Ako sa zbaviť manželových dlhov po rozvode?

yasminka137
16. dec 2008

Ahoj vsetkym...rada by som zacala temu,ktoru myslim nemam len sama,ale vela zien na Slovensku,takze chcem poziadat o rozvod a velmi rada by som vedela,ako to bude s dlhmi,ktore narobil moj muz.Ma plno nevyplatenych pokut,upozorneni z banky atd., no proste nikdy nic nezaplatil a tak stale chodia vyzvy k uhrade a aj k exekucii,takze po rozvode sa toho zbavim ,alebo to budu vyzadovat odo mna...,pripadne mi to priamo stiahnu z uctu v banke,ktory mam na svoje meno...prosim o radu,ak niekto zazil nieco podone...nerada by som ostala na mizine,pripadne na ulici aj s mojimi detmi,zatial co on nezaplati ani korunu...dakujem este raz,pekny den!

yasminka137
autor
26. feb 2013

@didi44 tak neviem či si má správne pochopila...ja už som štyri roky po rozvode,uskutočnil sa bez neho,keďže nebol na slovensku,tak mu súd pridelil právneho zástupcu...žiaden majetok sa riešiť nemusel,keďže všetko bolo moje ale byť bol napísaný na sestru a auto mi kúpil otec,takže to bolo zase na neho...takže buď taká láskavo a nevyužijú mi tu,že píšem hodiny...má tu kopu dlhov,keďže si pobral mobily od rôzny h operátorov,otvoril účty v bankach,ale na druhy deň všetko vybral a pokút za správanie v opitosti,to ani nehovorím...takže desať rokov s ním úplne stačilo,ruky preč od takého chlapa,je to jedno či je to dráb alebo maďar,či nemec,proste taká povaha...takže asi tolko

janka2501
28. feb 2013

@yasminka137
ja som sa rozviedla v r. 2011 v marci, a v lete sme mali podpisanu dohodu o majetku u pravnicky... moja podmienka bola, ze mne ostane byt a splatim nase dlhy, a jemu ostane chalupa kt. nam darovali moji rodicia, nechcela som, aby byt ostal jemu ... ale v podstate sa dlhy tvojho manzela delia na polovicu, lebo boli pocas trvania vaseho manzelstva..ale pokial ty budes vediet preukazat, ze ich len on narobil, tak ti na sude podla mna neostanu na splacanie, ale to je zase len a len na sudcovi co bude mat vas BSM...inak pri rozvode sa riesi len rozvod vas dvoch, a starostlivost o deti... BŚM sa riesi az ked mas pravoplatny rozsudok o rozvode, a ten prise asi do 1 mesiaca od konania... BSM potom musi vyriesit do 3 rokov..prajem ti pevne nervy... viem co ta caka ..

warholette
28. feb 2013

@didi44 co tak ked citame prvy prispevok v teme a utocime preletiet zrakom aj datum? Tema je z roku 2008, dobre rano stara mama 😀 tvoje urazky po piatich rokoch skutocne nikomu nepomozu 😉 😎

yasminka137
autor
28. feb 2013

@janka2501 dakujem krasne,uz je to ok,hlavne nech da pokoj a zije si svoj zivot...🙂

didi44
1. mar 2013

@warholette ...nevsimol som si datum uvodneho prispevku.. 😀 asi preto, ze som stary otec... 😀 ...no a od teba ma zaraza, ze ta to co som adresoval inej...teba uraza....a teraz neviem, ci s dotycnou citis alebo citis sa byt dotycnou....ale to smusis poriesit sama ....i ked by som ti mozno vedel poodpovedat..slusnou formou... 😀

warholette
1. mar 2013

@didi44 nic ma neuraza, ale zaraza tolka negativita, co plynie z tvojho prispevku...

gabika.mato
9. mar 2013

ahojte. ocitla som sa v podobnej situácií. môžu odo mňa žiadať aj dlhy ktoré mal pred manželstvom? a ja som zodpovedná aj za jeho dlh voči ZP? ďakujem

zenithloan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz