miluje a já pevně věřím, že malého taky bude milovat.
Držte se holky a přeju všechno dobré a krásný dnešní večer

janazuza
14. nov 2007

...no ja moc čakať nemôžem, kým sa rozmyslí manžel ☹ mam po 35 a tehotná tak ľahko neostanem. synčeka mame po IVF ( na druhý pokus). Kytinka mas to fajn, že vam to vyslo na 2 pokus. My sme nikdy nič nepoužívali (antikoncepciu)Hovoria, že druhé bábo ide ľahšie( ale za 3 roky nič) 😕 ☹ ☹ ☹

katrenka111
23. apr 2011

Ahojte... možem sa pridat??? Ja mam tiež taký problem s mojim sme spolu už 5ty rok, od februara sme zasnubený... a ja som zacla tužit po babätku, hlavne koli tomu že tiež zdravotne to nebude ok, kedže mam trombofiliu a silnu anemiu, donedavna problemy s hormonmy, hypofýzou a podobne a teraz ked som relatývne v poriadku stale nic.... vzdy ked o tom hovorim, tak kasle na to a je ticho alebo mi povie že este som mlada ze mam cas..... ja nehovorim ze to musi byt hned len chcem aby aspon nejak planoval trosku dopredu, možno bude aj problem otehotnieť....preto mam ten strach...poradte ako na neho????

katrenka111
23. apr 2011

niktooo???

dajna11
24. apr 2011

@katrenka111 no ťažko radiť kedže každý chlap je iný a inak to berie a reaguje na to. ja som s mojim mm tiež mala trošku problém,ale to sme boli spolu krátko ale zasa ani nie po roku sme sa brali,nie koli tomu že som bola tehu,lebo som ešte nebola.prosto vedeli sme že chceme spiolu byť a tak sme sa vzali,riešili spoločne bývanie...a tak som trvala na bábetku. tiež to nebolo hladko....ako ja som tiež mala nejaké malé zdrav.problémy a dr povedal že ked chcem druhé tak čím skor. tak som si trvala na svojom.manžel mal tiež výhorovky prečo teraz nie,prečo neskor....ale tak mal 37rokov...neviem kedy neskor by to chcel. ja tiež nemám 20 a v 40-tke som necchela mať druhé.vela sme spolu hovorili....teda hlavne ja,on len argumentoval prečo nie teraz.bála som sa že na prvý raz to nemusí ísť hladko,predsa len už sme mali svoj vek 😉 😉 no nejako sme si prestali dávať pozor,najprv bol v škou že čo ak náhodou?....potom videl aká som nešťstna a nejako sa aj on začal na bábo tešiť.....ked sa to podarilo po dlhšej dobe,jasné že bol v šoku,nemali sme kde bývať a tak...chcel zabespečiť rodinu ale tak utriaslo sa to a teraz by maleho nedal za nič nasvete a je super otec.

katrenka111
24. apr 2011

@dajna11 No je to hrozne s tými chlapmi..... on si neuvedomuje ake to bude možno ťažke aj pocat babo aj ho donosit a ake možne komlikacie sa mozu vyskytnut.....
My už mame byvanie, mame obaja dobru pracu aj ked peniažkov by sa asi kazdemu zislo viac...kedže hypoteka, auto, poistky, najom a podobne ..no tiež toho je dosť....ale vydavky budu vzdy.....platim si už aj DNP poistenie....v dnesnej dobe je to celkovo dosť ťažke ale koli tomu nemat dieta??? to je blbosť...
Neviem ja nechcem na neho tlacit len by som potrebovala akusi radu ako ne to.... 😉

dajna11
24. apr 2011

@katrenka111 no je to ťažké s nimi.moj mal už dosť rokov,myslela som si že ani nebude suhlasiť,predsa len bol starý mládenec dlho a myslela som že už má svoje pohodlie a nebude cchieť k decku vstávať v noci.....ale tak ajna jedno je to dobré že mal viacej rokov.bol už vybláznený,mal po krk diskoték,kamošov a pivká s nimi...bol rád že može v klude doma sedieť....a potom trvala som si na svojom....snažila som sa mu vysvetliť že nikdy nebude ten správny čas na bábo pokila na to ide s rozumom...požičky su a budu,hypo tiež,vždy niečo prečo teraz nie...ale nech si najde dovod práve prečo teraz....jasné tie roky na materskej budu peniaze chýbať,ale tak inak to nepojde treba sa tým prehrýzť.....a minule som počula ako kolegovi tiež vysvetloval že nemá odkladať dieťa....že si nemá hladať dovody prečo teraz nie,aj on bol varj taký a teraz nelutuje že som ho prehovorila na dieťatko.

katrenka111
24. apr 2011

@dajna11 No podla mna sa toho akosi každy jeden chlap bojí, boja sa zodpovednosti, z toho nic už nebude take ako doteraz??? alebo??? ale ved to je poslanie ludí mat detí si myslím no nie?
Ale je hrozne ťažke aby chlap pochopil že peniaze nie su všetko....

dajna11
24. apr 2011

@katrenka111 no poznám vela takých čo ich ženy dotlačili do toho aby mali deti....chlap má čas hocikedy,aj v 50tke,kdežto žena nie.....ja som aj v 35 mala čo robiť,vysoký tlak,bolesti krížov,horšie hojenie po porode a vobec psychicky sa dať dokopy. ale to chlap nepochopí lebo nieje žena...

katrenka111
24. apr 2011

@dajna11 No ved to a este ked mas aj zdravotne problemy a rizikove tehu...cim je zena starsia tým horšie vše znasa...no nie????

dajna11
25. apr 2011

@katrenka111 presne tak....prvé som mala v 25 a bolo super aj po porode,teraz o desať rokov neskor to už bolo horšie. hlavne po porode aj na psychiku.keby nebol so mnou manžel mesiac doma tak neviem ako by som to zvládala....lebo som sa ledva hýbala ako ma všetko bolelo a hlavne rana.