Ako sa vyrovnať s tým, že partner nechce dieťa?

zrzuska
20. jan 2007

Ahojte snazilky 😵
Velmi by som uz chcela dieta ale moj partner este nechce. Aj napriek tomu, ze s najväcsou pravdepodobnostou budem mat problem otehotniet, pretoze mam nepravidelny cyklus, partner nechce o snazilkovani ani pocut. Som z toho zufala a neviem ako mu mam vysvetlit, ze moj cyklus nie je dobry a preto je lepsie zacat skor ako este rok alebo dva cakat a potom zistit, ze to ozaj nejde a cakat a trapit sa dalsi rok.
Poradte mi ako zvladnut bez slz to dlhe cakanie na jeho rozhodnutie? Ako mam byt v pohode, ked ja velmi babätko chcem a on chce stale cakat? Ako mam byt v pohode ked vzdy ked dostanem mrchu on sa tesi a ja placem?
Uz vyse pol roka praktizujeme prerusovanu suloz a aj napriek "nehodam" v plodnych dnoch z toho nic nebolo. Co ak sa mi nebude dat otehotniet, ked sa on uz konecne rozhodne mat dieta?

nenka
20. jan 2007

ahoj zrzuska 🙂 ,tak to mi je ľúto že tvoj partner sa k tomu tak stavia ☹ , ale prečo si myslíš že bude u teba problém otehotnieť len kvôli tomu nepravidelnému cyklu? podľa mňa by to nemal byť problém.Mám kámošku aj tá má nepravidelný cyklus a už má synčeka.Trvalo im 6 mesiacov kým sa im podaril a jej manžel takisto najskôr odmietal,nechcel o dieťati ani počuť a to už im obom pomaly tikali biol.hodinky aj napriek tomu nechcel,stále jej vravel že im je dobre aj bez bábena,že čo potom keď sa narodí,nebudú môcť chodiť ani tak často na dovolenky a stále to bude plakať...proste stále si našiel nejakú výhovorku prečo nechce. Kámoška bola z toho úplne zničená,stále plakala,ale na koniec ho presvedčila, vravela mu že keď budú dlho čakať potom sa im to už nemusí podariť a spýtala sa ho či by si potom vedel celý ich život predstaviť bez dieťatka a on na to že nie, tak napokon súhlasil,ale išla naňho aj cez svokru-jeho mamu-aj tá mu stále dohovárala. A keď sa im malý narodil všetko bolo inak.Ešte od šťastia aj plakal ako malé decko. A dnes sa s ním stále hráva a tak-no proste je rád,že ho majú, a aj na dovolenke už boli-takže ani o tú neprišiel ako sa bál.Takže ja ti v tomto neviem bohužial poradiť ako ho prehovoriť,pretože môj manžel takisto chce mimi ako aj ja ale určite sa netreba vzdávať a hovoriť s ním o tom 🙂 Držím palce 😉 🙂

dromedan
20. jan 2007

Ahojky, tady už se probírá totéž.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dashak
20. jan 2007

Ahoj Zrzuska, no já mám sice už po snažilkování, ale taky jsem měla takového přítele. Byl moc pohodlný, bylo vidět,že dítě by mu zkomplikovalo život, protože byl zvyklý, že si může dělat co chce a kdy chce. Jednou došlo k nedorozumění, potřebovala jsem mu něco říct a on na mě vyhrkl: "Hlavně mi neříkej, že jsi těhotná". Já jsem se toho (ze srandy) chytla a řekla, že jo. Nastaly akorát hádky, že to není možné, když beru prášky, a že musím hned k doktorovi. Potom tvrdil, že věděl, že si dělám srandu, proto prý tak reagoval. Nevěřila jsem mu a po čase jsme se rozešli, protože se nemohl pořád rozkývat. Pak jsem na dovolené poznala svého nynějšího manžela, přesný opak. Po 10 měsících jsme se vzali ( a to jsme zařizovali svatbu už po 6 měsících) a 2 měsíce po svatbě jsme se rozhodli, že chceme miminko. Otěhotněla jsem hned, jakmile jsem vysadila, ještě na svatební cestě. Ale bylo plno komplikací a nakonec jsem rodila už v 7. měsíci. Teď řeším spíš opačný problém, manžel už by nejradši zadělal na druhé 😀 , ale já se bojím, aby to nemělo stejný průběh jako poprvé. Chodit měsíc a půl za miminkem do nemocnice je docela ubíjející.
Tím jsem jen chtěla říct, jestli je vlastně tvůj partner ten pravý pro tebe. Možná je někde někdo, kdo by měl stejné pocity jako ty a nemusela by ses tak trápit. Připadá mi hrozné jak píšeš, že on se těší a ty pláčeš, když dostaneš mrchu. U vás se tomu tak říká? 😀

