Ako sa vyrovnať s tým, že partner nechce dieťa?

zrzuska
20. jan 2007

Ahojte snazilky 😵
Velmi by som uz chcela dieta ale moj partner este nechce. Aj napriek tomu, ze s najväcsou pravdepodobnostou budem mat problem otehotniet, pretoze mam nepravidelny cyklus, partner nechce o snazilkovani ani pocut. Som z toho zufala a neviem ako mu mam vysvetlit, ze moj cyklus nie je dobry a preto je lepsie zacat skor ako este rok alebo dva cakat a potom zistit, ze to ozaj nejde a cakat a trapit sa dalsi rok.
Poradte mi ako zvladnut bez slz to dlhe cakanie na jeho rozhodnutie? Ako mam byt v pohode, ked ja velmi babätko chcem a on chce stale cakat? Ako mam byt v pohode ked vzdy ked dostanem mrchu on sa tesi a ja placem?
Uz vyse pol roka praktizujeme prerusovanu suloz a aj napriek "nehodam" v plodnych dnoch z toho nic nebolo. Co ak sa mi nebude dat otehotniet, ked sa on uz konecne rozhodne mat dieta?

zu.za
23. jan 2007

tinax hej to by som asi v tom vztahu nemohla byt....takze toto som zistovala niekolkokrat, takze viem ze on urcite deti chce, mozno uz o rok,a mozno aj skor...takze nie som na tom tak zle 🙂

On si prave robi plany ako sa im bude venovat, a to si cenim velmi. 🙂

selu
23. jan 2007

vidis zu.zo asi tady ani nepatrime do tehle diskuze, vzdyt jsme v podstate stastne zenske 😀 , nasi CHLAPI CHTEJI DETI ikdyz pozdeji jak psala tinax 😉

mirko06
23. jan 2007

zrzuska: je tazke radit, ale neboj sa, len kvoli tomu, ze mas nepravidelny menzes, to nebude problem. ja som ho tiez mala kedykolvek, niekedy aj nie, nikdy som nevedela, kedy ho dostanem. a otehotnela som asi po necelom mesiaci snazenia 🙂 takze pohoda, hlavne sa vopred nestresuj, lebo to skor moze byt problem...
co sa tyka tvojho draheho, no neviem, to su zasadne otazky, ktore by sa mali riesit a mat v nich jasno este pred svadbou, resp. pred nejakym spolocnym vztahom, lebo muzi na toto nazor nemenia.
my sme s mojim muzom babatko chceli, len sme si povedali, ze najprv musime mat vyrieseny byt, co sa stalo a teraz uz nam tu lozi maly sinter.
a tiez mi nebolo vsetko jedno, lebo jedno babatko som potratila a mam teraz 31 rokov a moj muz 45. tak tiez sme sa bali, ci to pojde. a islo, tak ziadne obavy, skus este chvilku vydrzat, vodim muza medzi male deti a tak, robi to zazraky, ked si tak povaruje male miminko 🙂

megie
23. jan 2007

Zdravím babenky, to ste na tom eče dobre. Ja mám síce len 20 rokov, ale po bábenku túžim asi už od 18tky. Problém je, že môj priateľ je o rok mladší. Takže ja sa snaženia o bábo dočkám nie na jar, nie v lete, ani v zime a ani o rôčik, dva. Ale asi tak o 5 ROKOV.A každý deň na to myslím, a tak...
A poznám jeden pár, začali spolu chodiť od jej 18-19tky a on mal asi 23, neviem presne. Po niekoľkých rokoch začali spolu bývať a zobrali sa asi po 8-9 rokoch odkedy začali spolu chodiť... Teraz má ona 30, on asi 34 a konečne prišiel rad aj na NEHO, lebo on chce bábo už asi 5-7 rokov, lenže musel čakať, pretože ona si musela spraviť vysokú školu s najlepšími výsledkami, úchvatnú kariéru v banke a nemenej úžasnú kariéru v jednej veľkej firme. Tak sa konečne dočkal, že sa o tom vôbec začali baviť. Chceli začať na tom pracovať tieto vianoce...ale ona mala zdravotné - ženské problémy, tak to odsunuli na leto, tak ja dúfam, že sa chudáčik manžel niekedy dočká...
Tak dúfam, že som vás trošku potešila, že nie ste na tom až tak zle, a aj keď mám len 20, dám jednu radu: Manželov a priateľov do ničoho nenúťte, nevypláca sa to... Veľa šťastia a pekný zvyšok dňa Vám želám. 😉 🙂

zu.za
23. jan 2007

selu mas pravdu 🙂 dovtedy aspon mame cas sa venovat inym veciam, na ktore potom uz cas a moznosti nebudu 🙂

