Ako sa zachovať?

svetluska82
23. jún 2016

Ahojte,

na konovi som uz stara znama, moje problemy s manzelom obcas vytiahnem aj tu. zacnem v skratke, s muzom to nebolo a zrejme ani nebude ruzove, no zatial sme spolu, proste moja volba. Vzdy som si vedela zariadit veci tak, aby som bola spokojna a ako tak aby sme fungovali. Navonok sme ako zo zurnalu idealny par. MUz chodi 2 x tyzdenne do krcmy s kamosmi od pol piatej do pol jednej. Nenormalne mi to vadilo vzdy, no po 10 rokoch co sme spolu som is povedala ze jehouz nezmenim,len si musim ja zariadit tak aby som z toho nemala depky. Problem je ten, ze v novembri chodil aj castejsie von s kamosmi s tym, ze ak bude teplo a budem chciet ist na vylet tak v pohode vynecha. dnes mu vravim ze v sobotu by sme mohli skocit sa kupat, lebo hlasia teplo. A on ze v sobotu chodieva na vyjazdy s kamosmi ze nepojde. Tak som mu pripomenula nasu dohodu, vraj si nepamata a nech idem sama. DO mna sto certov, tak som navrieskala na neho a to ja kricim raz za sto rokov. Tak sa pan urazil a siel do nocnej. Len aby sa rozumelo nemam problem ist sama, len mi to prislo od neho ako totalne chrapunstvo ked mi nieco slubil a zrazu sa tvari ako nic...AKo by ste sa zachovali?

ivett1
24. jún 2016

@svetluska82 veď to...on si myslí, že keby bol s tebou a nešiel do krčmy, tak je pod papučou?... no, mám pocit, že nie ste rovnocenný pár ... a neviem, či to nie je aj tlak z okolia (tých jeho kamarátov), čo už ... skús mu pripomenúť, prečo si ťa vzal za ženu ...veď nemusel...či? ...a možno má on pocit, že ty ho už nemáš rada-láska vyprchala a len tak vedľa seba žijete ... ak sa o tom nechce ani baviť a za všetko sa uráža, tak ti nezávidím... takto sa len všetko odsúva a on po čase zabudne a nevidí žiadny problém (to kúpalisko je jasný príklad), zato v tebe sa to hromadí a ... on pred tým všetkým (aj pred tebou ) uteká - do krčmy alebo do práce ... a už si ho skúsila úplne ignorovať ...nestarať sa a žiť si vlastný život? ... možno by to zabralo... ale, ak je alkoholik, tak tu sa nedá nič robiť ... asi len definitívny rozchod ...

jamika27
24. jún 2016

@svetluska82 prinúti ho sud, len to bude trvat

lavinis
24. jún 2016

od piatej do jednej v krcme?,,,,haloooo!? 😀

svetluska82
autor
24. jún 2016

@ivett1 brat si ma nemusel... syna mam z prveho manzelstva...Ak som ho ignorovala tak bol ticho aj on a bol viac menej spokojny, lebo žil si ako chcel a nekecala som mu do toho. Ved ciastocne si zijem svojzivot, len ma to mrzi ze ma ma na haku...Ak si zijem podla seba tak on neriesi podla neho je to ok, ked sme kazdy v inej izbe a nekomunikuje sa.

timea7
24. jún 2016

@svetluska82 myslím, že @stary_ujco ti to vysvetlil dokonale, lepšie by som to nenapísala. Jednoducho sa alebo zmier, že partnermi ste len na papieri, organizuj si svoj voľný čas so synom bez neho, alebo to ukonči. Skutočne nechápem, čo ti dáva život s ním....

sue
24. jún 2016

@timea7 ved to sama napsala...ten poondeny byt, ktory si aj tak kupila sama a bude ho splacat este 30rokov 😐

Boze zeny...