zrzuska
autor
20. jan 2007

Baby dakujem vam, ze ste sa ozvali.

Dashak je to tak, ze vidim, ze je spokojny ked dostanem MZ a ja ked placem, tak ma utesuje a ze este mame cas a tak.
viem, ze keby som neplanovane otehotnela, tak je zodpovedny a nenecha ma kvoli tomu. to sme uz preberali. pretoze som mu hovorila, ze na jednej strane dieta nechce este teraz a na druhej strane mu vyhovuje prerusovana suloz, co nie je dobra ochrana pred pocatim. tak vtedy mi povedal, ze keby sa zadarilo neplanovane, tak by to dieta chcel. neposielal by ma na interrupciu alebo tak.
tak to ma tesi, ze je taky. dietatko chce, len neskor.

nenka bojim sa ze sa mi nebude dat otehotniet lebo sa nam tolkokrat smyklo a nic z toho. tak asi daco nemam v poriadku. neviem.
inak staci mi trochu stresu a ovulacia sa mi brutalne posunie a cela MZ mi meska. ako teraz. mam 44DC, dva testy neg. a MZ nikde. BT vysoka... 😕 ale citim, ze uz dostanem.

ja by som len chcela vediet ako sa mam vyrovnat s tym, ze on este nechce babatko. pretoze ho neprehovorim ani keby som neviem co robila. jedine co mi ostava, je vyrovnat sa s tym. ale ako??? 😨

emjee
20. jan 2007
zrzuska
autor
20. jan 2007

emjee dakujem. 🙂

frufrunka
20. jan 2007

Zrzi, tady je moooc těžké radit.... ☹ U nás to bylo úplně stejné, přítel taky říkal, že je na miminko ještě brzy, že by chtěl ještě stihnout to a to (tím myslel nějaké cestování a radovánky, které s miminkem už nepůjdou)... Byla jsem z toho zdrchaná, navíc se pak ukázalo, že budu mít s početím velikánské problémy. Ani to s ním zezačátku nehnulo, pořád říkal, že až budeme mimi doopravdy chtít, tak že si s tím medicína určitě poradí. Před ním jsem nechtěla dělat scény, hrála jsem si na statečnou a brečela po nocích. Jednou jsem škytala tak moc, až jsem ho probudila. Byl v šoku, proč brečím, tak jsem mu to všechno vybrečela na rameno, jaký mám strach, že miminko nám nepůjde a že už stejně není na co čekat - máme bydlení, práci, zkrátka všechno. On mi pak řekl, že netušil, že mě to trápí až tak moc a že tedy uvidíme. Když si pak všiml i toho, jak jsem beze slov smutně koukala po kočárcích a po bříšcích budoucích maminek, tak asi po třech měsících přišel sám s tím, že mám asi pravdu a že se tedy začnem snažit. Možná tedy je lepší nedělat scény, ale spíš tak pomaloučku nenápadně zpracovávat, zdůvodnit mu, že opravdu už není na co čekat, zeptat se ho na důvody, proč miminko ještě nechce atd... Jinak: Snažíme se už skoro půl roku a nic, čeká mě delší léčba, pak laparoskopie a pak se uvidí. Takže ještě tak rok nic nebude... Zkus příteli uvést i pár takových příkladů, že dnes opravdu holka neotěhotní na povel... Moc moc Ti mačkám palečky, dej vědět, jak se to všechno vyvíjí! 😉