zrzuska
autor
23. jan 2007

ahojte 🙂
zu.za tak my to mame podobne.
ja som sa vcera draheho pytala, ze keby sme mali väcsi byt a viac korun, ci by chcel. a povedal mi, ze asi nie. nepovedal jasne nie. ale nebol si isty. povedal, ze by chcel dieta ale trochu neskor. ja budem mat 24 a povedala som mu, ze by som chcela babatko v 25 (aspon sa zacat snazit) a najneskor v 26. tak to vyzera celkom nadejne, ze to prejde 😅
ale inak som sa vcera dorevala. lebo som si myslela, ze problem je v tych financiach a tak a nakoniec zistim, ze je to v tom, ze vlastne este nechce teraz babo. 😖
ale chcela by som teraz zajst za dr (ked mi skonci mrcha) a nech mi urobi hormonalny profil a folikulometriu. aby ked sa uz budeme snazit, bolo iste, ze som ok a budem tak vo väcsej pohode. 🙂
myslite, ze je to dobry napad a ze mi to dr urobi???
a s tym nutenim/prehovaranim partnera mate pravdu. chlap ked raz nechce tak prehovaranie dosiahne skor opacny efekt. poznam to. aj moj drahy sa hneval ked som ho prehovarala a vravel, ze mu to este viac znechutim. takze uz som to nechala tak.

selu
23. jan 2007

zrzuska, mame doma asi podobne typky 😀 muj chlap taky reagoval tak, ze pry mu to jeste vic znechutim kdyz o tom budu porad mluvit a nutit ho do neceho, na co se jeste neciti. Jinak myslim, ze s tim doktorem je to dobry napad. Ja byla ted po novem roce na bezne vysetreni, stery atd., poznal by nejaky problem uz i z toho, co myslite holky?

zrzuska
autor
23. jan 2007

selu ja som bola nejak v novembri minuleho roku na preventivnej prehliadke a vravel mi ze mam vsetko v poriadku. ze to vyzera ze ovulku mavam. lebo som mu vravela ake grafy mam pri merani BT. ale 100% by to zistil len folikulometriou. ze by ma musel pozorovat. tak to chcem ak sa to bude dat, nech som kludna. a hormonalny profil mi tiez urobi ked chcem.
no ja som to nechala tak, lebo som mu vravela, ze ja dieta chcem ale partner este nie. dr mi povedal, ze ked sa nebude darit mam prist. no neviem, ci by mi to urobil aj takto, na poziadanie. lebo teraz som dostala mrchu az na 45DC 😖
z toho preventivneho vysetrenia ti akurat zistil, ze nemas cystu, ze ci mas dobru cytologiu. ale ci prebieha ovulka a ci mas dobry hormonalny profil, to tam nezistuju.
ty mas dobry cyklus? ja som teraz mala cca pol roka dobry a zrazu je zas zly 😨
a nasich drahych musime nechat nech sami pridu s tym, ze by chceli babo. nema vyznam ich prehovarat. 😉

ulicnice
23. jan 2007

Ahoj selu, zdravím tě. No to doufám, od toho snad ty roční prohlídky jsou, ne? pak teda až když se nedaří po trvalejším snažení, tak se přistupuje k dalším vyšetřením

selu
23. jan 2007

ahojki ulicnice 😉 Tak ja chodim pravidelne a zatim nikdy nic nenasli, mela jsem akorat problemy se zanety mocaku, ale to resil uz urolog a snad uz se nevrati 😒 Jinak MS mam pravidelnou jako hodinky a ani oni pomalu nevim, ale to je ted, beru porad HA...

zu.za
24. jan 2007

ahoj selu, ja som bola tiez teraz na pravidelnej prehliadke, vysledky budu sice az o dva tyzdne, ale tiez dufam ze keby bolo nieco zle tak by to zistili....a ze ked nevravia nic, tak ze je to OK...ja mavam MS viacmenej pravidelnu, 29-30 dni...takze tiez mienim sa dat podrobnejsie vysetrit v pripade ze by sa polroka nedarilo alebo tak nejak...