mk22
24. jún 2016

...hladam jediny dovod preco si s nim..necitim ze by si ho milovala..on teba uplne vobec..dieta spolu nemate....ma ta uplne na salame..kde je tvoja hrdost???
Teba taketo spolunazivanie naplna?? Co ti dava zit, byt s nim??? Toto je ako vtip..ja mat doma chlapa, ktory ma ignoruje..je mu jedno, co robim, kde robim..riesi seba a krcmu a kamaratov..ja vztycim bradu a dovidenia..tak ale musia byt aj zeny chuderi 😠

ivett1
24. jún 2016

@svetluska82 no, tak potom naozaj reálne uvažuj o rozvode ... ☹

timea7
24. jún 2016

@sue pozri, keď niekto povýši hmotnú vec na prvé miesto vo svojom živote a nevadí mu, že má partnera, ktorému nestojí vôbec za nič, nech si ten byt užíva. Ešte že pôsobia navonok ako dokonalý pár....asi len pre tých krčmových kamarátov.

natalym
24. jún 2016

@timea7 Myslím, že krčmoví kamaráti vedia svoje. 😉

nyusika
24. jún 2016

ja nerozumiem, naco chce nieco taketo od chlapa, ktory ju ma uplne na haku.
aby sama sebe dokazala, ze maju harmonicky vztah ??

natalym
24. jún 2016

@nyusika Ja si myslím, že ju nemá na háku. Keby mal to by správal inak. On proste robí presný opak ako chce ona. Oni hrajú takú hru, ale dosť blbú.

@svetluska82 Ozaj, neskúšala si mu niekedy povedať opak čo chceš? 😀
Ozaj a čo sex? V tom si rozumiete? A ako ho prevádzkujete? To sa dohodnete, či ako?

katka1981
24. jún 2016

@svetluska82, nuz tazko radit, zvykol si. Ja by som to netolerovala ani raz do tyzdna, ja som asi velmi zla 🙂

nyusika
24. jún 2016

@natalym no ja neviem, ako to naozaj je...ja len na zaklade tohoto prispevku pisem.
ale ked chodi chlap dvakrat tyzdenne na osemhodinovu smenu do krcmy...a zaraba 200 eur, tak nie je asi velmi rodinne zalozeny 🙂
nmozem sa vsak mylit.

a tych 200 eur - nemyslim to tak, ze akzdy chlap, co takto malo zaraba, pripadne nezaraba vpbec, je luzer...len mne to nejak vychadza tak, ze tomuto to tak akosi vyhovuje. ved co, zena sa postara

natalym
24. jún 2016

@nyusika S tým príjmom je to trošku inak si myslím.
Opýtajme sa takto? Čo má robiť doma? Upratovať, variť? Žena si robí svoje tak čo bude, do krčmy chodil odjakživa tak iné nevie.

katka1981
24. jún 2016

@svetluska82, prepac, ale co cakas od alkoholika?????!!!!!!!! Takemu neverim ani co dycha, nie to este nejaku dohodu, aby dodrzal. Alkoholik je slaboch, s takym nemam co stracat cas. Ak nie som u muza na prvom mieste ja a deti (rodina), taky chlap pre mna neexistuje a keby bol alkoholik ajkeby bol pan dokonaly az na tento detail, nebola by som s nim. Len co by som zacitila mozny problem s alkoholom, okamzite sa s nim lucim, kym je cas. V tomto som mala jasno uz ked som mala 16 rokov.

andra77
24. jún 2016

@natalym áno s tým príjmom je to iné, raz písala, že má telesné postihnutie ☹ bez ruky, ak si dobre pamatám...verím, že sa mu aj ťažko hladá práca, tak preto je rád, že má aspon polovičný úvazok, čo na to jeho rodičia alebo súrodenci? A tvoja rodina?

stary_ujco
24. jún 2016

@sue tú story s bytom si pamätám. Dotyčná tu pár mesiacov dozadu riešila rozvod. Ale odmieta sa vysťahovať z toho poondiateho bytu.A zároveň nechce poslať chlapa preč,lebo čo si chudák pocne.
Vo výsledku jej vlastne vyhovuje, že chlap trávi väčšinu času v krčme alebo na nočnej sichte a ona žije život po svojom. Akurát teraz chcela, aby ju odviezol na kúpalisko. A jemu sa akosi neuracilo.
Holt, tu je každá rada zbytočná. Lebo ona sa odmieta vzdať vysnívaného bývania a hoci jej tu ženy dali návod, ako chlapa vysackovat, tak to ona urobiť nechce.