consti
21. jan 2007

zrzuska přijď k nám do tématu na modrém koníkovi(manželovi se ještě nechce mít miminko).Tam jsme na tom všechny stejně 😅 😕 😎

zrzuska
autor
22. jan 2007

frufrunka dakujem ti za odpoved a prajem ti aby sa vam to skoro podarilo a aby si mala v brusku svoju vytuzenu fazulku 😉

consti urcite sa stavim na tej teme 😵 dakujem za pozvanie 😅

trelka
22. jan 2007

zrzuska, poznaš ma z temy "priprava", ja som tuto vec riesila asi pat rokov, o babu nechcel ani pocut, neviem ci si pamatas na moje prispevky na teme "priprava", mala som presne take pocity ako Ty a aj problemy s mrchou. Stale si nieco nasiel prečo nie teraz a tak, teraz mam 29 (teda v juli). Ako tak som ho zlomila a mam paniku, ze to tak skoro nebude, ze mam zdrav.problemy a skoncime v ambulancii asist.reprodukcie, ale zatial sa nevzdavam nadeji na norm.počatie.

A mrzi ma to, viem čo preživaš, asi nesmieš na to myslieť, ja ani neviem ako som ten čas prežila. A teraz sa neviem dočkať vždy ovulky, kedže to trva tak kratko a hlavne kvoli cyklu neviem kedy bude. Hlavu hore
🙂

zrzuska
autor
22. jan 2007

trelka jasne ze si ta pamätam 😵
asi sa teraz zamestnam niecim inym. ved ma cakaju statnice, takze asi nebudem mat na babo kedy mysliet ak sa budem zodpovedne pripravovat. ja mam tiez taky cyklus ze hroza. ale idem si kupit ten mikroskop co sa nan sliny nanasaju a znovu zacnem merat BT. aspon sa uistim, ci mam vsetko ok a ovulka prebieha.
drzkam ti palceky, aby vam to skoro vyslo a dakujem ze si sa ozvala. 🙂
skoda, ze mam teraz malo casu. ale vecer sem este kuknem

trelka
22. jan 2007

zrzuska, to len tak pre zaujimavost, Ty máš kolko rôčkov.
Ja aby som na to nemyslela, začala cvičit, plavať a tak, aby som sa zamestnala, vcelku sa to darilo, lebo robim do 17,30 a kym som dosla domov z cvičenia bol už večer a išla som pomaly hneď spať a tak nejako prešli tie roky, že ani neviem, a to som už chcela mať dávno bábo. No nejako to nevyšlo. Potom došiel manžel s napadom stavať, tak sme sa na dva roky zamestnali. Teraz ma babka strechu na spadnutie a ja mam paniku, že manžel si to zase rozmysli, lebo nebudeme mať peniaze. Ale inač som v klude, celkovo som tento rok nejako začala bez stresu, asi je to dobre. Lebo celkove stresovanie nie je dobre pre organizmus. Idem sa aj ja pozret po tom testery. Ja mam super dr. takže on mi všetky tie testy robil automaticky, ani som ho o nič nežiadala.
Dufam, že aj tebe to čoskoro vyjde. Teda aj mne. 🙂

zrzuska
autor
22. jan 2007

trelka uz som naspät. bola som so psom behat, trochu ho vysaliet. 🙂
ja mam skoro 24 a viem, ze vsetky zienky tu mate 26 a viac (teda väcsina) ale ja nechcem mat babo tak neskoro. chcela by som ho mat tak po skole alebo najneskor rok po skole. a druhe by som chcela ked by to prve malo nejake 4rocky.
vies chcela by som si kazde babo uzit. nie, poznam vela bab v mojom veku, co uz maju baby a niektore uz cakaju druhe a to prve im ma len 2roky. to si neuziju ani jedno ani druhe. to by som nechcela.
ja som asi taka staromodna. ale fakt po babatku velmi tuzim. na nic ine nemyslim. a nebavi ma uz sa flakat po baroch alebo po obchodoch s oblecenim. neviem. uz si chodim s kamoskami len tak posediet a zabavy ma uz nebavia.
asi by sme si mali s drahym sadnut a riadne sa porozpravat. lebo viem jeho dovody preco este nechce. nie je to vek, ani peniaze az tak. ale chce aby sme mali pekne byvanicko a az potom dietatko. velmi sa mi paci ako rozmysla a ze lubi (tym padom) nase dieta uz teraz, ked tak nanho mysli, aby mu bolo dobre. to sa mi paci. boze ale keby to uz bolo tu. 😲