trelka
24. jan 2007

baby ahojte,
zrzuska, ono to je jeden sposob nechat to tak, nech s tym pride on, ale ja si osobne myslim, ze chlap s tym nikdy nepride sam. Ja som toho mojho stale s tym otravovala a robila som si srandu, ze si ho dam spravit niekde inde, ze nech sa neboji nasiel by sa niekto. To sa vzdy nasr... a ze nech to len skusim. Uz teraz ked mame ten dom, tak uz teda povolil, lebo kazdy ma bábo, on ma uz síce 33, a kazdy tiez sa pyta, ze kedy budeme mat konecne aj my. Tak to konecne vzdal a uz sa s tym zmieril. Ale kedy som s tym neprisla alebo teda nehovorila o tom, tak by urcite sam s tym neprisiel. Zrzuska, tymto som ta nechcela nejak znechutit, ze budes musiet cakat este 9 rokov, len som chcela povedat, ze obcas mu to treba pripomenut. Cas utecie ako voda. Ty mas 24 takze si na najlepsej ceste ho o rok-dva mat, ale ja som s tym prehovaranim zacala az asi pred dvoma rokmi. 😀
Bud v pohode, a tie vysetrenia je mozne, ze Ti spravi, ale ten cyklus mas dlhy, mne dr. povedal, ze je to v poriadku ked mas do 37 dni, ale to vsetko môžeš mať z nervozity a zo stresu a to trva tiez nejaky ten mesiac kym sa upravi.

selu
24. jan 2007

Presne tak, taky bych se asi nechala podrobneji vysetrit po pul roce nebo roce kdyby to neslo, tak snad to pujde

zu.za
24. jan 2007

selu a zrzuska, zacala som diskusiu o moznostiach otehotniet pri prerusovanej sulozi, ale tak sa zda ze skor maju dievcata skusenost ze je spolahliva, teda pocet "nehod" nebyva velky.....mna napriklad so zrzuskou by takto "nehoda" celkom potesila nemam pravdu zrzus? 😀

trelka
24. jan 2007

aj my sme praktizovali tuto metodu ked som vysadila HAK a nic lebo ked chlap naozaj nechce este to bábo tak si da sakra bacha nato dam krk. 😠

zu.za
24. jan 2007

trelka - no to je pravda ze si dava aj ten moj sakra pozor.... 😠 ale nejaka mala nadej tam je 😒

trelka
24. jan 2007

ano, mala nadej tam je. Zavisi to aj od toho ako to vtedy preziva, ci je velmi vzruseny a tak. Raz sa to stalo aj nam, ale ako na potvoru mal kondom, mozno aj preto mu to bolo jedno. Ale moj muz mal pocit, ze aj cez kondom otehotniem ked to da vo mne do gumy. On ma skumal aj ked som brala HAK. Raz ked som mala pauzu medzi HAK, tak mi dlho meskala, lebo mam aj tak zly cyklus, to hned utekal do lekarne pre test, ci nahodou niesom tehu. 😖

zu.za
24. jan 2007

trelka cize sa fakt dost obaval 🙂
to zas ja ked mi meska a som taka divna, moj sa mi smeje ze som urcite v tom...takze asi by neprotestoval, len ked si ma vybrat radsej chce pockat...

trelka
24. jan 2007

zu.zi, to si teda daval, este aj teraz bol hrdina, ked sa s tym zmieril, ze chcem mimi, tak tvrdil, ze jeho "chlapci" su v poriadku a myslel si, ze jeden zasah a hned som tehu hahaha..., sto krat som mu opakovala, ze to treba skor zacat skusat, lebo to hned nevyjde, ale on stale vsadzal na silvester 😀 volajako to nevyslo, cim to asi bude 🤐 .

Oni by potom neprotestovali,keby bolo mimi, len ta predstava ich stale odradza.
Ved su chlapi, nemozu to dat tak najavo, jááááááááj chlapi 😀

zu.za
24. jan 2007

presne trelka, preeeeesne....jeho chlapci su najrychlejsi a na prvy sup je to, hahahaha 😀 tieto reci su aj mne znaaame 😉

inak hej, su srandovni niekedy ti chlapi....tak je aspon veselo 🙂

zrzuska
autor
24. jan 2007

ahojte babulky. 🙂
som tu len na skok. idem sa ockovat za chilu. proti tetanu. boooooooooze 😨

zu.za jooooooj tak by ma potesila taka nehoda. ale pri mne to asi nestaci. nam sa stale tento mesiac ta nehoda a mala som fakt mokro, no kedze som si nemerala BT ani nekontrolovala krcok, ani ten mikroskop nemam na liny, tak neviem ci vtedy bola ovulka. som si myslela, ze hej ale si bola neskor, ked som dostala mrchu az na 45DC. uz davno som tak nedostala a tak som si bola ista, ze som tehu. no zial dva testy neg a potom mrcha dosla 😠
ved mozno sa smykne. naozaj to asi treba ked chceme babo, lebo sa nedockame. chlapi maju stale vyhovorky. raz take, potom take...

trelka a mne dr povedal, ze kebyze mavam cyklus aj 42dnovy ale pravidelny, ze je to ok. ja som teraz mavala 34-36dnovy, iba raz mi vyskocil na 41dnovy. teraz som bola prechladnuta, schudla som od stresov za tyzden 5kg takze asi preto som mala taky vykyv. 😕

trelka
24. jan 2007

zrzuska, urcite ten vykyv bol z tych stresov. Ja mavam podobny cyklus a asi dva krat do roka 42dnovy, teraz mi to beha od 32-37dni.
A ockovania sa neboj, ja si teraz pamatam este na ockovanie proti tetanu. 😀 Nieje to nič. Držim palce.

zu.za Ty si odkial?

chouchou
24. jan 2007

Ahojte, som tu uplny novacik a zaroven dufam, ze som sa spravne zaradila do temy. Chcem pozdravit najprv vsetky snazilky a drzim im palce nech z tej snahy aj vytuzeny vysledok je. Zaroven mi prosim poradte. Mam 27 rokov a priatel 29, sme 6 rokov spolu. Toto obdobie je pre mna nove, tuzim po babetku ako asi nikdy. Moj drahy je vsak z tejto novej info trochu vykolajeny, nestavia sa k tomu ani negativne ale , ze by jasal od radosti to nie. Neberiem pirulkovu antikoncepciu uz niekolko rokov (zdravotne problemy), pripadal do uvahy len "latex". Ja vsak kedze chcem babetko - mam pocit, ze sa chranit uz nemozem, mam urcity blok. Mam mu dat cas? Co ak povie, definitivne nie teraz? Mam ho nenapadne presviedcat dalej?Som z toho zmetena. Prosim poslite mi svoj nazor, dakujeeem.

trelka
24. jan 2007

chouchou, vitam Ťa,
citala si si tuto temu od zaciatku? Myslim si, že sme celkom dobre o tom podebatovali, ale keby bolo malo, poradime dalej 🙂

zu.za
24. jan 2007

trelka - som z BA a ty?

chouchou - ahoj myslim ze si v celkom spravnej teme, a podobne problemy tu riesime viacere....myslim si, ze by si mu mala dat najavo ze mas o babetko uz zaujem, a ze to tak citis a spravilo by ta to stastnou....to ze je on zaskoceny si spociatku podla mna nevsimaj, to su niektori chlapi taki...hlavne daj pozor aby si nevyvijala natlak, len jemne rozpravaj o tom ...kedze ste spolu uz sest rokov a vek maate na to obaja, myslim ze coskoro aj on nad tym zacne uvazovat, popripade ti aspon povie svoje dovody preco este nie...a mozno ani ziadne dovody NIE nebudu, len ho to trocha zaskocilo, to je vsetko...myslim ze by si mala zacat komunikovat, aj ekd velmi opatrne a bez natlaku...drzim palce 🙂

trelka
24. jan 2007

zu.za, aj ja som z BA, teda mam tam okres Senec, lebo mame dom v Bernolakove, ale som inac z BA, aj pracujem v BA.

chouchou, zu.za Ti dobre radí 😀

zu.za
24. jan 2007

trelka, napisala som ti internu postu🙂

selu
24. jan 2007

ahojda holky, u nas by asi prerusovana souloz neprosla, asi by to trapilo meho chlapa, ze jaxi nemuze "naplno" a me asi zaroven taky, bylo by miho lito...jsem uz takova. Jinak dnes me napadla takova myslenka, jak mi psala tinax at vysadim a davame si pozor, nevim jestli to ted napisu spravne, aby jste to pochopily, ale prijde mi, ze kdyz vysadim HA a do brezna si budem davat pozor, ze prijdu o ty dva mesice, ktere jsou po vysazeni HA "pry" nejlepsi k otehotneni..co myslite???

zrzuska
autor
24. jan 2007

baby len vam chcem povedat, ze ja draheho tak podpichujem a srandujem, pricom uz vie, ze to s babatkom myslim vazne. je lepsie to takto riesit (aspon u nas). lebo ked sa o tom rozpravame vazne, tak to skonci tak, ze si fajne porevem kvoli tomu. 😒

katika1
24. jan 2007

Babyule aj ja vám napíšem svoju skúsenosť. V novembri sme sa rozprávali o tom, že ja by som chcela bábo. Môj priateľ mi na to povedal, že on ešte nie, že až o rok, keď splatí lízingy. Tak mi to bolo poriadne ľúto, ale povedala som mu, že vysádzam antikoncepciu a môžme používať iný druh ochrany, pretože ma zvyklo z nej bolieť brucho a hlavne som z tabletiek mávala hrozné nálady. Tak sme to riešili prerušovaným stykom. V decembri som mala dostať mrchu, ale akosi nechodila. Na štedrý eň som si spravila test a bol pozitívny. Keď som to povedala priateľovi, bol z toho chvíľu mimo a po nejakej hodinke za mnou prišiel, že ja si tan najšťastnejší chlap pod slnkom 🙂 A doteraz sa mi vidí, že to tak cíti. A teraz sme v 10tt a príkladne sa o mňa stará. 🙂