trelka
22. jan 2007

zrzuska, no ani ja som nikdy nechcela babo tak neskoro, presne som ho chcela v tvojom veku, a este som si hovorila, ze pockam do 26 a ked nic, tak sa s nim rozídem. Ale nejako som na to pozabudla. 😉
My sme si tiez v septembri kupili psika, a dr. hovoril, ze mozno to pomôže, ked budem mysliet na nieco ine.
Teraz ked uz teda aj moj muz chce babo, tak sa neviem dockat vzdy tych par dni kedy sa da babo spravit.
Akurat ma trapi bolestiva mrcha. 😢 Ale za par dni mozme snazilkovať 😀 .
To flakanie ma už tiež davno prestalo baviť.
Aj ja by som chcela dve, tak ako hovoris +/- po 4 rokoch, ale moj manžel o druhom nechce ani počut, že nevieme či budeme mať to prve ako zabezpečiť.
Tak ho stale straším, že budeme mať dvojčata.
Asi by ste sa mali porozpravať, a ako dlho ste spolu, svadbu neplanujete?

zrzuska
autor
22. jan 2007

o svadbe sme sa rozpravali, ale nevieme kedy ju budeme mat. ja si myslim, ze ked teraz dokoncim skolu a zacnem robit, tak vsetko tak nejak samo pride. aj svadba aj babo. vsetko postupne.
aj ja mam mrchu hnusnu a taku silnu ze az. vies co? skus pit zensky caj alebo alchemilku, tie su dobre ked ta bolieva brucho pri mrche. viem, ze vela bab tu pisalo, ze ani necitili, ze mala dojst mrcha. ze to asi z tychto cajikov 😵
no ja by som dvojicky nechcela. ale keby boli, tak co uz. nakoniec by som sa tesila. viem to.
inak s drahym sme spolu skoro 4roky 😅 boze to uz tolko? sa mi to nechce verit. 😅

trelka
22. jan 2007

Ako keby som seba videla, pred piatimi rokmi. Takze plne Ťa chapem. Tiež sme boli spolu od mojich 20rokov. My sme mali svadbu pred 2,5 rokom, lebo sme chceli. Mali sme byt, že teda čo budeme robiť, tak sme sa vzali. 😀
Skusim tie čajíky, čo spomínaš. Možno to zaberie.
Dvojičky by som tiež nechcela, lebo si neviem predstaviť kdo by mi s nimi pomohol. Svokru nemusim a moja mama je staršia osôbka(mala ma v 34) a ma cukrovku, takže ju by som nerada zaťažovala. Asi by som sa musela sama posnažiť hihi..., ale čo prežila by som. 😀 A radosť by bola potom dvojnasobna.

Idem pomaly domkov, zajtra si možme ešte popismenkovať na tejto teme, čo Ty na to? 😕
papa a drž sa

zrzuska
autor
22. jan 2007

ahojkaj trelka. pekny vecer.
zajtra tu nakuknem az nejak okolo 4-5tej. lebo idem si zariadit nejake veci do skoly ale vsak v stredu som doma, tak tu budem. iba sa idem ockovat proti tetanu (boze som nevedela ze to ma este takuto kofu staru idu ockovat 😎 )
papa 😵

zu.za
23. jan 2007

zrzuska a trelka, mam to podobne....nasjkor sme sa s priatelom rozpravali ze by sme sa zacali snazit od leta. Vysadila som HA, aj tak mi nerobila dobre, zacala pit cajiky co aj tu boli spomenute, a tak celkove sa trocha tesit...ale vcera sme sa bavili o detoch nieco a vysvitlo, ze on chce este pockat...nevie vraj kolko, vsetko zavisi kedy sa vyriesia jeho pracovne veci - co je teda ten dovod preco nie v lete. Chce menit pracu a celkovo byt lepsie zabezpeceny ako teraz, hoci ani teraz sa nemame zle, poznate muzov...ze si chce dieta potom uzit, a to keby bol v strese ako teraz ze by to bol pre neho len dalsi stres....ja ho chapem aj som mu to povedala, okrem toho sme spolu kratko, takze to je taky maly dovod zasa pre mna, ale poznate to....zacnem sa tesit, planovat...a bum, po jednom rozhovore je vsetko prec....mala som co robbit, aby som tieto jeho reci nebrala osobne, akoze proti mne, ze nechce mat dieta SO MNOU...lebo mi vyslovene povedal ze o mne to nie je...ze je to o tych financnych a pracovnych veciach...ale aj tak, zobrala som to trocha vztahovacne...ale dnes sa uz na to pozeram inak, a snazim sa nebrat to osobne... takze tak....takze aj ja sa idem sustredit na ine veci...navrhujete nieco?? 😉

dobromila
23. jan 2007

baby, to vam veru nezavidim 😢 Ja vsak poznam jeden parik, kde muz chce deti od zaciatku a jeho manzelka sa na to ani po skoro troch rokoch od sobasa neciti a chce sa sustredovat este v najblizsich rokoch na karieru...On ma 30, ona 26. U nas to nastastie tak nie je. My sme planovali babatko priblizne o rok, ale pyta sa na svet uz tento rok, takm se sa mu prisposobili - obaja a tesime sa velmi.

selu
23. jan 2007

zu.za, ja resim doma taky neco podobneho. Manzel taky snazeni nechava az na brezen a ja chtela uz v zime prestat s HA, porad taky resi financni situaci a ja tomu moc nerozumim, nezijeme si spatne a nevim jaky je rozdil zacit o tri mesice driv nebo pozdeji, ale pro nej to proste rozdil je. Ja uz se na to tesim od minuleho leta, tak snad se za dva mesice dockam a nebude posunuti snazeni treba na leto nebo na podzim, to uz bych mu asi vazne neco rekla...

tinax
23. jan 2007

Ono to nie je jednoduche. Pracujes na dobrej pozicii a zvyknes si na standard a potom prejdes na financnu zavislost na muzovi a state. Ale tuzba po dietati v spravnom case predsa len vyhra nad karierou. My sme planovali babo uz zaciatkom minuleho roka ale potom prislo k mojej praci k zmenam a museli sme to posunut. Manzel bol z toho nestastny ale moja tuzba po dietati nakoniec vyhrala a teraz sa snazilkujeme aj napriek dalsim velkym zmenam v praci co ma skoro cakaju. Je ale pre mna tazko pochopit, ze chlap chce pockat koli kariere. Prajem Vam vsetkym pevne nervy a urcite aj chlapovi "zatikaju biologicke hodiny". Skuste obcas navstivit nejakych znamych s malymi detmi. Nepomohlo by?

zu.za
23. jan 2007

no ved som si myslela ze zatikali....lenze pre neho je tento rok rozhodujuci, takze preto s tym chce este tento rok pockat....moj rozum to plne chape a podporuje ho, len ta tuzba tam vnutri je, a tazke je premoct tu tuzbu rozumom...preto sa tym vobec zaoberam, inak si viem v pohode predstavit ze este rok pockam...len je to tazke 🙂 zamestnat sa teraz niecim uplne inym aby som na to nemyslela...
ale rozmyslam ze zvolim presne opacnu "strategiu" a vrhnem sa do veci ktore s dietatom vobec nesuvisia, resp by pri nich prekazalo, a mozno nakoniec on bude ten co pride s napadom miminka...ktovie..

tinax
23. jan 2007

to som si aj ja myslela ze minuly rok bol pre mna rozhodujuci a ze este pockame. Ale potom zas nieco rozhodujuce a zasadne tento rok, tak som prisla na to, ze takto by sme sa nikdy nezacali snazit. Zu.za ak nemas este vela rokov tak si myslim ze planovana "strategia" by mohla pomoct.
Selu, ked je manzel je rozhodnuty pre brezen tak mu vysvetli ze vysadis uz teraz a budete "si davat pozor" a ze Tebe sa aspon precisti organizmus po HA. A potom uz bude mat tazsie cuvnut a posuvat. Neskusala taketo vysvetlenie?

selu
23. jan 2007

mluvis mi presne z duse zu.zo. Ja taky chapu, jak to mysli s tema financnima problemama, ze bysme nedej boze prisli ted treba o praci (mame stejneho zamestnavatele), porad rika, ze chce pro dite dustojny zivot a ja tomu vsemu rozumim a odkyvam mu to, ale moje nitro rika "proc me tak trapis", ale jinak manzel je zlaty, v dnesni dobe tak cista bytost, ze se sama divim, ze jsem na takoveho narazila zrovna ja 😀 Vim ze bude jednou skvely tata, ale stve me, jak porad musi mit ty zadni vratka...

selu
23. jan 2007

tinax, zkousela, ale neproslo to, pozadal me at jeste do brezna beru prasky a pak uz to nechame na prirode, a ja mu na to kyvla, tak snad necouvne 😠

zu.za
23. jan 2007

selu, no tak teba to uz caka za chvilku 🙂 brezen/marec je tu ani si nevsimnes...inak my uz ziadnu antikoncepciu nepouzivame, HA som vysadila, a metoda "prerusovania" nie je stoprecentna....teda stat sa moze, a v tom pripade viem ze by bol tiez skvely oteca tesil by sa z toho po prvotnom soku...nechcem ho prehovarat, lebo mi zalezi na nom velmi, a teda chcem aby aj on bol stastny a nutit muza do niecoho aj tak nema zmysel.. 😒

ale ako som uz pisala, vrhnem sa teraz do inych aktivit a mozno ma sam onedlho prekvapi 😖

tinax ja mam este cas, takze aj toto si vravim, 26 mam a do 28 som ochotna to posunut 😉 ale viac nie 🙂

tinax
23. jan 2007

selu, tak to uz vydrzis. Uz sa to krati. 😉 S tymi financiami je to vazne tazke. Tiez som si musela byt ista ze budem mat nejaku rezervu, keby nieco. Ale ako hovorieval moj manzel, sme prilis narocny a bojime sa zmeny. Moj brat ma dve male deti, ziju v prenajatom byte z jedneho platu a su aj napriek tomu stastny. Nuz, je to aj na veku aj na navyknutom zivotnom style... Drzim vam nech manzelov co najskor presvedcite. Ja som videla take nestastie ako opisujete na manzelovi a velmi rychlo ma to presvedcilo, ze nemame na co cakat.

selu
23. jan 2007

zu.za je mi taky 26 ale uz to asi vazne delej nevydrzim 😅 ja jak se na neco upnu, ale libi se mi tvuj postoj, ze nechces sveho muze do niceho nutit ani premlouvat, ze ti na nem zalezi, presne tak to citim i ja 😉 Tinax, verim, ze se da zit v ruznych podminkach, sama mam v okoli nekolik nazornych ukazek, ale povahu cloveka asi nezmenis, a pokud potrebuje jistoty, asi ho tezko ukecas aby do takovych veci jako je porizeni rodiny sel bez premysleni, tim ale nechci rict, ze tvuj bratr nepremyslel, ale ma mozna jen jinou povahu a jaxi uz psala ty, jiny postoj k zivotu 🙂

zu.za
23. jan 2007

selu ale ty uz to mas nadohlad 🙂 vlastne aj ja, tak o rok 🙂
ale ja sa tym uz netrapim, dolezite je aby sme to chceli obaja rovnako...tak si teda pockam 😖

tinax
23. jan 2007

Myslim si, ze je hlavne, ze viete ze manzel dieta chce i ked neskor. Lebo poznam aj takych chlapov, co deti nechcu vobec a to je uz o inom.